Статьи

WEBMONEY Харків

Коротко про електронні платежі

На сьогоднішній день електронні гроші різних платіжних систем стали мало не загальноприйнятим способом розрахунків в онлайні. На Заході, звичайно, цей процес пішов далеко вперед. Там, наприклад, гроші систем E-Gold і PayPal стали чимось на зразок офіційних грошових валют Мережі. Щодня через рахунки крупних фірм і простих користувачів в цих системах проходять сотні тисяч доларів: за допомогою E-Gold і PayPal купується обладнання, автомобілі, здаються в оренду приміщення і т.д. І це вважається цілком нормальною практикою. Не кажучи вже про чисто мережевих операціях типу парковки доменів або оплати послуг хостингу.

У країнах xUSSR, звичайно, ситуація трохи інша. Але і тут електронні гроші стають звичайною справою для людей, які проводять багато часу в Мережі. Особливо популярна система, перша і найвідоміша «вітчизняна» платіжна система. Сьогодні в рунеті через WebMoney можна зробити покупку практично в будь-якому електронному магазині. Можна оплатити домен, замовити хостинг для сайту, зіграти в онлайновому казино, зробити ставки на сайті букмейкерські контори, заплатити за рекламу веб-проекту, купити банерні покази або рекламне місце, а також ЗАПЛАТИТИ ЗА ПОСЛУГИ SMSLIST :) Багато російські провайдери з недавнього часу теж стали приймати оплату за WebMoney.

У минулому році новими користувачами системи стали 192 000 чоловік. Ну що, заінтригували? Тоді почнемо ...

Історія WebMoney і трохи статистики

Часто в розмовах з бувалими інтернетчиками доводилося чути приблизно наступне: «Хм ... WebMoney? Так-так, щось чув. Але конкретно нічого не знаю ». Думаємо, багато хто з наших шановних користувачів могли б відповісти приблизно так само. Сподіваюся, нам вдасться пролити для них світло на ці питання.

Електронна платіжна система WebMoney Transfer (або просто WebMoney) виникла в листопаді 1998 року. Офіс розташовується в Москві (113035, Москва, вул. Садовницька д.71). Всі подробиці можна отримати на офіційному сайті системи.

WebMoney, як, втім, і будь-яка інша електронна платіжна система, дуже зручна для здійснення грошових операцій через Інтернет. Головна перевага полягає, мабуть, в їх миттєвості: Ви натискаєте кнопку - і через пару секунд адресат отримує гроші. Взагалі, в використанні WebMoney багато переваг:

 • Ви отримуєте гроші, не виходячи з дому;
 • відстані не мають значення. Навіть якщо платник знаходиться за тисячі кілометрів - ніяких проблем не виникне;
 • операція відбувається в лічені секунди;
 • мізерна комісія (0,8%).

Але про все по порядку ...

Реєстрація в системі

Для того щоб стати учасником WebMoney Transfer, необхідно спочатку в ній зареєструватися і завести т.зв. гаманець. Для цього потрібно встановити на свій комп'ютер спеціальну програму, за допомогою якої і будуть здійснюватися всі операції. Це ПО називається WebMoney Keeper. Програму у вигляді саморозпаковується інсталяційного архіву можна безкоштовно скачати з сайту WebMoney.

Виконайте наступні дії:

 1. Завантажте WebMoney Keeper. Ось посилання: . Розмір завантаження - 1,18 Мб, поточна версія - 2.2.0.4.
 2. Після завантаження запустіть завантажений файл, щоб встановити програму. Процедура інсталяції стандартна і проходить легко: необхідно лише дотримуватися вказівок на екрані.

 3. Підключіться до Мережі. Запустіть встановлену програму. У який з'явився стилізованому віконці Вам буде запропоновано або зареєструватися, або увійти, вказавши WM-ідентифікатор і пароль. Оскільки ніякого ідентифікатора у Вас ще немає, виберіть реєстрацію (рис. 1, червона стрілка).

  Мал. 1


 4. У вікні Вам потрібно прописати шляхи, куди будуть збережені файл з секретними ключами (* .kwm) і файл з гаманцями (* .pwm). Для простоти пропишіть шляху такими, як на малюнку (рис. 2, червона стрілка). Потім їх можна буде змінювати. У нижньому полі призначте свій пароль (обмеження по довжині - 24 символи).

  Мал. 2

  Тут трохи теорії. Файли з ключами і гаманцями - найважливіша ланка в системі вашої безпеки та конфіденційності. Вони унікальні для кожного користувача і дозволяють серверу WebMoney однозначно визначити, що Ви - це насправді Ви. Якщо комусь вдасться дізнатися ваш пароль, то він все одно не зможе скористатися вашим рахунком без цих файлів. Тому вам треба подбати про те, щоб цими файлами ніхто сторонній не заволодів.

  Програма WebMoney Keeper створить ці файли сама, в тих папках на вінчестері, які Ви їй зараз вкажете. Надалі розташування файлів можна буде поміняти.

 5. Натисніть на кнопці праворуч (див. Рис. 2, синя стрілка). У вікні (рис. 3) потрібно заповнити свою персональну інформацію. Система WebMoney - анонімна, тому можете писати тут що завгодно. А можете написати правду, але познімати галочки біля полів. Якщо галочка знята, це означає, що полі не буде доступно до загального перегляду. Коли все буде заповнено, тисніть OK, а на рис. 2 - СТВОРИТИ.

  Мал. 3


 6. Вам буде надано Ваш персональний WM-ідентифікатор (WMID).
  Тут знову трохи теорії. WM-ідентифікатор - це ваш унікальний номер в системі. Він складається з 12 цифр і служить для входу в систему, а також виконує деякі інші функції.

  Після того, як ви отримали WM-ідентифікатор, обов'язково запишіть його. Можна навіть на стіні біля монітора. WM-ідентифікатор не є секретною інформацією, тому приховувати його від сторонніх не варто.

 7. Після цих нескладних маніпуляцій програма автоматично відкриє вам один гаманець типу Z, один гаманець типу R і один гаманець типу Е.

З цього моменту Ви зареєстровані в системі.

Отже, на даний момент у Вас є:

 • WM-ідентифікатор (12-значне число) і пароль;
 • файли * .kwm і * .pwm з секретними даними.

Тут знову ненадовго зупинимося. Цього разу на понятті гаманця.

Що таке гаманець WebMoney?

Для того щоб вести розрахунки в системі WebMoney, потрібно мати хоча б один гаманець. Гаманець WebMoney нагадує звичайний гаманець в реальному житті - в ньому теж (дай Бог!) Зберігаються гроші. Тільки, звичайно, не справжні, а ті самі, електронні ...

В системі WebMoney існує три типи електронних гаманців.

 • Z-гаманець, або гаманець типу Z (доларовий). Що зберігаються в ньому гроші (їх прийнято для зручності називати WMZ) еквівалентні доларам США. Таким чином, 1 WMZ = $ 1.

  Номер Z-гаманця складається з букви "Z" і наступних за нею дванадцяти цифр. Коли Ви захочете здійснити за допомогою WebMoney яку-небудь операцію (наприклад, продажу чого-небудь) і захочете використовувати при цьому Z-гаманець - просто скажіть Вашому покупцеві свій номер Z-гаманця. І він переведе Вам на нього гроші за покупку. При цьому вказівка ​​букви "Z" попереду важливо. Наприклад, у нашого Z-гаманця такий номер: Z993159800120. Запис 993159800120 (без "Z") буде невірною.

  І ще один важливий момент. WM-ідентифікатор, про який говорилося вище, і номер гаманця - абсолютно різні речі. Тому послідовність цифр в ідентифікаторі не співпадатиме з такою в номері гаманця.

 • R-гаманець, або гаманець типу R (рублевий). Що зберігаються в ньому гроші (WMR) еквівалентні російським рублям: 1 WMR = 1 RUR. Аналогічно доларовому гаманцю, номер рублевого складається з 12 цифр. З тією лише різницею, що передують вони буквою "R" (наприклад, R620607253140).
 • E-гаманець, або гаманець типу E. Зберігаються в ньому гроші (WME) еквівалентні євро. Номер Е-гаманця складається з букви "Е" і 12 цифр (наприклад, E736695759583).

Всі операції в системі WebMoney відбуваються між гаманцями одного типу. Тобто Ви можете перевести гроші зі свого Z-гаманця на Z-гаманець іншого учасника системи. Але не можете перевести гроші з Z-гаманця, наприклад, на R-гаманець.

Найпопулярнішим гаманцем, безумовно, є, гаманець типу Z (доларовий). Це, очевидно, пояснюється історично сформованим пристрастю наших громадян до заморської зеленої валюті. Ті ж традиції, як бачимо, діють і в онлайні. R-гаманець теж використовується часто, але все-таки значно рідше свого доларового побратима (і то, в основному, російськими користувачами).

Про це говорить і офіційна статистика. За минулий, 2002-й рік в системі WebMoney було проведено доларових операцій на суму 58,18 млн. WMZ (вражає?). «Рублевий оборот» склав 137 млн. WMR.

Знайомство з програмою WebMoney Keeper

Але повернемося до справи. Давайте познайомимося з програмою WebMoney Keeper.

Для початку запустіть програму. З'явиться стилізоване віконце ( "сейф") - виберіть «ВХІД» (рис. 1, синя стрілка). Введіть в поле свій WM-ID (ідентифікатор), а в який з'явився після цього другому полі - пароль. Програма почне з'єднуватися з сервером WebMoney. Поточний стан WebMoney Keeper ви можете спостерігати в системній панелі, біля годинника.

Стан значка інформує нас про наступний:

Основними режимами є OnLine і OffLine. Будь-які маніпуляції з Keeper'ом (за винятком зміни деяких налаштувань самої програми) можна проводити, тільки знаходячись online.

Тепер розглянемо основні можливості програми. Треба сказати, що її інтерфейс, що називається, інтуїтивно зрозумілий. А також дещо незвичайний і приємний для ока (рис. 4).

Мал. 4

Зліва - чотири кнопки або закладочкі. Вони відповідають чотирьом основним розділах програми: Кореспонденти, Описи покупок, Гаманці, Інформація (зверху вниз). У першому розділі - інформація про всіх учасників системи, з якими Вам доводилося "мати справу" - платити чи приймати плату, а також обмінюватися повідомленнями. Двічі клікнувши на якомусь кореспонденті, можна відправити йому повідомлення (але про службу повідомлень поговоримо трохи пізніше).

Другий розділ програми - Описи покупок, не будемо його розглядати. Це для "просунутих" :)

Третій розділ найважливіший. У цьому розділі Ви можете подивитися поточну інформацію про свої гаманці (номера гаманців і суми на них).

Останній розділ програми (нижня кнопка) містить піктограми з корисними посиланнями. Буде бажання - пройдіться по ним і познайомтеся з WebMoney ближче.

Всі маніпуляції з гаманцями і самою програмою WebMoney Keeper можна здійснювати з меню (кнопка Меню, рис. 5). Розглянемо деякі його пункти.

Мал. 5

Якщо Вам потрібно буде розплатитися з ким-небудь по WebMoney - вибирайте Меню - Гаманці - Передати WM - В гаманець WebMoney. У вікні потрібно заповнити два поля: Сума і Гаманець (рис. 6, червоні стрілки). Нагадаємо, що операції в WebMoney відбуваються з використанням однотипних гаманців. Тобто зі свого Z-гаманця Ви можете переказати гроші тільки на Z-гаманець іншого учасника системи, з R-гаманця - тільки на R-гаманець, з Е-гаманця - тільки на Е-гаманець. У полі Гаманець введіть номер гаманця одержувача грошей. Вказівка ​​ключових букв «Z», «R» або «Е» на початку цього номера обов'язково. В поле Сума введіть передану суму. Звичайно, щоб ця сума була переведена, вона повинна бути в Вашому гаманці. Якщо у Вас немає зазначеної суми, то і перевести Ви її, природно, не зможете.

Мал. 6

Врахуйте при цьому, що за кожну операцію з переказу грошей, що проходить між учасниками системи, WebMoney бере комісію 0,8%, але не менше 1 цента. Комісії буде знята з вашого гаманця додатково, а кореспондентові буде переведена в точності вказана сума. Наприклад, Ви оплачуєте по WebMoney якусь послугу. Нехай, вартість цієї послуги - 10,8 WME. Ви вписуєте в поле Сума 10,8 (за умови, що в поле Звідки обраний гаманець типу E). З Вашого гаманця в результаті цієї операції буде знято суму 10,8 + 0,008 * 10,8 = 10,89 WME. Тому для того, щоб заплатити 10,8 WME Вам потрібно мати на гаманці трохи більше - 10,89 WME

При переказі грошей на гаманець одержувача можна вказати також код протекції. Для цього в поле Код протекції операції введіть яку-небудь послідовність символів (за типом звичайного пароля). Код протекції використовується, в основному, для того, щоб убезпечити себе і одержувача грошей. Може трапитися так, що в полі Гаманець ви ввели невірний ноіер гаманця. Ну, просто помилилися (Ви, коли вводили, або одержувач, коли повідомляв Вам номер свого гаманця). В цьому випадку гроші підуть на гаманець чужої людини, і повернути їх вже буде неможливо.
Для того щоб гроші не пропали і застосовується код протекції: Ви переводите гроші з кодом протекції, повідомляєте одержувачу цей код, а той при отриманні грошей вводить його і тим самим знімає протекцію. Якщо протекція буде снята одержувачем (Не буде введено код протекції) протягом вказаного Вами кількості днів, то гроші будуть повернуті в Ваш гаманець. Такі ось запобіжні заходи ...

Переказ грошей ви можете супроводжувати коротким коментарем (поле Примітка).

служба повідомлень

Для зв'язку між учасниками в системі WebMoney використовується спеціальна служба конфіденційних повідомлень, така собі внутрішня пошта, як адресу в якій використовується WM-ID учасника. Всі повідомлення передаються в зашифрованому вигляді. Прочитати повідомлення може тільки безпосередній одержувач, перехопити його неможливо.

Щоб послати повідомлення, виберіть пункт меню Повідомлення - Надіслати. Заповніть форму, що з'явилася. В якості адреси одержувача повідомлення вкажіть його ідентифікатор. Якщо одержувач перебуває OnLine (Keeper запущений), він отримає повідомлення відразу ж. В іншому випадку - як тільки вийде в інтернет і запустить Keeper.

введення засобів

Ми підійшли до найголовнішого: де взяти гроші? Як поповнити свій гаманець WebMoney?

 1. По-перше, можна отримати їх самим звичайним шляхом - від інших учасників системи - в якості оплати за послуги або просто у вигляді подарунка. Для отримання WM-грошей від іншого учасника Вам потрібно повідомити йому номер свого гаманця, на який будуть переведені гроші, або виставити йому рахунок.
  Для виставлення рахунку виберіть в меню Keeper'а пункт Вихідні рахунки - Виписати і введіть необхідну інформацію. Якщо ваш партнер підтвердить отриманий рахунок, вказана в ньому сума буде знята з його гаманця і переведена на Ваш.
  Але таким способом отримати WMZ не завжди вдасться. Які є ще варіанти?
 2. Банківський переказ. Ви можете ввести гроші в WebMoney, знявши їх зі свого банківського рахунку. Для цього на вкладці "Гаманці" зробіть правий клік на гаманці, який хочете поповнити, і виберіть пункт Поповнити, введіть суму, яку Ви хочете завести на гаманець, натисніть Замовити. У вікні браузера завантажиться сторінка. Натисніть на Через банківський переказ. Дотримуйтесь інструкцій на екрані. Система згенерує банківське платіжне доручення, яке Ви зможете роздрукувати. З цим папером йдіть в банк і переводите потрібну суму зі свого рахунку на банківський рахунок системи WebMoney.
 3. Через ощадбанк (тільки для R-гаманців). Процедура поповнення аналогічна пункту 2.
 4. Поштовим переказом (тільки для R-гаманців). Процедура поповнення аналогічна пункту 2.
 5. За допомогою т.зв. WM-карти. Ця карта подібна скретч-картками для доступу в Інтернет або картками поповнення рахунку мобільного оператора. таку карту, виконайте наступні дії. На вкладці "Гаманці" зробіть правий клік на гаманці, який хочете поповнити, і виберіть пункт Поповнити, введіть будь-яку суму, натисніть Замовити. У вікні браузера завантажиться сторінка. Натисніть на Через передплачену картку. Далі введіть реквізити купленої карти - її номер і 16-значний код. Натисніть Поповнити. Номінал карти буде зарахований на Ваш гаманець.
  Поповнення рахунку за допомогою WM-карти - це, мабуть, найзручніший спосіб. Але, на жаль, купити WM-карти можна поки не у всіх містах. Подробиці дивіться тут:.
 6. Через обмінні пункти WebMoney. Обмінні пункти сьогодні є вже практично у всіх великих містах СНД. Повний перелік обмінних пунктів можна подивитися на, а також в каталозі. Для того щоб перевести готівку в гаманець WebMoney, Ви повинні прийти в офіс обмінного пункту в Вашому місті (якщо, звичайно, такий є), повідомити номер свого гаманця і суму для перекладу. Більшість обмінних пунктів, втім, працюють на всій території країни і здійснюють обмін не тільки готівкою в офісі, а й банківським переказом, наприклад.
  Обмінні пункти беруть свою комісію з кожної такої операції введення-виведення коштів. У різних «обмінках» вона різна.

Всю детальну інформацію про процедуру введення-виведення грошей можна отримати зі сторінки. Там у вигляді наочної схеми приведені всі способи виведення і введення засобів з (в) WebMoney.

Оплата рахунків

У WebMoney реалізована оплата рахунків. Якщо Ви хочете отримати від кого-то гроші (WM), то Ви можете виставити цій людині рахунок. Як це зробити, було розказано в попередньому розділі.

Тепер давайте розглянемо, як оплачувати рахунок. Наприклад, при поповненні свого рахунку на SMSList (пункт меню в акаунті "Поповнити рахунок"), на Ваш WM-ID буде автоматично виписаний електронний рахунок WebMoney. Про те, що прийшов рахунок буде свідчити така піктограмка в System Tray: Тепер давайте розглянемо, як оплачувати рахунок . Клацніть двічі на цій піктограммке. Відкриється вікно (див. Рис. 7)

Мал. 7

Натисніть кнопку Оплатити. Відкриється вікно оплати (подібне до того, що на рис. 6). Натисніть Надіслати. Все, рахунок оплачений. Гроші пішли пред'явникові рахунку.

Два слова про безпеку

Популярність системи не залишилася непоміченою мережевими шахраями. В Інтернеті поширюється безліч програм, замаскованих під корисні утиліти, а насправді несуть у собі "троянський" код і призначених для того, щоб вкрасти пароль на вхід в WebMoney Keeper, а також файли * .kwm і * .pwm.

Безпосередно зламаті сервер WebMoney або перехопіті дані во время транзакцій Неможливо. Сама програма Досить стійка до Спроба несанкціонованого доступу. Використовують алгоритми кодування RSA, RC5, MD4, MD5, SSL. Кроме того, реалізовано зберігання ключів на смарт-карті и в файлах великого ОБСЯГИ (Такі фалі важче вкрасти). Користувач WebMoney може відчувати себе захищеним, якщо тільки він сам не пустить на свій комп'ютер вірус.

Спеціально для того, щоб убезпечити недбайливих користувачів, в WebMoney розробили систему безпеки - сайт. На жаль, даний ресурс поки не користується великою популярністю в учасників системи. Більшість користувачів або сподівається на "авось", або діє за принципом "поки грім не вдарить".

Яндекс видає величезну кількість посилань на запит "злом WebMoney" або "генерація WMZ". На всіляких аматорських сайтах пропонується за низькою ціною купити чудо-програми для генерації WM або номерів WM-карт - за рахунок нібито знайденої помилки в Keeper. Насправді таких програм не існує. Завдання шахраїв - запустити на своєму комп'ютері вірус-троян і тим самим передати управління комп'ютером в чужі руки.

Як від цього захиститися? Дуже просто. Потрібно всього лише дотримуватися правил мережевої гігієни: не викачувати сумнівні програм з сумнівних сайтів, не довіряти незнайомим людям, які обіцяють манну небесну, зберігати секретні файли в недоступному для сторонніх місці. Крім того, не слід забувати про наведене вище ресурсі. Вивчіть рекомендації на. Цей сервіс дозволяє заблокувати доступ до своїх гаманців з усіх IP-адрес, крім тих, що входять до списку дозволених. І якщо станеться спроба несанкціонованого доступу від несанкціонованого IP-адреси, то Вам буде відправлено відповідний лист на E-mail.

На цьому курс навчання вважаємо закінченим.

Увага!Всі права на дану статтю належать Микиті Е Сенченко.Копіювання матеріалу можливо тільки з згоди автора.

Ну що, заінтригували?
WebMoney?
Вражає?
Які є ще варіанти?
Як від цього захиститися?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то