Статьи

Як дізнатися версію BIOS материнської плати

  1. Під час завантаження комп'ютера
  2. В налаштуваннях BIOS
  3. Через відомості про систему
  4. Через командний рядок
  5. За допомогою оболонки PowerShell
  6. Через редактор реєстру
  7. За допомогою сторонніх утиліт

BIOS, або «базова система введення-виведення», є найважливішою частиною системного програмного забезпечення комп'ютера

BIOS, або «базова система введення-виведення», є найважливішою частиною системного програмного забезпечення комп'ютера. Основна функція BIOS полягає в апаратній налаштуванні комп'ютера та перевірці його компонентів перед запуском операційної системи. За допомогою BIOS можна встановити системний час, відключити або включити деякі пристрої ПК, налаштувати швидкість обертання кулерів і встановити пріоритет завантаження операційної системи або кількох систем.

Також BIOS має свою прошивку, яку при необхідності можна оновлювати. Як правило, особливої ​​необхідності в тому, щоб робити оновлення прошивки, немає, проте дана процедура може допомогти позбутися від деяких проблем в роботі BIOS. Перепрошивка BIOS буває потрібна, коли вірус пошкодив настройки BIOS, або стара версія BIOS не бачить жорсткий диск великої ємності. Інструкції, як виконувати перепрошивку BIOS, ви легко можете знайти і прочитати в інтернеті, а завантажувати нову версію BIOS краще на офіційному сайті розробника вашої материнської плати. Однак, перш за все необхідно знати версію BIOS. Нижче наведені 7 різних способів, за допомогою яких можна отримати відомості про поточну версію BIOS.

Під час завантаження комп'ютера

У більшості комп'ютерів основні дані про версії BIOS буде запропоновано після запуску. Однак ці відомості виводяться на дисплей лише на короткий час, і якщо ви не встигли їх прочитати, то щоб побачити їх знову, вам доведеться перезавантажувати комп'ютер ще раз. До того ж в деяких варіаціях BIOS (наприклад, в BIOS UEFI) такі дані можуть і не з'явитися зовсім.

В налаштуваннях BIOS

Про версію BIOS містяться і в настройках самого BIOS. При завантаженні комп'ютера зайдіть в настройки BIOS (зазвичай для цього потрібно натиснути клавішу Del або F2), і знайдіть в меню налаштувань розділ Інформація про систему або System information.

І все ж в більшості випадків набагато зручніше дізнаватися інформацію про BIOS, без перезавантаження комп'ютера, а прямо з інтерфейсу операційної системи. Зробити це нескладно, і наступні п'ять способів якраз і містять варіанти отримання відомостей про BIOS з під ОС Windows.

Через відомості про систему

В операційній системі Windows є спеціальний компонент Відомості про систему, який містить інформацію про конфігурацію системи і устаткування, компонентах комп'ютера, встановлених драйверах і програмному середовищі Windows.

Для того, щоб скористатися даною компонентом, натисніть комбінацію клавіш Win + R і в рядку Виконати наберіть команду msinfo32. Після цього відкриється вікно Відомості про систему, в правій частині якого серед всіх інших відомостей буде також і інформація про поточну версію BIOS.

Після цього відкриється вікно Відомості про систему, в правій частині якого серед всіх інших відомостей буде також і інформація про поточну версію BIOS

Через командний рядок

Дізнатися версію BIOS можна і за допомогою командного рядка Windows. Для цього треба зайти в командний рядок (набравши в рядку Виконати команду cmd), і введіть туди наступну команду: systeminfo | findstr / I / c: bios після чого натисніть Enter.

За допомогою оболонки PowerShell

Ще один спосіб швидко отримати відомості про поточну версію BIOS - це скористатися вбудованою в ОС Windows системної оболонкою під назвою PowerShell. Відкрити оболонку PowerShell можна, ввівши команду powershell в рядку Виконати.

Для виведення інформації про версії BIOS наберіть у вікні оболонки PowerShell наступну команду: get-wmiobject win32-bios.

Для виведення інформації про версії BIOS наберіть у вікні оболонки PowerShell наступну команду: get-wmiobject win32-bios

Через редактор реєстру

Редактор реєстру Windows також дозволяє дізнатися поточну версію BIOS. Відкрийте редактор реєстру командою regedit і у вікні редактора відкрийте наступне гілці: HKEY_LOCAL_MACHINE \ HARDWARE \ DESCRIPTION \ System. У правому вікні редактора реєстру знайдіть параметри SystemBiosDate і SystemBiosVersion - з них ви зможете дізнатися поточну версію BIOS вашої материнської плати, а також дату випуску BIOS.

За допомогою сторонніх утиліт

Якщо у вас на комп'ютері встановлена ​​будь-яка утиліта для діагностики ПК, то з її допомогою ви можете отримати інформацію про BIOS. Наприклад, в широко відомій програмі CPU-Z відомості про поточну версію BIOS знаходяться в розділі Mainboard. До речі, якщо вам потрібно дізнатися не тільки версію BIOS, але і отримати більш детальну інформацію про компоненти свого комп'ютера, ви можете скористатися однією з утиліт, описаних в цій статті: Огляд програм для аналізу характеристик ПК.

До того ж ми надаємо послуги з обслуговування комп'ютерів і серверів організації в Москві. Фахівці нашої організації подбають про ваше обладнання, що б воно постійно було в рабочеспособном стані і не створювало "головного болю".

А якщо з'явилася несправність персонального комп'ютера, наша фірма займаємося ремонтом комп'ютерів У Москві на дому.


Залишилися питання? - Ми БЕЗКОШТОВНО відповімо на них в ВК .

Залишилися питання?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача