Статьи

ADSL: настройка роутера ZyXEL OMNI ADSL LAN EE

ADSL: настройка роутера ZyXEL OMNI ADSL LAN EE

В   попередній статті   ми говорили про те, яким чином можна заощадити при підключенні до   Стрім   , І докладно розглядали механізм настройки роутера D-Link DSL-504G, який дозволяє підключати до ADSL кілька комп'ютерів абсолютно незалежно один від одного В попередній статті ми говорили про те, яким чином можна заощадити при підключенні до "Стрім" , І докладно розглядали механізм настройки роутера D-Link DSL-504G, який дозволяє підключати до ADSL кілька комп'ютерів абсолютно незалежно один від одного. Однак я змушений продовжити цю розмову - просто щоб у вас склалася об'єктивна картина. Роутер D-Link 504G дійсно дешевше в порівнянні з аналогами - він коштує приблизно $ 75, причому включає в себе ще й чотирьохпортовий хаб. Але на цьому все його гідності і вичерпуються. Тому що далі починаються одні недоліки ...

У попередній статті я писав про те, що настройка цього пристрою - штука складна і вимагає не тільки досить серйозних знань у відповідних областях, а й вміння танцювати навколо пристрою з бубном, б'ючи в бубон заячою лапкою, тому що змусити хоч якось працювати D -Link 504G можна тільки таким чином, по-іншому цей процес і не назвеш. І це далеко не тільки моя думка, а й думка більшості щасливих (точніше, нещасних) власників подібних пристроїв: досить почитати форум D-Link'а , Щоб в цьому переконатися.

Я витратив купу часу, станцював відповідні танці - і таки змусив цей роутер працювати, маючи два комп'ютери Інтернетом. Але через деякий час з'ясувалося, що у 504G є досить мерзенна особливість: в якийсь момент він зависає, в результаті чого доступ до Інтернету припиняється. Також припиняється доступ до адмінській частини модему (він налаштовується через веб-інтерфейс). Лікується це включенням і вимиканням модему, після чого зв'язок відновлюється, але, як ви розумієте, раз на годину включати і вимикати пристрій - задовбали кого завгодно. А вис він з різною періодичністю, але не рідше, ніж раз на годину (при інтенсивній роботі з Інтернетом).

На сайті підтримки пояснили, що такі речі бувають через хакерські атаки. Мовляв, потрібно включити блокування по IP (в FAQ'е це, мовляв, описано), і тоді залежить припиняться. Установити блокування так, як написано в FAQ'е, не вийшло за визначенням (тоді роутер взагалі перекривав доступ в Інтернет). З'ясував, чому перекриває, налаштував по-іншому. Залежить не припинилися. Порився на форумі, знайшов інші рекомендації по налаштуванню блокіратора - мовляв, справа все-таки в ньому. Налаштував, як рекомендували. Залежить не припинилися.

Відвіз модем в сервісний центр Відвіз модем в сервісний центр. Через пару днів пристрій просто поміняли. (При цьому повинен зазначити, що техпідтримка у D-Link'a працює цілком грамотно і якісно що на форумі, що в сервіс-центрі.) Привіз додому, включив. І тут зрозумів, чому у народу такі проблеми з настройками цих роутерів: начебто, можна ж викласти один раз цей процес для інших так, як я зробив у своїй статті, після чого новим користувачам залишається тільки все зробити, як написано. Проте виявилося, що в кожної прошивці (у виданому мені пристрої була інша прошивка) є серйозні відмінності в адмінській частини і відповідно - в налаштуванні роутера. Тобто точно такий же роутер, виданий мені в сервіс-центрі, я не міг налаштувати за своєю ж статті. Крім того, там були принципово інші установки за замовчуванням. Але я не дарма стільки часу витратив на настройку першого модему, в результаті чого другий здався через якихось півгодини, і з бубном мені довелося зробити не більш двох кіл.

Запустив. Виснути роутер не перестав, але став це робити набагато рідше - приблизно пару-трійку раз за день. Але зате при включеному роутере в телефонній лінії з'явився вельми помітний фонової шум, який серйозно заважав розмовам. Порився на форумі, з'ясувалося, що це - укатайка! - особливість даної прошивки. Всі власники роутерів з даної прошивкою скаржилися на подібний шум.

Після цього я з чистою душею викинув роутер D-Link DSL-504G в вікно і став від руки на папері двадцять разів переписувати фразу: "Треба бути повним ідіотом, щоб купувати дешеві речі".

Далі зробив те, що потрібно було зробити з самого початку: подзвонив і замовив модем ZyXEL OMNI ADSL LAN EE. До слова сказати, не обов'язково купувати саме його, тому що є й інші якісні роутери відомих брендів - Cisco 827, Speed ​​Touch 530 і так далі. Однак цей роутер сам "Стрім" рекомендує в якості стандартного і гарантує його безперебійну роботу, тому, на мій погляд, цей варіант був краще за все. Можна було заощадити $ 20 і купити модем не у дилерів "Стрима", проте я на всій цій економії вже втратив доларів 600 (з урахуванням витрат часу), тому замовив модем саме у дилерів "Стрима".

До речі, ще раз підкреслюю один важливий момент До речі, ще раз підкреслюю один важливий момент! "Стрім" цей модем продає і допомагає налаштовувати тільки як бридж, а не роутер. При такій настройці у вас тільки один комп'ютер виходить в Інтернет через цей модем, а інші комп'ютери підключаються до Інтернету через перший комп'ютер. Уникнути цього можна тільки в тому випадку, якщо ZyXEL OMNI LAN працює в режимі роутера, а "Стрім" такий вид настройки не описує і не підтримує. Але це насправді не проблема! Тому що для налаштування ZyXEL як роутера мені не знадобилися ні бубон, ні заяча лапка. Правда, по першому разу довелося все-таки повозитися хвилин двадцять, відточуючи деякі моменти, після чого модем зароутіл зі страшною силою. Зараз у мене до нього підключені три комп'ютери - абсолютно незалежно один від одного. Модем не висне взагалі - він не вміє це робити. І не гріється. (D-Link 504G грівся так, що я боявся за збереження полірування столу ... Причому в FAQ'е написано, що це його нормальний стан.) Крім того, після того як у мене між комп'ютером та Інтернетом постало це роутер, файрвол на моєму комп'ютері став перебувати в сумному подиві: куди поділося сканування портів, спроби несанкціонованого доступу і так далі? !! Вони все пропали! Роутер їх просто не пропускає до комп'ютера!

Загалом, я щасливий і задоволений, чого і вам бажаю. Але так як процес налаштування цього модему як роутера для "Стрима" чітко ніде не викладено (я знайшов тільки кілька описів на форумах, і в цих описах були помітні кривизни), я зроблю це сам, щоб вам не возитися, якщо прийде в голову думка налаштувати цей пристрій як роутер.

Отже ... Щоб не гаяти час всякі дрібниці на зразок того, куди підключати телефонну лінію і як включати роутер в розетку, вважаємо, що модем пов'язаний з ADSL і підключений до хабу вашої локальної мережі. (Адже ми розглядаємо режим роутера, тому модем підключається до хабу, а не безпосередньо до мережевої карти комп'ютера.) Ніякі драйвери для цього модему не потрібні (на відміну від USB-варіанту), вам потрібно просто його налаштувати. ZyXEL OMNI ADSL LAN EE налаштовується Telnet'ом або через веб-інтерфейс. Через веб-інтерфейс, зрозуміло, зручніше, тому будемо розглядати саме такий варіант настройки.

У модемів, що поставляються дилерами "Стрима", вхід на програму налаштування здійснюється за адресою 10.0.0.2 з логіном admin і паролем zyxel. (Тут відразу потрібно обмовитися, що якщо ви купите цей модем не у дилерів "Стрима", тоді адреса для входу буде 192.168.1.1 з логіном admin і паролем 1234.) Однак перш, ніж ви запустите веб-браузер для того, щоб увійти в програму настройки, потрібно зайти в властивості підключення до локальної мережі, там вибрати властивості протоколу TCP-IP і зробити наступні настройки:

) Однак перш, ніж ви запустите веб-браузер для того, щоб увійти в програму настройки, потрібно зайти в властивості підключення до локальної мережі, там вибрати властивості протоколу TCP-IP і зробити наступні настройки:

(Для модему, купленого не у дилерів "Стрима", потрібно в IP-адресу поставити: 192.168.1.2.)

Після цього запускаєте браузер і вводите там адресу 10.0.0.2. У вас запитають пароль (логін за замовчуванням ставиться admin). Вводите пароль zyxel, після чого потрапляєте на сторінку настройки модему.

Зліва є посилання Wizard Setup - вона запускає роботу Майстра, за допомогою якого можна легко і швидко все налаштувати. Натискаємо Wizard Setup. У першому вікні налаштовуємо параметри ISP так, як наведено на зображенні нижче.

Натискаємо кнопку Next і потрапляємо у вікно настройки PPoE клієнта. (Нагадую, що в режимі роутера модем сам працює PPPoE клієнтом, а комп'ютери локальної мережі отримують доступ в Інтернет через NAT - трансляцію інтернет-адрес.) Налаштовуємо все так, як наведено на малюнку, але в параметрах UserName і Password, зрозуміло, ви повинні вписати ваші власні параметри доступу до "Стрім". У рядку Service Name можете писати все що завгодно - хоч "Стрім", хоч "Зелений сир", тому що це просто назва і воно ні на що не впливає.

Натискаємо кнопку Next і потрапляємо в наступне вікно:

WAN у нас вже налаштований, а в налаштуваннях LAN ще залишилося ввести декілька параметрів, тому натискаємо кнопку Change LAN Configuration. Перед нами з'являється вікно настройки LAN, де бажано виставити наступні параметри:

Насправді виставляти LAN IP-адреса в 10.0.0.1 як би і не обов'язково, проте мене дратує той факт, що роутер відгукується за адресою 10.0.0.2, а не 10.0.0.1, як було б логічніше. Тому я пропоную там все-таки поставити 10.0.0.1, як на ілюстрації, а в Client IP Pool Starting Address - 10.0.0.2 (тобто комп'ютери в мережі будуть отримувати адреси, починаючи з 10.0.0.2). У первинний і вторинний DNS-сервери прописуються відповідні адреси "Стрима" (тобто MTU).

От і все. Далі натискаємо кнопку Finish і ... І адмінських частина зависне, бо виникне конфлікт адрес (адже у нас комп'ютер, з якого виробляється конфігурація, поки ще має адресу 10.0.0.1, і цю ж адресу ми поставили роутера). Але нічого страшного, вам потрібно спочатку в налаштуваннях мережевої карти комп'ютера поставити отримувати IP-адресу і DNS автоматично (причому в подальшому такі ж налаштування повинні бути зроблені на всіх комп'ютерах локальної мережі), після чого перезавантажити модем (вимкнути його і знову включити), ну а далі ... Все, на всіх комп'ютерах у вас є Інтернет. Більше нічого робити не потрібно. Ну хіба що знову викликати адмінку (вже за адресою 10.0.0.1) і в Advanced Setup - Password змінити пароль за замовчуванням на який-небудь ваш власний.

Далі ви можете почати розважатися з настройками брандмауера і IP-блокатора, але опис цих розваг виходить за рамки даної статті.

Висновки? Так прості, як зазвичай. Чи не ганявся б ти, піп, за дешевизною. Спробував заощадити ну нехай навіть $ 70 і в результаті втратив купу часу і грошей. Якби відразу купив цей модем, ніяких проблем би не було.

Висновки?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.