Статьи

З грязі в князі? Чому Windows Phone 7 варта вашої уваги

 1. живі плитки
 2. Хаби-папки
 3. характеристики телефонів
 4. Політика компанії і особливості релізу
 5. * * *

В кінці жовтня відбувся офіційний реліз нової операційної системи Windows для мобільних телефонів - Windows Phone 7. Важливість цієї події полягає в тому, що до цих пір компанія Microsoft дуже успішно, рекордними темпами, без жодних зупинок і зволікань, зменшувала свою присутність на мобільному ринку.

Всі її починання на «мобільному» поле зазнавали краху. Це стосується як операційних систем, так і самих пристроїв (згадуємо медіаплеєр Zune). За оцінками експертів, до теперішнього часу за Microsoft залишається всього 5% ринку. Компанію обганяють всі кому не лінь. На першому місці поступово вмирає, але все ще популярна Symbian. На другому iOS, на якій працюють пристрої від Apple. Слідом ідуть BlackBerry від RIM і набирає популярність Android від Google. І лише після них плететься Microsoft.

Плюс в цій ситуації лише один: гірше бути не може. Ніяк. Звичайно, американський гігант мало задоволений таким станом справ. Тому зараз він збирає всі свої ресурси, весь свій вплив - для рішучої битви за місце під сонцем. Давайте подивимося, що такого особливого зробила Microsoft в Windows Phone 7, щоб це місце відвоювати.

живі плитки

В кінці жовтня відбувся офіційний реліз нової операційної системи Windows для мобільних телефонів - Windows Phone 7

Так виглядає адаптований під вінфони інтерфейс Xbox Live.

Почнемо з найпростішого - з нового призначеного для користувача інтерфейсу під назвою Metro. Він складається з плиточок - досить великих іконок, гібридів віджетів і ярликів. Раніше, щоб попрацювати з додатком, вам потрібно було його запустити (захотіли дізнатися, скільки у вас непрочитаних листів - полізли в Outlook). У WinPhone 7 програми працюють завжди, навіть коли вони вимкнені. Дані на іконці програми постійно оновлюються: чи не запускаючи програму, ви бачите, скільки повідомлень отримано, яка завтра буде погода і скільки запрошень прислали друзі в соцмережі.

По суті, кожна програма тепер має подвійний інтерфейс. Перший - класичний, для повноекранного режиму роботи, а другий - та сама ікона, аналог віджету, яка отримала назву «жива плитка». З цих плиток і буде збиратися стартова сторінка. Їх можна переміщати і групувати простими рухами пальців - адже все управління тепер сенсорне. Деякі програми дозволяють налаштовувати відображається на іконах інформацію і створювати додаткові іконки. Іконки великі, на екрані вміщується лише кілька штук.

Але це зроблено спеціально: людина повинна звикнути до того, що видима частина екрану лише маленький шматочок великого робочого столу. Провів пальцем - і екран поїхав вгору, відкриваючи все нові і нові елементи. Чи зручно це? Безумовно. Ускладнився чи інтерфейс? Так, але не дуже сильно. За рівнем зрозумілості він не поступається класичним ярлика.

Хаби-папки

Один з перших вінфонов - LG Optimus 7 з QWERTY-клавіатурою.

WinPhone 7 пропонує абсолютно нову, унікальну організацію інформації - не на основі папок, а на основі хабів (скажімо так, агрегаторів). Вони розташовуються там же, де і плитки, на стартовій сторінці. Поки відомо шість вбудованих хабів - «Люди», «Картинки», «Ігри», «Музика і відео», «Магазин», «Офіс». Їх функціонал дуже широкий, і в рамках цієї статті ми обмежимося описом лише кількох особливостей.

Найактуальніше для нас хаб - «Ігри». Кевін Аненгст, глава сервісу Games for Windows, розповідає, що «ігор на старті WinPhone 7 буде більше, ніж свого часу було при запуску Xbox 360. Ми дійсно розглядаємо цю платформу як ігрову ». Хаб «Ігри» підключений до сервісу Xbox Live, що гарантує спілкування з друзями, зручний доступ до ігор, новин, трейлерів, демоверсія, мультиплееру.

За допомогою Xbox Live телефон можна з'єднати з приставкою (а згодом - і з комп'ютером). Що це дасть? Власники вінфонов зможуть грати з користувачами консолей по Мережі. На момент релізу підтримуються лише покрокові гри (типу шахів), але незабаром обіцяють ввести повноцінний мультиплеєр для всіх типів ігор.

Скріншот з гри The Harvest: непогана графіка, руйнується оточення, сенсорне управління і можливість грати на Xbox 360.

Що ще? Якщо у вас є і консоль, і вінфон, то в майбутньому ви зможете грати в одну гру на обох платформах - і мати при цьому загальні збереження. Наприклад, ви почали проходження на домашній приставці, потім, захопивши з собою телефон, пішли вчитися або працювати - і при нагоді продовжите гру з того місця, де закінчили минулого разу. «Зараз ми обговорюємо можливість підтримки режиму DLNA, який дозволить використовувати« вінфон »під час гри на приставці в якості другого екрану - для відображення додаткової інформації. І, можливо, в майбутньому ви зможете, заплативши один раз, отримати відразу декілька клієнтів гри для різних платформ. Правда, це поки тільки плани », - говорить Кевін Аненгст.

А тепер давайте подивимося, що приготував нам інший цікавий хаб - «Музика і Відео». Зрозуміло, що в ньому можна зберігати колекцію аудіозаписів і відеофайли; тут же розташуються елементи FM-радіо. Але, як і у попереднього хаба, тут є незвичайні можливості. Повертаємося до багатостраждального провалився проекту Microsoft - медіаплеєр Zune. Свого часу компанія створила для цього проекту онлайн-магазин музики, відео та подкасти Zune Marketplace, а також соціальну мережу Zune Social. Тепер сервіси Zune стали для телефонів на WinPhone 7 аналогом iTunes для iPhone. У жовтні послуги Zune були доступні тільки американцям, але Microsoft обіцяла, що до кінця року ними зможуть скористатися всі.

У жовтні послуги Zune були доступні тільки американцям, але Microsoft обіцяла, що до кінця року ними зможуть скористатися всі

Office Mobile тепер заточений під сенсорне управління, а дизайн максимально наближений до представників «великого» Office.

Хаб «Люди» синхронізується з соціальними мережами, хаб «Картинки» може підключатися до онлайнових галереям і інформувати, хто з ваших друзів розмістив в Мережі нові фотографії. Хаб «Офіс» отримав в розпорядження повністю перероблену версію Office Mobile (а в майбутньому тут з'явиться синхронізація з Windows Live SkyDrive та інші мережеві можливості). Іншими словами, хаби - це не просто папки для зберігання файлів і програм, але і врата до найпотужніших онлайнових сервісів, які будуть збільшувати функціональність пристрою до нескінченності.

характеристики телефонів

На відміну від iPhone, які виробляє сама Apple, вінфони створюються десятками компаній по всьому світу. Це означає, що можна буде знайти модель по своєму смаку - телефон з сенсорним екраном, апарат з QWERTY-клавіатурою, можливо, навіть стандартний моноблок. Однак Microsoft задає ряд вимог, яким повинні слідувати всі виробники пристроїв. Телефон під WinPhone 7 повинен мати:

 • сенсорний дисплей роздільною здатністю 800x480, який зможе розпізнавати мінімум чотири дотики одночасно;
 • процесор частотою 1 ГГц або вище;
 • 256 Мб оперативної пам'яті, 8 Гб вбудованої флеш-пам'яті;
 • камеру з роздільною здатністю 5 Мп і спалахом;
 • FM-радіо;
 • GPS-приймач;
 • датчики положення, освітленості, наближення, електронний компас;
 • підтримка DirectX 9.

Хаб «Люди»: Microsoft намагається зробити апарат максимально зручним для користувачів соціальних мереж.

Крім того, у телефону має бути шість обов'язкових елементів управління: кнопка включення / вимикання, регулятор гучності, кнопка камери, що підтримує половинне і повне натиснення, кнопки «Назад», «Старт», «Пошук». Втім, не варто ставитися до цих вимог занадто серйозно. Вже є моделі без радіо, та й взагалі всі ці розкладки з часом напевно не раз зміняться.

На що варто звернути увагу? WinPhone 7 працює з картами пам'яті microSD ємністю від 8 до 32 Гб. Однак знаходитися флешки будуть під кришкою акумуляторного відсіку, і при вилученні картки стається збій всіх налаштувань апарату.

В цілому вінфони обіцяють бути потужними машинами. Існуючі зараз моделі забезпечені процесором Snapdragon з вбудованим відеоядром, анонсовані і двоядерні модифікації. Технології в цьому секторі розвиваються дуже швидко, так що за потужністю справа не стане, головне, щоб не підвели виробники програм.

Політика компанії і особливості релізу

Стартова сторінка. Тут можна побачити і «живі плитки», і значок одного з хабів - «Картинки».

Випускаючи Windows Phone 7, Microsoft не тільки повністю відмовляється від сумісності з попередніми версіями мобільних ОС. Компанія повністю змінює підхід до розвитку платформи. Якщо раніше розробникам програм і користувачам була надана відносна свобода, то тепер їх беруть в їжакові рукавиці: крок вліво, крок вліво - розстріл на місці. Такий підхід Microsoft перейняла у Apple, жорстко контролює встановлюються на iPhone / iPad додатки.

Всі обмеження можна охарактеризувати однією фразою: боротьба з піратством. Користувачеві дають можливість підключитися до цікавих легальним сервісів, але повністю прибирають свободу розпоряджатися телефоном на власний розсуд. Тут навіть файлового браузера немає. Добре хоч залишилася можливість копіювання і вставки тексту (втім, і її додадуть лише після релізу в одному з оновлень).

Спочатку розробникам надано мінімальний набір можливостей, для отримання додаткових інструментів доведеться звертатися до Microsoft. Кожна програма при запуску поміщається в ізольовану одиночну камеру, обнесений колючим дротом: навіть якщо це вірус, повного доступу до системи він не отримає. Ще одне обмеження - відсутність підтримки флеш. Замість нього Microsoft використовує свою власну технологію Silverlight. Втім, зараз розробники активно співпрацюють з компанією Adobe для створення браузерного флеш-плеєра, але коли він з'явиться, поки невідомо.

Завдяки таким суворим протипіратських заходам бажання співпрацювати висловили багато розробників програм і виробники мобільних телефонів. Свої проекти готують найвідоміші ігрові видавництва - Gameloft, Konami, Namco Bandai, PopCap, THQ, Electronic Arts. Більше 70 ігор на старті - і набагато більше в процесі створення.

І все було б просто чудово, якби не одне але: тепер телефон повністю залежить від офіційної підтримки Microsoft - яка в Росії поки відсутня і з'явиться не раніше ніж через рік. Компанія пояснює це тим, що локалізація всіх сервісів - справа вельми довгий і важкий. Так що ентузіастам, які бажають спробувати нову платформу, доведеться миритися з відсутністю сертифікації, гарантійного обслуговування і техпідтримки.

Оновлення на WinPhone 7 доведеться встановлювати регулярно: в реліз не включена навіть функція копіювання і вставки.

Ще до релізу WinPhone 7 в Мережі з'явився скін «Метро» для стаціонарного комп'ютера. Знайти його можна за запитом «Rainmeter & Omnimo interface for PC».

Весь софт на WinPhone 7 новий - забезпечення сумісності з програмами Windows Mobile 6.5 немає.

* * *

Розвиваючи Windows Phone 7, розробники роблять ставку на інтеграцію в телефон великої кількості онлайнових сервісів. В цьому напрямку рухаються всі платформи, включаючи комп'ютери і консолі, так що тут Microsoft не помилилася.

На відміну від Google Android, Microsoft тільки починає розкручуватися (Android стартував набагато раніше) і поширюється не безкоштовно. На відміну від Apple, у Microsoft найкраща масштабованість заліза, великий асортимент пристроїв, та й в цілому платформа набагато функціональніша і цікавіше. Але це на папері. Справа вся в тому, що пристрої Apple люблять людей, і ті відповідають компанії взаємністю. Чи зможе Microsoft домогтися від своїх користувачів такої ж віддачі - покаже час.

Загалом, можна констатувати: найбільша битва гігантів за право царювати в світі мобільних ліліпутів - почалася.

Чи зручно це?
Ускладнився чи інтерфейс?
Що це дасть?
На що варто звернути увагу?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача