Статьи

Запис робочого столу в OBS Studio

  1. Установка і перший запуск OBS Studio (Windows)
  2. Налаштування OBS Studio
  3. висновок
  4. Розділ «Поток мовлення"
  5. Розділ "Запис"
  6. Аудіо
  7. Відео
  8. Гарячі клавіші

OBS Studio - безкоштовне програмне забезпечення, призначене для запису екрану і ведення трансляцій. Додаток, в першу чергу, заточене для трансляції геймплея (проходження комп'ютерних ігор) в інтернеті, але воно також дозволяє без проблем записувати відео робочого столу (наприклад, для створення відеоуроків та ін.). У даній статті мова піде саме про другий можливості.

Величезною перевагою програми є те, що воно кроссплатформне, тобто його можна встановити на різні операційні системи: Windows, Mac OS і Linux.

Установка і перший запуск OBS Studio (Windows)

Скачайте OBS Studio з офіційного сайту , Запустіть інсталятор. Якщо у Вас не встановлений компонент Microsoft C ++ Redistributable (версія 2013 на момент написання статті), встановлення про скачати його і встановити, а потім перерве свою роботу. Він також попередить, що навіть якщо у Вас 64 розрядна система, потрібно буде встановити обидві версії: vcredist_x64 і vcredist_x86.

Після установки компонентів знову запустіть інсталятор програми OBS Studio і просто дотримуйтесь його кроків, щоб завершити установку.

При першому запуску програма запустить "Майстер автоматичної настройки", від якого Ви можете відмовитися і неможливе подальше її перевезення цієї інструкції.

В першу чергу потрібно захопити зображення робочого столу. В поле "Сцена" повинна вже бути автоматично створена сцена. В поле "Джерело" натисніть кнопку "+" і в контекстному меню виберіть пункт "Захоплення екрану".

В поле Джерело натисніть кнопку + і в контекстному меню виберіть пункт Захоплення екрану

Як видно на зображенні вище, на зображення робочого столу можна також накласти відео з веб-камери (пункт "Пристрій захоплення відео") і інше, і наповнити, таким чином, картинку Вашого відео. У вікні можете перейменувати, якщо хочете, назва джерела, потім натисніть кнопку ОК.

У вікні можете перейменувати, якщо хочете, назва джерела, потім натисніть кнопку ОК

У наступному вікні властивостей джерела можна вибрати екран (якщо у Вас їх декілька), а також відключити відображення курсора на відео (за бажанням).

У наступному вікні властивостей джерела можна вибрати екран (якщо у Вас їх декілька), а також відключити відображення курсора на відео (за бажанням)

Натисніть кнопку "ОК" і у вікні попереднього перегляду відео основного вікна програми OBS Studio повинен з'явитися захоплений програмою робочий стіл комп'ютера.

Налаштування OBS Studio

В рамках даної статті буде приведена тільки базове налаштування, необхідна для запису відео з екрану. Щоб відкрити вікно налаштувань, натисніть пункт меню "Файл" і виберіть підпункт "Налаштування".

висновок

В першу чергу потрібно налаштувати кодировщик відео, для цього натисніть на пункт "Висновок". Якщо Ви збираєтеся записувати динамічне відео (наприклад, ігровий процес), Вам потрібно налаштувати розділи «Поток мовлення" та "Запис", якщо ж в основному буде записуватися статична картинка (наприклад, робочий стіл, провідник, браузер і т.д.), досить налаштувати тільки розділ "Запис".

Розділ «Поток мовлення"

У розділі «Поток мовлення" можна залишити все за умовчанням, крім бітрейта. Якщо Ви хочете записувати відео в HD (1280x720p), бітрейт повинен бути в межах 2500 - 3500, якщо ж Ви записуєте в Full HD (1920x1080p), бітрейт варто збільшити до 4000 - 6000. Не забувайте, збільшення бітрейта підвищує якість відео, але при цьому зростає і розмір файлу.

Розділ "Запис"

Тут Ви можете змінити папку збереження відео. Також бажано змінити формат файлів на "mp4" (найпопулярніший, а також використовуваний на YouTube формат). Найважливіший пункт - "Якість запису". Якщо Ви хочете записувати динамічні сцени (наприклад, ігри), залиште пункт "Те ж, що у трансляції", тоді бітрейт і інші настройки будуть братися з розділу «Поток мовлення". Якщо на Вашому відео буде в основному статична картинка (робочий стіл, провідник, браузер і т.д.), то встановіть якість запису в "неотличимой якість, великий розмір файлу". У цьому випадку Ваше відео буде записуватися з бітрейтом> 1000 Кбіт / с (~ 10 Мб / хв або ~ 600 Мб / ч). Ну а якщо у Вас взагалі мало місця на комп'ютері, можете вибрати пункт "Висока якість, середній розмір файлу", тоді Ваше відео буде записуватися з бітрейтом <тисячі Кбіт / с (~ 5 Мб / хв або ~ 300 Мб / ч).

Ніколи не вибирайте останній пункт "Без втрати якості, надзвичайно великий розмір файлу", він для фахівців і звичайному користувачеві не потрібний.

Аудіо

В принципі, в розділі аудіо все можна залишити за замовчуванням, але якщо потрібно, Ви можете налаштувати джерела звуку для запису разом з відео, а саме вибрати (або відключити) мікрофон в списку "Mic / Auxiliary Аудіопристрій", а також в списку "Desktop аудіопристрій "вибрати (або відключити) звукову карту для запису звуку з комп'ютера.

Відео

У розділі Відео можна налаштувати дозвіл і частоту кадрів. Зазвичай тут залишають дозвіл відео, яке дорівнює вирішенню монітора. Якщо Ви збираєтеся вивантажувати відео на YouTube, він сам стисне його до потрібного дозволу.

У списку "Базове (основа) дозвіл" виберіть дозвіл монітора, а в списку "Вихідна (масштабувати) дозвіл" - максимальне доступне.

В поле "Загальні величини FPS" встановіть потрібну частоту кадрів відео. Найбільш поширене значення - 30 кадрів в секунду.

Якщо Ви не знаєте дозвіл свого монітора, клікніть правою кнопкою миші на робочому столі і виберіть пункт контекстного меню "Параметри екрану" (Windows 10), а у вікні, натисніть на посилання "Додаткові параметри екрану".

Гарячі клавіші

У цьому розділі можна налаштувати корисні клавіші, що дозволяють запустити і зупинити запис відео, причому це можуть бути як клавіші на клавіатурі, так і додаткові кнопки миші.

Наприклад, як видно на скріншоті вище, можна призначити старт і зупинку запису відео на додаткові програмовані кнопки миші (якщо такі є).

Щоб зберегти зроблені налаштування, натисніть кнопки "Застосувати" і "ОК".

На цьому настройка завершена, можете приступати до запису відео. Для цього натисніть на кнопку "Записати відео" в головному вікні або попередньо налаштовану гарячу клавішу. Рівень гучності мікрофона і звукової карти комп'ютера можна регулювати в розділі "Мікшер" під час запису (правда, щоб почути результат, потрібно переглянути записане відео).

Керувати записом відео можна також в треї Windows, клікнувши правою кнопкою миші по іконці і вибравши команду "Почати запис / Зупинити запис". Там же можна прибрати (відновити) додаток "OBS Studio" з панелі завдань, вибравши команду "Приховати / Показати".

Там же можна прибрати (відновити) додаток OBS Studio з панелі завдань, вибравши команду Приховати / Показати

Новости

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то