Статьи

10 фактів про мінімалізмі

  1. Мінімалізм - найактуальніший стиль в сучасному дизайні. Інтер'єри в ньому схожі на інтер'єри космічних...

Мінімалізм - найактуальніший стиль в сучасному дизайні. Інтер'єри в ньому схожі на інтер'єри космічних кораблів і декорації до фільмів про майбутнє . Дизайнер інтер'єрів Наталія Зеленова пов'язує це з настанням XXI століття і новою епохою технократії. Як перетворити свою квартиру в модне простір і чим мінімалізм відрізняється від скандинавського стилю, читайте в новому матеріалі Lotonews.

Як перетворити свою квартиру в модне простір і чим мінімалізм відрізняється від скандинавського стилю, читайте в новому матеріалі Lotonews

Дизайнер Наталія Зеленова вважає мінімалізм найактуальнішим напрямом

1. Іноді мінімалізм плутають зі скандинавським стилем, але ці два стилі не є синонімами. Скандинавський стиль - це історія про затишок. Мінімалізм - про функціональність.

Не варто плутати мінімалізм і скандинавський стиль

2. Мінімалізм - прямий наслідок конструктивізму, який з'явився в 20-х роках ХХ століття. Тоді люди відмовилися від мистецтва заради мистецтва, усіляких «прикрас», і вирішили, що архітектура, перш за все, повинна бути утилітарною. У цей час з'являються конструктивістські будівлі видатних архітекторів Ле Корбюзьє і Френка Ллойда Райта, а в нашій країні - Костянтина Мельникова. Все, що зараз створюється в мінімалізмі, дуже близько до цього.

3. Одна з головних причин популярності мінімалізму в тому, що сучасні квартири мають невелику площу: в них мало місця і потрібно прибирати зайве. В інтер'єрі мінімалізму це завдання вирішується. Крім того, в сучасному суспільстві споживання настала втома від надлишку речей. У цьому теж причина інтересу до мінімалізму.

У цьому теж причина інтересу до мінімалізму

Мінімалізм допомагає вирішити проблему нестачі простору

4. Основний принцип в мінімалізмі: нічого зайвого. Прибираємо всі прикраси. Ми залишаємо тільки функціональні предмети. Мінімум меблів, мінімум кольору, навіть - мінімум приміщень в квартирі. Передпокій стає продовженням вітальні, вітальня плавно переходить в кухню. Увійшовши в квартиру, ми опиняємося в великому, цілісному, світлому просторі. З точки зору кольору основний упор слід зробити на світлі відтінки. Оптимальний варіант - білий.

5. Одне з основних мінімалістських рішень - вбудовані меблі. З її допомогою предмети для зберігання вбудовуються в архітектуру приміщення, і залишається тільки найголовніше: наприклад, диван і телевізор. При цьому модулі вбудованих конструкцій повинні бути одного розміру або кратні йому.

При цьому модулі вбудованих конструкцій повинні бути одного розміру або кратні йому

Вбудовані меблі - характерна особливість мінімалізму

6. Якщо ви хочете втілити мінімалізм в своїй квартирі, для початку вам потрібно скласти чітке технічне завдання, щоб визначити, чим ви користуєтеся, а що хочете прибрати. Наприклад, порахуйте, скільки у вас одягу, скільки довгих і коротких речей, скільки ще плануєте купити для того, щоб заздалегідь спланувати досить місця в шафах. Це стосується взуття, книг, техніки. Такий розрахунок актуальне для будь-якого інтер'єру, але для мінімалізму - особливо. Якщо ж ви не любите кожен раз прибирати речі в певне місце, то стиль мінімалізму - не ваш. Розкидана одяг і складений мотлох в кутку кімнати моментально зіпсують цей інтер'єр.

7. При створенні інтер'єру в стилі мінімалізму прораховується кожен сантиметр і кожен кут приміщення. Наприклад, вимагає ретельних розрахунків така деталь, як стельові ніші для штор. Саме тому для реалізації такого проекту необхідні архітектор і висококваліфікована бригада будівельників, які будуть сумлінно вирівнювати великі площі білих стін, підрізати плитку під 45 градусів, не злякаються відсутності стельового і підлогового плінтусів, і будуть готові до нескінченних вбудованим конструкцій з гіпсокартону.

Саме тому для реалізації такого проекту необхідні архітектор і висококваліфікована бригада будівельників, які будуть сумлінно вирівнювати великі площі білих стін, підрізати плитку під 45 градусів, не злякаються відсутності стельового і підлогового плінтусів, і будуть готові до нескінченних вбудованим конструкцій з гіпсокартону

В ремонті дуже важлива точність вимірів і розрахунків

8. При ремонті вам доведеться прагнути до використання тільки натуральних оздоблювальних матеріалів: наприклад, плитки для підлоги з природного каменю і меблів з шпони. На цьому наголошує ідею мінімалізму: ви берете тільки сутність каменю і дерева, текстури та кольору.

9. У мінімалістичне приміщення можна поставити предмет меблів сумнівною форми і якості. Для цього стилю замовляють меблі хороших, а краще навіть легендарних брендів. Якщо ви поставите яскравий диван вишневого кольору в білому приміщенні, то він буде перетягувати всю увагу на себе і сприйматися майже як предмет мистецтва.

Якщо ви поставите яскравий диван вишневого кольору в білому приміщенні, то він буде перетягувати всю увагу на себе і сприйматися майже як предмет мистецтва

Мінімалізм вимагає простоти і якості

10. При уявній простоті на створення такого інтер'єру потрібні чималі кошти. Тому мінімалізм популярний, в основному, в розвинених країнах. Багато мінімалістичний інтер'єрів або навіть повноцінних будинків роблять в Японії і США. У європейських країнах його замовляють менше, так як європейці люблять прикрашати свої будинки антикваріатом і речами з історією.

Наталія Зеленова:

Я з теплом згадую всі свої проекти. Але в якості одного з найбільш показових з точки зору сучасного мінімалізму могла б привести приклад квартири в біло-бордово-коричневій гамі. Всі меблі - кухня, обідній стіл, тумба під ТВ, крісла - білого кольору, а посередині приміщення варто один диван вишневого відтінку. Складається неоднозначне враження, але в підсумку вийшло дуже цікаво.

Складається неоднозначне враження, але в підсумку вийшло дуже цікаво

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.