Статьи

10 технологій, якими варто займатися - звіт аналітиків Forrester

Технологія штучного інтелекту сьогодні активно розвивається і залучає все більше інвестицій. Не всі враховують, що термін, придуманий ще в 50-х роках минулого століття, використовується для опису різних напрямків розробки. Незалежна аналітична компанія Forrester вивчила ринок AI-проектів і склала графік розвитку цього напрямку.

Щоб розібратися в тому, які IT-продукти будуть найбільш затребуваними найближчим часом редакція Forbes відібрала 10 найактуальніших технологій штучного інтелекту. Пропонуємо вивчити цей список, разом з описом сфер застосування таких продуктів, назвами головних розробників. Хто знає, можливо, незабаром перелік компаній поповниться і вашим проектом. Деякі з напрямків навіть не мають єдиного варіанту перекладу, тому наводимо назви мовою оригіналу.

Деякі з напрямків навіть не мають єдиного варіанту перекладу, тому наводимо назви мовою оригіналу

Прогноз розвитку ринку AI-технологій, складений з урахуванням даних в першому кварталі 2017 року

  • Natural Language Generation - створення тексту на основі цифрових даних, використовується в обслуговуванні клієнтів, для формування аналітичних звітів і відомості підсумкової інформації по внутрішнім даними бізнесу. Подібні рішення пропонують компанії Attivio, Automated Insights, Cambridge Semantics, Digital Reasoning, Lucidworks, Narrative Science, SAS, Yseop.
  • Speech Recognition - розпізнавання і перетворення людської мови в формат, прийнятний для комп'ютерних програм. Зараз застосовується в інтерактивних системах з голосовим управлінням, смарт-динаміках і мобільних додатках. Розробники: NICE, Nuance Communications, OpenText, Verint Systems.
  • Virtual Agents - «найкраща функція нових медіа», як характеризують цю технологію в Forrester, об'єднує в собі і простих чатбот, і системи для взаємодії людини з інтернетом через підключені пристрої. Найчастіше використовується в сфері інтернет-обслуговуванні покупців, клієнтської підтримки та для «розумних» домашніх асистентів. Віртуальних агентів розробляють і впроваджують в свої продукти Amazon, Apple, Artificial Solutions, Assist AI, Creative Virtual, Google , IBM, IPsoft, Microsoft, Satisfi.
  • Machine Learning Platforms - на платформах машинного навчання створюють алгоритми, API, інструменти для розвитку і редагування нових технологій. Також використовуються для роботи з інформацією, створення дизайну моделей з подальшим впровадженням їх у додатки, процеси та в інші продукти. Уже використовується в багатьох бізнес-додатках, в основному, для прогнозування та класифікації даних. Машинним навчанням займаються в Amazon, Fractal Analytics, Google, H2O.ai, Microsoft, SAS, Skytree.
  • AI-optimized Hardware - мова йде про пристрої з технологією штучного інтелекту, графічних процесорах і супутньої техніки. Вони розробляються спеціально для виконання обчислювальних операцій, працюючи на AI-алгоритмах. Головним чином використовуються в системах глибокого навчання (deep learning). Продукт пропонують Alluviate, Cray, Google, IBM, Intel, Nvidia.
  • Decision Management - саме ця технологія відповідає за формування правил і операційної логіки в системах штучного інтелекту. Використовується для початкової та поточної настройки, а також навчання. Технологія вже досягла продуктової «зрілості» і вбудована в величезна кількість бізнес-інструментів, в яких відповідає за автоматичне прийняття рішень. Створюють такі рішення Advanced Systems Concepts, Informatica, Maana, Pegasystems, UiPath.
  • Deep Learning Platforms - це окремий напрямок машинного навчання включає в себе штучні нейромережі з множинними рівнями абстракції. В першу чергу, використовується в програмах для розпізнавання і класифікації зразків, патернів, які працюють з великими масивами даних. Розробники: Deep Instinct, Ersatz Labs, Fluid AI, MathWorks, Peltarion, Saffron Technology, Sentient Technologies.
  • Biometrics - технологія спрощує взаємодію людини і техніки, роблячи його більш природним і нативним. Сканери відбитків пальців або сітківки ока, розпізнавання мови і конституції тіла - це лише найвідоміші приклади біометричних технологій. Дослідники з'ясували, що найактивнішими споживачами таких рішень є маркетологи та аналітики ринків, а провідними продавцями біометрії - 3VR, Affectiva, Agnitio, FaceFirst, Sensory, Synqera, Tahzoo.
  • Robotic Process Automation - використання сценаріїв і спеціальних методів для автоматизації участі людини в бізнес-процесах. Застосовується в тих галузях виробничих циклів, де використання співробітників занадто витратно або неефективно. Компанії, які пропонують такі рішення: Advanced Systems Concepts, Automation Anywhere, Blue Prism, UiPath, WorkFusion.
  • Text Analytics and NLP - текстова аналітика через полегшення розуміння смислових конструкцій, значень, емоційного посилу в тексті і т. Д. Використовуються методи машинного навчання і статистичний аналіз. Широко застосовується в системах онлайн-безпеки та виявлення шахрайства, цифрових помічників, програмах для пошуку неструктурованих даних. Рішення пропонують: Basis Technology, Coveo, Expert System, Indico, Knime, Lexalytics, Linguamatics, Mindbreeze, Sinequa, Stratifyd, Synapsify.

Більше про тенденції ринку технологій читайте в наших матеріалах:

джерело: Forbes.com

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.