Статьи

5 ефективних способів очистити пам'ять телефону від сміття

 1. Переносимо файли на флеш-карту
 2. Як перемістити файли на андроїд за допомогою ПК
 3. Як перенести додатки на карту пам'яті
 4. Як очистити внутрішню пам'ять Андроїд від сміття
 5. Зберігання файлів на хмарних сервісах

З проблемою заповнення внутрішньої пам'яті пристрою часто стикаються всі власники гаджетів на операційній системі Android. Як її очистити і позбутися від проблем, пов'язаних з переповненням ROM. Давайте розбиратися.

Всі виробники смартфонів, планшетів та іншої мобільної техніки, заявляють в її характеристиках обсяг внутрішньої пам'яті. Але, купуючи такий гаджет, потрібно розуміти, що частина цієї пам'яті вже буде зайнято операційною системою і системними програмами. Це накладає певні проблеми при закачуванні в пристрій останніх серій цікавого серіалу або дискографії улюбленої групи. Якщо не хочете бачити напис «Внутрішня пам'ять андроїд заповнена», доводиться йти на компроміс і закачувати щось одне.

Цього можна уникнути, якщо крім власної пам'яті придбати для свого пристрою об'ємну флеш-карту. Але, не всі сучасні пристрої підтримують зовнішні накопичувачі. Що робити власникам таких пристроїв, як очистити пам'ять телефону?

Є кілька рішень цього питання:

 • Перенести «важкі» файли (картинки, аудіо і відео) на комп'ютер
 • Очистити пам'ять від непотрібних ( «сміттєвих») файлів
 • Перенести файли на «хмару»

Переносимо файли на флеш-карту

Але, почнемо з вирішення цього питання для тих пристроїв, які підтримують SD карти. Хочете дізнатися, як перемістити файли на андроїд? Немає нічого простішого. Для того, щоб не заповнювати пам'ять можна зберегти всі можливі файли на флеш-карту. Для цього вкажіть таку можливість в налаштуваннях:

 • камери
 • диктофона
 • браузера
 • месенджерів
 • завантажувача файлів

Цей список можна продовжувати довго. Особливу увагу потрібно приділити таким програмам, які працюють з «важкими» файлами. Наприклад, редакторів зображень, відео або аудіо. При збереженні файлів на карту пам'яті, створіть там (якщо це не робиться автоматично) папку для кожної програми. Тоді проблем з переповненої пам'яттю свого пристрою можна уникнути.

ВАЖЛИВО

Такий спосіб очищення пам'яті пристрою можна використовувати для системних файлів. Це може викликати проблеми з працездатністю гаджета і навіть до його виходу з ладу.

Переміщати файли з пам'яті пристрою на карту найлегше за допомогою менеджера файлів Переміщати файли з пам'яті пристрою на карту найлегше за допомогою менеджера файлів. В Play Market дуже багато додатків цієї категорії. Найбільш популярною сьогодні є ES Провідник .

Багато хто вважає цей менеджер кращим для Android і це не дарма. З його допомогою можна одночасно перемістити кілька папок і файлів, є можливість зберігати apk-фали встановлених додатків і багато іншого.

Як перемістити файли на Андроїд з допомогою ES Провідник:

 1. для цього їх потрібно виділити (тривале натискання на одному файлі),
 2. викликати меню (кнопка «Ще»)
 3. знайти пункт «Перемістити в»
 4. в запропонованому списку потрібно вибрати «SDCard»

Як перемістити файли на андроїд за допомогою ПК

Синхронізація пристрою з комп'ютером має безліч переваг. Ви можете обмінюватися файлами і тримати обсяг вільної пам'яті на необхідному рівні. Наприклад, можна перед виходом на роботу «залити» нові глави аудіокниги, музичні альбоми або відеоролики. Таку процедуру можна проводити кожен раз, коли потрібно оновити заміряти такі файли.

Підключити смартфон або планшет на Android до комп'ютера дуже легко. Досить з'єднати ці пристрої за допомогою USB-кабелю. Для цього не потрібно завантажувати ніякі програми або драйвера. Сучасні операційні системи комп'ютерів легко визначать тип підключеного пристрою. Увійти в його пам'ять можна за допомогою стандартних провідників.

Сьогодні можна скористатися більш сучасним рішенням - AirDroid. З його допомогою ви можете обмінюватися файлами зі своїм ПК віддалено. Перебуваючи поза своєю домівкою, ви можете закачати музичний альбом або фільм зі своєї медіатеки і прослухати його. Ніяких проводів для цього не потрібно. Необхідно тільки стабільна мережа Інтернет. До якої повинен бути підключений як ПК, так і мобільний пристрій.

Налаштувати таку синхронізацію за допомогою цього сервісу дуже просто. Завдяки дружньому інтерфейсу програми зробити це зможе навіть той, хто до цього дня ніколи не мав можливості обмінюватися своїми файлами на відстані.

Як перенести додатки на карту пам'яті

Будь-який додаток, встановлений з Paly Market за замовчуванням, встановлюється в пам'ять пристрою. І займає там невиправдано багато місця. Для того, щоб перенести додатки з пам'яті смартфона або планшета на флеш-карту необхідні права суперадміністратора ( Root ) І установка спеціального програмного забезпечення Link2sd.

ВАЖЛИВО

При неправильної процедурі отримання root-прав ваш пристрій може перетворитися в «цеглина». Тому, проводити таку процедуру потрібно дуже обережно, контролюючи кожен свій крок. Але, навіть правильно проведене рутірованіе знімає гарантію розробника. Чи варто ризикувати? Відповідати вам.

Деякі програми можна перенести з пам'яті пристрою на карту без наявності спеціальних прав і додатків. Для цього потрібно зайти в «Налаштування» і вибрати розділ «Додатки». Там можна знайти небагатий інструментарій для такого перенесення.

Є ще один спосіб перенесення додатків на карту пам'яті - програма Android Assistant. По суті, це цілий пакет невеликих утиліт, які допоможуть вам здійснити всі необхідні дії зі своєю системою Android.

Ця програма можна знайти в Play Market. Після того, як ви встановите і запустіть його, потрібно перейти в розділ «Інструментарій». Серед списків наданих інструментів потрібно знайти «App2Sd». Коли ви клацніть по цьому пункту, з'явиться меню. Де потрібно вибрати «Про програму», а потім «На карту пам'яті SD» (якщо цей пункт активний).

За допомогою Android Assistant можна здійснити пакетне видалення непотрібних додатків. І тим самим очистити пам'ять свого пристрою.

Як очистити внутрішню пам'ять Андроїд від сміття

Дуже велика кількість пам'яті будь-якого пристрою займає сміття. Для того, щоб тримати кількість вільного місця під своїм контролем, необхідно періодично очищати систему від таких файлів. Найлегше це зробити за допомогою спеціального ПО - Clean Master.

Під «сміттям» мається на увазі кеш інтернет-сторінок, запущених додатків і їх залишки після деінсталяції. Згодом таке сміття накопичується і не тільки стає причиною запалення внутрішньої пам'яті Андроїд, але ще і негативно позначається на швидкодії планшетів і смартфонів.

Clean Master це дуже зручний і багатофункціональний інструмент для очищення внутрішньої пам'яті Андроїда від сміття і оптимізації пристрою. Щоб ним скористатися, необхідно встановити цей додаток і вибрати пункт меню - «Сміття». Потім клікнути на кнопку «Очистити». Алгоритми програми проаналізують пам'ять і знайдуть ті файли, які можна буде видалити.

Зберігання файлів на хмарних сервісах

Завдяки високошвидкісного інтернету, сьогодні немає необхідності закачувати потрібні вам файли в смартфони або планшети. Їх можна завантажувати на спеціальні сервіси ( «хмари») і користуватися при необхідності. Практично всі провідні компанії надають можливість безкоштовного використання хмарних сервісів. А якщо того місця, що передбачено таким тарифом будемо мало, то його завжди можна розширити за окрему вартість.

Найбільш популярними хмарними сховищами є:

 • Google Диск
 • Яндекс.Діск
 • OneDrive
 • Облако@Mail.ru

Кожне з цих рішень має додаток для легкої синхронізації файлів з віддаленим сервісом. Досить встановити такий додаток (або декілька), відзначити файли, які потрібно помістити на сервер і після їх перенесення видалити з пристрою. Потім, коли вам знадобиться скористатися таким файлом, досить зайти в додаток і клікнути по ньому.

Що робити власникам таких пристроїв, як очистити пам'ять телефону?
Хочете дізнатися, як перемістити файли на андроїд?
Чи варто ризикувати?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача