Статьи

22 способу монетизації блогу

Дарина Дорошевич, автор кулінарної блогу treska.com.ua , Розповіла про те, як можна монетизувати блог. Перерахованих варіантів багато. Але вони не універсальні, і кожному ресурсу необхідно знайти свій спосіб.

Дарина Дорошевич - не тільки кулінарний блогер. Вона захоплюється приготуванням швидкої, при цьому здорової їжі, і почала, як часто це буває, викладати рецепти своїх шедеврів для друзів. Зараз її блог treska.com.ua досить популярний, щоб дозволяти на ньому заробляти. Тепер Дарина проводить кулінарні майстер-класи, публікує книги і планує далі займатися цим хобі і заробляти на ньому. При цьому Дарина вже 14 років працює в сфері IT, і продовжує суміщати свою цікаву роботу з розвитком хобі.

Я привожу поради Дар'ї по монетизації блогу з ремарками і поясненнями, які вона давала під час майстер-класу.

Очевидні способи монетизації блога

 1. Банерна реклама Google AdSense або Yandex Direct

Сервіси контекстної реклами, які надають пошукові системи. Має вигляд банерної реклами на сайті. Заробляєш на кліки відвідувачів по банерах і переходах по ним. Підключається реклама досить просто в системах Google і Яндекс. Такий спосіб заробітку добре підходить, якщо відвідуваність ресурсу досить висока. А це - близько 10 тис. Користувачів на добу.

Підступ: за останніми дослідженнями, люди мало клікають на банерну рекламу. За словами Дар'ї, тільки 1-2% користувачів переходять по банерах, і то, в залежності від тематики. Наприклад, у сфері beauty кликабельность вище, в кулінарній сфері - нижче. Найбільше кліків - на банери автомобільної тематики.

 1. Оплата за покази реклами на YouTube.

Ця реклама - спосіб заробітку для влогеров, який пропонує сама компанія YouTube. Хороший спосіб монетизації, але переважно, для західних блогерів. Дарина поділилася прикладів блогера-американця, який веде одночасно 30 каналів на YouTube, отримує близько 4,5 млн переглядів на місяць (статистика за 2015 рік), при цьому заробляючи на рекламі $ 6500.

Погана новина: з початку 2016 року YouTube змінив умови роботи, знизив оплату за показ реклами і продовжує діяти в тому ж напрямку. Тобто, чим далі, тим заробляти на цьому виді реклами блогер буде менше. За словами Дар'ї, компанія YouTube таким чином підводить блогерів до створення власних більш значущих продуктів, які вони можуть продавати, використовуючи цей майданчик.

Добре заробляти все ж можливо, якщо створювати відео з високою кількістю переглядів, схоже вірусних відео або розважальних роликів. наприклад, український влогер Іван Рудська (Нік EeOneGuy) увійшов в топ-100 світових блогерів YouTube, зібравши на каналі більше 9,3 млн передплатників і заробляючи більше $ 200 тис. На рік за даними YouTube.

 1. Дохід від партнерської програми.

Дуже дієвий спосіб монетизації. Розміщуєш посилання на продукт-партнер, або банер, і отримуєш відсоток від продажів, якщо твій користувач її зробив. Чесний спосіб монетизації. Відсоток високий - до 30%. Цей спосіб монетизації добре підходить travel-блогам, вони його вже використовують. За словами Дар'ї, партнерські програми можна знайти в кожній сфері, а такий спосіб заробітку для всіх буде актуальним.

 1. Дохід від мобільного додатка.

Створюєш додаток для свого блогу, викладаєш на маркети для скачування, продаючи його за символічні гроші, наприклад, $ 5, і заробляєш на закачування. Так уже надходять блогери закордоном. Наприклад, кулінарний блог Green Kitchen Stories (його любить Дарина і ставить в приклад) веде сімейна пара. При цьому чоловік - програміст, який написав додаток. До цього способу монетизації необхідно йти, каже Дарина.

Але! Створення мобільного додатка коштує дуже дорого - тисячі доларів в залежності від ваших запитів. І необхідно чітко прорахувати швидкість окупності. За словами Дар'ї, вона хотіла б створити додаток для свого блогу, проте поки що навіть при її аудиторії і ресурсах це невиправдано дорого. Хіба що, у вас є програміст, який зробить додаток за дуже доступні гроші.

Хіба що, у вас є програміст, який зробить додаток за дуже доступні гроші

 1. Product placement.

Досить популярний (і відомий) спосіб реклами. У тексті, на фото або відео-ряді просто показуєш продукт або логотип. Компанії готові і вже дають блогерам свої продукти для такої реклами.

Причому це можна виконати зовсім ненав'язливо, щоб аудиторія блогу сприйняла це легко, не як пряму рекламу. Наприклад, робиш фото, на якому рекламований бренд знаходиться десь на тлі, або в кутку. Чи не підписуєш, що це рекламний пост, а як максимум ставиш хештег і робиш легке згадка.

 1. Пряма реклама в контенті.

Дуже зрозумілий спосіб: відкрито пишеш або кажеш, що такий-то бренд - хороший, і ти їм користуєшся. Тут, звичайно, необхідно порівнювати, як таку рекламу сприймає аудиторія.

Хороший приклад блогера і такої рекламної кампанії - Сухі сніданки з корицею ciniminis в instagram-блозі Ірини Горбачової . Фото набрало більше 1 млн відміток.

Офлайн способи монетизації

 1. Майстер класи.

Якщо ваша тематика дозволяє проводити майстер-класи. У фудсфере таке зустрічається дуже часто. І безпосередньо у Дарини запитів на проведення навчальних класів дуже багато. Наприклад, компанії готові наймати фахівців, щоб навчати своїх співробітників чомусь новому, розширювати їх кругозір.

Часто спершу виступаєш спочатку безкоштовно там, де є широка аудиторія, щоб помітили і запросили вже для виступу для заробітку.

 1. Проведення тренінгів, лекції - навчання.
 2. Дохід від продажу книг.

Західні блогери цим і заробляють. Там кожен, хто написав книгу, стає мілліонером.На українському ринку є друкарі, які на умови відсотка готові опублікувати вашу книгу. Але відсоток гонорару дуже малою. Якщо буде 10% - це максимум, а частіше - це 3-5%. Вигідніше, звичайно, продавати свої книги на Америку.

 1. Журналістика та копірайтинг.

Якщо у вас є свій стиль і пишіть цікаво - вас запрошують писати для інших компаній. І в такому випадку бренди готові платити будь-які гроші, щоб саме ви їм писали. Копірайтинг оцінюється високо.

А ось безпосередньо журналістика, на жаль, не така високооплачувана. Зараз у більшості видань обмежені бюджети для авторських гонорарів. Тим не менш, це також спосіб монетизації своєї праці.

Тим не менш, це також спосіб монетизації своєї праці

 1. Тематичні фотосесії.

Вас можуть просити робити фотосесії, або купувати ваші знімки за умови, що вони цікаві. Наприклад, в б'юті сфері фото в стилі «До і після» після користуватимуться популярністю.

Хороший спосіб заробітку для фотографів.

 1. Продаж фотоконтентом.

Є фотобанки, де ви можете викладати свої фотографії: Shutterstoсk, Fotolia, iStockPhoto, Dreamstime, Fotolia, BigStockPhoto, 123RF.

Дарина навела приклад знайомої сімейної пари блогерів, які займаються нігтьовим сервісом. Дружина - майстер зі світовою популярністю, а чоловік - фотограф. Вони заробляють на продажу знімків манікюру на фотостоках.

 1. Продаж свого продукту.

Дарина щиро вважає, що до цього і повинні прагне блогери - створювати і рекламувати нові продукти. І цей спосіб монетизації вже працює на західних ринках.

Наприклад, блогери продають: набір аудіокниг, листівки «U are still fat», фітнес-одяг власного виробництва, вивчення мов по Skype, екскурсії по Греції. Це все - реальні приклади продуктів, які створюють блогери в різних країнах. Хороший приклад такого б'юті блогера - Гоар Аветисян . Подумайте, який свій товар ви зможете продавати.

Від себе додам. Мама-блогер Олександра Нестеренко , Створила свій ряд продуктів - підставки для молока , Календар добрих справ, і також успішно їх продає.

Ще 8 способів

 1. Розміщення платних статей і оглядів.

Є компанії, які готові розміщувати вже готові статті на різних ресурсах за гроші. Є спеціальні мережі, реєструючись в яких ви отримаєте доступ до такого виду співпраці. Наприклад, MiraLinks, Вебартекс. Там необхідно зарегітсріроваться як веб-майстер, і далі вже працювати. Метод дієвий на практиці, приносить дохід. Але рівень доходу визначити складно - безпосередньо залежить від ваших запитів. Якщо ви готові розміщувати чужі статті на своєму ресурсі - вперед.

 1. Продаж посилальної маси.

Поки існує такий метод виведення блогу в топ-пошукачів, як seo-оптимізація і набір посилальної маси, до тих пір і буде існувати цей метод заробітку для блогерів. Щоб якийсь сайт знаходився в топ-пошуку Google, на нього має бути якомога більше посилань з інших ресурсів. Ось ви і можете розмістити у себе на сайті посилання і отримати за це гроші.

Є спеціальні біржі посилань, де ви можете реєструватися як веб-майстер і надавати свій ресурс для розміщення посилань. Відомі біржі: Sape, GoGetLinks, RotaPost.

Хороша новина в тому, що так можуть заробляти навіть початківці блогери з досить низькою індексацією свого ресурсу, але які добре, часто оновлюються.

Погана новина в тому, що Дарина особисто ніколи б не використовувала цей спосіб монетизації для свого блогу. Про це варто поразмиліть, перш, ніж використовувати, правда?

 1. Проведення вебінарів і приватних консультацій

Складний спосіб монетизації, тому що він то на підйомі, то на спаді. Однозначну плюс в тому, що дозволяє зібрати дуже велику, так і дуже маленьку аудиторію, людей, які знаходяться в різних містах світу. Заробляєте на «вхідному квитку» на вебінар. Можна зробити його дуже доступним і зібрати велику аудиторію. Аналогічний спосіб і для онлайн-консультацій.

 1. Виступи на корпоративних заходах.

Спочатку виступаєш на масових заходах, перед великою аудиторією. І потім запрошують на проведення майстер-класів для корпоратінвих клієнтів. Дарина сказала, що в її випадку дуже добре спрацювало участь у фестивалі здорової їжі BestFoodFest. (Посилання Марина !!)

«У бізнесу є потреба утворювати своїх співробітників, - сказала Дарина. - На нашому ринку це вигідно. Оплата - погодинна ».

 1. Партнерство з брендами, включаючи розміщення банерів.

Це - індивідуальна робота з брендом. Домовляєтеся про розміщення прямої реклами на вашому ресурсі. Розміщуєте статтю, фото, банер.

Порада від Дар'ї: «Просіть ще відсоток від продажів». Клієнтів, які прийшли від вас, можна відстежити. А якщо ви напишіть про продукт і додатково розмістіть банер - ймовірність отримати клієнта зросте. І такий спосіб реклами працює краще для продажів, ніж просто банерна реклама.

Мінус такого способу: в повному обсязі бренди знають про нього і не завжди його розуміють, необхідно їх утворювати в цьому питанні.

 1. Топ посади і оплата експертність.

Коли ви - вже авторитетний блогер, з хорошою аудиторією, і ви дійсно є профі в своїй темі, вас вважають експертом і запрошують в цьому статусі на різні заходи, що оплачується. Більш того, ви можете бути настільки авторитетні, що вас запросять зайняти топові посади в реальних компаніях.

Реальні приклади. Б'юті блогера і візажиста Лізу Елдрідж (Face Paint) запросили стати креативним директором з макіяжу компанії Lancome. Стиліста, фешн-блогера Бетані Мота (Bethany Mota) запросили створити власний бренд одягу.

 1. Продаж інформації.

Робити спеціальні тематичні пропозиції як інформаційний продукт, і продавати його. Можна зробити закриті теми і статті з персональним доступом, щоб давати максимально цінну інформацію тим людям, які готові за неї заплатити. Можна створити абонентську плату за доступ до такої цінної інформації, і заробляти на ній.

Важливо! Інформація дійсно повинна бути цінною, це повинен бути корисний продукт для вашої аудиторії.

Такий спосіб монетизації підходить не всім блогерам. Наприклад, Дар'я пише книгу, яку буде продавати в електронному вигляді. Інформація, яка буде в книзі, не буде доступна у відкритому доступі.

 1. Створення власного бренду.

Починаєш як блогер, а стаєш - справжнім брендом. Приклад для Дар'ї - Ніка Білоцерківська , Дуже популярний фуд блогер, автор книги «Про їжу. Про вино. Прованс ».

Приклад успішного б'юті блогера, який побудував свій бренд, - Мішель Фан . Візажист, почала вести свій блог, який став дуже успішним і тепер вона стала виробником власної косметики.

Дарина говорить, що це - далеко не всі способи монетизації свого блогу і хобі. Але кожному треба знайти свій шлях. Адже різним темам підходять різні способи монетизації блога. Пробуйте!

Майстер-клас організувала компанія Blogger Party Ukraine, за що їй величезне спасибі!

Автор статті блогер Ірина Порецька, poretskaya.com

Про це варто поразмиліть, перш, ніж використовувати, правда?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача