Статьи

Заробіток на транскрібаціі аудіо

  1. Суть транскрібаціі аудіо
  2. Програми для транскрібаціі
  3. Хто і як замовляє транскрібацію
  4. Де шукати замовників
  5. Скільки можна заробити на транскрібаціі текстів
  6. Як уникнути недобросовісних замовників

Сьогодні я хочу вам розповісти про такий вид заробітку, як транскрібація аудіо, а якщо говорити простими словами, переклад аудіо в текст.

Суть транскрібаціі аудіо

Досить часто, у людини є записи, які потрібно перевести в текст. За допомогою програм, скажу відразу, це неможливо.

Адже навіть якщо спробувати працювати в голосовому блокноті, то дикція у вас повинна бути не гірше ніж у диктора радіо. Тому перевести аудіо в текст за допомогою програм практично неможливо.

Крім того, досить часто при інтерв'ю або просто лекціях, у диктора є слова паразити, які потрібно прибрати із загального контексту, або відступи, які не потрібні в тексті.

Тому, машинна транскрібація, навіть якщо вона б була можлива, не підходить.

Тому, машинна транскрібація, навіть якщо вона б була можлива, не підходить

З цього народжується ринок послуг, який називають транскрібаціей текстів. Працівник, акуратно вслухаючись, робить з аудіо красивий читабельний текст, який потрібен замовнику.

Робота нескладна, і відмінно підійде навіть новачкам, так як не вимагає творчого підходу, єдиний навик, який бажаний в цій роботі, швидка друк.

Хоча цей навик можна придбати всього за кілька тижнів активних тренувань.

Програми для транскрібаціі

Багато новачків, роблять серйозну помилку, починають працювати з підручними програмами. Наприклад відкривають Ворд і запускають аудіозапис в програвачі.

Звичайно працювати можна і так, але як показав мій досвід, перемикання між вікнами і постійні пошуки потрібного моменту, забирають прірву часу, і робота гальмується.

Відповідно це зменшення можливого прибутку.

Особисто мені дуже сподобалася програма для транскрібаціі Express Scribe , Проста в обігу, безкоштовна (якщо звичайно ви не вирішите купити версію ПРО), єдиний недолік, це англійський інтерфейс.

Але так як я користуюся при транскрібаціі лише декількома її функціями, мене це не сильно бентежить. При бажанні ви можете скористатися перекладачем і розібратися в повному функціоналі програми, особисто я цього не робила.

Невелика інструкція по використанню програми.

Фактично, для транскрібаціі вам знадобиться всього три функції цієї програми, завантажити в неї аудіофайл, запустити трек, і після цього спокійно набирати в текстовому вікні.

Є кнопка регулювання швидкості відтворення, вона теж допомагає при роботі, так як в більш повільному відтворенні, рідше доводиться повертатися назад.

В принципі схожих програм знайти можна багато, і багато хто з них безкоштовні, найголовніше, завантажуйте з перевірених джерел, щоб не заразити комп'ютер вірусами

Купувати чи ні програми для машинної транскрібаціі

Звичайно, мрія будь-якого хто займається транскрібаціей, це отримати замовлення, завантажити його в розумну програму і після цього отримати без яких би то зусиль готовий текст, який можна відправити замовнику.

В інтернеті можна зустріти пропозиції подібних програм, які зможуть розпізнати мова з будь-якої аудіозаписи. Але тут варто бути уважними, пам'ятайте, чудес не буває, і я не вірю що невелика група програмістів, або навіть один геній змогли б розробити таку програму.

Наведу невеликий приклад. У кожної людини унікальний голос, крім цього існують ще й інтонації, деякі люди вимовляють однакові букви по-різному, а ще варто додати навколишні шуми.

Так ми відмінно розпізнаємо мова, яку чуємо, але чи зможе це зробити комп'ютер? Відповідь однозначна немає, так як в його базі для розпізнавання аудіо, повинні бути терабайти інформації, про те, як можуть звучати слова.

Звичайно, робота в цьому напрямку ведеться, єдиний найбільш актуальний сервіс, який мені попадався це Голосовий блокнот Гугла , Але і тут потрібна правильна дикція, щоб він розпізнавав більшу частину слів, і потрібен хороший мікрофон.

А що говорити про поганих записах, які доводиться розшифровувати при ручному транскрібаціі, програма яка могла б якісно перевести її в текст не існує.

Робота з голосовим блокнотом speechpad.ru

Тому як би не було привабливим купити програму для машинної транскрібаціі, знайте, що повноцінного варіанта ще не існує. Тому краще за все не витрачайте гроші даремно.

Навіть програма розміром в гігабайт не може мати повноцінну базу для розпізнавання мови. Краще купіть собі хороші вакуумні навушники, як показала моя практика, з ними працювати набагато краще, так як ніщо не відволікає від роботи.

Хто і як замовляє транскрібацію

Транскрібацію, найчастіше замовляють ті, хто має справу з інтерв'ю, курсами, конференціями та іншими подібними заходами.

Коли, наприклад, після лекції залишається тільки запис, яку потрібно конвертувати в текст, щоб після цього розмістити в інтернеті.

Саме це і є ніша, де замовляють транскрібацію аудіо. Варто зауважити, що записи у замовників можуть бути самої різної якості, як і сама постановка завдання.

Перше і найголовніше, вам доведеться самостійно розбивати текст на пропозиції і ставити розділові знаки. Як говорилося вище, машина цього зробити не може.

Друге, досить часто вам потрібно озаглавлювати хто говорить. Зазвичай це позначки типу перший і другий голос, або просто, чоловік і жінка.

Слова паразити та інші непотрібні виразу або мукання, теж практично завжди видаляються з тексту, щоб він вийшов красивим і читабельним.

Іноді для цього потрібно прибирати з записи кострубаті фрази, але подібні замовлення зустрічаються досить рідко.

Де шукати замовників

Звичайно, будь-якого новачка цікавить, де шукати замовників, так як це один з основоположних питань в фрілансі. Звичайно, найнадійніше місце, де можна знайти замовників, це біржі фрілансу.

Саме тут найчастіше трапляються подібні замовлення. Практично кожен день, можна зустріти замовлення на транскрібацію.

Практично кожен день, можна зустріти замовлення на транскрібацію

Ви ще можете розміщувати в інтернеті типові послуги та оголошення на дошках в інтернеті. Відразу результату це не дасть, але ось в майбутньому до вас можуть звернутися кілька замовників.

Найголовніше, намагайтеся уникати стандартних виразів типу договірна ціна, краще опишіть конкретно, що ви робите і за яку вартість.

Скільки можна заробити на транскрібаціі текстів

Навіть якщо ви новачок, але у вас хороша швидкість друку, то ви можете почати непогано заробляти на транскрібаціі текстів.

В принципі, за день можна легко зробити два години аудіо, навіть самого поганої якості. Середня ціна однієї хвилини транскрібаціі аудіо в текст, 10 рублів.

Звичайно якщо обсяги великі, і у вас буде постійна робота, то можна погодитися і на 8-9 рублів за хвилину аудіо, але нижче цієї вартості, не варто навіть починати працювати, так як витрачений час не окупиться.

Тому якщо робити в день по дві години аудіо, то можна заробляти більше 1000 рублів в день. Погодьтеся, не на кожному заводі у вас вийде отримувати таку зарплату.

А ось спокійно працювати вдома, набагато краще. Ну а, крім того, замовлення з невеликою творчої складової коштуватимуть трохи дорожче, і відповідно ваші заробітки зростуть.

Як уникнути недобросовісних замовників

В кінці хочу поговорити про те, як уникнути недобросовісних замовників, так як сама не раз стикалася з подібним явищем. На просторах інтернету є повно «розумників», які хочуть, щоб для них безкоштовно зробили роботу.

Вони можуть бути дуже чемними при спілкуванні, але як тільки ви висилаєте результат, замовник пропадає, і зароблених грошей ви не побачите. Саме таких замовників слід уникати.

Перша ознака несумлінного замовника, це висока ціна замовлення і свіжа реєстрація на біржі фрілансу.

Такі замовники роблять акаунти одноденки, які просто вмирають після того, як для них зроблять роботу. Тому у таких замовників потрібно або просити передоплату, або висилати роботу частинами, щоб замовник їх відразу оплачував.

Можна також домовитися з замовником про те, що ви надсилаєте йому скін тексту, він перевіряє його і оплачує. Після цього ви висилаєте текстовий документ.

Даний метод теж допоможе вам перестрахуватися від несплати роботи. Пам'ятайте, якщо ви працюєте з замовником в перший раз, то потрібно бути обережними, щоб не змарнувати час даремно.

Транскрібація аудіо в текст, нескладна робота яку може подужати навіть новачок. Найголовніше проявити увагу і старанність.

До того ж на транскрібаціі можна заробляти не гірше ніж на копірайт, особливо якщо ви новачок і у вас немає своєї бази замовників.

Так ми відмінно розпізнаємо мова, яку чуємо, але чи зможе це зробити комп'ютер?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача