Статьи

Як роблять алмази?

Стисніть шматок вугілля досить сильно - і ви отримаєте алмаз.

З тих пір, як люди дізналися про те, що алмаз - вуглець, як вугілля, спроби стиснути шматок вугілля досить сильно, щоб отримати алмаз, проводилися регулярно.

У чому відмінність замінників алмаза від штучних рубінів, сапфірів. марагдів? Штучні рубіни, сапфіри, шпінелі, смарагди люди створюють такими ж методами, якими природа колись створила справжні рубіни і смарагди. А замінники алмаза, штучні алмази - це кристали іншого складу, ніж кристали алмазу. Вони просто схожі на справжні алмази з заломлення, по грі світла, але мають зовсім інший хімічний склад.

Стисніть шматок вугілля досить сильно - і ви отримаєте алмаз

Чи можна отримати алмаз з вугілля?
Фото: pixabay.com

З того моменту, як люди навчилися шліфувати алмази, отримуючи з них блискучі діаманти , Розвивається підробка діамантів. Спочатку підробки робили з простого скла, потім зі скла свинцевого. Незабаром відрізнити стрази від діамантів стало складним завданням.

Досить часто вдавалося придумати дуже вдалі замінники ювелірних алмазів.

Зірки Голлівуду і деякі королеви, власниці унікальних діамантів, часто віддавали перевагу на світські раути надягати майстерно зроблені стрази - замінники їх унікальних алмазів.

Просто з економії: такий, майже не відрізняється від оригіналу, страз коштував трохи дорожче, ніж страховка у Ллойда такого супербрілліанта від крадіжки на один вечір.

Але ніколи не існувало штучного діаманта, повністю ідентичного оригіналу. Підробки видавала не така, як у діаманта, гра світла (дисперсія), все без винятку були значно менш міцними, дуже багато хто з них по-іншому, ніж алмаз, було видно в рентгенівських променях ... Відрізнити підробку можна було завжди. Правда, іноді - тільки за допомогою складного устаткування.

Кращі друзі дівчат - це діаманти
Кадр з фільму «Як вийти заміж за мільйонера»

Але ось в 1956 році компанія General Electric повідомила про успішне синтезі алмазів. Минуло кілька років - і виробництво синтетичних технічних алмазів встало на потік. На складному обладнанні виробляли тисячі і мільйони карат.

Синтетичні алмази стали важливою частиною розвитку технологій . Армовані дрібними кристалами алмазу ріжучі інструменти виявилися набагато більш стійкими, ніж аналогічні інструменти з найкращих сплавів. Попит на технічні алмази зростав.

перед Другою світовою війною в техніці споживалося до 7 млн. карат технічних алмазів щорічно. Як тільки було налагоджено виробництво синтетичних алмазів, споживання технічних алмазів почало швидко зростати.

У 1970 році в техніці було використано вже 70 млн. Карат, до 1990 року - близько 250 млн. Карат. До 2010 року виробництво технічних алмазів зросла до 5 млрд. Карат. А в даний час в світі щорічно виробляють близько 10 млрд. Карат синтетичних технічних алмазів.

Причому з початку XXI століття у виробництві синтетичних алмазів лідирує Китай, виробляючи близько 80% від загальносвітового виробництва алмазів. При цьому ювелірних алмазів в 2014 р видобули 131.1 мільйон карат ...

Китай - лідер серед виробників синтетичних алмазів
Фото: ru.aliexpress.com

Здебільшого зараз синтезують дуже дрібні кристалики алмазу, алмазну пил. Їх використовують у виробництві всіляких шліфувальних паст, а крім цього синтетичні алмази входять до складу численної камнерезного інструменту та інструменту для металообробки. Алмазні склорізи, свердла, бурові головки, пили, різці і фільєри працюють в рази довше і краще, ніж їх попередники зі спеціальних сталевих сплавів. Тим більше що ціна синтетичних алмазів вже опустилася приблизно до $ 1 за карат.

Зараз, за ​​оцінками експертів, в усьому світі працює всього близько 1000 установок синтезу алмазів. Найперші установки працювали за технологією синтезу з використанням високих тиску і температури (HPHT), але в кінці XX століття була відкрита технологія виробництва алмазів методом осадження вуглецю з газової середовища (CVD). Обидва ці методу пов'язані один з одним.

Методом HPHT виробляють маленький кристалик, який згодом служить запалом для методу CVD.

Установка плазмохимического осадження алмазу УПСА-100
фото: джерело

Використовуючи поєднання обох методів, вчені розробили методики виробництва алмазних пластинок, які вже знайшли застосування в електроніці. При збільшенні розмірів цих платівок стане можливим їх широке застосування - в тому числі в якості стекол для годин. Вважається, що алмазні пластинки - можлива майбутня основа електроніки.

Крім виробництва технічних алмазів, вже давно і надійно зайняли свою нішу в світових технологіях, тривають спроби синтезу алмазів ювелірної якості. Власне, принципова можливість цього була доведена ще в 70-і роки, коли в СРСР на пробу зробили кілька ювелірних алмазів (ювелір, їх шліфувати, прийняв їх за дрібні алмази з Сьєрра-Леоне). Однак, очевидно, ціна їх була настільки висока, що досвід не отримав продовження, ювелірні алмази практично до сих пір видобуваються тільки «з землі» - ті, що справила природа багато сотень мільйонів років тому.

Однак, очевидно, ціна їх була настільки висока, що досвід не отримав продовження, ювелірні алмази практично до сих пір видобуваються тільки «з землі» - ті, що справила природа багато сотень мільйонів років тому

Зовсім скоро штучні алмази будуть не відрізняються від справжніх
Фото: pixabay.com

Але вчені не впадають у відчай. Уже з'явилися нові технології синтезу алмазів. Щоб за технологією HPHT отримати алмаз розміром в 1 карат, установка повинна пропрацювати безперервно приблизно 5 днів (що сильно підвищує ціну отриманого алмазу). В даний час в Китаї, об'єднуючи технології HPHT і CVD, отримують «алмазні заготовки» циліндричної і кубічної форми. Це алмази, але в порівнянні з справжніми кристалами алмазу вони мають неправильне будова.

Але технології не стоять на місці. Можна впевнено стверджувати, що з часом алмази, синтезовані людиною, зовсім не будуть відрізнятися від справжніх, бо любов людей до діамантів вже дуже сильна.

?марагдів?
Чи можна отримати алмаз з вугілля?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.