Статьи

З роду динозаврів. Тестування жорсткого диска Western Digital VelociRaptor WD6000HLHX

  1. Парк Юрського періоду
  2. Швидкий мисливець
  3. розкрутили
  4. * * *

Технічні характеристики

Ємність: 600 Гб * Швидкість обертання шпинделя: 10 000 об / хв * Обсяг буфера: 32 Мб * Середній час затримки: 3 мс * Кількість операцій парковки: чи не менее600 000 * Інтерфейс: SATA Rev. 3 * Габарити: 100х69,9х15 мм * Вага: 219 г * Ціна на липень 2010: 9900 руб.

При покупці комп'ютера якось не прийнято думати про жорсткий диск. Звичайно, вінчестер побільше і подешевше хочуть все, але на інше уваги зазвичай не звертають. Але ж яка-небудь низька швидкість обміну даними або занадто великий час пошуку можуть загальмувати найпотужнішу ігрову систему. Якщо дані з HDD будуть занадто повільно або із запізненням надходити в оперативну пам'ять, то процесор не отримає потрібну інформацію вчасно і буде простоювати.

Збільшити продуктивність файлової системи можна трьома способами: побудувати RAID-масив, поставити SSD або купити швидкий жорсткий диск. Перші два варіанти малоцікаві: побудова RAID-системи вимагає певних знань, а SSD коштує занадто дорого. Так що найпростіше - купити швидкий HDD. На споживчому ринку є тільки одна фірма, яка робить диски зі швидкістю обертання шпинделя вище 7200 оборотів в хвилину, - це Western Digital, що випускає лінійку VelociRaptor.

Парк Юрського періоду

Технічні характеристики   Ємність: 600 Гб * Швидкість обертання шпинделя: 10 000 об / хв * Обсяг буфера: 32 Мб * Середній час затримки: 3 мс * Кількість операцій парковки: чи не менее600 000 * Інтерфейс: SATA Rev

Головна відмінність серії VelociRaptor від стареньких Raptor - перехід на новий формфактор в 2,5 дюйма.

Вперше швидкі жорсткі диски компанія Western Digital представила в 2003 році в рамках серії Raptor. Ці диски були і залишаються єдиними домашніми HDD зі швидкістю обертання шпинделя 10 000 об / хв. Всі інші компанії до цих пір проводять вінчестери зі стандартною швидкістю 7200 об / хв, тому що не хочуть конкурувати самі з собою в корпоративному секторі. Для нього давно вже випускаються серії HDD зі швидкістю 15 000 об / хв, правда, працюють такі диски з іншими інтерфейсами і коштують захмарно дорого.

Після випуску першого Raptor інженери WD не зупинилися і продовжили працювати в цьому ж напрямку. У 2003 році в їх розпорядженні був перший SATA-інтерфейс і всього 1,5 Гбіт / с пропускної здатності. Нарощувати швидкість було марно - і компанія активно працювала над збільшенням обсягу. Так, ємність накопичувачів другої серії Raptor збільшилася з 37 до 74 Гб. Потім WD стала використовувати новий тип підшипників (це дозволило помітно знизити рівень шуму і збільшити швидкість роботи), а в 2006 році в рамках тієї ж серії випустила HDD з кеш-пам'яттю 16 Мб і перевела диски на одну пластину. Третім поколінням серії Raptor стали жорсткі диски Raptor X, обсяг яких досяг 150 Гб.

У 2008 році WD розпочала нову главу в історії жорстких дисків: у продажу з'явилася четверта серія, VelociRaptor. WD наростила обсяг диска до 300 Гб, додала підтримку SATA 2, збільшивши пропускну здатність удвічі. Але найпомітнішим стало зміна формфактора - WD перейшла від 3,5-дюймових дисків до 2,5-дюймовим: завдяки тому що діаметр пластини став менше, головка читання / запису стала ще швидше переміщатися від центру диска до його країв.

За старою традицією, поновлення серії довелося чекати два роки. І ось до нас в редакцію потрапив диск п'ятого покоління Raptor - Western Digital VelociRaptor WD6000HLHX.

Від шафи до сірниковій коробці

Батько індустрії жорстких дисків Алан Філд Шугарт говорив про магнітних накопичувачах: «Зробіть їх більше, швидше і дешевше». Створена Шугарта компанія Seagate в общем-то втілила мрії засновника в життя, проте сталося це далеко не відразу.

Перший жорсткий диск з єдиним масивом магнітних головок, які одночасно приходили в рух за запитом і починали шукати потрібні дані, був представлений в 1956 році. Він називався IBM 350 disk storage unit, входив до складу ЕОМ IBM 350 RAMAC і міг зберегти до 4,4 Мб даних на п'ятдесяти 24-дюймових пластинах. Накопичувач був більше, ніж автонавантажувач: 152 см в довжину і 172 см у висоту, але при цьому всього 74 см в ширину (IBM вимагала, щоб усі її пристрою проходили в стандартний семідесятіпятісантіметровий дверний проріз). IBM 350 витрачав колосальне за сучасними мірками кількість часу на пошук потрібної інформації - 600 мілісекунд.

У 1961 році представила свій накопичувач компанія Bryant Computer Products - Bryant 4000 чи помістився б у вас в коморі. Шафа висотою 1,3 метра використовував 26 пластин діаметром 99 сантиметрів кожна. Bryant Computer Products вдалося помітно відірватися від IBM: Bryant 4000 зберігав до 196 Мб даних, час доступу трималося в інтервалі від 50 до 205 мс.

Нарешті, в 1973 році IBM офіційно представила відносно компактний жорсткий диск IBM 3340, що майже відразу ж прозваний Winchester. Чому саме «вінчестер», ви, напевно, знаєте: пристрій повинен був використовувати два шпинделя для знімних модулів по 30 Мб кожен. Усередині компанії розробники називали диск «30-30», і одного разу ведучий дизайнер Кен Хоктон провів аналогію з вінтовской .30-30 Winchester. Цікаво, що прізвисько «вінчестер» закріпилося за накопичувачами тільки в країнах колишнього СРСР - на Заході так давно не говорять. Сам пристрій в результаті задіяло змінні модулі по 35 і 70 Мб, мало час доступу на рівні 25 мс і алгоритм корекції помилок. Всі існуючі зараз жорсткі диски так чи інакше використовують технології, реалізовані в IBM 3340.

Компактні внутрішні жорсткі диски почали використовуватися в персональних комп'ютерах з початку 1980-х років, коли IBM представила друге покоління IBM PC - систему PC / XT. У комплект «машини» входив 5,25-дюймовий вінчестер Seagate на 10 Мб. Масивні жорсткі диски залишалися індустріальним стандартом аж до 1987 року, коли світу був представлений накопичувач у формфакторі 3,5 дюйма. Подальший розвиток жорстких дисків пішло помітно швидше - виробники визнали, що 3,5 дюйма підходять для ринку найкращим чином, зберігають ефективне співвідношення ємності і ціни за гігабайт.

Мініатюризація продовжилася з поданням 2,5-дюймових (потім, несподівано, 1,3-дюймових) і 1,8-дюймових накопичувачів. Перші зараз активно використовуються в мобільних і деяких настільних комп'ютерах (як наш VelociRaptor), другі більше підходять для компактних плеєрів і стільникових телефонів. Індустрія тим часом не стоїть на місці - максимальний обсяг сучасних 3,5-дюймових вінчестерів збираються подвоїти вже в наступному році до 4 Тб. Але ж усе починалося з шафи ємністю пару мегабайт ...

Швидкий мисливець

Хоча VelociRaptor випускається у формфакторі 2,5 дюйма, в ноутбук він не поміститься - занадто товстий.

Зовні VelociRaptor не змінився. Перед нами все той же 2,5-дюймовий накопичувач. Щоб його можна було вставити в звичайний комп'ютер, WD поставляє перехідник на 3,5-дюймовий слот (в російській комплектації, правда, перехідник відсутня).

Максимальний обсяг нового VelociRaptor подвоїли до 600 Гб - для швидкісних жорстких дисків це дуже і дуже багато. Далі - буфер обміну збільшився з 16 до 32 Мб. Нарешті, WD підключила новітній інтерфейс SATA Rev. 3 з пропускною спроможністю 6 Гбіт / с. Ми вже працювали з цим інтерфейсом і можемо сказати, що стандартні жорсткі диски його освоїти не можуть, так що буде цікаво подивитися, на що здатний VelociRaptor c його 10 000 об / хв.

розкрутили

Western Digital поставляє також перехідники на 3,5-дюймові відсіки - щоб новий VelociRaptor можна було без проблем вставити в будь-який корпус.

Для тестів жорсткого диска ми взяли вже знайому вам материнську плату ASUS P7H57D-V EVO, оснащену як USB 3.0, так і SATA Rev. 3. Поставили процесор Corei7-860, оснастили його охолодженням Cooler Master Hyper N620, додали пару планок оперативної пам'яті Kingston HyperX DDR3-1666 і живити від 850 Вт блоку OCZ. Для управління системою встановили Windows 7 Ultimate 64-bit. З графікою працювала XFXGeForce GTX 285. Для порівняння з WD6000HLHX ми взяли найпростіший жорсткий диск Seagate зі швидкістю обертання шпинделя 7200 об / хв і кешем 8 Мб - раніше такими дисками оснащували багато домашні комп'ютери. Також у нас в редакції опинився Seagate Barracuda XT з 7200 об / хв, 64 Мб буфера і інтерфейсом SATA Rev. 3.

* * *

Жорсткий диск Western Digital показав неймовірні результати. Мінімальна швидкість його роботи склала 154 Мб / с, максимальна - 244 Мб / с, і це рекорд. При підключенні по SATA Rev. 3 жорсткий диск Seagate Barracuda XT показував не більш 110 Мб / с, а звичайний вінчестер Seagate, підключений по SATA 2, що не розкручувався швидше 70 Мб / с.

Чим вище пропускна здатність, тим легше працювати з системою: при одночасному запуску відразу декількох додатків НЕ буде образливих підвисань, збільшиться швидкість копіювання документів, та й взагалі робота з даними. Чи варто це зручність 10 000 рублів - спірне питання, але працювати з комп'ютером стане значно приємніше.

Новости

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то