Статьи

Замість папок ярлики - відновлення папок на флешці

 1. Видаляємо віруси і відновлюємо папки на флешці
 2. Варіант 1. Заражена тільки флешка - використовуємо KIS (для підготовлених користувачів)
 3. Варіант 2. Заражені флешка і комп'ютер - використовуємо Dr. Web CureIt (для чайників)
 4. висновки

Папки перетворилися в ярлики

Якщо на флешці замість папок з'явилися ярлики - це вірна ознака того, що попрацював вірус. Як правило, такі пригоди трапляються на комп'ютерах, на яких не встановлено надійний антивірус, наприклад KIS (Kaspersky Internet Security).

Отже, якщо папки стали ярликами, не виділяйте по цим ярликів, так як кожен такий ярлик запускає вірус повторно, що може призвести до зараження інших комп'ютерів.

В результаті дії вірусу замість папок відображаються ярлики

В результаті дії вірусу, всі ваші папки робляться прихованими і системними - вони є на флешці, але ви їх не бачите. Замість ваших файлів відображаються ярлики назва яких збігається з назвою ваших папок. Якщо ви подивіться зайнятий обсяг флешки, то побачите, що він великий, тобто ваші папки з файлами нікуди не поділися.

Видаляємо віруси і відновлюємо папки на флешці

На чужому комп'ютері я заразив дві своїх флешки + мені довірили ще одну заражену флешку, так що я спробував відновити папки двома способами:

 1. За допомогою Kaspersky Internet Security (KIS);
 2. За допомогою утиліти Dr.Web CureIt.

Варіант 1. Заражена тільки флешка - використовуємо KIS (для підготовлених користувачів)

Ви заразили флешку на чужому комп'ютері, а ваш комп'ютер чистий від вірусів (або ви так думаєте). Також на вашому комп'ютері встановлений надійний антивірус.

В цьому випадку, можна перевірити флешку за допомогою встановленого антивіруса, наприклад за допомогою Kaspersky Internet Security. За допомогою KIS я перевірив дві заражені флешки, ось результат перевірки (клікабельно):

Результат перевірки за допомогою KIS 2013

Знайдено два різновиди вірусів:

 • Worm.Win32.Ngrbot.wmf
 • Worm.Win32.Ngrbot.wim

Самі ж віруси ховаються під різними іменами, наприклад під ім'ям «+ ОБ-9.exe» - це ніщо інше, як сам вірус - виконуваний файл.

На жаль, антивірус Касперського видалив тільки файли вірусів, тобто він не видалив ярлики і не відновив папки. У подібних випадках видаляти ярлики потрібно вручну, а потім ще зробити папки видимими.

Зробити папки видимими можна через командний рядок (викликається через «cmd»):

cd / d буква флешки: \ <- натискаємо ENTER
attrib -s -h / d / s <- натискаємо ENTER

Якщо ви не сильні в роботі з командним рядком, то скористайтеся другим варіантом.

Варіант 2. Заражені флешка і комп'ютер - використовуємо Dr. Web CureIt (для чайників)

Динний варіант підходить для чайників, так як утиліта Dr. Web CureIt все зробить сама:

 1. Видалить віруси з флешки і комп'ютера;
 2. Видалить ярлики, які запускали файл вірусу;
 3. Відновить папки на флешці - зробить їх видимими.

Якщо зараження флешки сталася на вашому домашньому ПК - це може говорити про те, що є проблеми з антивірусним захистом:

 • Встановлено ненадійний антивірус;
 • Давно не оновлювалися антивірусні бази.

Необхідно видалити вірус як з комп'ютера, так і з флешки. Проведіть повну перевірку комп'ютера за допомогою безкоштовної лечащей утиліти Dr. Web CureIt . Для цього в настройках поставте галочку на проти пункту «Мій комьпютер» - будуть обрані всі диски комп'ютера: жорсткі диски, CD-ROM і флешки.

Будемо шукати вірус на всіх дисках

Утиліта виявила 54 загрози, які були успішно знешкоджені.

CureIt виявила і знешкодила 54 копії вірусу

У лабораторії Доктор Веб, даний вірус числиться як BackDoor.IRC.NgrBot.42 (у Касперського Worm.Win32.Ngrbot).

Все папки стали видимими і тепер можна користуватися флешкою.

Dr.Web CureIt видали віруси, ярлики, відновив папки

висновки

Якщо вірус перетворив ваші папки в ярлики - скористайтеся безкоштовною лечащей утилітою Dr. Web CureIt, яка впорається з проблемою на "автоматі".

Не забувайте, що на домашньому комп'ютері повинен бути встановлений надійний антивірус, який необхідно регулярно оновлювати.

Микола Передєлкіно

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).