Статьи

Як визначити, чому комп'ютер зависає

  1. Перевірте Монітор стабільності системи
  2. Перегляд детальних даних синього екрану смерті
  3. Але чому ж відбувається збій?

Іноді комп'ютер зависає або аварійно припиняє роботу. Також система може самостійно перезавантажитися. Цілком можливий варіант, що перед цим з'являвся синій екран смерті. Першим кроком на шляху виправлення можливих неполадок повинен стати детальний пошук і розбір помилок.

Розглянемо кілька способів, завдяки яким можна звузити список можливих проблем і виявити неполадки. Отримана інформація може стати відправною точкою у вашій роботі з пошуку джерела збою.

Перевірте Монітор стабільності системи

Монітор стабільності системи Windows пропонує швидкий і зручний інструмент, який відображає недавні збої в системі і працездатності додатків. Дана програма була додана в Windows Vista, так що вона буде присутня в усіх сучасних версіях Windows.

Щоб відкрити її, просто натисніть «Пуск», введіть у пошуковий рядок «стабільність», в результатах виберіть «Перегляд журналу надійності системи».

Щоб відкрити її, просто натисніть «Пуск», введіть у пошуковий рядок «стабільність», в результатах виберіть «Перегляд журналу надійності системи»

Монітор стабільності являє собою таблицю з колонками, які відповідають дням тижня. Ви можете подивитися історію подій за останні кілька днів або ж переключитися на перегляд по тижнях. У стовпчиках відображаються події, що відбулися і зафіксовані за цей день.

Якщо в один з днів з системою траплялися якісь неполадки, то ви побачите червоне коло з символом "X". Щоб переглянути додаткову інформацію, просто клікніть на шуканий стовпець. В першу чергу необхідно шукати якісь серйозні помилки, але і інша інформація може бути корисна. Наприклад, в історії також відзначається установка нового ПО, яка могла стати причиною можливих неполадок.

Якщо ви помітили якесь цікаве для вас подія в списку, то подвійний клік мишею дозволить вам ознайомитися з більш детальною інформацією.

У нижній частині екрана є функція «Перевірити наявність рішень для всіх проблем». Ви можете скористатися нею, однак варто враховувати, що дана опція не є особливо корисною і вкрай рідко знаходить своєчасні рішення для виявлених проблем. У кращому випадку після закінчення перевірки вам запропонують оновити драйвера.

Насправді ж Монітор стабільності системи необхідний швидше для того, щоб ви змогли зрозуміти, які події передували збою в системі. Це значно звузить список можливих причин.

Якщо раптом вам цікаво, то Монітор стабільності використовує ті ж дані з журналу подій, що і опція Перегляд подій (Event viewer). Тому якщо вам набагато комфортніше працювати з Переглядом подій, то можна з його допомогою отримати повністю всю ту ж інформацію, що і завдяки Монітора стабільності.

Перегляд детальних даних синього екрану смерті

Перегляд детальних даних синього екрану смерті

Коли Windows виводить синій екран смерті, система вивантажує файли пам'яті в локальний файл, який іноді містить корисну для усунення цих помилок інформацію. Існує безкоштовна утиліта BlueScreenView від NirSoft, яка забезпечує комфортну роботу з цими файлами. Даний інструмент відображає список збережених файлів дампа. Натиснувши на будь-якому з них, ви побачите що міститься в ньому інформацію.

Зокрема, корисними можуть виявитися відомості, що зберігаються в колонках «Bug Check String» і «Bug Check Code», які виводять на екран те саме повідомлення про помилки, яке було під час появи синього екрану смерті. Використовуючи цю інформацію, можна в інтернеті знайти схоже повідомлення або розшифровку коду, що допоможе встановити і усунути існуючу проблему.

Також може бути корисний список драйверів в нижній частині сторінки. Синій екран може систематично посилатися на будь-якої драйвер, наприклад, на драйвер відеокарти, що сигналізує про неполадки в ньому. Або ж щось може бути не так з базовим апаратним забезпеченням, яке пов'язане з цим драйвером, внаслідок чого і відбувається збій.

Але чому ж відбувається збій?

Наведені вище інструменти можуть допомогти вам отримати якомога більше інформації про існуючу проблему. За допомогою розшифрованого повідомлення, що виводиться синім екраном смерті, можна як мінімум спробувати зрозуміти, що йде не так, і знайти рішення для даної проблеми. Подібний варіант є набагато більш логічним, ніж спроби знайти загальну інформацію про те, чому комп'ютер вимикається або висне.

Якщо збій в системі трапився одного разу, то не варто мучити себе і свій комп'ютер. Ніщо не ідеально, неприємності можуть більше ніколи не повториться. Але якщо збій в системі відбувається регулярно, то варто все-таки визначити проблему.

Зрештою неможливо дати раду, яка б змогла вирішити будь-яку виникає проблему. Але наведені інструменти допоможуть звузити область пошуку проблеми, а це значно зменшить кількість необхідних дій. Але далеко не кожна проблема може бути вирішена таким чином. Наприклад, якщо існують проблеми з апаратним забезпеченням, то єдине, що можна буде зробити в даному випадку, це замінити або виправити його.

З плином часу Windows стає все більш стабільною системою. Тому систематичні збої і появи синього екрану смерті вказують, як правило, на проблеми з базовим апаратним забезпеченням.

джерело

Але чому ж відбувається збій?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача