Статьи

Все про рибалку: Коропові грузила

  1. Таких форм три
  2. Маса грузила повинна відповідати умовам

Якщо пошукати на полицях рибальських магазинів грузила для коропового лову, можна наштовхнутися на неозоре різноманітність їх форм, забарвлень і мас. Щороку на ринку з'являються нові варіанти вантажив. Але багато зникають як з полиць магазинів, так і з пам'яті рибалок. Я згадую наступний курйозний випадок. Деякий час назад мені розписували гідність нового грузила, яке формою і забарвленням нагадувало равлика-прудовика. "Недовірливі коропи не в змозі ідентифікувати їх як частину оснащення, яка представляє для них небезпеку", - сказали мені. Цей факт нібито робив грузило-равлика найнепомітнішим для коропа. По-моєму, при нормальних обставинах короп взагалі не пов'язує грузило з будь-якої небезпекою.

Замість того щоб надавати йому маскувальні форми і забарвлення, необхідно звернути увагу скоріше на найважливіші завдання грузила: воно служить в першу чергу для того, щоб опускати оснащення і приманку на дно і утримувати їх там в потрібному місці.

По-друге, грузило забезпечує необхідну дальність закидів, що без відповідної маси неможливо.
По-третє, за дача грузила при методі самоподсечку риби - надати Карпу при клюванні опір, яке спонукає його до втечі, внаслідок чого гачок встромиться йому в рот.

Виходячи з цих завдань, можна відмінно обійтися небагатьма формами вантажив і оснасток. Грузила екзотичних форм, з якими ловля йде нітрохи не краще, часто дуже дорого коштують, і їх можна зі спокійною совістю залишити лежати на полицях магазину. В ході численних рибалок у мене формувалося чітке уявлення про форми вантажив, які в більшості випадків цілком і повністю виконують свої завдання.

Таких форм три

Кульове грузило при не дуже складних умовах на водоймі - гарне рішення для короповій оснастки Кульове грузило при не дуже складних умовах на водоймі - гарне рішення для короповій оснастки.

Перша, найчастіше використовувана форма грузила - класичний куля. Його добре закидати на короткі і середні дистанції, і воно забезпечує при методі самоподсечку при компактній формі цілком гідний опір. Таке грузило коштує порівняно недорого, тому я використовую його і в тому випадку, якщо на місці риболовлі розраховую на зачепи. Обрив Грузії не виконає відчутною проломи в вашому бюджеті. Але кульове грузило непридатне при лові на великій дистанції, навіть при достатній тренуванні з таким грузилом можна досягти віддалених від берега місць. У цьому випадку використовують грузила в формі ракети або торпеди, які летять краще і далі. Чи не застосовують кульове грузило і в тих місцях, де дно круто обривається. Якщо ловлять безпосередньо на брівці або на схилі, при використанні кульового грузила виникне небезпека того, що воно буде скочуватися до підніжжя бровки. У гіршому випадку приманка буде лежати в стороні від підгодованого місця. І тут краще використовувати торпедообразная грузила.

Торпедовидное і грушоподібні грузила рекомендуються при лові на великих дистанціях і на круто обривається дні Торпедовидное і грушоподібні грузила рекомендуються при лові на великих дистанціях і на круто обривається дні.

Альтернативою цій формі може бути грушоподібної грузило. При короповій ловлі на сильній течії кульове грузило - не найкращий вибір. Воно легко зрушується з місця лову плином або струмом води від проходить судна. При ловлі на річці використовують такі форми вантажив, які плоско лежать на дні і на які майже не впливає перебіг. При монтажі грузила я роблю ставку на два варіанти. Майже для всіх ситуацій придатне так зване грузило Safety-Bolt-Rig. Це оснащення з фіксованим грузилом дозволяє швидко його замінювати і дає ще одну перевагу: при зачепі в ході виведення забезпечується скидання застряглого грузила, і рибу можна буде завести в підсак. Якщо від зачепа позбутися не вдається і оснащення обривається, Карпу неважко звільнитися від грузила. Коли немає небезпеки зацепа, я використовую грузила типу Inline. Вони мають хороші польотні якості, і оснащення з ними виходить дешевше, ніж з Safety-Rig.

Маса грузила повинна відповідати умовам

Safety-Bolt-Rig - це стандартна оснащення для самоподсечку коропа Safety-Bolt-Rig - це стандартна оснащення для самоподсечку коропа.

Забарвлення грузила часто є чинником, з яким не надають великого значення. Керуючись тільки чуттям, я віддаю перевагу лише приглушеним квітам: чорному, сірому або темно-зеленому. Але набагато важливіше, ніж забарвлення відповідного грузила, його маса. Для того щоб забезпечити надійне проникнення гачка в губу риби, необхідно використовувати грузило масою понад 60 г, з більш легким - важко домогтися гарної самоподсечку. Грузила масою менше 60 г я використовую тільки при лові з берега, оскільки в цих випадках необхідне для підсічки опір створюється гальмом котушки. При лові на течії і на середньої або навіть дальньої дистанції необхідні важкі грузила, оскільки при коефіцієнті розтягування монофильних лісок приблизно 10% підсікання до риби майже не доходить. Вудилища повинні відповідати таким масам вантажив, щоб при закиданні не було перевантажень і поломок. Якщо це можливо і дозволено, я заводжу оснастки на човні у віддалену точку лову, щоб не наражати на снасть ризикованим далеким забросам. У цих випадках використовую грузила масою від 130 г. З ними і на великій дистанції можу розраховувати на надійне засекания риби гачком. Однак не слід застосовувати і занадто важкі грузила (понад 200 г), оскільки вони, мотаючись при виведенні з боку в бік, можуть привести до вискакування гачка з пащі риби. У більшості ситуацій вдається обійтися декількома формами вантажив і оснасток. Важливіше, ніж маскувати грузило під черепашку, вибрати правильну його масу, щоб метод самоподсечку спрацьовував бездоганно.

Грегор Брадлер

ГОЛОВНА
ПОЧАТКІВЦЯМ
СНАСТІ
СПОСОБИ ЛОВУ
- Нестандартні способи лову риби
ПРИМАНКИ
ЗИМОВА РИБАЛКА
РИБИ
- Каталог риб
ЕНЦИКЛОПЕДІЯ РИБ
МАЙСТЕРНЯ
ЛІТЕРАТУРА
ЛОВ КАРПА
ЛОДКИ І мотори
МОРСЬКА РИБАЛКА
НАХЛИСТ
АКВАРІУМ
- види рибок
- опис рибок
- рослини
ЗАКОНОДАВСТВО
ШПАРГАЛКА
ПЛАТНІ ВОДОЙМИЩА
РЕЦЕПТИ З РИБИ
ПОСИЛАННЯ Про РИБОЛОВЛІ
КАРТА САЙТУ

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).