Статьи

Як Встановити і Використовувати Текстовий Редактор Linux

  1. Вступ У цьому керівництві ви навчитеся, як встановити та використовувати текстовий редактор Linux...
  2. Крок 1 - Установка текстового редактора Nano
  3. Крок 2 - Використання текстового редактора Linux - Nano
  4. висновок

Вступ

У цьому керівництві ви навчитеся, як встановити та використовувати текстовий редактор Linux - Nano. У той час як Vim і Emacs можуть бути складними для нових користувачів Linux, Nano досить простий в освоєнні. Саме тому він є одним з найпопулярніших текстових редакторів для Unix та інших операційних систем використовують інтерфейс командного рядка.

Що вам знадобиться

Перед тим, як ви почнете це керівництво, вам знадобиться наступне:

  • Будь-установник пакетів, наприклад apt-get

Крок 1 - Установка текстового редактора Nano

Тут все залежить від того, яка у вас встановлена ОС, деякі з них вже мають встановлений редактор Nano. Ви можете пропустити цей крок, якщо редактор Nano у вас вже встановлений. натисніть сюди для переходу на Крок 2 цієї настанови.

Для установки текстового редактора Nano, на вашій системі повинен бути установник пакетів, наприклад командою для установки Nano на Ubuntu буде:

sudo apt-get install nano

ВАЖЛИВО! Частина Sudo означає запуск цієї команди в якості root користувача, в разі якщо ви не перебуваєте під обліковим записом root користувача в даний момент ви повинні будете вписати відповідний пароль.

На цьому установка закінчена, зараз ви повинні будете мати можливість використовувати текстовий редактор Nano. Ви можете перевірити це вписавши дану команду:

nano test.txt

Вона повинна відкрити нове вікно текстового редактора, і якщо ви зробите зміни в цьому файлі вони будуть збережені у файлі під ім'ям test.txt. Для виходу з редактора натисніть сполучення клавіш CTRL + X.

Крок 2 - Використання текстового редактора Linux - Nano

Основна команда для відкриття редактора це:

nano filename


ВАЖЛИВО! Замість filename ви можете вписати необхідне вам ім'я файлу або ім'я вже існуючого. Зверніть увагу, що якщо ви хочете відредагувати існуючий файл, ви повинні знаходитися в одному каталозі з цим файлом. Інший спосіб, це вказати повний шлях до файлу.

Після запуску команди, ви потрапите у вікно редактора, де ви можете вільно змінювати текст за допомогою редактора Nano. Використовуйте стрілки на клавіатурі для руху курсора по тексту.

Використовуйте стрілки на клавіатурі для руху курсора по тексту

Внизу цього вікна, ви можете побачити ярлики для використання з редактором Nano. Символ ^ означає, що вам необхідно натиснути CTRL + [Кнопка] (CMD + [Кнопка] для користувачів Mac) для використання обраних команд:

КомандаПоясненняCTRL + A

На початок рядка. CTRL + E Перейти до кінця рядка. CTRL + Y Прокрутити сторінку вниз. CTRL + V Прокрутити сторінку вгору. CTRL + G Ця команда виведе вікно Допомоги з усією необхідною інформацією про командах, які ви можете використовувати з редактором Nano. CTRL + O Команда для збереження. Після використання запросить підтвердження на зміну або збереження імені файлу, і після натискання Enter збереже ваш файл. CTRL + W Одна з найбільш корисних команд. Використовується для пошуках фрази в вашому тексті. Вона працює, як звична нам команда CTRL + F на інших платформах. Для повторного пошуку тієї ж фрази натисніть ALT + W. CTRL + K Вирізати всю виділену рядок в "буфер обміну". CTRL + U Вставити текст з "буфер обміну" в обрану рядок. CTRL + J Форматує поточний параграф. CTRL + C Показує поточний стан курсору в тексті (рядок / колонка / буква). CTRL + X Виходить з редактора Nano. У разі, якщо були зроблені зміни, запросить дозвіл на збереження змін. CTRL + R Відкриває файл за допомогою команди "Прочитати файл". Вставляє файл з диска в поточну позицію курсору. CTRL + \ Замінити рядок або стійкий вираз. CTRL + T Увімкнути перевірку орфографії, якщо доступна. CTRL + _ Перейти до певної рядку і номером колонки. ALT + A Вибрати текст. Перше, перемістіть курсор в те місце, де знаходиться початок частини тексту, який ви хочете виділити. Далі натисніть ALT + A. Тепер рухайте курсор за допомогою стрілок на клавіатурі вправо, для виділення тексту. Ви можете використовувати цю команду в комбінації з CTRL + K для вирізання певної частини тексту в "буфер обміну".

Це основні і найкорисніші команди для роботи в редакторі Nano. Не забудьте використовувати команду CTRL + G для виведення вікна Допомоги.

ВАЖЛИВО! Якщо ви є користувачем Mac використовуйте замість CTRL - CMD.

висновок

У цьому керівництві ви навчилися, як встановити та використовувати текстовий редактор Nano. Для перегляду посібників про bash, SSH і VPS відвідайте нашу сторінку настанов тут .

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача