Статьи

Як створити свій перший сайт

 1. Створення сайту в конструкторі
 2. Створення сайту на CMS
 3. Як створити сайт на фреймворку
 4. Створення сайту на HTML
 5. Як створити сайт безкоштовно
 6. висновок

Найпростіший спосіб створити сайт - використовувати один з конструкторів. На таких сервісах сайт зазвичай збирається з блоків в візуальному редакторі, так що внесені зміни відразу відображаються на екрані. Але є й інші способи самостійного створення сайту:

 1. Використання блокнота, в якому сайт прописується за допомогою мови HTML. При відкритті збереженого HTML-файлу в браузері відобразиться проста сторінка з мінімальним набором функцій.
 2. Написання сайту на фреймворку.
 3. Побудова на основі CMS.
 4. Створення сайту на конструкторі .

Створення сайту HTML в блокноті - складний і безглуздий в нинішніх умовах шлях, справжній архаїзм, який можна вивчати тільки на уроках інформатики у вигляді історичної довідки «Як це було раніше». Якщо вже ви збираєтеся писати сайт вручну, то потрібно вивчати не тільки HTML, але і інші мови програмування, а потім кодувати на фреймворку.

Фреймворк - платформа, яка визначає структуру системи, по суті, каркас сайту. Фреймворки відрізняються в залежності від використовуваної мови, але у всіх є спільна риса - працювати з ними можуть тільки люди, які мають непогані навички програмування.

Варіант з CMS поступово стає доступним широкому колу користувачів, але все ще вимагає певних знань. Користувачеві доводиться розбиратися з хостингом і доменом, періодично звертатися в службу підтримки і турбуватися про безпеку і актуальності системи.

Створення сайту в конструкторі - найпростіший і найдоступніший спосіб, застосувати який може будь-яка людина, впевнено володіє ПК. Досить елементарних навичок роботи з браузером, щоб побудувати з готових блоків сторінки, які зв'язуються в єдиний ресурс, що розміщується на хостингу конструктора.

Кожен з перерахованих способів заслуговує детального розгляду, але ми підемо в зворотному порядку і почнемо з найпростішого - створення сайту в конструкторі.

Створення сайту в конструкторі

Щоб створити сайт в конструкторі, не потрібні спеціальні навички і знання, так що з завданням впорається будь-який користувач. Якщо мова йде про компанії, то зібрати сайт і керувати ним зможе навіть умовна «тітонька з бухгалтерії», якщо у неї є художній смак, щоб дизайн виглядав привабливо. Втім, більшість конструкторів має вбудований захист від позбавлених смаку сайтів, яка полягає в обмеженні можливостей редагування зовнішнього вигляду.

Загальний алгоритм створення сайту на конструкторі виглядає наступним чином:

 • Реєстрація на сервісі.
 • Вибір шаблону, на основі якого буде будуватися сайт.
 • Формування структури (додавання сторінок).
 • Наповнення сторінок віджетами і контентом.
 • Публікація сайту в мережі.

Порядок незначно змінюється в залежності від обраного конструктора. Як приклад подивимося, як створюється сайт на одному з найпопулярніших конструкторів - uKit .

 1. Увійдіть за e-mail або авторизуйтесь через профілі соціальних мереж. Преміум-тариф можна поки не купувати: можливості конструктора, крім редагування коду HTML, доступні безкоштовно протягом 14 днів після реєстрації.
 2. Виберіть шаблон. Є безкоштовні макети і преміум-шаблони. Всі макети адаптовані під різні екрани, можна попередньо подивитися, як буде виглядати сайт.
  Найпростіший спосіб створити сайт - використовувати один з конструкторів
 3. Введіть доменне ім'я. На безкоштовному тарифі воно буде третього рівня, при покупці преміум-плану можна прив'язати домен другого рівня.
 4. Вкажіть основні відомості про сайті: назва, контактні дані, посилання на профілі в соціальних мережах. Цю інформацію можна в будь-який момент поміняти в налаштуваннях.

Фактично на цьому створення сайту завершено, далі починається наступний етап - редагування. Налаштування структури і зовнішнього вигляду проводиться в візуальному редакторі, який складається з трьох основних розділів:

 • Сторінки.
 • Конструктор.
 • Дизайн.

Велика частина роботи проходить на вкладці «Конструктор», де представлені блоки і віджети для сторінок
Велика частина роботи проходить на вкладці «Конструктор», де представлені блоки і віджети для сторінок. У кожної сторінки є SEO-настройки для просування в пошукових системах, так що сайти, створені на uKit, індексуються не гірше порталів, створених іншими інструментами. Після завершення налаштування залишається тільки опублікувати сайт в мережі. Якщо потрібно внести зміни, веб-майстер відкриває сайт в панелі адміністратора uKit, а потім повторно його публікує.

Конструктори сайтів - вкрай зручні сервіси, які мають велику кількість позитивних сторін:

 • Низький поріг входження для користувачів.
 • Висока швидкість створення сайту.
 • Зручний візуальний редактор, в якому веб-майстер буквально будує сайт з готових блоків, зроблених професійними розробниками.
 • Проста система управління, адаптована під сучасні вимоги.

Недоліки у конструкторів теж є, але вони стають помітні лише в разі, якщо ви намагаєтеся виконати завдання, під вирішення яких сервіс просто-напросто не заточений.

 • Обмежена кількість інструментів для зміни зовнішнього вигляду.
 • Неможливість додати сторонні віджети (хоча на деяких конструкторах є можливість інтеграції в сторінку коду HTML).
 • Неможливість перенести сайт на інший хостинг.

Якщо правильно використовувати конструктори, вони стануть чудовими помічниками початківця веб-майстра. Крім того, не варто забувати про те, що нормальне функціонування сервісу гарантує тільки покупка преміум-тарифів - робота розробників і співробітників технічної підтримки конструктора теж повинна оплачуватися.

Створення сайту на CMS

Якщо для створення сайту на конструкторі досить зареєструватися і вибрати шаблон, то при роботі з CMS додається два етапи:

 1. Вибір і реєстрація доменного імені.
 2. Вибір хостингу для розміщення сайту.

Це трохи ускладнює завдання і додає турбот, тому новачкам на перших порах важко розібратися з двигунами. CMS можна скачати і встановити безкоштовно, хоча є і платні системи управління контентом. Якщо говорити про загальний порядок створення сайту на CMS, то він такий:

 1. Реєстрація доменного імені сайту.
 2. Вибір хостингу, прив'язка доменного імені.
 3. Установка CMS зі створенням бази даних (на більшості хостингів виконується натисненням однієї кнопки, раніше дії виконувалися вручну).
 4. Вибір теми та налаштування структури.
 5. Наповнення контентом і публікація.

Можна не встановлювати CMS відразу на хостинг, а створити і налаштувати сайт на локальному комп'ютері. Потім файли готового проекту заливаються на хостинг, де створюється база даних і прив'язується доменне ім'я.

Послідовність дій залежить від того, яка CMS обрана. Подивимося алгоритм створення сайту на прикладі WordPress - найпопулярнішого движка.

Налаштування сайту на Wordpress займає багато часу, тому що можливостей тут дійсно багато. Але особливих складнощів це не викликає: в інтернеті повно відеоуроків по роботі з движком.

Побудова сайту на CMS має наступні позитивні сторони:

 • Немає необхідності писати віджети і функції з нуля, вони вже створені розробниками.
 • Установка і настройка CMS займає небагато часу.
 • Для додавання або редагування сторінок практично ніколи не потрібно правити код. HTML потрібен тільки для мінімальної верстки тексту, яку можна зробити і без тегів у візуальному редакторі.

Якщо ви знаєте CSS, то це буде тільки плюсом - зможете налаштувати шаблон під себе. Але і без знання CSS можна запустити сайт на CMS.

Без недоліків теж не обійшлося:

 • Веб-майстер самостійно стежить за безпекою і актуальністю системи.
 • Надлишкова функціональність, яка є наслідком універсальності движка.

Робота з CMS - відмінний спосіб придбати і поліпшити навички програмування. Вам напевно захочеться додати віджети або змінити місце розташування блоків, а зробити це без знання CSS і HTML не вийде, так що доведеться вчитися. На CMS більше можливостей для редагування зовнішнього вигляду в порівнянні з конструкторами, ширше функціональність, а й вимог в веб-майстру пред'являється більше.

Як створити сайт на фреймворку

Фреймворк дозволяє писати код під конкретний функціонал, що виключає нагромадження зайвого синтаксису. Сайт створюється з нуля, додаються тільки необхідні можливості і інструменти, тому зменшується навантаження на сервер при завантаженні сторінок.

Через складність створення сайту на фреймворку новачкам необхідно вивчати керівництва, читати документацію або дивитися навчальні відеокурси. Ми не будемо детально вивчати процес створення сайту, а подивимося тільки основні етапи при використанні фреймворка Yii.

 1. Скачайте і встановіть фреймворк.
 2. Запустіть командний рядок і виконайте команду такого виду:

% / Wwwroot / yii / framework / yiic webapp / wwwroot / blog

Create a Web application under '/ wwwroot / blog'? [Yes | No] y

[Yes | No] y

Згенерований скрипт буде доступний для перегляду в директорії wwwroot / blog / index.php. Основна частина даних і коду знаходиться в директорії / wwwroot / site / protected. Так створюється простий блог або візитка з 4 сторінками: Вхід, Контакти, Про проект і Головна. Якщо потрібен більш складний сайт, додасться ще кілька етапів:

 1. Створення системи управління.
 2. Налаштування управління записами і відображення коментарів.
 3. Реалізація меню користувача, форми входу і інших елементів.
 4. Фінальна оптимізація, перевірка на помилки і розгортання на сервері.

Переваги створення сайту на фреймворку:

 • Практично повна відсутність обмежень. Рамки полягають у використанні певних синтаксичних конструкцій.
 • Додавання тільки потрібного функціоналу. CMS і конструктори пропонують багато інструментів, половина з яких залишається незатребуваною користувачем, але створює навантаження на сервер.
 • Доповнення та бібліотеки для вирішення типових завдань і прискорення розробки.

Недоліки теж є:

 • Розробка займає багато часу, так як доводиться вручну прописувати деякі функції, доступні на конструкторах і CMS за замовчуванням.
 • Високий рівень складності освоєння. Новачкам впоратися з фреймворком буде дуже складно, це інструмент для профі.

Фреймворк - не готові рішення, які не блоки, як в конструкторі, а зручний каркас, на основі якого розробник створює сайт з потрібним функціоналом
Фреймворк - не готові рішення, які не блоки, як в конструкторі, а зручний каркас, на основі якого розробник створює сайт з потрібним функціоналом. Для роботи з фреймворком потрібне знання мов і досвід програмування, але зате цей спосіб дає максимальну свободу творчості.

Створення сайту на HTML

Для створення сайту на HTML досить двох речей: програми Блокнот і знання тегів, які визначають, як компонується веб-сторінка. Замість Блокнота можна використовувати більш просунуте додаток Notepad ++, а до HTML можна додати CSS, але це вже наступний рівень програмування. Написати ж просту сторінку можна виключно тегами HTML в будь-якому текстовому редакторі.

Створення сайту на HTML всерйоз можна розглядати хіба що в навчальних цілях. Написавши пару сторінок, веб-майстер зрозуміє, як працює мова розмітки, і зможе застосовувати ці знання при роботі з іншими інструментами - фреймворками, CMS, конструкторами.

Щоб створити сайт на HTML:

 1. Відкрийте Блокнот, Notepad ++ або інший текстовий редактор.
 2. Створіть і збережіть 2 файли: site.html і site.css. При збереженні не забудьте вибрати кодування UTF8.
 3. Почніть створювати структуру сторінки, прописуючи теги.

Вся веб-сторінка міститься в парному тезі <html>. У тезі <head> прописується службова інформація про сторінку. Тегом <title> задається назва сторінки, яке відображається на вкладці браузера. Основна ж інформація розміщується всередині тега <body>. Для оформлення використовується мова CSS, за допомогою якого встановлюються правила поведінки блоків, розмічених тегами HTML.

Позитивних моментів у створення сайту на HTML не так багато:

 • Отримання досвіду роботи з тегами.
 • Висока швидкість завантаження сторінок.

Недоліків у такого способу більше:

 • Кожна сторінка - окремий файл HTML.
 • На створення сайту йде багато часу.
 • Прості віджети, доступні в конструкторах навіть безкоштовно, не підтримуються, або доводиться писати їх з нуля.

Створення сайту на HTML - цікавий досвід, який обов'язково стане в нагоді в подальшому. Але розглядати цю застарілу технологію всерйоз для запуску нового сайту в здоровому глузді ніхто не буде.

Як створити сайт безкоштовно

Створити сайт безкоштовно - від такої можливості навряд чи хтось відмовиться. Проблема в тому, що безкоштовність в інтернеті - поняття умовне. Якщо ви робите сайт на CMS або пишете на фреймворку, доведеться платити за хостинг і доменне ім'я, щоб розмістити файли в загальному доступі. При використанні конструкторів більше можливостей для безкоштовного створення і розміщення сайту, але тут теж багато підводних каменів: реклама сервісу, на якому зібрано сайт, домен третього рівня, обмеження на обсяг доступного простору на диску і трафік.

Тим не менш, є кілька ситуацій, в яких можна говорити про дійсно безкоштовному створенні сайту:

 • Навчання створенню сайтів. Наприклад, веб-майстер вивчає мови програмування, пише сайт на фреймворку, а потім викладає файли в хмарі або зберігає на комп'ютері, переглядаючи результат роботи через ПО типу Денвер.
 • Тестування сервісів для створення сайтів. Практично кожен конструктор пропонує демо-доступ до всіх можливостей або постійний безкоштовний тариф з помітними обмеженнями. Це дає користувачеві можливість «помацати» сервіс і зрозуміти, чи підходить він для вирішення поставленого завдання.
 • Створення сайту некомерційної організації. конструктор uCoz дозволяє безкоштовно створювати сайти навчальних закладів, благодійних організацій та інших некомерційних об'єднань. Щоб не платити за розміщення сайту, домен і деякі інші преміум-можливості, необхідно зв'язатися з адміністрацією сервісу і розповісти їм про сферу діяльності некомерційної організації.

Якщо ви створюєте серйозний блог для заробітку, розважальний портал або взагалі інтернет-магазин, то про безкоштовність можна забути. Так, є безкоштовні тарифи на конструкторах, є навіть безкоштовний хостинг для розміщення сайтів, створених на CMS або написаних в фреймворку, але про постійну роботу на них не може бути й мови. Від такої безкоштовності втрат більше, ніж придбань:

 • Домен третього рівня негативно позначається на сприйнятті сайту відвідувачами, особливо якщо в адресі вказується назва конструктора, на якому зроблений сайт.
 • Безкоштовний хостинг не гарантує стабільну роботу. Сайт може бути недоступний, а технічна підтримка займеться вирішенням проблеми в останню чергу.
 • Обмеження на безкоштовних тарифах в конструкторах швидко стануть дуже помітними, щоб не звертати на них увагу. Вільне місце для розміщення файлів закінчиться, велика частина корисних функцій буде недоступна.

Висновок може бути тільки один: щоб створити якісний сайт і тим більше почати на ньому заробляти, спочатку доведеться трохи вкластися в проект. Розмір інвестицій залежить від використовуваних інструментів і функціоналу сайту: створити інтернет-магазин дорожче, ніж зібрати візитку, а й грошей такий проект в підсумку принесе більше.

висновок

Створення сайту в конструкторі - найпростіший, але не універсальний спосіб. Сервіси для будівництва сайтів закривають майже всі ніші, дозволяючи створити візитку, блог, інтернет-магазин, інформаційний портал, але якщо мова йде про унікальний проект, то конструктори з завданням не впораються.

У деяких випадках ефективніше використовувати CMS, а не конструктори - наприклад, для створення блогу. Той же WordPress максимально заточений під потреби блогера, тому немає сенсу вигадувати інші шляхи створення блогу, коли всі необхідні інструменти вже зібрані в одній системі.

Програмування сайту на фреймворку обгрунтовано в тому випадку, якщо збирається сайт з незвичайним функціоналом, унікальною системою. Хоча використовувати фреймворк можна і для штампування однакових сайтів, все залежить від навичок веб-майстри. Питання лише в тому, навіщо витрачати час на кодинг, якщо є готові CMS з необхідними функціями «з коробки».

Інструментів для створення сайтів багато, так що вибір повинен бути обгрунтований тільки їх ефективністю для реалізації того чи іншого проекту, без впливу стереотипів. Для створення візитки кращим варіантом буде використання конструктора, блог або інтернет-магазин простіше побудувати на CMS, а великий портал або сайт з унікальною функціональністю пишеться на фреймворку.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача