Статьи

Знак питання на екрані макбука

  1. Проблеми з енергонезалежною пам'яттю
  2. Помилка при установці операційної системи
  3. Несправність жорсткого диска
  4. Що робити якщо Макбук показує папку з питанням?
  5. Поради експертів: Як правильно вибрати сервіс?

Для багатьох користувачів Apple техніка компанії стала безальтернативним варіантом повсякденного комп'ютера: володіючи гарною продуктивністю, комп'ютери Mac здатні забезпечити високу стабільність і швидкість роботи, що багато в чому забезпечується рівнем інтеграції апаратного та програмного забезпечення.

На жаль, навіть такий підхід не може повністю убезпечити власника від можливих несправностей на стороні внутрішніх компонентів або операційної системи. Однією з найпоширеніших проблем є знак питання на екрані MacBook, поява якого означає збій завантаження операційної системи. Розберемося, з чим може бути пов'язана ця проблема, а також дамо кілька порад щодо її усунення.

ремонт Macbook

причини несправності

Якщо MacBook показує папку з питанням - це може сигналізувати про наявність цілого ряду несправностей, які прямо чи опосередковано впливають на завантаження системи.

При кожному запуску комп'ютера система звертається до завантажувального диску, який був заданий користувачем в якості основного. Це може бути вбудований жорсткий диск або твердотільний накопичувач, один з розділів диска, а також зовнішнє сховище з встановленою системою. Відповідно з цим, поява знаку при запуску системи говорить про те, що комп'ютер не може ініціювати завантаження macOS (або будь-який інший ОС) із заданого томи, або не може встановити базовий завантажувальний тому внаслідок збою системної пам'яті.

Таким чином знак питання на екрані макбука може вказувати на наступне:

Проблеми з енергонезалежною пам'яттю

Для збереження даних про обраний завантажувальному томі, а також іншої системної інформації, комп'ютери Mac використовують незалежну пам'ять формату NVRAM. Для живлення цієї пам'яті MacBook задіє штатний акумулятор; така ж схема використовується і на iOS-пристроях компанії. Таким чином, як тільки NVRAM втрачає подачу енергії, відбувається скидання інформації про задані параметри завантаження.

Це може бути викликано декількома причинами, серед яких:

  • Тимчасове відключення акумуляторної батареї;
  • Знос або несправність АКБ;
  • Ручне скидання параметрів NVRAM;
  • Програмний збій.

Варто відзначити, що скидання NVRAM як такої дуже рідко призводить до помилок в завантаженні системи; навпаки, в більшості комп'ютер здатний визначити завантажувальний тому самостійно і провести завантаження в штатному режимі. Проте знака питання на екрані макбука (особливо якщо він з'являється лише на кілька секунд) може говорить і про проблеми з енергонезалежною пам'яттю.

Помилка при установці операційної системи

Якщо комп'ютер зовсім не може визначити завантажувальний тому, ця проблема, швидше за все, пов'язана з помилкою під час установки сторонньої операційної системи (найчастіше, Windows). Так, якщо під час установки стався збій, або MacBook позбувся джерела живлення, система здатна перенести інформацію про завантажувальному томі в "порожній" розділ, внаслідок чого комп'ютер просто не зможе визначити розділ завантаження самостійно.

Це правило особливо актуально в тих випадках, коли система користувача має кілька розділів або накопичувачів (наприклад, при установці другого сховища в перехідну кошик). У цьому випадку знак питання на екрані макбука залишатиметься видно до тих пір, поки користувач вручну не встановив завантажувальний тому.

Несправність жорсткого диска

Оскільки стандартний жорсткий диск, яким комплектуються класичні моделі MacBook, має в своїй конструкції рухливий частини, його фізична цілісність може бути порушена навіть при самих незначних механічних впливах - наприклад, сильній трясці або падінні ноутбука.

У практиці оновлених MacBook на базі технології Flash подібна проблема поширена набагато рідше, оскільки твердотільний накопичувач має більш високу стійкість до зовнішніх впливів. Проте навіть SSD-диск може вийти з ладу в разі ураження електричним струмом чи необережної розбирання.

Що робити якщо Макбук показує папку з питанням?

Перш за все слід завантажити комп'ютер в режимі відновлення. Для цього необхідно затиснути поєднання клавіш Command + R під час завантаження. Як тільки на екрані з'явиться логотип Apple або іконка з зображенням глобуса, клавіші слід відпустити. Далі система може зажадати підключення до інтернету, зокрема це потрібно для виконання перевстановлення macOS.

Після того, як Ви побачите розділ з системними утилітам, з'явиться можливість задати основний завантажувальний тому.

Для того, щоб вибрати розділ з операційною системою для завантаження, слід натиснути на зображення з іконкою Apple в лівому верхньому кутку і вибрати пункт "Завантажувальний том". Як тільки Ви встановите необхідні параметри, необхідно перезавантажити комп'ютер.

Там же Ви зможете виконати перевірку цілісності жорсткого диска. Для цього необхідно відкрити дискову утиліту, вибрати необхідний розділ і натиснути на клавішу "Перша допомога" у верхній частині екрану.

Для цього необхідно відкрити дискову утиліту, вибрати необхідний розділ і натиснути на клавішу Перша допомога у верхній частині екрану

Якщо жорсткий диск не може бути виявлений або при перевірці система визначає несправність, накопичувач необхідно замінити. У більшості випадків несправний накопичувач здатний працювати кілька тижнів або навіть місяців після поломки, однак таким чином існує ризик втрати частини або повної бібліотеки особистих даних.

Провести заміну жорсткого диска Ви можете самостійно (для цього будуть потрібні спеціальні інструменти), або в нашому сервісному центрі.

Звертайтеся до нас і Ви отримаєте оперативний ремонт і високоякісні запчастини.

Працюємо щодня з 9:00 до 21:00

Поради експертів: Як правильно вибрати сервіс?

Ніколи раніше не зверталися за ремонтом електроніки?

Не знаєте з чого почати? В першу чергу - не переживати! Ознаки хорошого і якісного сервісу видно відразу. Ми підготували інструкцію для тих, хто шукає майстерню або сервісний центр по ремонту Apple

Справжні, чесні і прозорі ціни на сайті

Реальні терміни і гарантія - це повага до вас

Репутація професіоналів Apple і досвід в кілька років

Ляліна Марія Дмитрівна
08 липня

Питання: Доброго дня! Така проблема: пролила на макбук воду (невелика кількість на клавіатуру зліва). Відразу прибрала всю воду, поклала макбука екраном вниз на рушник. Через годину спробувала включити - на чорному екрані з'явився знак питання. Спробувала вимкнути і включити знову - ніякої реакції. У мене питання, наскільки це серйозно і в яку суму може обійтися ремонт? ..

Відповідь: Добрий день, Марія! Рекомендовані початкові дії при попаданні вологи на апарат: 1. Виключити і не включати. 2. Не намагатися зарядити апарат. 3. Віднести апарат якомога швидше в СЦ на діагностику. Папка з питанням означає, що проблема з операційною системою, або з жорстким диском. Проблема з залиттям апарату - сама плаваюча з усіх. Для початку, в будь-якому випадку, потрібно провести діагностику. Щоб зрозуміти, в чому проблема, і виявити несправність. Визначити які елементи на материнській платі залиті, для того щоб розуміти вид робіт. Віддалено, на жаль, не бачачи апарат, не представляється можливим, точно виявити проблему і сказати, що з апаратом. Потрібно, щоб інженер подивився ваш пристрій, за фактом, в СЦ. Діагностика у нас безкоштовна. З повагою, MacPlus!

Подивитися весь коментар Приховати

петрів игорь александрович
05 листопада

Питання: вітаю. кілька проблем з макбук про ретина. в останні 2 дні помітив що сам по собі вимикається. іноді через кілька хвилин після запуску іноді секунд. сильно шумить система вентиляції навіть коли нічого не запущено. іноді миготливий маленький значок глобуса перед запуском. почалося після поновлення на Mojave. робив поновлення до заводських налаштувань макбука але не допомогло. спасибі за відповідь

Відповідь: Добрий день, Ігор! Для початку, в будь-якому випадку, потрібно провести діагностику. Щоб зрозуміти, в чому проблема, і виявити несправність. Віддалено, на жаль, не бачачи апарат, не представляється можливим, точно виявити проблему і сказати, що з апаратом. Потрібно, щоб інженер подивився ваш пристрій, за фактом, в СЦ. Діагностика в нашому сервісному центрі безкоштовна. Можливо проблема з харчуванням, АКБ, мікросхема чергового живлення, мікросхема мультіконтроллером. Тут тільки дивитися. З приводу того, що апарат шумить, можливо, банально, потрібно чистка системи охолодження + заміна термопасти. Привозите, подивимося. Будемо раді допомогти. З повагою, MacPlus!

Подивитися весь коментар Приховати

}?>

Поради експертів: Як правильно вибрати сервіс?
Що робити якщо Макбук показує папку з питанням?
Ніколи раніше не зверталися за ремонтом електроніки?
Не знаєте з чого почати?
У мене питання, наскільки це серйозно і в яку суму може обійтися ремонт?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача