Статьи

30 акордів, які варто знати

  1. відкриті акорди
  2. Sus акорди
  3. блюзові акорди
  4. Акорди в інших позиціях
  5. Строй DADGAD
  6. Строй CGCGCD

Є тільки одна річ, яка допоможе розширити свій кругозір і стати більш професійним композитором-гітаристом - озброєння пачками нових акордів. Знаючи найрізноманітніші акорди для акустичної гітари, можна не тільки виділитися на тлі інших гітаристів, але і створити своє неповторне звучання за рахунок використання нестандартних тризвуків.

Просто спробуй ввести в свій побут ці акорди для акустичної гітари, це точно піде тобі на користь.

відкриті акорди

відкриті акорди

Якщо ви тільки недавно почали грати на гітарі, то напевно перепробували вже всі відомі прості відкриті акорди для акустичної гітари: C, Am, Em і т.д.

Знання основ - це добре і корисно, але непогано бути в курсі варіацій різних відкритих акордів. Варіації можуть значно розширити звучання без прикладання зайвих зусиль.

Широко використовуються такі акорди, як Em7 і Cadd9; Проте широкого поширення набули акорди Em9 і A6sus2. Так чи інакше, кожен з цих акордів звучить чудово.

Так чи інакше, кожен з цих акордів звучить чудово

Ми об'єднали всі 4 акорду в один ланцюжок, але варто спробувати використовувати кожен з акордів окремо, тобто застосовувати їх в рамках інших послідовностей звуків.

http://cdn.mos.musicradar.com/audio/Tutorial%20Audio/30-acoustic-chords-audio/Open-chords-example.mp3

Sus акорди

Sus акорди

Ніхто не сперечається, що найважливішими типами акордів в музиці є мажорні і мінорні акорди. Мажорні акорди світлі і радісні; мінорні більш похмурі і сумні.

Sus-акорди - це спеціальні акорди, які знаходяться десь між мінор і мажором. У них немає певного емоційного забарвлення. Їх звучання завжди нейтрально, але це не заважає їм надавати інтересу різних послідовностей тризвуків.

Спробуйте об'єднати в одному ланцюжку прості мінорні-мажорні акорди з їх sus-різновидами.

http://cdn.mos.musicradar.com/audio/Tutorial%20Audio/30-acoustic-chords-audio/Sus-chords-example.mp3

Sus-акорди будуть завжди добре звучать перед аналогічними по тону мінорними або мажорними акордами: Bsus4 перед B, Dsus2 перед D і т.д.

блюзові акорди

блюзові акорди

Грати на шестиструнні інструменти і не знати блюзові акорди для акустичної гітари? Це треба виправляти!

У блюзі домінують септакорди (наприклад, A7 або D7), вони більш популярні, ніж прості мажорні, мінорні або sus-акорди.

A7, D7 і E9 - необхідний мінімум для класичного 12-тактового блюзу в тональності ля мажор. A13 і E7 # 9 мають більш виражений саунд і відмінно підійдуть не тільки для блюзу, але і для джазу.

A13 і E7 # 9 мають більш виражений саунд і відмінно підійдуть не тільки для блюзу, але і для джазу

Bm7 (або Hm7) можна назвати «квитком в мінорний блюз». Експериментуючи з акордом Bm7, додайте до нього D7, що звучить більш високо. Це дозволить створити відмінний перехід між Bm7 і F # 7.

http://cdn.mos.musicradar.com/audio/Tutorial%20Audio/30-acoustic-chords-audio/Blues-chords-example.mp3

Ми зіграли цю блюзовую послідовність за допомогою фінгерстайла, а також додали деякі поодинокі і приглушені (позначені символом Х) ноти між акордами, щоб створити більше кача.

Акорди в інших позиціях

Акорди в інших позиціях

Напевно ви вже знайомі зі звичайними відкритими акордами, по типу C, A, G, E, D і їх мінорними варіаціями. Що ж, саме час «переїхати» далі по грифу, і взяти ці ж акорди з повноцінним баре або з малим баре.

Що ж, саме час «переїхати» далі по грифу, і взяти ці ж акорди з повноцінним баре або з малим баре

А якщо залишити дещо не притиснутих струн, то можна отримати цікаві поєднання звуків в акорді.

http://cdn.mos.musicradar.com/audio/Tutorial%20Audio/30-acoustic-chords-audio/Mid-neck-chords-example.mp3

Можна домогтися багатого звучання за допомогою відкритих струн, а також різних інтервалів. У цьому прикладі дуже багато «бігу» по грифу, але саме експерименти такого плану допоможуть вам досягти нових висот.

Строй DADGAD

Строй DADGAD

Цей лад - прабатько всіх інших альтернативних строїв гітари і, мабуть, найпопулярніший лад у фолкових музикантів, а також тих, кого називають singer-songwriters.

Природно, новий лад може викликати деякі проблеми зі знаходженням розташування на грифі звичних нот. З іншого боку, зміна ладу гарантує приємне здивування від того, що ви будете грати. Строй DADGAD не має собі рівних серед інших строїв (класичний EADGBE винесемо за дужки) з точки зору зручності гри.

Акордів і звуків в прикладі буде досить для розминки, але не варто зупинятися в своїх пошуках саунду.

http://cdn.mos.musicradar.com/audio/Tutorial%20Audio/30-acoustic-chords-audio/DADGAD-chords-example.mp3

Гарного результату можна досягти за допомогою простої гри цих акордів за допомогою арпеджіо. Наш приклад побудований всього на двох акордах - D і G.

Строй CGCGCD

Строй CGCGCD

Строй CGCGCD ще називають кельтським ладом. Акорди для акустичної гітари в цьому незвичайному ладі схожі з тими, що використовувалися в прикладі з ладом DADGAD. В принципі, це не дивно: CGCGCD заснований на акорді Csus2, який можна сміливо назвати двоюрідним братом акорду Dsus4, що є основою ладу DADGAD.

Наявність глибоких і протяжних басових звуків не зробив цей лад настільки популярним, як DADGAD. До того ж, для цього ладу непогано б мати комплект басових (хоча б) струн сильного натягу. Проте, лад CGCGCD відкриває відмінні можливості для внесення різноманітності в свою гру.

Спробуй пограти будь-які акорди навколо C, щоб знайти пару-трійку цікавих ідей:

http://cdn.mos.musicradar.com/audio/Tutorial%20Audio/30-acoustic-chords-audio/CGCGCD-chords-example.mp3

У перших двох тактах використовується така апплікатура акордів, яка дозволяє переміщати її по ладів і отримувати різний цікаве звучання. Таке розташування пальців буде звучати чудово на будь-якому ладу. Загалом, якщо лад CGCGCD тільки-тільки відкрився тобі, то експериментуй на тлі вищенаведеного прикладу.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача