Статьи

WhatsApp змусив стільникових операторів переглядати тарифи

  1. Матеріали по темі

Найчастіше дзвонять у двері, а не по телефону   - Я дзвоню тільки батькам, - розповідає студентка Ганна Ніколаєва

Найчастіше дзвонять у двері, а не по телефону

- Я дзвоню тільки батькам, - розповідає студентка Ганна Ніколаєва. - З друзями ми листуємося в чаті WhatsApp. Нещодавно мені прийшло повідомлення від оператора про те, що за два тижні я розмовляла по мобільному всього 20 хвилин! А мій тариф дозволяє базікати всередині мережі 100 хвилин в день.

Меседж-додатки давно почали витісняти голосове спілкування і СМС своєю зручністю і дешевизною. Наприклад, використання WhatsApp на рік коштує трохи більше 30 рублів. Перевага цього способу зв'язку оцінили понад мільярд людей у ​​світі. Саме стільки користувачів, за даними інтернет-джерел, підключили WhatsApp з android-пристроїв на кінець березня 2015 року.

- Ми в лабораторії створили групу в WhatsApp. Дуже економить витрати на дзвінки, - зауважує кандидат фізико-математичних наук, начальник управління інформаційних технологій БДПУ Олександр Сьомочкін.

- Через WhatsApp з недавніх пір можна і дзвонити. Голос передається з невеликим запізненням, але зате легко зв'язатися навіть із зарубіжжям - безкоштовно, використовуючи тільки інтернет-трафік, - розповідає асистент кафедри інформаційних і керуючих систем факультету математики та інформатики АмГУ Дмитро Щербань.

все дешевше

Мобільний інтернет в Приамур'ї з'явився в 2010 році. А через пару років онлайн з автобуса або городу НЕ чатілся тільки ледачий.

- Сплеск повсюдного розповсюдження мобільного інтернету припав на 2012 рік. Тоді інтернет-трафік в наших мережах збільшувався в 5-6 разів від місяця до місяця, - згадує прес-секретар ВАТ «МТС» в регіонах Далекого Сходу і Східного Сибіру Анна Лисенко.

За даними МТС, сьогодні на соціальні мережі для смартфонів припадає 11 відсотків інтернет-трафіку. Користувачів мобільного інтернету рік від року стає все більше. Оператори зв'язку та самі стали йти в глобальну мережу: меседж-додаток вже запустила компанія «Мегафон». Власний аналог WhatsApp в цьому році збирається запропонувати абонентам компанія МТС. Тарифна політика стільникових компаній зазнала величезних змін. Десять років тому ми платили навіть за вхідні дзвінки. Сьогодні можна базікати всередині мережі та відправляти смс по всій Росії безкоштовно.

- Багато хто навіть не знають, скільки коштує хвилина розмови по стільниковому телефону. Наші дослідження показали, що ціна для споживачів зараз має другорядне значення, тому що зв'язок стала дуже дешевою, - зауважує Анна Лисенко.

- Хіба п'ять років тому можна було уявити, що за 300 рублів я підключу мобільний інтернет плюс ряд додаткових послуг. Тоді безлімітний інтернет вдома обійшовся б не менше ніж в тисячу рублів на місяць, - згадує головний інженер благовіщенського інтернет-провайдера «Інтерком» Віталій Закомірная.

На ринку зв'язку все частіше з'являються і привабливі пропозиції. На початку року в Амурську область зайшов новий оператор бездротового зв'язку Yota, популярний в центрі Росії безлімітним інтернетом і лояльними тарифами на мобільний зв'язок. Благовещенцам зараз доступний тільки інтернет від цього оператора.

- Yota пропонує безлімітний інтернет: вніс абонентську плату і можна цілодобово бути онлайн, завантажувати будь-які обсяги інформації. Інші оператори зв'язку надають трафік. Як тільки він закінчується, швидкість інтернету помітно падає - годинами завантажується відео, сторінки не відкриваються, - розповіли про переваги нового оператора в салоні цифрової техніки «Зв'язковий».

4G-модем Yota варто в два рази дорожче модемів інших операторів. Вагомий мінус нового провайдера полягає і в тому, що зона покриття LTE-4G, яку він використовує, невелика за охопленням. Іншими словами, навіть в Благовєщенську модем Yota зловить сигнал далеко не скрізь. Зате абоненти можуть отримати безкоштовний доступ в інтернет протягом року з можливістю включити в будь-який момент максимальну швидкість на дві години за 50 рублів. Правда в час, що залишився швидкість інтернету буде всього 64кб / с.

- На такій швидкості ви добу будете завантажувати маленький мультик, - пояснили в «зв'язковим».

На думку експертів, завдяки конкуренції на ринку зв'язку неоплачувану контент буде тільки розширюватися. Так, в Москві з 2013 року розробляється проект «Атлас», який обіцяє вперше в Росії надати безкоштовну стільниковий зв'язок. Передбачається, що абоненти будуть отримувати безоплатно пакет з 100 голосових хвилин на будь-які номери, 100 СМС і 1 Гб інтернету. За перевищення трафіку потрібно буде платити.

- Стільниковий зв'язок в майбутньому може стати безкоштовною за рахунок реклами: дзвониш комусь, а замість гудків тобі розповідають, наприклад, про зубну пасту, на екрані теж показують рекламу, - вважає Віталій Закомірная. - Правда поки для цього не придумали технологій: якщо на смартфоні постійно буде крутитися реклама, він сяде за годину.

В недалекому майбутньому фахівці пророкують і Wi-Fi в поїздах.

- В Японії, наприклад, базова станція стільникового зв'язку є в самому поїзді. Там же встановлюється обладнання, яке займається проксінг інформації: тобто файли, які ви дивитеся, заздалегідь викачуються з інтернету на сервер в вагоні. І коли поїзд проходить ділянки, де немає сигналу, у вас зв'язок не обривається, - розповідає Віталій Закомірная. - За кордоном в поїздах встановлюють внутрішню мережу: пасажир, не виходячи в інтернет, може подивитися через смартфон щось з медіатеки поїзда. Не виключено, що через кілька років подібне обладнання може з'явитися і в Росії в поїздах західного напрямку.

ДУМКА

Анна Лисенко, прес-секретар ВАТ «МТС» в регіонах Далекого Сходу і Східного Сибіру:

- Голосове спілкування і СМС не йдуть в минуле. У нашій компанії виручка від СМС-продажу має позитивну динаміку. А телефонувати далекосхідники стали навіть частіше: голосовий трафік МТС за останній рік виріс на 27 відсотків. Більшість стільникових операторів сьогодні надають пакетні тарифи, що включають цілий набір послуг - трафік на передачу даних, голосове спілкування, СМС і ММС. Сервіси ОТТ, або меседж-додатки на смартфонах, виконують таку ж функцію, як і стільникові оператори. Але на них не поширюються вимоги закону про якість послуг, безпеки і захисту від спаму. Абоненти напевно помітили зростання небажаної реклами, що відправляється через соціальні мережі для смартфонів, в той час як за рік ми зафіксували зниження рівня спаму через традиційні СМС. Це пов'язано зі змінами в законодавстві, що дозволяють блокувати повідомлення з коротких і буквених номерів.

У нас недорого

У Росії налічується більше сотні стільникових операторів. Багато пропонують демпінгові ціни. Наприклад, в Смоленську вигідним постачальником послуг зв'язку вважають мобільного оператора «Теле 2»: один з тарифів дозволяє Смоленцев за 50 рублів на місяць спілкуватися безкоштовно всередині мережі в межах регіону і отримувати 500 МБ інтернету. А в Казані цього літа місцевий оператор «Літай» пропонує абонентам безлімітні дзвінки, СМС на номери всередині і поза мережею і інтернет в межах республіки від 3 до 9 рублів на добу. Проте експерти вважають, що амурчане платять за стільниковий зв'язок не дорожче, ніж в середньому жителі Росії. А в порівнянні з зарубіжними країнами, ціни на мобільне спілкування в нашій країні - одні з найнижчих в світі.

Так, за даними інтернет-джерел, вартість хвилини розмови по мобільнику в Європі в перерахунку на російські гроші коштує від 4 до 20 рублів. Найдоступніша стільниковий зв'язок - у Франції. Ціна тільки сім-карти тут у деяких операторів доходить до 40 євро (більше 2 тисяч рублів), хвилина розмови по мобільному в середньому коштує 15 рублів, а пакет послуг - безлімітні СМС і дзвінки на місцеві номери і 8 Гб інтернету - 36 євро (майже 2 тисячі рублів).

У Бразилії дзвонити на місцеві номери в середньому можна за 12 рублів за хвилину. А за найвигіднішим тарифом за 7 реалів, або 112,6 рубля на місяць, дзвінки всередині мережі коштують 80 копійок, поза мережею - 5,6 рубля. У країнах Африки за хвилину спілкування віддають в середньому 4 рубля, а ось за 500 МБ мобільного інтернету майже 800 рублів, що за нашими мірками дуже дорого.

Середні ціни на стільниковий зв'язок в різних країнах світу

Франція - 15 руб. / Хвилина

Німеччина - від 4,5 до 12 руб. / Хвилина

Чехія - 5 руб. / Хвилина

Фінляндія - 5,5 руб. / Хвилина

США - 4,9 руб. / Хвилина

Австралія - 3,9 руб. / Хвилина

Африка - 4,2 руб. / Хвилина

Бразилія - 12 руб. / Хвилина

За інформацією aif.ru


Матеріали по темі

Краса в цифрі: топ-5 мобільних додатків для яскравих знімків 10.07.2018, 7:00 Нас не догонят: рейтинг громадських місць Благовещенська по швидкості мобільного інтернету 28.06.2018, 11:32 Тренер в кишені: які мобільні додатки допомагають журналістам АП вести здоровий спосіб життя 26.06.2018, 09:00, «Мегафон» назвав найпопулярніший месенджер в Приамур'ї 06.04.2018, 16:49 Глуха траса: АП з'ясувала, чому дороги в Зейском районі залишаються без мобільного зв'язку 07.03.2018, 8:30 «Мегафон» запустив новий високошвидкісний маршрут для China Mobile 15.01.2018, 14:15 Чого вартий зв'язок побудувати: блогер, танцюрист і журналіст розповіли про критерії якісного зв'язку 16.12.2017, 09:00, У Амурське село Буссе прийшла мобільний зв'язок 07.11.2017, 16:12 Компанія «МТС» першої накрила високошвидкісною мережею майже 650 тисяч амурчан 09.08.2017, 09:00, Винна в енергоаварії ЛЕП перебуває в Єврейської автономії 03.08.2017, 18:12 За грибами по-науковому: корисні додатки для рибалок та любителів «тихого полювання» 02.08.2017, 11:02

показати ще

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача