Статьи

5 безкоштовних dns інтернет-фільтрів

 1. Як працює dns-фільтр
 2. Загальнодоступні DNS-фільтри
 3. Який dns-фільтр вибрати?

DNS інтернет-фільтр - це інтернет сервіс, який дозволяє фільтрувати небажані сервери в інтерент по їх доменних імен. Наприклад сайт www.virus.org - поширює вірус на комп'ютери користувачів, які на нього заходять. Якщо у такого користувача буде підключений інтернет-фільтр на основі DNS то замість зараженого сайту користувач побачить повідомлення про блокування небезпечного сайту. Те ж саме станеться з підробленим сайтом, який спробує вкрасти ваші паролі від соцмереж або номери кредитних карт.

Ще однією сферою застосування подібних фільтрів є дитяча безпека в інтернет. Подібні сервіси дозволяють включити блокування не тільки сайтів з дитячою порнографією і насильством, але так само і сайти містять будь-які посилання на них. Бонусом, деякі інтернет-фільтри можуть блокувати і настирливу інтернет-рекламу.

Значною перевагою є відсутність необхідності в установці будь-якого програмного забезпечення на захищається комп'ютер. Все, що необхідно зробити - це прописати в налаштуваннях мережевого підключення комп'ютера потрібну адресу DNS сервера, який і буде виконувати роль фільтра.

Як працює dns-фільтр

Сильно спрощено це виглядає наступним чином:

 1. Користувач вводить в рядку браузера адресу сайту.
 2. Комп'ютер перетворює символьний адреса сайту в ip-адреса використовуючи службу dns. Таким чином на сервер фільтра відправляється запит з адресою сайту.
 3. Якщо адреса сайту на dns сервері не перебуває у чорному списку, то комп'ютера користувача передається ip-адреса сервера обслуговуючого сайт і користувач отримує в вікні браузера вміст сайту.
 4. Якщо адреса сайту знаходиться в чорному списку dns сервера, то користувачеві передається ip-адреса спеціального веб-сервера який відображає у вікні браузера користувача повідомлення про блокування вузла.

Як бачите все просто і в цілому досить ефективно. Область застосування даних сервісів не обмежена тільки домашніми ПК. Якщо ви адміністратор мережі підприємства то дані сервіси стануть додатковим захистом вашої мережі, просто налаштуйте резольвінг інтернет-адрес вашої мережі через dns-фільтр. Ви так само можете використовувати фільтрацію на мобільних пристроях, таких як смартфони або планшети.

Загальнодоступні DNS-фільтри

На сьогоднішній день існує багато подібних сервісів і більшість з них пропонують можливості фільтрації безкоштовно. У багатьох антивірусних компаній існують свої закриті і публічні dns-фільтри. Далі я перерахую найбільш відомі публічні сервіси, які вже перевірені часом і людьми.

 1. Публічний DNS сервер Google. Цей сервер по суті створювався не для фільтрації, а для прискорення роботи інтернет за рахунок дуже швидкого резаольвінга, але крім того публічний dns від Google так само фільтрує фішингові і шкідливі сервери. Крім того даний сервер вміє працювати по IPv6
  Адреси DNS Google:
  IPv4 8.8.8.8, 8.8.4.4
  IPv6 2001: 4860: 4860 :: 8888, 2001: 4860: 4860 :: 8844
 2. OpenDNS - мабуть найстаріший DNS-фільтр. Є платні і безкоштовні можливості. Вміє виправляти неправильно набрані адреси сайтів, а так само показує сторінку з пошуком і рекламою, в разі якщо адреса виправити не вдалося автоматично. Має профілі для Батьківського контролю доступні безкоштовно після реєстрації. Без реєстрації декларується швидкий резольвінг і фільтрацію шкідливих серверів.
  Адреси DNS OpenDNS:
  208.67.222.222
  208.67.220.220
  https://www.opendns.com/
 3. SkyDNS - один з перших вітчизняних сервісів. Є платні і безкоштовні тарифи. Є можливість ручного складання чорних і білих списків, блокування сайтів за категоріями, блокування реклами, статистика. На безкоштовному тарифі урізані можливості по ручної блокування, статистика тільки за місяць і т.д. Без реєстрації сервіс фільтрує тільки фішингові і шкідливі сайти. Є можливості батьківського контролю шляхом фільтрації небезпечних сайтів і заміни пошукових систем на безпечний пошук від SkyDNS. Управління аккаунтом на сайті або через додаток встановлюється на комп'ютер під керуванням Windows.
  Адреса DNS SkyDNS:
  193.58.251.251
  http://www.skydns.ru
 4. Яндекс.dns. Публічний DNS фільтр від вітчизняного пошукового гіганта. Ніякої реєстрації не потрібно. Передбачає 3 сценарії використання 1) Швидкий і надійний резольвінг 2) Резольвінг + фільтрація небезпечних серверів 3) Резаольвінг + фільтрація небезпечних серверів + ролітельскій контроль. Для складання чорних списків використовуються дані пошукової системи. Сервер підтримує IPv6.
  Адреси DNS серверів Яндекс:
  Базовий IPv4 77.88.8.8, 77.88.8.1, IPv6 2a02: 6b8 :: feed: 0ff, 2a02: 6b8: 0: 1 :: feed: 0ff
  Безпечний IPv4 77.88.8.88, 77.88.8.2, IPv6 2a02: 6b8 :: feed: bad, 2a02: 6b8: 0: 1 :: feed: bad
  Сімейний IPv4 77.88.8.7, 77.88.8.3, IPv6 2a02: 6b8 :: feed: a11, 2a02: 6b8: 0: 1 :: feed: a11
  http://dns.yandex.ru/advanced/
 5. Norton ConnectSafe. Безпечні сервера DNS від Symantec. Як і у випадку з Яднексом не вимагає реєстрації для персонального використання. Має аналогічну структуру серверів по 3 категоріям: 1) Безпечний 2) Безпечний і порно 3) Безпечний, Порно та інше нежелаетльное дітям.
  Адреси DNS Norton:
  Безпечний: 199.85.126.10, 199.85.127.10
  Безпечний + порно: 199.85.126.20, 199.85.127.20
  Батьківський контроль: 199.85.126.30, 199.85.127.30
  https://dns.norton.com/

Даний список звичайно ж не повний, але це, на мій погляд найбільш цікаві і популярні сервери, які варто використовувати в якості першої лінії фільтрації і оборони домашньої комп'ютерної мережі або мережі підприємства. Важливо розуміти, що використання даних сервісів ні в якому разі не виключає необхідність застосування сучасних і актуальних антивірусних засобів, таких як Антивірус Касперського, наприклад;).

Який dns-фільтр вибрати?

У вас може виникнути питання який з цих сервісів вибрати. З особистого досвіду можу порекомендувати наступний алгоритм вибору:

 • За швидкістю роботи: SkyDNS, Google, Яндекс
 • За функціональним можливостям SkyDNS, OpenDNS
 • За Безпеки Яндекс, Norton, Google

Для тестування продуктивності описаних вище DNS серверів я використовував утиліту DNS Benchmark, результати відсортовані за часом відповіді.

Як бачите з моєї мережі найшвидший виявився SkyDNS, наступний за ним Google, потім сервера Яндекс (З повними фільтрами для батьківського контролю). Ситуація з вашої мережі, або в інший час доби може відрізнятися. Найкраще протестувати кожен сервіс самостійно! У кожного сервісу свої алгоритми побудови чорних списків, тому існує ймовірність помилкових блокувань надійних сайтів. На мій погляд хорошою золотою серединою виглядають сервера Яндекса.

Пишіть в коментарях що ви думаєте з цього приводу! Буду радий посиланнях на інші аналогічні сервіси і авторитетним (підкріпленим аргументами) критичним висловлюванням по темі.

Який dns-фільтр вибрати?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.