Статьи

Запис відео з екрану комп'ютера зі звуком в Windows 7, 8, 10

 1. BB FlashBack Express
 2. oCam
 3. Інші програми для запису екрану
 4. Подивіться ще статті:

В даному матеріалі детально розглянемо програми, які організовують запис відео з екрану комп'ютера зі звуком в Windows 7, 8, 10. Такі відеоролики використовуються для демонстрації дій на робочому столі, в веб-камері, в іграх ПК. В подальшому, ролики можна зберігати на жорсткому диску комп'ютера або залити на відео-хостинг, наприклад, на YouTube.

Штатними засобами можна зробити скріншот в Windows 7, 8 , Але не можна записати відео з екрану комп'ютера, тому без сторонніх програм не обійтися. У Windows 10 є додаток від Xbox, яке більше призначено для для зйомки ігор, тому розглянемо більш універсальні інструменти. Захоплення відео з екрану монітора зі звуком здійснюють як безкоштовні програми, так і платні. Уявляю список кращих безкоштовних програм, які розглянемо докладно:

 1. BB FlashBack Express
 2. oCam
 3. Camstudio
 4. Ezvid

Взагалі подібного роду додатків з різним рівнем функціоналу існуємо маса. Вирішувати Вам, використовувати ПО, описаним нижче, або знайти інше. Вже визначилися, тоді давайте розглянемо інструкції.

BB FlashBack Express

Слово Express в назві позначає безкоштовну версію. На відміну від комерційних версій Standard і Professional можуть бути встановлені обмеження у функціональності. У безкоштовної редакції є можливість експортувати відео тільки в двох форматах Avi і Flv, відповідно платні підтримують великий список форматів. Express редакція, так само обмежена в редагуванні відео і застосування ефектів до нього. Якщо Вам цікаво, повний список відмінностей дивіться на сайті розробника.

перейдіть на цю сторінку, далі виберіть мову «російський». В потрібне поле введіть адресу електронної пошти для отримання ліцензійного ключа, потім натисніть «завантажити». Під час установки програми вкажіть той ключ активації, який вислали Вам на поштову скриньку.

Запустіть ярлик BB FlashBack Express Recorder.exe, натисніть «продовжити» і дочекайтеся завантаження вікна програми. Тут є посилання на довідкові матеріали, список останніх записаних відео і посилання «записати екран», натисніть її.

Перш ніж починати процес захоплення відео з екрану монітора раджу налаштувати програму. У меню натисніть «інструменти» потім «параметри».

Вашому погляду стане доступна величезна кількість опцій. Щоб докладніше ознайомитися з розділом налаштувань, перейдіть в нього і натисніть «довідка». У довідці описано все до дрібниць, тому не будемо тут повторюватися. Якщо необхідно записувати відео рухомих об'єктів виставляйте гарна якість і частоту кадрів не менше 25. Не забувайте, що виставляння максимальних параметрів, призведе до збільшення розміру записаного файлу. Експериментальним шляхом встановлюйте оптимальні настройки для потрібної ситуації. Після внесення змін клікніть OK.

В інтерфейсі програми зі списку виберіть формат запису:

 1. На весь екран - захоплення всієї області екрану.
 2. Область - запис відео з екрану, визначеного простору.
 3. Вікно - записує вбрання відкрите віконце.

Далі відзначте «запис звуку». Виберіть джерело «мікрофон» або «динаміки ПК». Ви так само можете вказати два джерела відразу, але першим необхідно вибрати «динаміки ПК». Якщо вказано «мікрофон» задайте гучність, пересуваючи повзунок.

За необхідності можете відзначити «запис веб-камери». Натисніть кнопку «налаштування», потім задайте параметри веб-камери, формат ( змініть дозвіл в пікселях , Глибину кольору), кількість кадрів в секунду і рівень якості. Клацніть "закрити". Якщо необхідно відзначте опцію показу вікна відеокамери під час запису.

Щоб Вам не заважала панель програми в процесі захоплення відео з екрану монітора, встановіть опцію «згорнути в системну область під час запису». При цій включеній опції використовуйте гарячі клавіші управління (призначаються в параметрах програми).

Щоб почати запис відео з екрану комп'ютера зі звуком натисніть клавіші або червоне коло внизу вікна. При форматі «На весь екран» запис буде відбуватися відразу. При форматі «Область» потрібно задати простір записи мишкою або в пікселях, при «Вікно» необхідно вибрати вікно і після чого натиснути кнопку «запис».

Після того, як пройде ініціалізація, захоплення відео з екрану почнеться. Після зупинки запису вискочить віконце збереження, натисніть кнопку «зберегти». Далі вкажіть папку збереження файлів з розширенням Fbr, задайте назву і натисніть "зберегти".

Далі виберіть одне з трьох дій.

 1. Відкрити - відкриває ролик в плеєрі програми з можливістю редагування, експорту у формати Avi і Flv, або відправки на відео-хостинг.
 2. Поділитися - відправка записаного файлу на відео-хостинг.
 3. Експорт - зберігає відео в відомих форматах.

Щоб ролик був доступний для перегляду в стандартних програмах, натисніть «експорт». Виберіть Flash або Avi і натисніть OK. Залежно від вибору формату задайте параметри експорту, після чого збережіть відео і дочекайтеся закінчення процесу.

oCam

Безкоштовна і дуже простенька в використанні програма, що дозволяє не тільки записувати відео з екрану комп'ютера зі звуком, але і робити скріншоти. Підтримує російську мову, але русифікована не в повному обсязі.

Скачайте додаток в інтернеті, встановіть і запустіть його. Далі в меню натисніть «інструменти», потім «настройки». За замовчуванням oCam виставляє прийнятні настройки захоплення відео з екрану монітора. Давайте розглянемо найнеобхідніші настройки.

 1. Кодування - тут задається якість відео і звуку. Ви можете змінити частоту кадрів (FSP), якість (Quality) і бітрейт аудіо. Інші параметри можете залишити, як є.
 2. Запис - тут цікава опція включає відображення покажчика миші і FSP в грі під час запису.
 3. Хоткеі - призначення гарячих клавіш для управління процесом.
 4. Виділення - включення і вибір кольору підсвічування курсора миші .
 5. Збереження - призначення шляху збереження файлу.
 6. Обмеження - зазначення часу записуваного файлу з можливістю задати дії, які виконаються після запису.
 7. Watermark -додавання водяного знака з можливістю задати рівень прозорості та положення.

В налаштуваннях дуже просто розібратися. Після їх зміни клікніть OK.

У вікні програми є кілька підписаних іконок. Давайте розберемо їх функціонал.

 1. Запис - натисніть на стрілку поруч з цим значком і виберіть «запис зображення зі звуком». Можна і записувати окремо звук.
 2. Знімок - фотографує екран у форматі, вказаному в налаштуваннях.
 3. Розмір - виберіть попередньо встановлені розміри або повний екран. Коли oCam запущена, на дисплеї відображається область з зеленим обрамленням, яке може носити і розтягувати в усі напрямки. Саме тут Ви і задаєте розмір цієї обрамлена області.
 4. Відкрити - швидке відкриття місця зберігання записаного ролика.
 5. Кодеки - виберіть кодек і формат відео. Додаток oCam має непогану колекцію кодеків.
 6. Звук - виберіть запис звуку з мікрофону, з комп'ютера або з двох джерел відразу.
 7. Game - переклад в режим запису ігор. Виберіть даний режим, потім запустіть гру і натисніть клавішу старту захоплення. Потім клікніть на кнопку (за замовчуванням F2) ще раз для зупинки процесу і шукайте ролик в призначеної папці.

Потім клікніть на кнопку (за замовчуванням F2) ще раз для зупинки процесу і шукайте ролик в призначеної папці

Щоб записати відео з екрану комп'ютера зі звуком, натисніть червоне коло. Раджу згорнути програму, щоб не світити її вікно, якщо працюєте в повноекранному режимі і керувати процесом гарячими клавішами.

В процесі захоплення відео з монітора Ви можете відстежити тривалість запису, розмір, поставити на паузу / продовжити, зробити знімок і зупинити. Дані дії виконуються, як в інтерфейсі додатка, так і гарячими клавішами.

Ролик відразу пишеться на жорсткий диск в обраному форматі. Щоб його переглянути натисніть іконку «відкрити». В експлуатації програми складного нічого немає.

Інші програми для запису екрану

CamStudio безкоштовний додаток, що дозволяє записувати екран зі звуком. За функціоналом може конкурувати з комерційними версіями. Доступна тільки англійською мовою. Перш ніж її використовувати, необхідно встановити.

CamStudio використовує кодеки встановлені в системі, тому для балансу якості рекомендується завантажити додаткові кодеки. Програма має гнучкі налаштування змінити якість зображення, частоти кадрів, а також дозволяє записувати аудіо з мікрофона і звуки з комп'ютера.

Запис здійснюється в режимах повного екрану, обраній галузі і вікна в форматах Avi і Swf. Підтримує процес запису, паузи, зупинки, натисніть сполучення клавіш. Головний інтерфейс CamStudio зображений нижче.

Ezvid - безкоштовне ПО, що сполучає в собі функцію запису робочого столу зі звуком і редактора відео. Під час редагування Ви можете вставляти, видаляти частини відео, додавати попередньо записані аудіо файли і ефекти. Програма дозволяє вставляти текстові слайди і синтезувати комп'ютером голос. Розробники подбали про можливість зйомки ігрового процесу.

Після створення і обробки відео, його можна швидко завантажити на YouTube. Загалом, встановіть програму і випробуйте її функціонал. Нижче зображено головне вікно Ezvid.

Нижче зображено головне вікно Ezvid

Описаних програм цілком вистачить, щоб провести якісний запис відео з екрану комп'ютера зі звуком в Windows 7, 8, 10. BB FlashBack Express функціональна, повністю русифікована і має хорошу довідку. Додаток oCam той же цілком справляється з поставленими цілями, рекомендую використовувати ці програми. CamStudio і Ezvid можете використовувати як альтернативу.

Подивіться ще статті:

Ви можете пропустити читання запису і залишити коментар. Розміщення посилань заборонено.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача