Статьи

Як додати сторінку в індекс - інструменти від пошукових систем -

 1. Умови коректної індексації
 2. Автоматичне додавання в індекс
 3. Ручне додавання в індекс
 4. Як додати сторінку в індекс Яндекс
 5. Як додати сторінку в індекс Mail.ru
 6. Як додати сторінку в індекс Нігма
 7. Як додати сторінку в індекс Meta.ua
 8. Як додати сторінку в індекс Bing
 9. Фактори, що впливають на індексацію
 10. наявність Sitemap.xml
 11. Помилки на сайті
 12. Як перевірити індексацію
 13. Індексація в Google
 14. Індексація в Яндекс

Індексація сайту - це додавання відомостей про сторінки сайту пошуковими роботами в базу даних пошукових систем (в індекс). Індексуватися можуть:

 • текстові файли
 • зображення
 • аудіо-, відеофайли
 • посилання
 • pdf-документи і ін.

Тільки проіндексовані сторінки (файли) з'являються в пошуку. Якщо ж сторінка не проіндексована, то і в результатах пошуку вона не з'явиться. Перед тим, як додати сайт в індекс пошукових систем, необхідно переконатися, що нічого не заважає індексації.

Умови коректної індексації

 • Сайт або сторінка сайту відкриті в robots.txt. Слід звернути увагу на директиви: Disallow, User-agent, Crawl-delay. Наприклад, так виглядає заборона на індексацію сайту усіма роботами:

Наприклад, так виглядає заборона на індексацію сайту усіма роботами:

А ось так виглядає заборона на індексацію папки private пошуковим роботом Google:

А ось так виглядає заборона на індексацію папки private пошуковим роботом Google:

 • Сторінка, що додається в індекс, не повинна містити в собі мета-тега "noindex, nofollow".

Автоматичне додавання в індекс

Сайт потрапить в індекс автоматично, якщо існує хоча-б одне посилання на сайт з інших ресурсів, вже проіндексованих пошуковиком. Чим більше посилань на сайт / сторінку, тим вище ймовірність швидкого попадання сайту в індекс. Терміни зміни можуть бути великими, тому, якщо ви не хочете чекати, то можна скористатися ручним способом додавання в індекс.

Зазвичай, швидкість індексації в пошукових системах становить від декількох хвилин до декількох місяців.При цьому, Google індексує сторінки швидше за всіх.

Ручне додавання в індекс

Як додати сторінку в індекс Google

Щоб відправити сторінку на індексацію в Google необхідно ввести URL сторінки через сервіс: https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url . Далі буде потрібно ввести капчу:

Якщо зі сторінкою все добре, то індексація пройде швидко. Зазвичай, швидкість додавання сайту в індекс Google - від декількох хвилин до тижня.

Додатково, рекомендуємо додати сайт в панель інструментів для веб-майстрів - Google Search Console - https://www.google.com/webmasters/tools/

Як додати сторінку в індекс Яндекс

Щоб відправити сайт або сторінку на індексацію необхідно авторизуватися в сервісі Яндекс Вебмайстер і попередньо додати туди сайт. Відправлення сайту на індексацію в Яндекс здійснюється за посиланням: https://webmaster.yandex.ru/sites/add/ . Вам буде показана така картинка:

Щоб відправити на індексацію одну або кілька сторінок сайту потрібно скористатися розділом "Переобход сторінок" або перейти по посиланню https://webmaster.yandex.ru/site/indexing/reindex/

Денний ліміт - 20 адрес для сайту, з огляду на піддомени. Терміни індексації в Яндекс від моменту впізнавання про сторінку до появи її в пошуку - як правило, від декількох днів до двох тижнів.

Як додати сторінку в індекс Mail.ru

Якщо ви рухаєтеся в Росії, то не варто залишати без уваги ще одну популярну в Росії пошукову мережу - mail.ru. Щоб додати сайт в індекс, перейдіть за посиланням http://go.mail.ru/addurl .

Як додати сторінку в індекс Нігма

Нігма - це також пошукова система в російському регіоні. Щоб відправити на індексацію сайт / сторінку в пошукову систему Нігма перейдіть за посиланням http://www.nigma.ru/index_menu.php?menu_element=add_site .

Як додати сторінку в індекс Meta.ua

Мета - це українська пошукова система, яка вже не користується такою популярністю, як в минулі часи. Однак, для підвищення впізнаваності вашого ресурсу не варто упускати таку можливість. http://web.meta.ua/?action=add - за цим посиланням можна додати сайт на ресурс Мета.юа. Спочатку необхідно зареєструвати профіль у цій системі.

Як додати сторінку в індекс Bing

Пошукова система Бінг актуальна для просування в англомовному сегменті. Однак, ця система стає все більш популярним і, не виключено, що скоро буде актуальна і для російськомовного середовища. Щоб додати в індекс сайт перейдіть за посиланням: http://www.bing.com/toolbox/submit-site-url

Фактори, що впливають на індексацію

зовнішні посилання

На індексацію впливають зовнішні чинники, а саме - кількість зовнішніх посилань на сайт. Відповідно, щоб поліпшити індексацію, необхідно наростити кількість посилань. Поле діяльності тут дуже велике.

Отримання зовнішніх посилань з соціальних мереж - Facebook, Google+, Twitter, YouTube ... Посилання повинні бути прямими, тоді вони добре працюють. Як мінімум, можна створити профілі компанії в соціальних мережах і заповнити поле URL. Ще краще - періодично постити анонси статей з посиланнями на сайт.

Отримання посилань з тематичних трастових сайтів. Щоб отримати посилання, можна скористатися біржами (наприклад, Міралінкс), або безпосередньо домовлятися з майданчиками (наприклад, гостьове розміщення статей). Популярні способи отримання зовнішніх посилань - дошки оголошень, каталоги сайтів і статей, ведення блогів, розміщення прес-релізів, сайти вакансій, і багато-багато іншого ...

наявність Sitemap.xml

Карта сайту, яка містить в собі всі важливі посилання сайту, дуже допомагає роботам швидше "обійти" сайт. І хоча робот може пройтися по сайту без карти сайту, все таки рекомендуємо додати її. Для цього необхідно згенерувати файл Sitemap.xml (наприклад, за допомогою безкоштовних сервісів, таких як https://www.xml-sitemaps.com/ ) І додати файл в корінь сайту. У підсумку, карта сайту повинна бути доступна за адресою виду: site.com/sitemap.xml. Обов'язково додаємо файл в панелі вебмайстрів.

Помилки на сайті

Іноді, сайт погано індексується через що виникають технічні помилки. Щоб перевірити помилки індексації, потрібно зайти в панель вебмастера. Наприклад, в Google Search Console - заходимо в розділ "Сканування" / "Помилки сканування" і дивимося на повідомлення. По можливості виправляємо помилки.

Як перевірити індексацію

Нижче наведені способи перевірки індексації в популярних пошукових системах Google і Яндекс.

Індексація в Google

Способи перевірки стану індексації в Google.

1. Щоб перевірити кількість проіндексованих і доступних до пошуку сторінок - потрібно перейти в пошукову систему Google і ввести комбінацію: site: www.example.com

Наприклад, сайт Вікіпедія містить 116 мільйонів сторінок в пошуку:

2. Зайти в панель Google Веб-майстер, перейти в розділ Індекс Google → Статус індексування. Тут видно кількість проіндексованих сторінок.

Як пише Google: "Тут відображається загальна кількість URL, які з'являються в результатах пошуку, і URL, які виявлені іншими способами. Цей показник може змінюватися в міру додавання або видалення сторінок. Індексованих URL майже завжди значно менше, ніж сканованих, так як в показнику Проіндексовано за все не враховуються URL, які система визначає як повторювані або неканонічні, а також URL, що містять метатег noindex. " https://support.google.com/webmasters/answer/2642366?hl=ru

hl=ru

Індексація в Яндекс

Щоб перевірити індексацію в Яндекс, можна скористатися двома шляхами:

 1. Необхідно зайти в панель Яндекс Вебмайстер:
  1. Перейти на сторінку Індексування → Перевірити статус URL.
  2. В поле ввести URL сторінки, інформацію про яку хочете отримати.
  3. Натиснути кнопку Перевірити.
 1. Перейти в пошукову систему Яндекс і ввести комбінацію: url: www.example.com *:

com *:

Це були основні методи управління індексацією сторінок. Сподіваємося, що ця стаття була корисною. Радимо також почитати статтю про тегах Noindex, Nofollow .

Php?
Ua/?
Com/webmasters/answer/2642366?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.