Статьи

Як створити свій сайт безкоштовно - повна інструкція

 1. Що потрібно?
 2. необхідна термінологія
 3. Доменне ім'я
 4. CMS
 5. HTML
 6. Конструктор сайтів
 7. Способи створення сайту
 8. Зробити сайт самому
 9. Замовити у професіоналів
 10. Купити готовий сайт
 11. Про вибір CMS
 12. Joomla
 13. WordPress
 14. Drupal
 15. інші CMS
 16. 1С-Бітрікс
 17. OpenCart
 18. DataLifeEngine
 19. резюме
 20. конструктори сайтів
 21. Wix
 22. uCoz
 23. Umi
 24. Робимо сайт на чистому HTML
 25. Які є види сайтів і як їх краще всього створювати?
 26. сайт візитка
 27. Інтернет магазин
 28. Корпоративний сайт
 29. портал
 30. Новинні сайти
 31. Форуми
 32. Блог
 33. Етапи створення сайту
 34. Що потрібно знати, щоб зробити сайт самостійно?

Ласкаво просимо! На даному ресурсі ви знайдете інформацію про те, як створити сайт самому, просунути його і почати заробляти в інтернеті. А ця вступна стаття призначена для новачків, які не знають, з чого почати.

Недостатньо просто прочитати багато корисної інформації, її потрібно вміти правильно застосувати. Більшість з тих, хто вирішив почати заробляти в інтернеті або скористатися наявними можливостями Всесвітньої павутини для розвитку власного бізнесу, кидають цю справу ще на етапі запуску свого веб-проекту через низку помилок. Про те, як уникнути цих помилок і якими шляхами можна піти я і розповім в цьому матеріалі. Вся інформація заснована на моєму особистому досвіді, адже колись я сам шукав відповіді на ці питання і тепер точно знаю, що потрібно знати новачку, щоб створити сайт з нуля, розкрутити його і почати заробляти на цьому гроші.

Що потрібно?

В першу чергу, вам будуть потрібні ресурси. До них в даному випадку відносяться час і (або) гроші. Ви можете створити сайт самостійно, це буде майже безкоштовно, проте, в цьому випадку будьте готові витратити дуже багато часу. Якщо, звичайно ж, не говорити про сайтах на онлайн-конструкторах або шаблонних рішеннях, такі веб-ресурси можна створювати і налаштовувати під себе протягом кількох годин. Про способи ще піде мова далі. Також потрібно бути готовим витратити трохи грошей, якщо навіть ви плануєте робити всі роботи по сайтобудування своїми руками. Справа в тому, що є обов'язкові платежі, такі як реєстрація домену, оплата хостингу.

Крім цього найчастіше на сайті потрібно зробити, здавалося б, дрібні доопрацювання, але вони можуть зажадати дуже великих знань в якійсь вузькій області. В цьому випадку набагато простіше заплатити і залучити вузькопрофільних фахівців. Наприклад, якщо вам потрібно зробити логотип або який-небудь онлайн-калькулятор, то самостійна реалізація без будь-яких навичок займе дуже багато часу. Але якщо ви принципова людина, що бажає будь-що-будь створити сайт своїми руками, то така можливість теж є, просто такий вибір може бути не завжди раціональним.

Іншою крайністю може бути, що ви підприємець і хочете зробити для свого бізнесу веб-ресурс, отже, готові проінвестувати якісь кошти в цей почин. Якщо навіть ви вирішите зробити сайт руками фахівців, я вважаю, що базові знання повинні бути в будь-якому випадку. За інших рівних, власник бізнесу, розбирається хоча б в ази сайтобудування та інтернет-маркетингу зможе отримати від підрядників набагато більш кращий продукт, ніж той, хто буде у всьому покладатися на розробників. Тому що в даній області правильно поставити завдання вже багато чого варте, хоча і не гарантує результат.

необхідна термінологія

Хостинг

Хостинг - це місце на сервері, де розміщуються файли сайту. Хостер, відповідно, компанія, яка надає цю послугу. Не рекомендую використовувати безкоштовні хостинги, у них багато обмежень, стороння реклама і т.д. Сьогодні послуги хостера стоять за великим рахунком копійки (від 100 руб / місяць), і економити їх точно не потрібно. Але якщо для вас цей момент також є принциповим, то можете розглянути безкоштовний хостинг від Beget , З усіх запропонованих варіантів у нього найбільш оптимальні умови і практично відсутні обмеження.

Доменне ім'я

Домен - це адреса веб-ресурсу в інтернеті. Про те, як його вибрати і зареєструвати ви можете прочитати в цієї статті. Також тут рекомендую обходити стороною пропозиції хостерів або інших організацій про безкоштовну реєстрацію доменного імені. В цьому випадку, є ризик втратити свій власний сайт, я таким чином позбувся декількох своїх "перших проектів".

Це були невеликі сайти-візитки, які не для кого особливої ​​цінності не представляли. Проте, безкоштовний хостер, який люб'язно подарував мені домени, почав продавати з них посилання (це один із способів заробітку в інтернеті) з мого мовчазної згоди, а коли я почав пред'являти претензії, то позбувся доступів до проектів. Тут я сам винен, тому що спочатку не розібрався в умовах, за яким мені дарують домен і хостинг, але вам ці помилки повторювати зовсім не обов'язково.

CMS

CMS - це система управління контентом або движок сайту. Він предствляет собою якусь загатовкі, в якому вже закладено базовий функціонал. Подаляющее більшість веб-ресурсів, які ви відвідуєте в інтернеті зроблені саме на основі CMS. Адже немає необхідності, щоразу винаходити велосипед, достатньо взяти загатовкі і модифікувати його під свої завдання. Для розширення функціоналу можна використовувати різні плагіни і компоненти, які можна скачати з інтернету або замовити у програмістів.

Також хостери часто пропонують безкоштовну послугу по розгортанню шаблонних сайтів на основі популярних CMS. Можете подивитися інструкцію з розгортання сайту на CMS Wordpress на Beget , Про який говорилося вище.

Можете подивитися інструкцію з  розгортання сайту на CMS Wordpress на Beget  , Про який говорилося вище

Якщо шукайте найпростіший спосіб відкриття власного сайту в інтернеті з мінімальними витратами, то він за посиланням вище. Але рекомендую ознайомитися спочатку з усіма способами і зрозуміти цілісну картину.

HTML

HTML це мова розмітки гіпертекстів, на якому можна робити найпростіші сайти за допомогою блокнота або інших текстових, візуальних редакторів. Якщо ви вирішили досконально розібратися в питаннях сайтобудування, то необхідно почати навчання з основ HTML. Це дозволить отримати хороший фундамент знань і буде плацдармом для вивчення більш складних технологій.

Варто відзначити, що зараз на цій мові з нуля мало хто робить скільки-небудь складні проекти. Як вже говорилося вище, в більшості випадків використовують CMS, але для того щоб вміти гнучко налаштовувати під себе базовий функціонал движків, редагувати зовнішній вигляд шаблонів, необхідно знати мову розмітки.

Конструктор сайтів

Окремо хочу розповісти про конструкторах сайтів . Їх використання в рази простіше, ніж розробка на CMS, але тільки тоді, коли потрібно зробити типовий сайт, landing page або інтернет-магазин. Конструктори пропонують ряд готових рішень, які навіть новачкові дозволять дуже швидко створити свій ресурс. Вам не потрібно знати мови розмітки і програмування, не потрібно реєструвати хостинг, шукати плагіни і доповнення - все це вже буде. А то чого немає, значить і не можна реалізувати і потрібно переходити на CMS. Тобто це для тих, хто хоче безкоштовно або за невеликі гроші приміряти на свій бізнес можливості інтернету. Якщо ж ви плануєте заробляти на своєму сайті шляхом розміщення контекстної реклами або іншим способом, або ж хочете навчитися займатися веб-розробкою професійно, то даний спосіб вам не підійде.

Способи створення сайту

Є три способи: замовити у професіоналів, зробити самостійно або купити готовий сайт. Розглянемо плюси і мінуси кожного.

Зробити сайт самому

плюси:

 • економія грошей;
 • ви отримуєте знання, які потім можна монетизувати (наприклад, робити сайти за гроші);
 • ви будете досконально знати всі нюанси свого проекту.

мінуси:

 • може знадобитися багато часу, навіть на створення найпростішого сайту на безкоштовній CMS на зразок Joomla ;
 • є ризик допустити серйозних помилок, які позначаться на розвитку проекту.

Замовити у професіоналів

плюси:

 • економія часу;
 • не потрібно ніяких знань про сайтобудування.

мінуси:

 • коштує грошей;
 • ви не отримаєте ніяких знань, і якщо будуть потрібні подальші доопрацювання - доведеться платити.

Купити готовий сайт

плюси:

 • ви купуєте вже працює проект і економите час на його розвиток;
 • є можливість вибрати те, що потрібно саме вам.

мінуси:

 • ризик нарватися на шахраїв, які продадуть вам сайт з накрученими показниками;
 • будуть потрібні гроші, а дійсно хороші сайти коштують дорого;
 • вам потрібні будуть знання, в іншому випадку можна купити нісенітницю, яка не варто своїх грошей (навіть якщо мова не йде про шахрайство).

Третій спосіб новачкам я рекомендувати не можу, не раджу купувати сайти, якщо у вас немає практичного і багатого досвіду в цій сфері. Проте, якщо ви вирішили піти таким шляхом, прочитайте статтю «Покупка сайтів».

Дивитися потрібно в сторону першого способу або другого. Оптимальне рішення - об'єднати їх. Наприклад, ви самостійно створюєте сайт на Wordpress , Частково робите його своїми руками, а для самої складної частини роботи наймаєте професіоналів. Просто часто внесення невеликих правок на сайт для досвідченої людини - справа кількох годин, а новачкові доведеться возитися кілька тижнів, просто тому, що йому не вистачає знань.

При розробці комерційних веб-ресурсів (для продажу товарів і послуг або для тестування ніші в бізнесі), то тут краще звернутися до професіоналів або зробити його на конструкторі сайтів.

Про вибір CMS

Сьогодні існує дуже багато CMS для створення сайтів . Навіть якщо ви замовляєте розробку сайту з нуля, швидше за все, вас запитають про те, яку систему управління для вас краще використовувати. Деякі двигуни є спеціалізованими і підходять тільки для певних видів проектів. Якщо ви вирішили відкрити свій сайт, то в більш ніж в 90% випадків вам потрібно буде подумати саме про вибір CMS, якщо звичайно ж не вирішили програмувати все з нуля. Я коротко розповім про найпопулярніші.

Joomla

Joomla вважається простий CMS, але це далеко не так. Якщо мова йде про створення типового веб-ресурсу, то це твердження справедливо. Але якщо потрібно виготовлення складного проекту, знань потрібно дуже багато, тому що можливості движка дуже великі. Joomla поширюється безкоштовно, для неї є величезна кількість модулів, плагінів, шаблонів і доповнень, які сильно розширюють функціональність. Це досить популярний і розвивається движок, якщо хочете зробити сайт, який буде виходити за межі "візитки" і мати відповідний функціоналом, то це хороший вибір. З мінусів варто відзначити, що у проектів на даному движку великі проблеми з безпекою. Насправді, це проблема всіх популярних безкоштовних CMS, але Joomla та WordPress в цьому плані рекордсмени.

WordPress

За популярністю WordPress на першому місці. Якщо вам потрібно зробити просту візитку або блог, то рекомендую вибрати саме його. Для WordPress також випускається дуже багато розширень, шаблонів і різних доповнень. На базі цієї CMS можна створити практично будь-який сайт, але знову ж таки, для складних проектів будуть потрібні фундаментальні знання і для багатьох з них цей движок не найкраще рішення. Розповсюджується безкоштовно, розширення часто платні. Тут також варто відзначити проблеми з безпекою. Насправді, це є наслідком популярності продуктів. Безліч приватних розробників автономно один від одного пишуть плагіни, шаблони і компоненти для безкоштовних CMS, тому в них найчастіше знаходяться різного роду уразливості.

Для того щоб захистити свої сайти від зломів потрібно дотримуватися стандартних правил:

 • вчасно оновлювати CMS (після виходу нових версій);
 • не встановлювати розширення з незрозумілих джерел;
 • завантажувати шаблони, тільки з офіційних ресурсів.

Це стосується всіх двигунів. А стосовно WordPress, якщо хочете легко і просто зробити нескладний сайт, то це відмінний вибір.

Drupal

Drupal також є безкоштовною CMS. У порівнянні з попередніми він складніший, фахівців з Drupal набагато менше, ніж по Joomla або WordPress. Можливості цієї системи управління сайтів дозволяють вирішувати практично будь-які завдання. На цьому движку зручно робити технічно складні проекти, які мають функціоналом порталів, іноді і соціальних мереж. Це пов'язана з архітектурою CMS, де безліч портальних функцій вже йдуть в базовій модифікації, а також є можливості гнучкого налаштування багато іншого.

інші CMS

InstantCms

Добре підходить для створення порталів або ресурсів, в які необхідно вбудувати можливості соціальних мереж. Для інших типів підходить не дуже добре, розширень і доповнень досить мало. Розповсюджується безкоштовно. Фахівців, які працюють з цією CMS і відмінно її знають, небагато. Але якщо стояли б завдання створення сайту знайомств або інший соц мережі, я б вибрав InstantCms (при обмеженості бюджету).

1С-Бітрікс

Платна CMS. Щодо 1С-Бітрікс існує безліч протилежних думок, хтось її лає, хтось хвалить. Скажу лише одне: якщо ви вирішили зробити сайт на 1С-Бітрікс, то вам абсолютно точно доведеться наймати в штат фахівця з цієї CMS, звертатися в сторонню веб-студію або вивчати її самостійно. Невеликі і нескладні проекти на ній краще не робити, тому що вартість розробки візитки на якомусь WordPress обійдеться дешевше в кілька разів і це не перебільшення. Але якщо планується створення складного інтернет-магазину, що вимагає інтеграції зі складами або іншим софтом, то Бітрікс себе виправдає. Тобто це движок для професіоналів.

OpenCart

CMS для створення інтернет-магазинів. Розповсюджується безкоштовно, випускається багато розширень, використовується дуже широко (в тому числі навіть відомими компаніями). З огляду на це, легко знайти фахівців для доопрацювання функціоналу сайту за адекватною ціною.

DataLifeEngine

DataLifeEngine або просто DLE - платна CMS. На цьому движку роблять різні сайти, найчастіше це портали або новинні сайти. Розширень і плагінів мало, тому якщо вам буде потрібно якийсь функціонал, далеко не факт, що ви знайдете готові рішення. Цілком можливо, що доведеться звертатися до програмістів. А це серйозний недолік.

резюме

Це лише частина CMS, я розповів про найпопулярніших і відомих, які ви повинні знати. Якщо ви не знаєте, навіщо вам потрібна CMS, то відповідь досить простий. Це зручність і економія грошей. Системи управління сайтом дозволяють автоматизувати величезна кількість процесів, які без їх використання забирали б дуже багато часу. Уявіть, що вам потрібно було б вручну завантажувати картинку на хостинг, а потім в статті прописувати код, щоб її вставити, замість того, щоб зробити це натисканням пари кнопок за 20 секунд.

Іноді роблять самописние CMS, це може знадобитися, якщо вам потрібно зробити особливий сайт, для якого готових рішень немає. Іноді дійсно простіше створити щось з нуля, ніж «допілівать» вже існуючі рішення. В якості яскравого прикладу можна навести «Вікіпедію», яка зроблена на движку MediaWiki. Його розробили спеціально для «Вікіпедії», так як реалізувати подібний проект на готових рішеннях того часу було просто неможливо.

В інших випадках розробка CMS не має ніякого практичного сенсу (якщо забути про «понти»). Системи управління сайтами, які я згадав вище, дозволяють створювати практично будь-які типові ресурси. Але якщо ви плануєте створити другі Однокласники, то так, доведеться програмувати з нуля і це буде виправдано.

конструктори сайтів

Більшість конструкторів є платними або умовно-безкоштовними. Останнє означає те, що ви можете зробити свій сайт безкоштовно, але з низкою обмежень. Наприклад, домен буде включати три рівні, буде відображатися стороння реклама, функціонал буде обмежений. Нижче я розповім про деяких відомих і популярних конструкторах.

Wix

Wix.com багатьма вважається одним з кращих конструкторів. Проект зарубіжний, однак, є російськомовна версія, є і підтримка російською мовою (як і документація). В наявності багато шаблонів, є можливість зробити мобільну версію сайту, редактор дуже потужний і функціональний.

Можна використовувати безкоштовну версію, але в цьому випадку буде відображатися реклама, а адреса сайту буде виглядати не дуже красиво. Має сенс використовувати платну версію. Wix підходить для створення сайтів-візиток, невеликих порталів, новинних сайтів і блогів.

З мінусів варто відзначити, що ціни тут кусаються. Мінімальний тариф від 625 рублів при щомісячній оплаті.

uCoz

uCoz - один з найвідоміших і старих конструкторів сайтів в інтернеті. У нього широкий функціонал, який дозволяє робити досить складні проекти, але для цього потрібні певні знання. Користуватися можна безкоштовно, але з низкою серйозних обмежень (наприклад, великий рекламний банер).

У uCoz дуже суперечлива репутація, багато хто взагалі не радять використовувати цей конструктор. Основні недоліки - неможливо перенести сайт на інший хостинг, не можна безкоштовно використовувати PHP, встановити скрипти і т.д. Для створення дійсно серйозних проектів не підходить. Просто тому, що адміністрація може забанити будь-який сайт без пояснення причин.

У підсумку виходить, що конструктор uCoz складний для новачків, а досвідченим користувачам він взагалі не потрібен. Проте, на цій платформі працюють мільйони сайтів, але вони створені в ті часи, коли ще альтернатив особливо і не було. Зараз розробники uCoz випустили новий продукт uKit , Який є більш дружелюбним. Вартість набагато дешевше Wix, від 4 $ за місяць.

Umi

Umi - хороший конструктор, на якому можна делать сайти-візитки, інтернет-магазини и landing page. Надається великий вибір ПРОФЕСІЙНИХ шаблонів, а такоже є можлівість переїхаті на окремий хостинг в коробці від UMI CMS. Тобто розробник конструктора UMI і системи управління контентом UMI CMS - одні й ті ж люди, смороду передбача подібну міграцію з хмари на окремий хостинг. Якщо ви переростете можливості онлайн-конструктора, то зможете переїхати на свій хостинг, при цьому збережете свій контент і дані, що в деяких випадках вельми корисно. Інтерфейс простий і зрозумілий для новачків. В цілому, UMI - досить привабливий інструмент, який варто подивитися і випробувати.

Ціни середні, від 330 руб / міс.

Робимо сайт на чистому HTML

Якщо у вас буде статичний сайт, на якому буде всього лише кілька сторінок або landing page, то його можна зробити і на HTML. У всіх інших випадках цей шлях я не рекомендую (якщо тільки в рамках навчання).

У сайтів на чистому HTML є такі плюси:

 • швидкість завантаження буде максимально швидкої (НЕ подгружается база даних, скрипти і т.д.), ресурсів хостингу потрібно дуже мало;
 • створення невеликого сайту - справа досить просте і у досвідченого користувача займе мінімум часу. Та й новачкові навчитися можна досить швидко.

Але це все підходить для одностранічнік (для яких CMS взагалі не має сенсу використовувати), сайтів-візиток або зовсім невеликих проектів. Наприклад, вам потрібно змінити один банер на всіх сторінках сайту. У WordPress або Joomla це можна зробити за хвилину, а ось на сайті на чистому HTML доведеться правити кожну сторінку. А якщо їх 100?

Покажу простенький приклад веб-сторінки зробленого на HTML за допомогою блокнота . Нижче представлений код, за допомогою якого вже прямо зараз можна зробити свою першу веб-сторінку.

<! DOCTYPE html> <html> <head> <title> Найпростіший сайт </ title> </ head> <body> Приклад створення сайту за допомогою блокнота. <br> Дуже простий приклад, дуже простий сайт :) </ body > </ html>

Збережіть його у форматі HTML за допомогою будь-якого текстового редактора і спробуйте відкрити в браузері. Результат нижче.

Насправді, на HTML можна робити повноцінні сайти, а замість блокнота використовувати просунуті візуальні редактори.

Які є види сайтів і як їх краще всього створювати?

Кожен вид веб-ресурсів відповідає певним завданням. Ви повинні точно знати, які завдання буде вирішувати ваш проект. Наприклад, якщо у вас своя невелика служба таксі, то вам цілком підійде звичайний сайт-візитка з функцією зворотного зв'язку. Робити величезний портал зовсім необов'язково, але ніхто вам не забороняє.

сайт візитка

Невеликий сайт, кількість сторінок рідко перевищує 5-7. Зазвичай містить основну інформацію про компанію або про товари і послуги. Різновидом є landing page, але вони створюються під вирішення трохи інших завдань. Це найдешевший варіант з усіх. Можна зробити практично будь-яким способом описаним вище, найпростіше - створити на конструкторі або безкоштовному CMS типу WordPress на основі готового шаблону . Також можна зробити голом HTML, дивіться приклад .

Інтернет магазин

Типовий інтернет-магазин складається з каталогу товарів з кошиком, форм оплати та зворотного зв'язку, розділів зі статтями та іншою корисною інформацією. Вартість створення сильно залежить від кількості товарів та завдань, які потрібно вирішувати. Якщо робити сайт на основі відомих движків, то створення невеликого інтернет-магазину буде коштувати 30-40 тисяч рублів, якщо залучати фрілансерів. А якщо замовляти в регіональній веб-студії, то інтернет-магазин може коштувати кілька сотень тисяч рублів, але верхня межа вартості необмежений.

Самостійно такий проект можна зробити на основі спеціалізованих ( inSales ) Або типових конструкторів (той же Umi). Також можна використовувати спеціалізовані CMS для інтернет-магазинів, наприклад, Opencart , або розширення для Joomla .

Не рекомендую використовувати WordPress або Drupal. Перший розроблений зовсім для інших проектів, а Drupal занадто складний і також заточений під інші завдання. Якщо потрібна розробка інтернет-вітрини для будь-якого оффлайн магазину з інтеграцією 1С, то краще звернутися в веб-студію, яка спеціалізується на Бітрікс.

Корпоративний сайт

Різновид сайту-візитки, однак, інформації на ньому набагато більше. Якщо бізнес дозволяє, то на корпоративному сайті може бути каталог товарів (або навіть вбудований інтернет-магазин). Вартість розробки залежить від складності проекту, найпростіші корпоративні сайти коштують від 10 тисяч рублів.

Для створення можна вибрати будь-який з інструментів. Найпростіше Wordpress або Joomla.

портал

Порталами називають ресурси з різними сервісами або великою кількістю різношерстої інформації. Розробка порталу коштує в середньому від 100 тисяч рублів, і його зміст зазвичай обходиться дорожче змісту інших веб-ресурсів (якщо виключити витрати інтернет-магазинів, які прямо не відносяться до сайту). Зазвичай на порталах для користувачів надають велику кількість інформації, яку потрібно постійно оновлювати. Існують рішення по автоматизації (інформери погоди, кіносеансів і т.д.), тому якщо ви вирішили робити міський портал, не потрібно думати, що вам доведеться постійно оновлювати абсолютно все. Але 1 людина не може обслуговувати такий ресурс.

Оптимальний вибір CMS Drupal.

Новинні сайти

Відмітна особливість - регулярне оновлення. Можна сказати, що портал є сильно розширеною версією новинного сайту. Вартість розробки - від 20 тисяч рублів, але це досить умовна цифра. З технічної точки зору в створенні новинного сайту нічого складного немає, а ось регулярне наповнення якісним контентом коштує грошей. Якщо плануєте обмежитися тільки новинами, то можна зробити і на Wordpress, якщо плануєте розширювати функціонал в сторону портального, то можна розглянути Drupal або Joomla.

Форуми

Форуми призначені для спілкування. Якщо говорити об'єктивно, сьогодні цей формат уже вимирає, я не рекомендую робити форуми на широкі теми. У живих залишаються лише ті, хто почав свою діяльність дуже давно і за цей час накопичив свою базу користувачів і величезна кількість створеного ним контенту.

Узкотематічние форуми мають право на життя, але і в цьому випадку розкрутити їх як самостійні сайти буде дуже складно. Наприклад, зробити міський портал і до нього прикрутити форум буде в рази ефективніше, ніж просто зробити форум для свого міста.

Для зв'язки портал-форум рекомендую Drupal, для автономного форуму варто вибрати спеціалізовану CMS. Є платні (vbulletin, ipb) і безкоштовні (phpbb).

Блог

Блоги роблять в різних форматах, найчастіше це просто стрічка останніх публікацій (постів) плюс інші елементи (хмара тегів, сторінка «Про автора», навігація). Від будь-якого сайту блог відрізняється тим, що на ньому пише конкретний автор, який висловлює своє ставлення до якоїсь події.

Тобто, якщо ви просто публікуєте новини, то у вас новинний сайт, а якщо ви публікуєте новини і своє ставлення до них, то це вже блог. Вартість створення блогу починається від 10 тисяч рублів, але досить часто використовують безкоштовні платформи (Livejournal, Blogger).

Найкращий двигун для блогу Wordpress.

Можливо, хтось не погодиться з моїми рекомендаціями щодо вибору CMS і я нікому не нав'язую свою думку. Але тим не менше, я 5 років керував веб-студією і добре знаю внутрішню кухню розробки на замовлення.

Етапи створення сайту

У цьому розділі я резюмую вищесказане і покроково опишу процес створення сайту.

 1. Постановка завдань, які повинен вирішувати сайт. На цьому етапі ви повинні визначитися з типом вашого майбутнього ресурсу, подумати, який функціонал вам потрібен.
 2. Аналіз ніші. Дослідження цільової аудиторії і конкурентів, пошук ключових запитів. На цьому етапі потрібно зрозуміти, чи варто взагалі робити сайт, чи потрібно робити портал або ж вистачить візитки.
 3. Вибір движка сайту. Якщо сумніваєтеся, проконсультуйтеся з фахівцями, тут краще витратити трохи грошей, ніж потім возитися з зовсім невідповідною CMS. Якщо ви замовляєте розробку у професіоналів, то вони найчастіше самі порадять оптимальний варіант. При відсутності грошей на розробку, можна скористатися безкоштовними конструкторами або спробувати розібратися самостійно в CMS, а при наявності ентузіазама і часу - в HTML.
 4. Визначення плану контенту і структури сайту. На цьому етапі ще не обов'язково писати або замовляти статті, але у вас повинен бути зразковий план. Ви повинні розуміти, що буде на вашому майбутньому проекті з точки зору змісту.
 5. розробка дизайну . Після того, як у вас вже є план структури і контенту, можна приступати до створення дизайну. Для більш-менш великих проектів попередньо роблять прототип - графічне зображення майбутнього сайту. Невеликі проекти часто відразу починають робити на локальному ПК або навіть на хостингу.
 6. Верстка. Потрібно не завжди, але якщо зроблений графічний макет, то верстка потрібно незалежно від того, яку CMS ви використовуєте. Якщо за основу взято готовий шаблон для популярної CMS, верстка звичайно не потрібно (якщо немає серйозних помилок).
 7. Впровадження зверстаного макета в CMS.
 8. Купівля хостингу і домену, тестування і наступний перенос сайту.
 9. Наповнення контентом.
 10. Аудит сайту на предмет наявності помилок. Чек-лист з аудиту можна знайти тут .
 11. Запуск (відкриття вашого проекту для індексації пошуковими системами).

Що потрібно знати, щоб зробити сайт самостійно?

Якщо ви вирішили зробити сайт самостійно, то я рекомендую вибрати одну CMS і досконально вивчати її. Зрозуміло, вибирати потрібно те, що найкраще підходить для вирішення ваших завдань. Також вам доведеться вивчити:

Фахівцем ставати не обов'язково, але основи потрібно знати. Наприклад, якщо ви працюєте з Joomla, то без базових знань CSS ви не зможете навіть змінити вигляд заголовків або зробити інші, здавалося б, найпростіші речі. Іноді потрібно отримати і інші знання, наприклад, вивчити Perl, JavaScript і т.д. Але для початку цілком вистачить HTML, PHP і CSS. Складного нічого немає, навчитися зможе будь-хто.

Також вам потрібно буде розбиратися в SEO . Мало просто зробити сайт, потрібно ще й привести на нього користувачів. Скільки вчитися SEO - питання досить складне, досвідчені фахівці ніколи не припиняють своє навчання, так як пошукові системи дуже часто змінюють свої алгоритми.

Знову ж таки, в залежності від ваших завдань вам можуть знадобитися знання в наступних сферах:

 • просування в соціальних мережах;
 • робота з мережами контекстної реклами;
 • покупка трафіку з інших джерел;
 • робота з біржами контенту;
 • монетизація сайту (а це величезний пласт знань).

Скільки часу піде на створення свого сайту? Якщо ви зовсім нічого не знаєте, то за тиждень точно не вийде. Більш-менш нормальний невеликий проект цілком можна зробити за місяць, якщо займатися по 3-4 години в день. Досвідчений фахівець зробить такий же за один робочий день.

Що потрібно?
Що потрібно?
А якщо їх 100?
Які є види сайтів і як їх краще всього створювати?
Що потрібно знати, щоб зробити сайт самостійно?
Скільки часу піде на створення свого сайту?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача