Статьи

Як додати сторінку в індекс - інструменти від пошукових систем -

 1. Умови коректної індексації
 2. Автоматичне додавання в індекс
 3. Ручне додавання в індекс
 4. Як додати сторінку в індекс Яндекс
 5. Як додати сторінку в індекс Mail.ru
 6. Як додати сторінку в індекс Нігма
 7. Як додати сторінку в індекс Meta.ua
 8. Як додати сторінку в індекс Bing
 9. Фактори, що впливають на індексацію
 10. наявність Sitemap.xml
 11. Помилки на сайті
 12. Як перевірити індексацію
 13. Індексація в Google
 14. Індексація в Яндекс

Індексація сайту - це додавання відомостей про сторінки сайту пошуковими роботами в базу даних пошукових систем (в індекс). Індексуватися можуть:

 • текстові файли
 • зображення
 • аудіо-, відеофайли
 • посилання
 • pdf-документи і ін.

Тільки проіндексовані сторінки (файли) з'являються в пошуку. Якщо ж сторінка не проіндексована, то і в результатах пошуку вона не з'явиться. Перед тим, як додати сайт в індекс пошукових систем, необхідно переконатися, що нічого не заважає індексації.

Умови коректної індексації

 • Сайт або сторінка сайту відкриті в robots.txt. Слід звернути увагу на директиви: Disallow, User-agent, Crawl-delay. Наприклад, так виглядає заборона на індексацію сайту усіма роботами:

Наприклад, так виглядає заборона на індексацію сайту усіма роботами:

А ось так виглядає заборона на індексацію папки private пошуковим роботом Google:

А ось так виглядає заборона на індексацію папки private пошуковим роботом Google:

 • Сторінка, що додається в індекс, не повинна містити в собі мета-тега "noindex, nofollow".

Автоматичне додавання в індекс

Сайт потрапить в індекс автоматично, якщо існує хоча-б одне посилання на сайт з інших ресурсів, вже проіндексованих пошуковиком. Чим більше посилань на сайт / сторінку, тим вище ймовірність швидкого попадання сайту в індекс. Терміни зміни можуть бути великими, тому, якщо ви не хочете чекати, то можна скористатися ручним способом додавання в індекс.

Зазвичай, швидкість індексації в пошукових системах становить від декількох хвилин до декількох місяців.При цьому, Google індексує сторінки швидше за всіх.

Ручне додавання в індекс

Як додати сторінку в індекс Google

Щоб відправити сторінку на індексацію в Google необхідно ввести URL сторінки через сервіс: https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url . Далі буде потрібно ввести капчу:

Якщо зі сторінкою все добре, то індексація пройде швидко. Зазвичай, швидкість додавання сайту в індекс Google - від декількох хвилин до тижня.

Додатково, рекомендуємо додати сайт в панель інструментів для веб-майстрів - Google Search Console - https://www.google.com/webmasters/tools/

Як додати сторінку в індекс Яндекс

Щоб відправити сайт або сторінку на індексацію необхідно авторизуватися в сервісі Яндекс Вебмайстер і попередньо додати туди сайт. Відправлення сайту на індексацію в Яндекс здійснюється за посиланням: https://webmaster.yandex.ru/sites/add/ . Вам буде показана така картинка:

Щоб відправити на індексацію одну або кілька сторінок сайту потрібно скористатися розділом "Переобход сторінок" або перейти по посиланню https://webmaster.yandex.ru/site/indexing/reindex/

Денний ліміт - 20 адрес для сайту, з огляду на піддомени. Терміни індексації в Яндекс від моменту впізнавання про сторінку до появи її в пошуку - як правило, від декількох днів до двох тижнів.

Як додати сторінку в індекс Mail.ru

Якщо ви рухаєтеся в Росії, то не варто залишати без уваги ще одну популярну в Росії пошукову мережу - mail.ru. Щоб додати сайт в індекс, перейдіть за посиланням http://go.mail.ru/addurl .

Як додати сторінку в індекс Нігма

Нігма - це також пошукова система в російському регіоні. Щоб відправити на індексацію сайт / сторінку в пошукову систему Нігма перейдіть за посиланням http://www.nigma.ru/index_menu.php?menu_element=add_site .

Як додати сторінку в індекс Meta.ua

Мета - це українська пошукова система, яка вже не користується такою популярністю, як в минулі часи. Однак, для підвищення впізнаваності вашого ресурсу не варто упускати таку можливість. http://web.meta.ua/?action=add - за цим посиланням можна додати сайт на ресурс Мета.юа. Спочатку необхідно зареєструвати профіль у цій системі.

Як додати сторінку в індекс Bing

Пошукова система Бінг актуальна для просування в англомовному сегменті. Однак, ця система стає все більш популярним і, не виключено, що скоро буде актуальна і для російськомовного середовища. Щоб додати в індекс сайт перейдіть за посиланням: http://www.bing.com/toolbox/submit-site-url

Фактори, що впливають на індексацію

зовнішні посилання

На індексацію впливають зовнішні чинники, а саме - кількість зовнішніх посилань на сайт. Відповідно, щоб поліпшити індексацію, необхідно наростити кількість посилань. Поле діяльності тут дуже велике.

Отримання зовнішніх посилань з соціальних мереж - Facebook, Google+, Twitter, YouTube ... Посилання повинні бути прямими, тоді вони добре працюють. Як мінімум, можна створити профілі компанії в соціальних мережах і заповнити поле URL. Ще краще - періодично постити анонси статей з посиланнями на сайт.

Отримання посилань з тематичних трастових сайтів. Щоб отримати посилання, можна скористатися біржами (наприклад, Міралінкс), або безпосередньо домовлятися з майданчиками (наприклад, гостьове розміщення статей). Популярні способи отримання зовнішніх посилань - дошки оголошень, каталоги сайтів і статей, ведення блогів, розміщення прес-релізів, сайти вакансій, і багато-багато іншого ...

наявність Sitemap.xml

Карта сайту, яка містить в собі всі важливі посилання сайту, дуже допомагає роботам швидше "обійти" сайт. І хоча робот може пройтися по сайту без карти сайту, все таки рекомендуємо додати її. Для цього необхідно згенерувати файл Sitemap.xml (наприклад, за допомогою безкоштовних сервісів, таких як https://www.xml-sitemaps.com/ ) І додати файл в корінь сайту. У підсумку, карта сайту повинна бути доступна за адресою виду: site.com/sitemap.xml. Обов'язково додаємо файл в панелі вебмайстрів.

Помилки на сайті

Іноді, сайт погано індексується через що виникають технічні помилки. Щоб перевірити помилки індексації, потрібно зайти в панель вебмастера. Наприклад, в Google Search Console - заходимо в розділ "Сканування" / "Помилки сканування" і дивимося на повідомлення. По можливості виправляємо помилки.

Як перевірити індексацію

Нижче наведені способи перевірки індексації в популярних пошукових системах Google і Яндекс.

Індексація в Google

Способи перевірки стану індексації в Google.

1. Щоб перевірити кількість проіндексованих і доступних до пошуку сторінок - потрібно перейти в пошукову систему Google і ввести комбінацію: site: www.example.com

Наприклад, сайт Вікіпедія містить 116 мільйонів сторінок в пошуку:

2. Зайти в панель Google Веб-майстер, перейти в розділ Індекс Google → Статус індексування. Тут видно кількість проіндексованих сторінок.

Як пише Google: "Тут відображається загальна кількість URL, які з'являються в результатах пошуку, і URL, які виявлені іншими способами. Цей показник може змінюватися в міру додавання або видалення сторінок. Індексованих URL майже завжди значно менше, ніж сканованих, так як в показнику Проіндексовано за все не враховуються URL, які система визначає як повторювані або неканонічні, а також URL, що містять метатег noindex. " https://support.google.com/webmasters/answer/2642366?hl=ru

hl=ru

Індексація в Яндекс

Щоб перевірити індексацію в Яндекс, можна скористатися двома шляхами:

 1. Необхідно зайти в панель Яндекс Вебмайстер:
  1. Перейти на сторінку Індексування → Перевірити статус URL.
  2. В поле ввести URL сторінки, інформацію про яку хочете отримати.
  3. Натиснути кнопку Перевірити.
 1. Перейти в пошукову систему Яндекс і ввести комбінацію: url: www.example.com *:

com *:

Це були основні методи управління індексацією сторінок. Сподіваємося, що ця стаття була корисною. Радимо також почитати статтю про тегах Noindex, Nofollow .

Php?
Ua/?
Com/webmasters/answer/2642366?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача