Статьи

Захист кошторисів від шифрування

  1. ЩО РОБИТИ? ЯК ЗАХИСТИТИ кошторису?

У минулому році кожна п'ята компанія зіткнулася з шифрувальником. А в травні цього року багато компаній були атаковані вірусом-шифрувальником WannaCry. Детальна інформація з прикладами "з життя" тих, хто не замислюється про це - тут .

ЩО РОБИТИ? ЯК ЗАХИСТИТИ кошторису?

  1. Регулярно робіть резервні копії (backup) Ваших кошторисів. У ряді кошторисних програм це можна налаштувати автоматично. Бажано при кожному закритті програми. Бази, індекси / цінники, саму програму копіювати зовсім не обов'язково - їх досить швидко можна відновити, звернувшись до того, у кого купувалася програма або сайту розробника (а в «Гранд-кошторисі» - ще й через менеджер оновлень). Обов'язкова умова резервного копіювання - виконувати його на зовнішній жорсткий диск, usb-флешку або в «хмару» (Яндекс-диск, Google-диск, Dropbox). Чи не на стаціонарному комп'ютері!
  2. Не відкривайте пошту з незнайомих електронних адрес, а вже тим більше не відкривайте вкладення в листи або посилання без попередньої їх перевірки антивірусом. Теми листів, які намагаються використовувати зловмисники: «акт звірки», «повідомлення арбітражного суду», «деталізація Ростелеком» і т.п. У доданому файлі часто вже не тільки exe-файли, але і «замасковані» .doc, .pdf, .js і ін.
  3. Встановлюйте останні патчі і оновлення Windows, Інтернет-браузера. Коли випускається нова версія програм, то «стара» не завжди бездоганно захищена (або користувачі не встигли її оновити) - для цих «дірок» створюються віруси або шкідливі скрипти на сайтах. Саме таку вразливість використовував шифрувальник WannaCry.
  4. Оновлений антивірус захистить від того, що відомо, а ось від нового не всі однаково захищають. Рівень детекції по цим загрозам (їх називають погрозами «нульового дня») може різко відрізнятися. (У Kaspersky Endpoint Security з цим все в порядку).
  5. Якщо ви не використовуєте рішення «Лабораторії Касперського», рекомендуємо встановити безкоштовну утиліту Kaspersky Anti-Ransomware Tool для бізнесу.
  6. Якщо використовується захисне рішення «Лабораторії Касперського», переконатися, що його версія включає в себе компонент «Моніторинг Системи» і він включений. Цей модуль постійно стежить за програмними процесами і при виявленні підозрілої поведінки створює резервну копію з можливістю відкату шкідливих дій. Навіть якщо раптом ви не пропатчити операційну і отримали зараження, тобто ця функція, яка дозволить "повернути" систему в первинний стан.
  7. Дотримуйтесь елементарних правил роботи в Інтернет. Чому, коли всі фахівці на кожному розі говорять, що треба використовувати ліцензійне ПЗ, ставити апдейти (регулярно!), Робити бекапи критичної інформації, використовувати нормальний антивірус (а не безкоштовний), не відкривати і не кликати на все підряд, ну і інше, всім наплювати? ! Пам'ятайте: не вмієш, не знаєш як захистити - потім запропонують заплатити тим, хто знає! Саме так і проходить! Як назвати людей, яким 126 раз говорили не відкривати вкладень, не переходити за підозрілими посиланнями і т.д. - а вони продовжують це робити? І якби ж то вони робили це вдома. Але вони ставлять під загрозу дані, за допомогою яких компанія генерує гроші. При цьому вони дивляться ясними очима і стверджують, що "нічого не робили". Тобто вони "всього-то кликнули по посиланню". А що не можна? :)
  8. Пам'ятайте, що скупий платить двічі. І краще заплатити «до» за нормальний антивірус для бізнесу, а не «після» втридорога за розшифровку, якій швидше за все і не буде. Скільки Ваша компанія платить щомісяця за інтернет і мобільний зв'язок? Це, як правило, набагато більше, ніж щомісячні витрати на той же Kaspersky Small Office Security . Якщо ви користуєтеся якимось безкоштовним або платним, але базовим (домашнім) рішенням - подумайте над тим, щоб перейти на розширену версію . Адже колись смажений півень клюне і вашу компанію. І тоді витрати на річну передплату здадуться дрібницею в порівнянні з тим, що ви можете втратити. Чи варто ризикувати?

І наостанок, працюйте з перевіреним, надійним і компетентним партнером! Чи не з тими, хто тільки і вміє, що виставляти рахунок. Адже люди не дурні, порівнювати вміють. І за ціною вони порівнюють тільки тоді, коли більше ніяких критеріїв немає.
Жодна компанія з тих, кому ми встановили рішення "Лабораторії Касперського" і налаштували їх не постраждали від цього і інших шифрувальників.
Речення - за посиланням .
Успіху Вам у нелегкій праці кошторисника!
І наостанок, працюйте з перевіреним, надійним і компетентним партнером
-
Максим Горінскій, директор ТОВ "Галактика ІТ".
GOLD-партнер «Лабораторії Касперського».

PS Якщо у вас маленька фірма і антивірусним захистом займаєтеся особисто ви, і у вас встановлена комерційна версія Касперського, то я безкоштовно надішлю вам настройки для боротьби з вірусами-шифрувальник. Повідомити мене про ваше бажання поштою smety @ all- smety.ru або по телефону.

ЩО РОБИТИ?
ЯК ЗАХИСТИТИ кошторису?
ЩО РОБИТИ?
ЯК ЗАХИСТИТИ кошторису?
А вони продовжують це робити?
А що не можна?
Скільки Ваша компанія платить щомісяця за інтернет і мобільний зв'язок?
Чи варто ризикувати?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).