Статьи

Як підвищити ефективність пошукового просування: 6 рад по крауд-маркетингу

 1. Крауд-маркетинг як робочий спосіб отримання посилань
 2. Як робити крауд-маркетинг ефективно
 3. 2. Знайдіть релевантні майданчики
 4. 3. Перевірте оформлення сайту
 5. 4. Виберіть надійного підрядника
 6. 5. Складіть детальне технічне завдання
 7. 6. Починайте крауд-кампанію задовго до гарячого сезону

Пошукове просування - найдешевший спосіб залучити відвідувачів в інтернет-магазин. Ви отримуєте «теплих» клієнтів, які вже готові здійснити покупку. За однієї умови: ви змогли вийти в топ.

Всі роботи по просуванню інтернет-магазина в топ діляться на дві групи: внутрішня оптимізація сайту (перелінковка, мета-теги , Зручність використання) і нарощування маси.

Розповідаємо, що це за посилання, і як отримати ті, які допоможуть в просуванні сайту.

Читайте також: Як підібрати ключові слова для просування інтернет-магазину

Крауд-маркетинг як робочий спосіб отримання посилань

Чим більше авторитетних сайтів посилається на ваш магазин, тим більшу довіру він викликає у пошукових систем.

Авторитетність сайту визначає пошуковик. Плюс він визначає якість посилання. Якщо пошуковик запідозрить, що посилання неприродна (тобто її навряд чи міг поставити звичайний користувач), то вона не принесе користі вашому сайту, а може і нашкодити.

Раніше можна було прийти на кількість посилань біржу і відразу купити зворотних посилань на сотнях сайтів. Тепер це навряд чи спрацює. У 2018 році будуть актуальні посилання , Отримані за допомогою крауд-маркетингу.

Крауд-маркетинг - це залучення цільової аудиторії за допомогою розміщення рекомендаційних коментарів з посиланнями на просувний сайт на релевантних майданчиках (форумах, інфосайт, блогах, соціальних мережах).

Крауд-посилання, як і звичайні, можуть бути у вигляді url-адреси (безанкорние):
Крауд-посилання, як і звичайні, можуть бути у вигляді url-адреси (безанкорние):

І в вигляді тексту (анкорний):
І в вигляді тексту (анкорний):

З кожним роком крауд-маркетинг стає все більш затребуваним:

З кожним роком крауд-маркетинг стає все більш затребуваним:

Кількість запитів про крауд-маркетинг зросла з 2016 року в 2 рази

Крауд набуває популярності тому, що його мета - допомогти вирішити проблему користувачів, а вже потім залишити посилання на сайт. За допомогою крауд-маркетингу можна не тільки наростити кількість посилань, але ще і:

 • збільшити трафік на сайт;
 • привернути увагу цільової аудиторії до потрібного продукту;
 • задати позитивну динаміку появи зворотних посилань (беклінків);
 • управляти репутацією компанії;
 • працювати з негативом;
 • вивести сайт з-під фільтрів пошукових систем.

Але крауд-маркетинг ефективний тільки в тому випадку, якщо його правильно використовувати. Розповідаємо, як саме.

Як робити крауд-маркетинг ефективно

1. Чітко визначте цільову аудиторію

Хто ваші потенційні клієнти? Складіть портрет покупця так докладно, як зможете. Це допоможе визначитися, в яких гілках обговорень слід залишати крауд-посилання, як краще скласти текст коментаря.

Складаючи портрет, використовуйте параметри:

 • підлога;
 • вік;
 • сімейний стан;
 • професія;
 • хобі;
 • платоспроможність;
 • регіон проживання.

Та інші. Параметри можуть варіюватися в залежності від цілей вашої кампанії.

2. Знайдіть релевантні майданчики

Крауд-посилання ефективні тільки тоді, коли вони розміщені на релевантних майданчиках, де мешкає ваша цільова аудиторія. Посилання, залишені на невідповідних по темі форумах, можуть привести на сайт випадкових відвідувачів, які навряд чи перетворяться на ваших клієнтів.

Що враховувати при виборі майданчиків:

 • Тематика на рівні обговорення
  Приділяти увагу слід не тематиці площадки, а саме обговорення. Наприклад, на будівельному форумі можуть обговорювати покупку нового автомобіля. Якщо ви продаєте авто, то можете використовувати такий майданчик в своїх цілях.
 • регіон
  Важливо, якщо ваш бізнес обмежений доставкою тільки по одному регіону. Немає сенсу розміщувати посилання на майданчику, де спілкуються люди з усієї Росії. У цьому випадку навіть один місцевий форум буде ефективніше.
 • залученість
  Зверніть увагу, наскільки користувачі залучені до обговорення. Коментарі повинні відповідати темі, а не бути написаними тільки заради реклами.

  Чим більше ось таких рекламних коментарів, тим гірше:
  Чим більше ось таких рекламних коментарів, тим гірше:

  Значить модератор майданчика не стежить за дотриманням правил, а користувачам все одно, що публікують інші.

 • Траст і спам
  Траст - це показник якості довідкового профілю сайту. Він враховує не тільки загальна кількість зворотних посилань, але і авторитетність доменів, з яких вони були залишені.

  Показник спаму демонструє, наскільки сайт засмічений зовнішніми посиланнями. Перевірити ці параметри можна на сервісі CheckTrust . Для форумів оптимальними вважаються такі показники:

  • траст від 40;
  • спам до 20.

  Але багато що залежить від регіону майданчика. Якщо розглядати майданчики на рівні міста чи області, то вимоги до трасту і спаму будуть знижуватися.

 • трафік
  Важливо, щоб на майданчик, на якій ви хочете розмістити своє посилання, теж посилалося багато авторитетних сайтів. Кількість таких посилань повинно постійно збільшуватися. Графічно це повинно виглядати приблизно так:

  Графік приросту посилань на сервісі Ahrefs

  Зростання популярності і позитивна динаміка розвитку свідчать про надійність сайту. Перевірити трафік сайту можна за допомогою сервісів Ahrefs , Majestic та інших. Читайте докладніше про інструменти для перевірки посилальної маси .

3. Перевірте оформлення сайту

Крауд-маркетинг буде неефективний, якщо ваш сайт погано оформлений. Навіть якщо відвідувачі перейдуть в магазин, але там не буде вистачати інформації або її буде складно знайти, то навряд чи люди там надовго затримаються.

Що повинно бути на сайті:

 • детальна інформація на головній сторінці про те, яку послугу / продукт ви пропонуєте;
 • зручна навігація;
 • інформація про компанію з контактною інформацією;
 • інформація про доставку та оплату.

Читайте, які помилки на сайті відлякують потенційних покупців .

4. Виберіть надійного підрядника

Якщо не готові виконати всю роботу самі, найміть підрядчика.

Провести крауд-маркетингову кампанію можна вручну або за допомогою автоматичних сервісів. Посилання, розміщені вручну, більш якісні і виглядають природніше. Але автоматичні посилання дешевше, тому деякі агентства цим користуються на шкоду своїм клієнтам.

Ризики автоматичного розміщення:

 • ймовірність потрапляння під санкції пошукових систем (через неприродних посилань);
 • неможливість роботи по персональним параметрам.

Це той випадок, коли вигідніше вкласти трохи більше, але при цьому отримати хороший результат, ніж заощадити і залишитися з маленькою віддачею або взагалі потрапити під фільтри і опуститися в пошуковій видачі.

Як зрозуміти, що підрядник надійний? Звертайте увагу на наступні чинники:

 • наявність відгуків / кейсів;
 • швидкість відповіді менеджера;
 • можливість роботи з персональним параметрам;
 • наявність гарантії на розміщення посилання.

І прямо задайте питання, як будуть розміщуватися посилання: вручну або автоматично.

5. Складіть детальне технічне завдання

Технічне завдання стане в нагоді не тільки в разі роботи з підрядником. Розписавши детально цілі і завдання, обдумавши свої переваги, склавши графік розміщень, ви полегшите роботу собі.

Якщо наймаєте агентство, результат роботи багато в чому буде залежати від ТЗ. Тому всі ваші побажання необхідно прописувати спочатку, щоб потім не було претензій.

Приклад правильно складеного ТЗ:
Приклад правильно складеного ТЗ:

6. Починайте крауд-кампанію задовго до гарячого сезону

За допомогою крауд-маркетингу можна збільшити продажі під час сезонних розпродажів. Головне вчасно почати.

Наприклад, ви плануєте влаштувати розпродаж або запустити акцію через місяць. Почніть повідомляти про це потенційних клієнтів вже зараз. У тексті коментаря потрібно згадати про акцію, акуратно вписавши посилання на магазин.

Коли починати крауд-кампанію про знижки:

 • Якщо передаєте роботи підряднику, приступити до реалізації потрібно хоча б за 1-2 місяці до початку знижок. Так ви встигнете охопити якомога більшу кількість потенційних клієнтів. Врахуйте, що буде потрібно якийсь час на обробку вашої заявки, складання ТЗ, підбір релевантних майданчиків.
 • Якщо робите все самі, то починати роботу слід за 3-4 місяці, так як розміщення займе більше часу. Крім того, буде потрібно прокачати акаунти, так як на багатьох майданчиках забороняється залишати коментарі з посиланнями тільки що зареєстрованим користувачам. Якщо навіть обмежень немає, то до коментарів гостей (нових користувачів) увагу модераторів особливо сильно, і в більшості випадків такі коментарі просто видаляються.

***

Основа крауд-маркетингу - спілкування. Якщо у вас є час і бажання, спілкуйтеся з потенційними покупцями самі. Ви краще дізнаєтеся своїх клієнтів, їх переваги і очікування від товару або послуги, і зможете поліпшити свій магазин. Плюс розмістіть корисні посилання. Але враховуйте, що для досягнення результату часу буде потрібно чимало. Тому якщо можливості спілкуватися немає, краще довірте цю справу підряднику.

Читайте також: Як робити крауд-маркетинг (покрокова інструкція з прикладами) .

про автора

Жанна Тараканова - контент-маркетолог в системі крауд-маркетингу referr.ru .

Як зрозуміти, що підрядник надійний?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача