Статьи

Як правильно давати дітям кишенькові гроші?

  1. Помилка 1. Витрачати занадто багато грошей на дітей
  2. Помилка 2. Не давати кишенькових грошей
  3. Помилка 3. Платити за допомогу по будинку
  4. Помилка 4. Платити за хороші оцінки
  5. Помилка 5. Тотально все контролювати
  6. Помилка 6. Пускати витрати дитини на самоплив
  7. Помилка 7. Забувати про планування бюджету
  8. Помилка 8. Оцінювати вибір професії за зарплатою
  9. Помилка 9. Вірити у всемогутність грошей
  10. Помилка 10. Не робіть гроші засобом маніпуляції

Скільки б у вас не було грошей, потрібно вміти розумно ними розпоряджатися. І звичайно ж - вчити цьому дітей. Батьки такі ж люди, як і всі, і не застраховані від помилок. Але деяких з них все ж можна уникнути.

Але деяких з них все ж можна уникнути

Помилка 1. Витрачати занадто багато грошей на дітей

Почніть з чесних відповідей на питання:

• Чи дозволяєте ви своїм дітям з надлишком витрачати гроші?
Ви незадоволені телефонними рахунками дитини, але все одно оплачуєте їх?
Ваш син регулярно просить нові джинси і кросівки?
У вашої дочки є півдюжини суконь, які вона не носить?

Є просте правило фінансової грамотності, до якого варто прислухатися кожному: відкладати приблизно 10-20 відсотків доходу на власні довгострокові потреби або майбутнє життя на пенсії. Якщо ви далекі від цього, то напевно витрачаєте занадто багато на сім'ю і дітей, і занадто мало на самого себе.

Витрачати менше на дітей - це не злочин, а розумний розподіл фінансів. Ви можете заощадити на речах для дітей грудного та дошкільного віку, так як в ці роки дитина дуже швидко з них виростає. Ви можете знайти хороші, нехай і старі іграшки та книги за низькими цінами на куфар або eBay. Ви можете просто відмовитися від необов'язкових покупок.

Ще непомітніше для сімейного бюджету можна зробити покупки в розстрочку.Популярна майданчик куфар дає можливість купувати «з рук в руки» в розстрочку на півроку по халва.Для цього потрібно просто вибрати товар з позначкою «в розстрочку» і користуватися халва

Помилка 2. Не давати кишенькових грошей

Нехай ваша дитина отримує, скажімо, 3 рубля кожен день (або 20 рублів щотижня) на кишенькові витрати. Домовтеся про це заздалегідь і зафіксуйте суму. Отримувати такий дохід - це єдина можливість для дитини навчитися управляти своїми грошима. Тільки так діти дізнаються про економію, про правильний вибір і про необхідність ділитися з іншими людьми.

Видавати кишенькові гроші найкраще тоді, коли дитина розуміє, що за гроші можна купити багато чого з того, що він хоче. Зазвичай це відбувається приблизно в шість років, але не пізно почати, якщо дитині вже більше дев'яти років. Дитячі витрати не обмежуються обідами в шкільній їдальні, і їм важливо розуміти, що вони можуть купити щось ще (і що саме це може бути) на ту суму, яка лежить у них в кишені.

Перш ніж дитина витратить гроші на іграшки та цукерки, з'ясуйте у нього, що він збирається купити. Такі обговорення навчать планувати свої витрати. Поясніть, що їх варто ділити на групи, наприклад, 70% - на повсякденні витрати, 20% - на бажані і дорогі покупки, 10% - на подарунки друзям, родичам або на благодійність.

Кількість кишенькових грошей повинно відповідати потребам дитини, але потрібно враховувати ось що:

• Вік. Чим старша дитина, тим більше кишенькових грошей йому потрібно.
• Сімейний дохід. Будьте реалістами і порахуйте, яка сума кишенькових грошей не відіб'ється на сімейному бюджеті.
• На що витрачаються гроші. Якщо потрібно віддавати гроші на обід в школі, то збільште суму. А ось список потреб краще складати з дитиною разом.

Помилка 3. Платити за допомогу по будинку

Платити за допомогу по будинку

Діти, як і всі члени сім'ї, мають свої обов'язки по дому, але кишенькові гроші не повинні залежати від ведення домашнього господарства. Якщо пов'язати цей дохід дитини з роботою по будинку, яку він буде робити не завжди, то не завжди будуть і гроші від батьків. Але ж без регулярного доходу неможливо навчитися управляти грошима.

Якщо домашні обов'язки не виконані, буде розумніше позбавити дитину якихось інших привілеїв. Діти повинні розуміти, що робота по дому робить їх членами сім'ї. Якщо підліток в свій вільний час регулярно залучається до допомоги - посидіти з молодшим братом чи закупити продуктів для бабусі, варто подумати про будь-якої компенсації або додаткових привілеї.

Помилка 4. Платити за хороші оцінки

Психологи не вітають такий метод заохочення. Дитина вчиться не для того, щоб порадувати вас, а щоб отримати знання. Розділіть оплату та заохочення: цілком можна стимулювати успіхи школяра, «преміюючи» його за результатами чверті або року, і зовсім не обов'язково робити це грошима.

Помилка 5. Тотально все контролювати

Тотально все контролювати

Звичайно, коли ви забороняєте дитині витрачати кишенькові гроші на дурниці або лаєте за вже зроблену покупку, вами рухають виключно благі наміри: гроші вам дістаються працею. Але в такій ситуації виходить, що гроші належать дитині тільки формально, а насправді розпоряджаєтесь ними ви, вирішуючи, на що їх можна витрачати. Такий суворий контроль не навчить дитину брати відповідальність на себе, робити помилки, щоб потім їх не допускати. До того ж може розвинутися невпевненість в собі і страх помилитися.

Помилка 6. Пускати витрати дитини на самоплив

Двічі на рік або навіть частіше вивчайте витрати вашої дитини, щоб допомогти йому скоригувати фінансову поведінку. Дитина повинна знати, що з батьками завжди можна порадитися і отримати підтримку, а не осуд.
Чи не зменшуйте суму кишенькових грошей, якщо він скорочує витрати для економії. Якщо доведеться урізати суму через фінансові труднощі, поясніть це дитині і заздалегідь отримаєте його розуміння.
Обговоріть з дитиною важливі правила, що стосуються грошей: великі суми не варто носити в школу, не потрібно голосно розповідати про своє «багатство» або хвалитися грошима, не можна грати в азартні ігри або сперечатися на гроші. Якщо син мріє про суперконструкторе, порадьте і обговоріть варіанти, як він може накопичити на нього.

Помилка 7. Забувати про планування бюджету

Коли дитина почне управляти своїми кишеньковими грошима, навчіть його складати бюджет. Поясніть, що планування допоможе бути впевненим в тому, що витрачає він не більше, ніж отримує. Навіть у дорослих слова «планування бюджету» зазвичай викликають паніку, стрес і смуток. Вони вважають це позбавленням себе задоволення щось купити, тому багато дорослих уникають планування, як і бігу по утрам.
Навчіть дитину розрізняти необхідне і бажане. Необхідна - їжа, житло, взуття, поїздки на транспорті. Бажане - це дизайнерські джинси, відеоігри, остання модель телефону. Діти повинні зрозуміти, що планування бюджету означає необхідність витрачати і заощаджувати, а деякі речі залишати на вітрині магазину. Наприклад, якщо ваша дочка хоче піти в кіно, альтернативної витратою буде трата на солодощі, економія цих грошей або покупка чого-небудь іншого.

Коли ви поясните дитині різницю між необхідними потребами і побажаннями, а також значення альтернативних витрат, допоможіть заповнити відомість доходів і витрат, де буду графи:

• Звідки беруться мої доходи?
Куди я витрачу?
Скільки я витратив?
Скільки накоплю?
• Разом

Увімкніть елемент гри в фінансове планування. Візьміть три банки з написами «зберегти», «пожертвувати», «витратити». Правило полягає в тому, щоб разом з дитиною відкласти 1/10 частина грошей в банки з написами «зберегти» і «пожертвувати».

Помилка 8. Оцінювати вибір професії за зарплатою

Не забувайте про те, що заробіток грошей в житті важливий, але не важливіше самореалізації. На жаль, є безліч професій, які не гарантують високий дохід. Якщо дитина має намір стати ветеринаром або художником, варто поважати його вибір.

Але найпереконливіший аргумент - особистий приклад. Уникайте негативного ставлення до грошей і свою роботу. Це надзвичайно заважає і вам, і вашій родині, витягує життєву енергію. Якщо часто міркувати про свою нудну роботу, то і ваші діти не захочуть працювати, коли підростуть. Краще жити активно, і ваше завдання - навчити цьому дітей.

Помилка 9. Вірити у всемогутність грошей

Між переконаннями «гроші - це інструмент» і «гроші можуть все» проходить досить тонка грань. Так, часто саме фінансовий успіх допомагає людині відчувати себе самостійним, значущим і незалежним. З іншого боку, забезпеченість не дає безмежних можливостей. Важливо, щоб за допомогою батьків дитина зрозуміла і переконався, що ставлення до людей не повинно залежати від їх добробуту, і багатство - далеко не єдиний ключ до успіху. Постарайтеся з раннього дитинства виховувати в дитині повагу до нематеріальних цінностей.

Помилка 10. Не робіть гроші засобом маніпуляції

Ви даєте дитині кишенькові гроші, щоб допомогти відчути себе самостійним і навчити грамотно розпоряджатися заробленими грошима в майбутньому. Але сума, яку ви даєте дитині, не повинна ставати способом впливати на його поведінку або ставлення до вас. Поява грошей має бути передбачуваним процесом, а дії батьків - послідовними, а не стихійними або залежними від їх настрою.

Нехай система заохочень і покарань буде очевидною і прозорою. Позбавляти кишенькових грошей має сенс за серйозні проступки або, наприклад, псування сімейного майна - в цьому випадку ремонт або заміна будуть частково оплачені з кишенькових грошей дитини.

що почитати

• «Діти і гроші. Книга для батьків з країни, в якій навчилися ефективно управляти фінансами ». Адам Хо, Кеон Чи
• Дитяча енциклопедія «Гроші» від видавництва «Росмен»
• Катерина Дьоміна «Діти і гроші». Що дозволяти, як забороняти - корисні поради.
• Джолайн Годфрі «Як навчити дитину поводитися з грошима».
• Бодо Шефер «Пес на ім'я Money».

? Ви незадоволені телефонними рахунками дитини, але все одно оплачуєте їх?
? Ваш син регулярно просить нові джинси і кросівки?
? У вашої дочки є півдюжини суконь, які вона не носить?
? Куди я витрачу?
? Скільки я витратив?
? Скільки накоплю?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача