Статьи

Все про пошукову систему Google. Прес-центр компанії Netrocket.

 1. Історія заснування Google
 2. Відео - свідомість і розвиток компанії Google
 3. Індексація сайтів пошуковими роботами Google
 4. Сервіс карт Google Maps
 5. Google Maps для мобільних додатків
 6. Відео - як використовувати нові карти Гугл
 7. Інтернет-браузер Google Chrome
 8. Додатки Google Play для мобільних пристроїв
 9. Правила користування Google Play
 10. Відключення автоматичних оновлень
 11. Заборона додавання нових значків на робочому столі
 12. Легко дізнатися що там у друзів
 13. Google Translate - зручний сервіс перекладу текстів
 14. Веб-диск Google Drive
 15. Професійні версії Google Drive
 16. Карта Землі Google Earth
 17. Система контекстної реклами Google Adwords
 18. Зручна пошта Gmail для вашого домену
 19. Сервіс для веб-майстрів Google Webmaster
 20. Соціальна мережа Google Plus
 21. Сервіс розміщення контекстних оголошень на своєму сайті Google Adsense
 22. Новинний агрегатор Google News

Google - найпопулярніша пошукова система інтернету. Належить американській транснаціональній публічної корпорації Google Inc., що складається в складі холдингу Alphabet. Пошуковик здатний обробляти більш 41 млрд 345 млн запитів за один місяць. Це 62,4% частки ринку - понад 25 мільярдів веб-сторінок проіндексовано. Тільки останнім часом в пошуку з'явилося 60 трильйонів матеріалів. Примітно те, що пошук підтримується в документах різного формату, наприклад:

 1. PDF.
 2. RTF.
 3. PostScript.
 4. Microsoft Word.
 5. Microsoft Excel.
 6. Microsoft PowerPoint.

Історія заснування Google

Від самого початку пошукова система Google представляла собою навчальний проект для студентів університету ім. Олена Стенфорда (Leland Junior University). Ларрі Пейдж спільно з Сергієм Бріном заснували пошукову систему в 1998 році. Вже з першого року існування проекту розробники стали застосовувати метод прозорого дії, він і визначив спосіб корпоративного управління. Не дивлячись на те, що корпорація була створена 02.09.1998 року, домен Google.com був зареєстрований на рік раніше - 15.09.1997. Слід зазначити, що назва корпорації походить від слова «googol», що в перекладі означає десять у сотому ступені.

Відео - свідомість і розвиток компанії Google

Передові технології пошуку, а також величезна кількість розвинених сервісів зробили цю компанію однією з найпопулярніших у всесвітній павутині. Шлях від нуля до мільярдам знаходив все більшу популярність. У 2000 році корпорація підписала угоду з Yahoo, і тим самим здобула права першого постачальника послуг в сфері пошуку інформації. Через чотири роки (2004 рік) Google вперше виходить на біржу і пропонує свої акції в NASDAQ - таким чином головні творці Ларрі Пейдж і Сергій Брін стали мільярдерами. Надалі процеси вдосконалення роботи пошукової системи ставали тільки краще, тому вже сьогодні жоден сучасна людина не може уявити собі інтернет без цього популярного сервісу.

Google перестав бути частиною лише американської життя і культури. Так 67% користувачів живуть за межами Сполучених Штатів Америки і для 77% аудиторії англійська мова не є рідною. Проте, всі вони користуються пошуковою системою. В арсеналі пошуку Google більше зітри мов, є навіть мертві, такі як латинь і штучні мови.

Індексація сайтів пошуковими роботами Google

Індексація сайтів пошуковими роботами Google

Пошукової робот Google - Googlebot, цей пристрій, скануючий повний зміст сторінки для пошукового індексу. Для того, щоб додати сайт в індекс в пошукової системи, необхідно створити власний аккаунт на Гугл Вебмастер і додати його в AddUrl. Головна перевага, яка відрізняє Google від інших пошукових систем - дуже швидка і якісна індексація сайтів. Крім основного робота Googlebot існує ще кілька видів спеціалізованих сканерів контенту, а саме:

 1. Googlebot-Mobile - проводить індексацію різних сайтів для мобільних пристроїв.
 2. Google Search Appliance - це пошукової робот, створений для апаратно-програмного комплексу, під назвою Search Appliance.
 3. Googlebot-Image - робот, який проводить сканування сторінок для індексації графічних зображень.
 4. Mediapartners-Google - сканує контент на сторінках, для того, щоб визначити вміст сайту.
 5. Adsbot-Google - сканує контент для оцінки якості цільових сторінок сайту.

Сервіс карт Google Maps

Сервіс карт Google Maps

Google Maps - це розгорнуті карти міст практично всього світу з найменуваннями вулиць і з номерами будинків. Додаток побудовано в 2005 році, в якості основи для створення був використаний безкоштовний картографічний сервіс. Google Maps є детальну карту, а також знімки зроблені з супутника. Примітно, що для багатьох регіонів стали доступні якісні аерофотознімки, які зроблені з висоти 250-500 метрів. У доповненні додаються знімки з Місяця і Марса. В даному сервісі інтегрований бізнес-довідник і карта доріг з готовими маршрутами, які охоплюють такі великі країни як:

 1. США.
 2. Канада.
 3. Японія.
 4. Росія.
 5. Гонконг.
 6. Китай.
 7. Великобританія.
 8. Ірландія.

Сервіс тісно пов'язаний з додатком Google Планета Земля - ​​це програма, розроблена спеціально для Windows, GNU / Linux, Mac OS. Google Планета Земля дозволяє переглядати знімки земної поверхні, з можливістю збільшувати або зменшувати їх масштабність, а також прокладати точні маршрути пересування. До переваг можна віднести функцію тривимірного відображення земної поверхні і перегляд зображення не тільки в звичному вигляді зверху, але і під будь-яким кутом. Якщо необхідно скористатися сервісом пошуку певного маршруту, потрібно перейти на вкладку «Продовження маршруту» і потім внести точну адресу. Запит повинен бути в такому форматі: «Країна - Населений пункт - Вулиця - Номер будинку», після цього в такому ж алгоритмі дій слід написати адресу призначення. Перегляд вулиць Google Street View дозволяє всім користувачам карти Гугл прогулятися в тривимірних проекціях будь-якого міста і насолодитися панорамою через Інтернет. Даний ефект досягається за допомогою спеціального обладнання, що робить кругові знімки місцевості в режимі реального часу.

Google Maps для мобільних додатків

Тепер є прекрасна можливість знаходити будь-які місця і маршрути транспорту за допомогою мобільних пристроїв, так як Google Maps тепер для системи Android. Такий корисний сервіс дозволить відчувати себе комфортно в будь-якій точці планети Земля. У версії карт для мобільних додатків можна знайти такий же простий і зручний інтерфейс, з пошуковим рядком, яка виконує всі основні функції. При пошуку того чи іншого об'єкта відображаються не тільки загальні відомості про нього, а й можливість скласти туди маршрут на громадському транспорті або на особистому автомобілі. Якщо є бажання, то тут же можна переглянути детальну інформацію про потрібному місці, помилуватися фотографіями з StreetView і почитати відгуки користувачів з Google+.

Відео - як використовувати нові карти Гугл

За допомогою сервісу Google Maps можна:

 • відзначати будь-які точки на карті;
 • малювати на карті фігури і лінії, які прокладають певний шлях до того чи іншого об'єкту;
 • додавати на карту власний контент, знімки і відео;
 • розповісти і поділитися картою з друзями та близькими;
 • функція роздруківки карти на принтері.

Інтернет-браузер Google Chrome

Інтернет-браузер Google Chrome

На сьогоднішній день багато користувачів мережі Інтернет віддають перевагу браузеру Google Chrome . Він розроблений компанією Google на основі Chromium і Blink. Бета-версія для операційної Windows з'явилася 2 вересня 2008 року, а вже повноцінна і стабільна версія була випущена 11 грудня цього ж року. Google Chrome використовують близько 300 мільйонів чоловік, що робить браузер найпопулярнішим в світі. Простий, швидкий і безпечний браузер Google Chrome забезпечує надійну роботу в Інтернеті. Його можна з легкістю відкрити з робочого столу, при цьому сторінки і веб-додатки завантажуються швидко, без зволікань.

Chrome здатний підтримувати технологію V8 - це великий механізм JavaScript, який допомагає запускати складні веб-додатки з моментальною швидкістю. Якщо ви ще не скористалися цією зручною програмою для серфінгу в інтернеті, то завантажити Google Chrome можна вже зараз з офіційного сайту. Швидке завантаження веб-сторінок здійснюється завдяки новій технології візуалізації з відкритим кодом WebKit Chrome. До ряду переваг відноситься швидкий пошук і покращена навігація в універсальне вікно пошуку. Відтепер, в комбінованій рядку для введення адреси сайту можна писати, як адреси, так і пошукові запити. Під час введення тексту відображаються різноманітні запропоновані варіанти, ця функція автоматичного заповнення дозволяє отримати швидкий результат після натискання всього лише кількох клавіш.

Браузер Google Chrome оснащений простим і максимально зрозумілим інтерфейсом. Всі відкриті вкладки можна з легкістю перетягувати і вибудовувати в потрібному порядку. Він повністю контролює доступ користувачів до особистих даних в процесі роботи в мережі Інтернет. Можна не турбуватися за передану інформацію - вона буде під надійним захистом. Вибравши режим інкогніто, всі сайти та інші відомості не будуть зберігатися в історії переглядів. Із застосуванням нових технологій є можливість розширення інструментів, які зроблять роботу з Chrome зручною і цікавою. Управління музикою, підбір скріншотів, відправка посилань на сайти та інші інші функції - все це стає доступним після застосування режиму «Розширення».

Додатки Google Play для мобільних пристроїв

Додатки Google Play для мобільних пристроїв

Google Play - це популярний магазин додатків, музики, фільмів, електронних книг і flash-ігор. Дозволяє всім власникам пристроїв з ОС Android встановлювати і купувати різні додатки. Цілий супермаркет розваг вміщає в себе більше 600000 додатків на будь-який смак, тому кожен зможе вибрати доповнення до душі. Після установки маркету, всі програми прив'язуються до аккаунту Google, це зручно на випадок того, якщо ви захочете купити інший гаджет - вся інформація автоматично перейде на новий пристрій.

Правила користування Google Play

Правила користування Google Play

Умови використання маркету Google Play є ряд правил, які діють лише тільки для цього додатка. Купуючи контент (письмові файли, ПО, аудіофайли, фотографії, відео та інші додатки) можна не турбуватися за авторські права і якість. Найчастіше, доступ до того або іншого контенту залежить від країни. Корисні сервіси Google Play дозволять вибрати розвага для користувачів з різними інтересами. Найголовніша програма для кожного гаджета на системі Android володіє декількома функціями, про які корисно знати кожному користувачеві.

Відключення автоматичних оновлень

Даний хак в першу чергу стане корисним для тих, хто є володарем не особливо потужних гаджетів і часто стикається з проблемою оновлень додатків. Особливо неприємно, коли хочеться провести кілька хвилин з книгою або є бажання подивитися новий фільм, а всі програми мимоволі почали завантажувати та встановлювати нові версії. Для того, щоб усунути цю проблему потрібно виконати наступну послідовність дій:

 • запускаємо додаток Google Play;
 • заходимо в панель з лівого боку і вибираємо налаштування програми;
 • в розділі «Загальні» вказуємо на опцію «Автоматичне оновлення додатків» і потім вибираємо значення «Ніколи».

Заборона додавання нових значків на робочому столі

Заборона додавання нових значків на робочому столі

Така настройка стане корисною для тих, хто береже структуру робочого столу і не бажає бачити автоматичне додавання нових ікон. Щоб відключити цю функцію необхідно:

 • включити додаток Google Play;
 • зайти в панель з лівого боку і відкрити налаштування програми;
 • в розділі «Особиста» застосувати функцію «Батьківський контроль»;
 • після чого потрібно активувати контроль і задати особистий пароль;
 • вказати необхідні вікові обмеження.

Легко дізнатися що там у друзів

Якщо ви не можете вибрати фільм або книгу, то можна зазирнути до друзів і дізнатися, що їм до душі. Вивчення розділу друзів іноді вельми корисно і допомагає вибрати для себе щось нове і цікаве. Для того, щоб здійснити задумане, достатньо всього лише:

 • запустити супермаркет покупок;
 • в панелі налаштувань знайти розділ «Вибір друзів»;
 • вивчити загальну стрічку оновлень і рекомендацій ваших друзів, потім вибрати для себе найбільш підходящий варіант розваги.

Google Translate - зручний сервіс перекладу текстів

Google Translate - зручний сервіс перекладу текстів

Ще один, не менш популярний і корисний сервіс від творців Google - Translate , Цей автоматичний перекладач здатний обробляти текст на різних мовах, переводити частини тексту або веб-сторінки на іноземні мови. Всім користувачам на вибір надаються варіанти перекладу, наприклад, технічний або стандартний. Можливості даного сервісу дозволяють переводити різні сторінки на сайтах і здійснювати одночасний пошук інформації на іншій мові. Гугл перекладач має свої обмеження: цей інструмент допомагає читачеві зрозуміти сенс змісту тексту і наочно побачити, як пишеться і перекладається одне речення в різних стилях. Google Translate API дозволяє програмним чином перекладати текст. Після підключення Google API key будуть доступні наступні три опції:

 • список всіх доступних мовних пар;
 • грамотний переклад тексту;
 • моментальне визначення мови, якою написаний текст.

Веб-диск Google Drive

Веб-диск Google Drive

Файловий хостинг Гугл Драйв створений і підтримується компанією Google. Фактично це хмарне зберігання всіх даних і файлів в інтернеті з можливістю редагування. До загального складу онлайн інструментів Google Drive входять документи, таблиці, презентації та альбоми - це стандартний набір офісних додатків. Як правило, всі загальнодоступні документи на Гугл диску індексуються цією пошуковою системою.

Професійні версії Google Drive

Google Drive for Work - версія Диска, що відноситься до преміум класу, вперше була представлена ​​25 червня 2014 року. Вона дозволяє зберігати інформацію в необмеженій кількості, включає в себе розширені функції інструментів аудиту і звітності. Додаткові настройки сервісу дають можливість управляти роботою інших користувачів з Диском.

Google Drive for Education - доступний для всіх передплатників Google Apps for Education абсолютно безкоштовно. Всім учасникам надається необмежений простір для зберігання різних файлів і даних на Диску. У тому числі можна завантажувати великі файли вагою до 5 ТБ.

Карта Землі Google Earth

Карта Землі Google Earth

Google Earth - це зручна, а головне безкоштовна програма, у вигляді віртуального глобуса, яка дозволяє скористатися різноманітними можливостями і функціями, такими як прогноз погоди і іншими. Основна функція цього проекту Google - розміщення в мережі Інтернет супутникових зображень планети Земля.

Для візуалізації зображень на карті використовується тривимірна модель земної кулі, вона відображається на моніторі комп'ютера за допомогою DirectX або OpenGL. Для багатьох міст є більш детальна інформація з назвою вулиць, магазинів, ресторанів, готелів та інших розваг. Незабаром планується перегляд вулиць на карті в режимі реального часу. Напевно Google Earth online стане корисною знахідкою для багатьох сучасних користувачів.

Система контекстної реклами Google Adwords

Система контекстної реклами Google Adwords

Google Adwords - зручний сервіс контекстної реклами. Інтерфейс простий і зручний, є одним з найбільш ефективних інструментів для створення реклами в мережі Інтернет. Можна самостійно планувати рекламні компанії в пошуковій мережі, збирати статистику ключових запитів завдяки Google Adwords Keyword Tool. Цей планувальник ключових слів дозволяє підбирати варіанти пошукових запитів, які вводять відвідувачі в пошук Google. Редактор Google Adwords Editor - це безкоштовний додаток, що дозволяє управляти великими акаунтами, редагувати їх і потім відправляти в Adwords.

Зручна пошта Gmail для вашого домену

Зручна пошта Gmail для вашого домену

Реєструючись в Gmail ви забезпечуєте зручність і надійність для своєї кореспонденції. Працювати з цим поштовим сервісом дуже зручно. Корпоративним клієнтам доступні додаткові переваги: ​​до 30 ГБ пам'яті для зберігання повідомлень, а також цілодобова підтримка.

Сервіс для веб-майстрів Google Webmaster

Сервіс для веб-майстрів Google Webmaster

Google Webmaster - це сервіс, який допомагає власникам сайтів зробити їх проекти ще краще і зручніше для відвідувачів. Тут відображається інформація про те, сайт в очах пошукової системи Google. Веб-майстер повідомляє про нові і віддалених сторінках, дозволить завантажити карту сайту, перевірити robots.txt на закриття важливих сторінок. Ви зможете налаштовувати індексацію сайту і поліпшити позиції сайту в результаті пошуку. Скориставшись панеллю керування можна відхиляти небажані посилання, які часто з'являються на спамних сайтах.

Соціальна мережа Google Plus

Соціальна мережа Google Plus

Гугл Плюс - це популярна соціальна мережа від компанії Google, яка дає можливість з інтересом спілкуватися через Інтернет. У 2003 році компанія Google спробувала купити соціальну мережу Friendster, але отримала відмову. Через роки з'явилася перша інсайдерська інформація про розробку нової соціальної мережі в Google Me, яка повинна була бути запущена в 2010 році. Однак і ця інформація виявилася помилковою. Тільки в 2011 році корпорація Гугл оголосила про запуск соціальної мережі, під назвою Google+. З 26 січня 2012 року реєстрацію в соціальній мережі стала доступною для кожного інтернет користувача, який досяг віку 13 років.

Особливість Гугл Плюс полягає в концепції кіл, за рахунок яких користувач здатний розширити своє спілкування. Користувачі можуть створювати необмежену кількість таких кіл, знаходячи своїх знайомих і друзів. На основі кіл людина може ділитися різним контентом, а також будь-якою іншою інформацією. На сьогоднішній день є мобільна версія цього додатка, що включає в себе дві корисні функції: блискавична завантаження фотографій і зручний чат для спілкування. У серпні 2011 року в соціальну мережу було додано розділ «Ігри», з цього моменту всі користувачі отримали чудову нагоду грати у флеш-ігри онлайн.

Сервіс розміщення контекстних оголошень на своєму сайті Google Adsense

Сервіс розміщення контекстних оголошень на своєму сайті Google Adsense

Максимально проста у використанні система Google Adsense призначена для роботи з великими і невеликими веб-сайтами, вона дозволяє заробити хороші гроші розміщуючи релевантні оголошення Google на сторінках свого сайту. Зареєструвавшись в Adsense надаються такі можливості:

 1. Налаштування позіцій и зовнішнього вигляд рекламних блоків.
 2. Завдяки автоматичному тарненгу всі рекламні оголошення будуть показані відвідувачам вашого сайту.
 3. Надається широкий вибір розмірів і форматів оголошень, також є можливість блокування реклами за категоріями.

Новинний агрегатор Google News

Новинний агрегатор Google News

Google Новини - це спеціальна служба публікації актуальних тем і подій у всьому світі. Основне завдання - повідомляти про важливі події. При підключенні Google News до свого сайту, бажано звернути особливу увагу на розділ якості служби новин. Слід пам'ятати, що порушення правил використання сервісу (особливо це стосується спаму) може привести до повного виключення від стрічки новин. При цьому всі ваші матеріали не зможуть з'являтися в результатах Google News.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача