Статьи

Як написати хорошу статтю: від заголовка до точки

 1. почнемо підготовку
 2. Робота з текстом
 3. грамотність
 4. Структура і форматування тексту
 5. унікальність
 6. Стаття для читачів
 7. Заголовок

Привіт друзі, на зв'язку Павло Ямб

Привіт друзі, на зв'язку Павло Ямб.

Знаєте яка ваша стаття нікому не буде цікава, навіть вам? Ненаписана :) Як це не парадоксально, якщо ви самі не почнете писати, то й не навчитеся. Тим більше не заробите на цьому.

Як написати хорошу статтю? Головне почати, нехай з помилками, хай кострубато, але почати. Проаналізуєте написане, подкорректіруете, ще подумаєте, і на виході у вас буде хороший текст.

ось загальний план написання такої статті :

 • визначитися з тематикою;
 • переглянути схожі статті на цю тему;
 • скласти план;
 • написати;
 • перевірити і опублікувати.

почнемо підготовку

Якщо ви хочете написати пост на сторінку vkontakte або для продажу на біржі статей Advego, то перш за все подивіться на найпопулярніші сьогодні теми. Уподобання читацької аудиторії величезні, а до того ж мінливі. Але все-таки не втрачають свою актуальність статті туристичної тематики, будівництво, медицина, дизайн, автомобілі, відносини, бізнес. Це все можна побачити в різних рейтингах. liveinternet:

Дивіться, чим популярніше тематика, тим більше вона виділена шрифтом зліва.

Цілком ймовірно, що у вас є відмінні знання з однієї з них. Але якщо і ні, не варто засмучуватися. Практика підтверджує - незалежно від конкретної теми, широкою популярністю користуються статті, написані:

 • досвідченим фахівцем в певній сфері;
 • яскраво і наочно;
 • просто про складне;
 • цікавим і легким мовою.

Подумайте, чи можете ви написати про свої захоплення, бізнес-проектах або інших напрямках, в яких ідеально розбираєтеся?

Перед тим як написати хорошу статтю, подивіться в інтернеті, що вже написано на обрану вами тему. Досить проаналізувати кілька статей з топа Яндекса. Не забувайте, ваша стаття повинна бути унікальною, це ми будемо перевіряти в кінці, коли вона буде готова.

Складіть приблизний план статті. Найголовніше тут:

 • наявність вступу і висновку статті;
 • розбивка тексту статті на основні частини;
 • головна ідея статті проходить червоною лінією по всіх її частинах, а не ближче до середини або кінця.

Робота з текстом

При написанні статей для інтернету слід приділити увагу наступним складовим:

 • грамотність;
 • структурованість;
 • унікальність.

грамотність

Особливої ​​уваги заслуговує відсутність в статті помилок. Часом дійсно якісні тексти з чудовими ідеями не підходять замовнику, через безліч помилок і помилок - такий текст викличе у читача роздратування і недовіру до компанії. Тому пам'ятайте: ваша стаття, як мінімум, повинна бути без помилок з точки зору Word. А ось стаття про те як перевірити і як підвищити грамотність.

Моя читачка порекомендувала сайт mogu-pisat.ru. Вона там займається з дитиною. Я теж купив ось цей недорогий курс і підтягую тепер грамотність свою. Ось до речі вам купон «грамотність» введіть його при оплаті і отримаєте подарунок від сайту - 7 відсоткову знижку на будь-який курс.

Поки вчіться писати, не бійтеся граматичних помилок. Спочатку це цілком нормальне явище. У мене в текстах, які пишу в блог, вони до сих пір зустрічаються. Може не дуже багато, але я не вичитую текст годинами. Зрозуміло, коли я пишу серйозну публікацію або розповідь на літературний конкурс, то мій текст на виході практично бездоганний в плані помилок. І навіть тоді на 12000 символів може закрастися зайва кома - це взагалі справа тонка й інколи суперечливе. Але для вас мені головне подати ідею або показати що-небудь корисне, і кілька пунктуаційних помилок ви ж мені вибачте?

Більшість копірайтерів працює в текстових редакторах, в яких передбачена перевірка грамотності. Але все ж такий сервіс панацеєю вважати не доводиться - він не зможе розставити коми і виправити помилки за вас. Тому потрібно постійно працювати над поліпшенням власної грамотності і стилю, щоб не покладатися виключно на такі сервіси перевірки.

Про цих сервісах, які допомагають початківцю копірайтер, у мене є цілий розділ. Ось подивіться, як крім Word ви можете перевірити грамотність свого тексту. Зайдіть на цей ресурс: Text.ru. В поле праворуч вставте ваш текст і натисніть на кнопку "перевірити на унікальність".

Крім унікальності, зараз нас цікавить вкладка грамотність. Для прикладу я вставив цей текст, який ви зараз читаєте. Подивіться на слова, які здалися йому підозрілими - вони виділені червоним. І найцікавіше, зверніть увагу на зайві прогалини, які Word не показує. Але якби ви знали, як їх не люблять замовники!

Виправте це у себе, перевірте через якийсь час - після невеликої перерви буде легше помітити недоліки.

Структура і форматування тексту

Дуже важливо створити не просто простирадло тексту, але структурувати його - від цього залежить його читабельність.

 1. Для того, щоб він читався легше, статтю слід розбити на окремі частини логічні частини. Слідкуйте за абзацами, не потрібно довгих монотонних викладів як в романах.
 2. Уникайте занадто довгих складносурядних і складнопідрядних речень. Розбивайте їх на кілька коротших. Тільки не впадайте в іншу крайність і не рубайте текст, вихолощуючи природне сприйняття сенсу.
 3. На відміну від наукових праць, в статтях не позначав вступ і висновок - і вже тим більше не пишуть ці слова.
 4. Зміст основної частини викладається так, щоб її за змістом можна було розбити на кілька частин, кожна з якої отримує свій власний підзаголовок. Залежно від розміру статті, вони можуть бути різними за величиною: від одного абзацу до декількох.
 5. Назви підрозділами легше давати вже після написання, хоча попередньо складений план допоможе тримати в голові головну ідею кожної частини.
 6. Будь-які перерахування краще оформляти як нумеровані або ненумеровані списки: крім того, що це полегшує сприйняття, ще й допомагає виділити основні поради - як, наприклад, вищевикладені.
 7. Вважається не зовсім професійним розміщувати списки в кінці розділу або статті. Хоча іноді замовники це допускають. Але вже висновок точно не потрібно робити у вигляді списку.

унікальність

Потім подивіться на унікальність. Вона повинна прагнути до 100%. Якщо результат менше 90%, то виправте словосполучення, які програма позначила як неунікальні моменти. Вони так само виділені іншим кольором, і навіть є список сайтів на яких був виявлений плагіат - тобто хтось написав це раніше вас.

У тексті важливіше корисна і актуальна інформація, а не особисті емоції автора. Тому краще розповісти про можливості і характеристики нової програми, ніж про емоції і враження про роботу з нею.

Якщо ви вже готові заробляти на написанні текстів, то я рекомендую вам текстову біржу Advego. Заходьте, реєструйтеся, пишіть і отримуйте за це гроші. Про цю біржі я скоро напишу дуже докладно.

Так що підписуйтесь на новини блогу, читайте, пишіть самі!

Стаття для читачів

Завів інтстаграм. Показую життя копірайтера, приколююсь в Сторіс, давай дружити! ПЕРЕЙТИ В ІНТСАГРАМ

Якщо вище в статті я більше робив ухил на написання для біржі контенту, щоб заробити, то тепер давайте поговоримо просто про статтю для ваших читачів, а не для пошукових систем і магазинів статей.

Дуже добре, якщо ви будете писати на тему, яка вам дуже близька і в якій розбираєтеся. Вас же ще очікують питання в коментарях. Або просто захочете розповісти читачам якусь історію, що сталася з вами.

Дотримуйтеся правил.

Отже, у в статті обов'язково повинні бути:

 • назва;
 • Вступ;
 • основний блок інформації;
 • висновок.

І врахуйте наступне:

 1. Введення і висновок. Не захоплюйтеся, парою пропозицій просто підведіть читача до суті статті у вступі, і до висновку в ув'язненні.
 2. Текст вашої статті повинен відповідати заголовку. Якщо в заголовку ви пишете "Дізнайся, як стати чемпіоном", то в статті ви повинні дати відповідь на це питання.
 3. Пишіть по справі, не розтікатися мислію по древу. Вам же потрібно розповісти щось корисне, а не набрати багато символів. Зробіть його коротким, чітким і зрозумілим.
 4. Відформатуйте ваш текст. Виділяйте головні місця в тексті, розбивайте розповідь на абзаци, використовуйте марковані списки і красивий шрифт.

Головне - максимально спростити читачеві сприйняття тексту. Він не повинен втомитися від нудно написаного тексту або дратуватися через дрібного нечитабельною шрифту.

І окремо давайте обговоримо заголовок.

Заголовок

Який він повинен бути:

 • Не займався читача відразу, назва повинна бути легким для сприйняття. Поглянувши на заголовок читач повинен миттєво зрозуміти про що ви пишете. І якщо вибирати між довгим і коротким - вибирайте короткий.
 • Тема, як комунікативна одиниця, завжди породжує відповідну реакцію читача. А тому не мудрувати і не ускладнюйте його вузькоспеціалізованими словами.
 • Не ставте в кінці купу знаків оклику !!!!!!!!

Ось список слів, з яких можна почати заголовок. Вони працюють в соціальних мережах, де ваш пост повинен виділятися з загальної маси, щоб його захотіли прочитати:

«Як ...», «Короткий керівництво ...», «Швидкий спосіб ...», «Що повинен знати кожен ...», «5 секретів ...»

Детальніше про заголовках я писав тут .

До цих тем ми будемо повертатися знову і знову на сторінках мого блогу. Використовуйте ці правила, і вашу статтю дочитаю :) Підписуйтесь на оновлення, залишайте коментарі і вдалих вам текстів. До зв'язку!

До зв'язку

Ось подивіться, чого можна навчитися дивлячись мультик «Маша і ведмідь» з дитиною. Це я там жонглюю :)

Знаєте яка ваша стаття нікому не буде цікава, навіть вам?
Як написати хорошу статтю?
Подумайте, чи можете ви написати про свої захоплення, бізнес-проектах або інших напрямках, в яких ідеально розбираєтеся?
Але для вас мені головне подати ідею або показати що-небудь корисне, і кілька пунктуаційних помилок ви ж мені вибачте?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача