Статьи

Як правильно вибрати домен для сайту, поради експертів

 1. Які бувають домени? Всі домени розділяються на домени першого рівня, другого рівня і третього. ...
 2. 1. Максимально легке і запам'ятовується назва
 3. 2. Назва повинна бути ексклюзивним
 4. 3. Намагайтеся уникати дефісів в назві сайту
 5. 4. Враховуйте тематику сайту і регіон
 6. Що ж зробити для реєстрації домену?
 7. Як вибрати реєстратора домену?
 8. Я зареєстрував домен, що робити далі?

Які бувають домени?

Всі домени розділяються на домени першого рівня, другого рівня і третього.

Домени першого рівня розділені на дві категорії: географічні домени (за належністю до островів, країнам) і тематичні (.INFO, .ORG, .NET).

Географічні домени називають ccTLD - country code top-level domains, а тематичні - gTLD (generic TLD). Наприклад, домени .UA, .RU., .BY - географічні домени, які позначають належність до України, Росії та Білорусі відповідно, а .com, .net і .biz - тематичні, які позначають належність домену до виду діяльності (тематикою): commercial - комерція, network- мережеві послуги, business- міжнародний бізнес.

Якщо ви будете реєструвати домен верхнього рівня, то він буде мати вигляд типу domain.ua. Звертайте увагу на те, що можуть бути особливі правила для реєстрації ccTLD-доменів.

Існують ще й домени другого рівня - .COM.UA, .NET.UA, .COM.DE. Фактично всі вони теж відносяться до географічних доменів, але вже з позначенням діяльності (.COM.UA - комерційний в Україні, .COM.DE - комерційний в Німеччині і т.д.). Ваш домен в цій зоні буде мати вигляд, наприклад, domain.com.ua.

Є ще й поняття "домени третього рівня". До таких доменів вже належать піддомени (субдомени) вашого основного домену. Наприклад, ви можете для домену domain.com.ua створити піддомен sub.domain.com.ua, і ось він і буде доменом третього рівня.

Домени четвертого і вище рівня використовувати не доцільно. Хоча ніхто вам цього не забороняє, і якщо в цьому дійсно є сенс - вперед.

Який домен зареєструвати для сайту?

Існує ряд критеріїв, які необхідно враховувати при виборі назви вашого сайту. Але деякі з них вже не актуальні і, далі ми підкажемо вам на які критерії дійсно потрібно орієнтуватися при виборі домена:

1. Максимально легке і запам'ятовується назва

Ми не ставимо на перше місце пункт "Максимально коротка назва" бо таких вже фактично немає й подібне завдання нездійсненна (домени з 5-6 і більше букв не відносяться до коротких назв).

У назві вашого сайту може бути і два слова (по 3-5 літери кожне), але якщо вони дуже гармонійні і легко запам'ятовуються, то "справа в капелюсі".

2. Назва повинна бути ексклюзивним

Є багато вдалих вже зареєстрованих доменів, які відмінно підійшли б до тематики вашого бізнесу. Незважаючи на це, або придумайте своє ексклюзивне назву домену, яке неможливо буде сплутати з будь-яким іншим, або спробуйте викупити цей домен у поточного власника.

По-перше, вас не будуть тягати по судах за фішинг, а по-друге, ваші ж клієнти не будуть помилково заходити на інший сайт і користуватися його послугами, а не вашими.

3. Намагайтеся уникати дефісів в назві сайту

В цілому, дефіси можна використовувати в доменному імені. Єдине обмеження - не можна його ставити замість третього і четвертого символу домену: do--main.com. Це актуально для всіх доменних імен і доменних реєстраторів.

Обмеження пов'язане з так званими "міжнародними доменами", тобто доменами, які відображаються в адресному рядку не латиницею, а, наприклад, російською (або будь-якому іншому мовою) ось так: мойсайт.ру.

У реєстратора вони будуть виглядати як xn - 80arbjktj.xn - p1ag. Щоб уникнути плутанини і неправильного відображення інших (не міжнародні) доменів, заборонили використовувати дефіси на третьому і четвертому символі. На всіх інших позиціях можна ставити дефіси.

4. Враховуйте тематику сайту і регіон

Дуже важливо реєструвати домен в тій географічній зоні, де буде ваша цільова аудиторія. Тобто немає сенсу реєструвати домен в зоні .BY, якщо ви будете продавати товар тільки в Україні.

Також якщо ви ведете бізнес на міжнародному ринку, то рекомендуємо використовувати домени без географічної прив'язки (.COM, .NET, .ORG і т.д.)

Що ж зробити для реєстрації домену?

Процес реєстрації домену дуже простий і, в більшості випадків, вам не потрібно надавати жодних документів. Вам точно знадобиться вказувати свої персональні дані (ПІБ, e-mail, номер телефону і поштову адресу), але саме скан-копії паспорта можуть запросити в досить рідкісних випадках.

Якщо вже так сталося, що для реєстрації домену потрібні копії паспорта та вам не хочеться їх надавати - поцікавтеся у техпідтримки інших реєстраторів про процедуру реєстрації обраного вами домену. Якщо це, наприклад, тематичний домен (.com), то для його реєстрації дійсно не потрібно ніяких документів, і швидше за все, це правило самого реєстратора. Але якщо це географічний домен, у нього можуть бути специфічні правила реєстрації, встановлені регістри (Registry).

Наприклад, для реєстрації .sg (Сінгапур) домену потрібні документи і це правило поширюється на всіх реєстраторів. У такому випадку ми можемо порекомендувати зареєструвати домен з іншої зони, так як зміна реєстратора не допоможе.

Для реєстрації домену вам потрібно:

 1. Придумати доменне ім'я.
 2. Вибрати компанію-реєстратора доменних імен.
 3. Перевірити доступно вибране вами ім'я домену для реєстрації. У реєстраторів доменів є для цього спеціальні інструменти, які найчастіше розташовані на головній сторінці сайту і відразу ж кидаються в очі.
 4. Якщо домен доступний для реєстрації, то оформляйте і оплачуйте замовлення. Після надходження оплати реєстратору та успішної реєстрації домена, він по праву ваш.

Зверніть увагу на те, що ви можете зареєструвати домен в однієї компанії, а сайт розміщувати в іншої. Ніяких складнощів в налаштуванні домену або протиправних дій в цьому немає.

Як вибрати реєстратора домену?

Якщо ви шукаєте хорошого реєстратора доменів, то дивіться наш рейтинг , В якому є і опису компаній. і відгуки про них. Якщо вас цікавлять хостинг-компанії, то ми також створили і їх рейтинг .

Я зареєстрував домен, що робити далі?

Далі, читайте нашу статтю про вибір хостингу , Враховуючи формат вашого сайту.

Які бувають домени?
Як вибрати реєстратора домену?
Я зареєстрував домен, що робити далі?
Які бувають домени?
Який домен зареєструвати для сайту?
Як вибрати реєстратора домену?
Я зареєстрував домен, що робити далі?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.