Статьи

Взаємодія з водіями через веб сайт. Програма "Замовлення таксі"

Диспетчерська служба таксі по суті є постачальником інформації: сполучною ланкою між клієнтами і водіями. Тому для таксі завжди критично важливим є питання підтримки оперативного зв'язку. Способи зв'язку з клієнтами та водіями постійно удосконалюються: шукаються найбільш зручні і дешеві. Спочатку була тільки телефонна і радіо-зв'язок, потім прийшла черга стільникових телефонів, PTT (аналог рації але за допомогою спеціальних стільникових телефонів), SMS-повідомлень. В даний час для зв'язку з водіями все ширше застосовують спеціальні Java-програми, які встановлюються на телефони водіїв. А для зв'язку з клієнтами використовують SMS повідомлення, які автоматично відправляються програмою без участі диспетчера.

Останнє досягнення в способах зв'язку з водіями - це система зв'язку з водіями через сайт служби таксі. По виконуваних функцій це повний аналог Java-додатка. Але ця система навіть краще ніж Java, тому що на телефон водія не потрібно встановлювати ніяких додаткових програм. Потрібно тільки щоб телефон був підключений до інтернету (через GPRS), а це можливо практично на всі сучасних телефонах. (Java-додаток може працювати тільки на 70-й відсотках телефонів).

Програма "Замовлення таксі" має саме такий модуль зв'язку з водіями через сайт: аналог Ява-додатки. Для того щоб ним скористатися, у водія повинен бути мобільний телефон, смартфон або планшет, що дозволяє переглядати звичайні веб сторінки (НЕ wap).

З цим модулем можна організувати таку систему роботу, коли диспетчера тільки приймають замовлення від клієнтів і більше замовленнями майже не займаються. Вся інша робота із замовленнями (розподіл і виконання замовлень) робиться самими водіями і програмою. Водії самі "беруть" замовлення, самі повідомляють про те що вони під'їхали до клієнта (при цьому програма автоматично відправляє клієнту SMS-повідомлення), самі виконують замовлення, повідомляють через свій телефон про завершення замовлення і вводять його вартість (при цьому клієнту може також відправлятися SMS-ка "Дякуємо за поїздку. Вартість така ..., телефон такий то.").

За допомогою цього модуля, організовується двосторонню взаємодію водія з програмою - без участі диспетчера. Водій, на своєму телефоні або навігаторі, бачить все вільні замовлення, може брати замовлення на виконання, повідомляти про хід виконання замовлення, і завершувати замовлення з введенням підсумкової суми або інших параметрів, необхідних для розрахунку суми. Крім цього водій може передавати в програму інформацію про свій стан: чи працює він в даний момент чи ні, зайнятий або вільний, а також в якому районі він знаходиться.

При цьому ніякої спеціалізованої програми (Ява-додатки) в телефон завантажувати не потрібно. У телефоні водія в меню "Інтернет" потрібно створити Закладку, в якій вказана адреса певної сторінки (наприклад: http://pisoft.ru/zak8 ). Вибираючи цю Закладання, водій отримує доступ до свого "особистого кабінету" на сайті.

Виконання замовлення водієм:
1. Водій на своєму мобільному телефоні відкриває певну сторінку, яка заздалегідь занесена в його телефоні в "Закладки". Працюючий приклад можна подивитися на нашому сайті http://pisoft.ru/zak8 . На цій сторінці він вводить свій позивний і пароль. (В прикладі на нашому сайті потрібно ввести позивний 11 і пароль 11. Приклад можна подивитися не тільки на телефоні, а й просто на комп'ютері, клацнувши на посилання http://pisoft.ru/zak8 ).

Після цього відкривається "особиста сторінка" водія:

Пункти меню водія:

 • Всі замовлення - Список всіх вільних замовлень. У дужках праворуч зазначена загальна кількість замовлень.
 • Найближчим часом - Список замовлень на найближчий час
 • У моєму районі - Список замовлень в тому районі, де знаходиться водій.
 • Мої замовлення - Взяті водієм, але ще не завершені замовлення.
 • Платежі - Повідомити "в центр" про платіж, зробленому через платіжний термінал.
 • Стан - Змінити поточний стан: "Працюю-Відпочиваю" і "Зайнятий-Вільний". Цей стан буде видно в програмі диспетчерам.
 • Вибрати район - Повідомити своє поточне місце розташування (вибрати зі списку районів)
 • Тарифи - Тарифи та дугая довідкова інформація
 • Новини - Новини та повідомлення для водіїв
 • Налаштування - Параметри настройки для водія.

На цій сторінці також видно поточний Баланс водія, Комісія (відсоток водія) і поточна величина Ліміту (мінімально допустимого балансу водія).

2. Після натискання на посилання Всі замовлення, водій потрапляє на сторінку Вільні замовлення, на якій видно список вільних (поки ще нікому не відданих) замовлень. Дані про замовлення тут виводяться в короткій формі: тільки час подачі, клас автомобіля і адреса, подачі автомобіля. Правда, часто програму налаштовують так, щоб у "найближчих" замовлень було видно і район "Куди".

Сторінка "Вільні замовлення" автоматично оновлюється з заданим періодом поновлення:

3. При натисканні на рядок замовлення відкривається нова сторінка, що містить більш повну інформацію про замовлення: номер замовлення, час подачі, класу автомобіля, район, адреса, примітка до замовлення (побажання клієнта) і т.п. На цій сторінці є також кнопки "Взяти" і "Назад в меню". Кнопка "Взяти" буде доступна тільки в разі якщо Баланс (залишок грошей на рахунку) водія в системі більше встановленого Ліміту.

4. Якщо водій вирішує взяти дане замовлення, то він натискає на кнопку "Взяти" і потрапляє на сторінку, що підтверджує взяття замовлення. Після підтвердження замовлення закріплюється за цим водієм і перестає бути видно іншим водіям в списку вільних замовлень. Після взяття замовлення, водій може відмовитися від його виконання натиснувши на посилання "Відмовитися". Але за це він буде автоматично оштрафований програмою за відмову від замовлення. Величина штрафу за відмову задається в налаштуваннях програми "Замовлення таксі". Штраф за відмову дуже добре дисциплінує водіїв, так як з програмою не посперечаєшся!

При взятті замовлення водієм програма може автоматично відправити клієнту SMS-повідомлення типу: "Ваше замовлення взяв водій такий то, автомобіль такої то, номер телефону такий то".

Відразу після взяття замовлення, водієві відкривається сторінка з повною інформацією про замовлення, що містить адресу "Куди" і (можливо) номер телефону або ім'я клієнта:

5. Коли водій під'їжджає за адресою подачі автомобіля він натискає кнопку "За адресою". При цьому клієнту автоматично відправляється SMS-собщение про те що його чекає такий то водій в такому то автомобілі. Одночасно в програмі "Замовлення таксі" фіксується час подачі автомобіля. Якщо водій запізнився більш ніж на 10 хвилин, то програма його автоматично штрафує його за запізнення. Величина штрафу за запізнення теж задається в налаштуваннях програми .

6. Коли клієнт виходить і сідає в автомобіль, водій натискає кнопку "В дорозі", яка з'являється на сторінці замовлення, натиснувши на кнопку "За адресою". При цьому в програмі фіксується фактичний час виїзду, а кнопка "В дорозі" на змінюється на кнопку "Завершено".

7. Після прибуття в місце призначення водій натискає на посилання "Завершено". У цей момент в програмі фіксується час завершення поїздки. При цьому на екрані телефону водія з'являється сторінка завершення замовлення, на якій він вводить вартість виконаного замовлення (або інші дані про замовлення - в залежності від настройки):

Після цього клієнту програма автоматично відправляє SMS-повідомлення з подякою за поїздку і вартістю поїздки. Зміст всіх SMS-повідомлень можна налаштувати за допомогою довідника види повідомлень .


Сторінка з параметрами налаштування модуля для водія:

 • Розмір шрифту - Налаштування розміру шрифту під конкретний пристрій (від маленького телефону до великого планшетника)
 • Період оновлення - період оновлення списку замовлень в секундах
 • Красиві кнопки - Кнопки або посилання. Кнопки зручно натискати на сенсорному екрані
 • Звук - Висновок звукового сигналу про надходження нового замовлення

Є спеціальна адміністративна сторінка (не доступні водіям), за допомогою якої можна налаштувати деякі параметри модуля зв'язку з водіями:

 • На скільки годин вперед повинні бути видні замовлення. Тепер цим параметром можна оперативно управляти. Наприклад днем ​​встановити "видимість" на 2 години вперед, а ввечері - 12 годин, для того щоб водії могли взяти замовлення на наступний ранок.
 • На скільки хвилин вперед видно "найближчі" замовлення. Найближчі замовлення можна виводити з адресою "Куди". Такі замовлення водії беруть охочіше, через те що вони можуть точніше розрахувати свій час.
 • Мінімально допустима вартість замовлення. Якщо не дорівнює нулю, то водій буде повинен обов'язково вказати вартість замовлення ... (Інакше вони іноді забувають це зробити).
 • Ознака Показувати замовлення на автомобілі мого класу і нижче. Якщо ця ознака не включений, то водієві показуються замовлення на ВСЕ класи автомобілів .
 • Показувати Номер замовлення. Це потрібно для тих хто працює з корпоративними клієнтами.
 • Показувати адресу "Куди" в найближчих замовленнях. Якщо його включити, то адреса "Куди" буде показуватися в попередньою інформацією про "найближчих" заказуху. (Ще до того як водій візьме замовлення.)
 • Показувати адресу "Куди" в усіх замовленнях.
 • Показувати телефон клієнта. Якщо включити в цей ознака, то на сторінці замовлення в поле "Клієнт" буде виводитися телефон клієнта.
 • Показувати доп. інформацію "Куди". Якщо включити це ознака, то водієві буде показуватися вміст поля "Доп. Інформація Куди" замовлення.
 • Показувати примітка замовлення. Якщо включити це ознака, то водієві буде показуватися вміст поля "Примітка" замовлення.
 • Показувати платежі. За допомогою цієї ознаки можна відключити пункт "Платежі" в "особистому кабінеті" (меню) водія.
 • Показувати Комісію. Включає видимість поля "Комісія" (поточний відсоток водія). Виводити це поле цікаво тоді, коли є система заохочення (або покарання) водіїв за їх "заслуги" шляхом зміна величини відсотка.
 • Показувати "Ліміт" водія. Включає видимість поточної величини "Мінімально допустимий балансу" водія. Призначення таке ж, як і у попереднього параметра настройки.

Модуль взаємодії з водіями через сайт в програмі «Замовлення таксі» виконаний у вигляді вікна Вільні замовлення, яке повинно бути постійно відкрито на одному з комп'ютерів (зазвичай на сервері).

У вікні Вільні замовлення видно списку не закритих замовлень з початку поточної доби і на задане число годин вперед. Вільні (поки ще не взяті) замовлення з цього списку і видно водіям на сайті. На сайт інформація про замовлення пересилається періодично з періодом, заданим параметром настройки цього вікна "Період обміну". Одночасно з відсиланням, з сайту виходить інформація про зміни стану замовлень і водіїв. При цьому всі зміни також відображаються у вікнах замовлення (Поточний стан, водій) і вибір водія (Стан водія і де він знаходиться).

Паролі водіїв потрібно вказувати в довіднику водіїв програми у вікні "Водій" на вкладці "Паспорт", поле "Пароль" (праворуч).

Щоб інформація про водіїв (позивні і пароль) швидко потрапила на сайт, потрібно у вікні "Вільні замовлення" натиснути кнопку "Водії". (Насправді інформація про водіїв оновлюється на сайті і автоматично але в кілька разів рідше встановленого в налаштуваннях "Періоду обміну".)

Є можливість зробити так, щоб деякі замовлення не було видно водіям на сайті. Це робиться за допомогою ознаки "Бронювання", який є в нижній частині вікна замовлення . (Не видно замовлення, у яких ознака "Бронювання" включений). Якщо ви не бачите цієї ознаки, то включите його видимість на вкладці "Замовлення" вікна налаштування програми.
Призначення кнопок вікна Вільні замовлення:

- Відновити (перевивесті) список вільних замовлень. Застосовується для екстреного оновлення - щоб не чекати коли вікно саме оновитися через заданий період часу.
- Відправити на сайт поточний список водіїв. Ця операція робиться після будь-яких змін в списку водіїв програми "Замовлення таксі".
- Відправити на сайт поточний список вільних замовлень. Натискати цю кнопку немає необхідності, так як ця операція робиться програмою періодично.
- Виклик вікна, з якого можна виконати деякі адміністративні функції управління базою даних на сайті.
- Відкрити вікно налаштування модуля взаємодії з веб сайтом.
Вікно настройки модуля взаємодії з сайтом:

Параметри настройки:

 • Адреса хоста - Адреса хоста веб сайту
 • Сторінка - Сторінка сайту, через яку програма обмінюється даними з сайтом
 • Період обміну - період обміну даними з сайтом в секундах. Якщо обнулити цей поле, то автоматичного обміну даними з сайтом не буде.
 • Годин вперед - На скільки годин вперед показувати водіям замовлення. Увага! Тут потрібно вказати точно таку ж кількість годин, що і на сторінці з параметрами модуля на сайті.
 • Проксі - Адреса проксі-сервера. Вказується якщо вихід в інтернет здійснюється через проксі-сервер.
 • Порт проксі - Порт проксі сервера
 • Користувач - Логін для зв'язку з проксі-сервером
 • Пароль - Пароль для зв'язку з проксі-сервером

Серверна частина цієї підсистеми реалізована у вигляді php-скрипта з базою даних на MySQL. Для роботи останніх верій цього модуля потрібно, щоб хостинг сайту підтримував доступ до бази даних MySQL сайту "ззовні" (з вашого комп'ютера). Ця можливість є не на будь-якому хостингу, тому це питання потрібно обов'язково уточтіть у вашого хостера.
Ми можемо встановити цей модуль зв'язку з водіями на ваш веб-сайт, або ви можете орендувати його на нашому сайті ( www.pisoft.ru або www.taxiexpert.ru ). Вартість оренди: 1000 руб в місяць не залежно від числа водіїв і замовлень (поки). У разі оренди цього модуля на нашому сайті, ми забезпечуємо його установку, підтримку, оперативне впровадження оновлень і доробок, а також щоденне резервне копіювання даних. Тобто, вам не потрібно буде піклується про безперебійному функціонуванні цієї підсистеми.

Як потестировать роботу модуля зв'язку з водіями з встановленої у вас програмою "Замовлення таксі"?

Ви можете "побачити в дії" і потестувати роботу модуля зв'язку з водіями з вашою програмою "Замовлення таксі". Для цього у нас є спеціальна "тестовий майданчик" ( http://pisoft.ru/zak8 ), На роботу з якою вже з самого початку налаштована програма "Замовлення таксі".

Вам потрібно у вікні "Водії" створити запис про водія з позивним "11" і паролем "11".

Для того щоб працювала зв'язок з сайтом потрібно в програмі "Замовлення таксі" постійно тримати відкритим вікно "Вільні замовлення". (Воно відкривається через пункти меню програми "Дані" - "Зв'язок з водіями через сайт".)

Зайти в якості водія на "майданчик" http://pisoft.ru/zak8 ви можете не обов'язково з телефону, а просто на будь-якому комп'ютері. (Хоча можна і з телефону, смартфона або планшета з інтернетом).

На цій сторінці потрібно ввести логін 11 і пароль 11. Якщо у вас в програмі відкрито вікно "Вільні замовлення" (і параметри налаштування цього вікна налаштовані правильно), то ваші новостворювані замовлення будуть з'являтися у водія на сайті.

Ви можете в якості водія "брати" ці замовлення і виконувати їх. При цьому у вас в програмі у вікні "Замовлення" будуть з невеликою затримкою (не більше хвилини) відображатися всі дії водія.

Щоб вікно "Замовлення" оперативно оновлювалося автоматично, потрібно у вікні налаштування програми "Замовлення таксі" на вкладці "Вид" встановити значення параметра "Період поновлення замовлень" рівним 3 сек. Після цього зміни потрібно перезавантажити програму, щоб нове значення параметра почало діяти.

Ми можемо допомогти Вам налаштувати систему зв'язку з водіями на вашому комп'ютері і показати як вона працює. Це можна зробити за допомогою одной1 з програма віддаленого доступу: Ammyy Admin або Team Viewer. Завантажити програму Ammyy Admin можна звідси .


Головна сторінка сайт PSoft Оплата і реєстрація програми

Як потестировать роботу модуля зв'язку з водіями з встановленої у вас програмою "Замовлення таксі"?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то