Статьи

Внутрішня кухня SEO: масштабний редизайн блогу UniSender

 1. Чому ми вирішили поліпшити блог
 2. Як сегментували цільову аудиторію читачів
 3. Які впровадили SEO-рекомендації для блогу
 4. Оптимізували структуру блогу
 5. Оптимізували ЧПУ і транслітерацію
 6. Як оптимізували пагінацію
 7. Створили AMP-сторінки для статей
 8. Зафіксували дати публікації статей
 9. Додали рейтинги статей
 10. оптимізували перелинковку
 11. І ще дещо
 12. Як змінився дизайн
 13. Головна сторінка
 14. Анонси статей
 15. сторінка розділу
 16. сторінка публікації
 17. Які результати отримали

Продовжуємо серію статей реаліті-шоу про просування платформи email- і sms-розсилок UniSender. Як і обіцяли в минулому випуску , Розповідаємо, що важливо врахувати при редизайне корпоративного блогу.

Чому ми вирішили поліпшити блог

Ще в 2016 році команда UniSender почала наводити порядок в блозі: оптимізувати статті, структуру, додавати перелинковку. Але щось пішло не так. Всьому виною - неповороткий движок блогу: він не дозволяв виправити існуючі баги, та ще й підсовував нові. І, звичайно, хотілося освіжити застарілий дизайн блогу.

У той же час росли аудиторія блогу і якість публікацій. Ми з UniSender провели додатковий аналіз рентабельності блогу. І після підрахунку повернення інвестицій стало очевидно, що блог не тільки утримує клієнтів, але і призводить нових.

Ми твердо вирішили: читачі гідні більш крутого і якісного блогу. Ось трохи хронології для розуміння, в якому темпі ми рухалися:

В цілому спільно з UniSender ми впровадили 4 технічних завдання:

Завдяки злагодженій роботі команди проекту (UniSender, Netpeak і розробників з Point Agency) нам вдалося максимально чітко і ефективно комунікувати з усіх питань блогу і виконати все задумане в стислі терміни без втрати якості.

Як сегментували цільову аудиторію читачів

Головне завдання - збільшити трафік блогу, і, як наслідок, кількість клієнтів і партнерів сервісу UniSender. Потрібно було сформувати ядро ​​читачів, зацікавлених в email-маркетингу і розвитку онлайн-бізнесу.

Команда UniSender розділила свою цільову аудиторію на два основні сегменти і сформулювала відповідні цілі:

Email-маркетологи (новачки і мідл)

Керівники відділів маркетингу, власники малого та середнього бізнесу

ефективне використання інструментів email-маркетингу;

отримання нового каналу продажів;

виконання KPI по розсилок;

збільшення прибутку від email-маркетингу.

підвищення своєї зарплати;

кар'єрний ріст: від маркетолога до директора по онлайн-маркетингу або засновника агентства.


Чим буде корисний блог UniSender обом аудиторіям?

 1. Кейси - редакція UniSender прагне зробити розсилки прозорим, доступним і зрозумілим читачеві інструментом. Тому буде на вдалих і провальних прикладах показувати, як працює email-маркетинг.
 2. Покрокові інструкції створення розсилок - як відразу після прочитання статті правильно користуватися сервісом для досягнення цілей бізнесу.
 3. Інтерв'ю з топ-менеджерами агентств, блогерами, підприємцями і клієнтами для знайомства читача не тільки з інструментами, а й з людьми в індустрії.
 4. Ідеї: статті про суміжні області (тренди, приклади дизайну, книги і корисні сервіси для аналітики, інфографіки і так далі).
 5. Новини UniSender і ринку - щоб читач був в курсі розвитку індустрії та сервісу.

Всі пункти можна об'єднати єдиною метою - стати джерелом інформації №1 для початківців email-маркетологів, керівників департаменту маркетингу, а також власників малого та середнього бізнесу.

Які впровадили SEO-рекомендації для блогу

В цілому набір технічних рекомендацій для блогу UniSender - стандартний. Але в той же час ми врахували нюанси і ключові моменти, про які хотілося б розповісти докладніше.

Оптимізували структуру блогу

При переїзді ми вирішили зберегти стару адресу блогу https://www.unisender.com/ru/blog/ . Нам захотілося поліпшити не тільки дизайн, але і, користуючись нагодою, навести порядок в структурі блогу.

Основні типи сторінок залишилися колишніми:

 • головна сторінка блогу;
 • сторінка публікації;
 • сторінка розділу (категорії);
 • сторінка тега.

При цьому Зробити «генеральне прибирання» блогу від непотрібних / зайвих сторінок.

Головний редактор блогу UniSender Олександр Сараєв переглянув всі існуючі категорії і розділи.

Головний редактор блогу UniSender Олександр Сараєв переглянув всі існуючі категорії і розділи

В результаті залишили чотири основних.

В результаті залишили чотири основних

Команда Netpeak запропонувала переглянути не тільки категорії, але і теги.

Команда Netpeak запропонувала переглянути не тільки категорії, але і теги

Таким чином ми позбулися надлишкового, дубльованого контенту і елементів, які ускладнюють роботу з блогом, і залишили тільки корисні та інформативні сторінки.

Оптимізували ЧПУ і транслітерацію

Це завдання стало однією з найважливіших, тому що при найменшій помилці настройки редиректів зі старого URL-адреси на новий ми ризикували втратити трафік цільової сторінки.

При зміні URL-адреси без настройки 301-редиректу позиції сторінки пропадають, і сторінка індексується заново - не факт, що вона відновить попередні позиції в пошуку.

Проте ми вважаємо за необхідне привести все URL-адреси до читабельного виду і зробити їх відповідними назвою сторінки. Ось кілька прикладів URL-адрес зі старого блогу з поганою транслітерацією:

Ми сформували єдині правила транслітерації, які зручні користувачам і пошуковим роботам.

Ми сформували єдині правила транслітерації, які зручні користувачам і пошуковим роботам

На деяких сторінках, особливо на сторінках публікацій, URL-адреси змінилися кардинально. Це пов'язано не тільки з новою транслітерацією, а й з тим, що під час перенесення статей вони додатково оптимизировались - в деяких випадках змінювався заголовок, а відповідно, і новий URL-адресу був зовсім іншим.

Карта редиректів формувалася в напівручному режимі, тому треба буде більше часу, ніж передбачалося.

Для прискорення пошуку відповідного URL-адреси потрібно було знайти щось незмінно спільне між старою і новою публікацією, за допомогою чого можна їх порівняти. Метатеги (заголовок h1, description) і теги (title, keywords) відрізнялися, тому вирішили зробити прив'язку до заголовків h2.

C допомогою краулер Netpeak Spider ми просканували старий і новий блог (на тестовому домені) з налаштуванням користувацького пошуку заголовків h2.

Після сканування ми отримали два списки URL-адрес (старого і нового блогу) з заголовками h2 і зіставили їх з допомогою формули VLOOKUP. Таким чином, більша частина карти редиректів сформіровась автоматично, решта URL були підставлені вручну.

Як оптимізували пагінацію

сторінки пагінацію - об'єднані в рамках одного розділу, категорії або підкатегорії сторінки, умовно розділені на окремі частини за допомогою нумерації.

У старому блозі був стандартний функціонал пагінацію, при цьому сторінки формувалися за допомогою гет-параметра? Blog_start = [№ сторінки]

Blog_start = [№ сторінки]

У новій версії блогу реалізували lazy load пагінацію (автоматична підвантаження списку статей при прокручуванні сторінки). Команда Netpeak запропонувала додати і стандартний функціонал з номерами сторінок.

Команда Netpeak запропонувала додати і стандартний функціонал з номерами сторінок

Чому ми вирішили додати і стандартну пагінацію? Інакше робот не добереться до всіх статей на блозі, тому що в коді першої сторінки будуть тільки останні статті і не буде посилань на інші сторінки де старіші статті.

Статичні сторінки пагінацію створили за шаблоном https://www.unisender.com/ru/blog/[page]/page-[N].

На сторінки впровадили атрибути next / prev і метатег для робота Яндекс.

<Meta name = "yandex" content = "noindex, follow" />

В цілому всі базові рекомендації щодо оптимізації сторінок пагінацію на даний момент виконані, але ми поставили ще одну, не пріоритетну, але рекомендовану до виконання завдання.

При використанні lazy load пагінацію (автоматичної підвантаження статей при прокручуванні сторінки) не відбувається синхронізації зі стандартною пагінацією, тобто в блоці постійно бачити першу сторінку незалежно від того, скільки сторінок вже було «прокручено».
Хоча з точки зору SEO це не критичний момент, рекомендуємо все ж його виправити для зручності користувача, щоб не показувати йому одні й ті ж сторінки і щоб він розумів, на якій сторінці знаходиться.

Створили AMP-сторінки для статей

Думаю, не варто пояснювати, для чого ми це зробили, але якщо ви ще не в курсі тренда на оптимізацію для мобільних пристроїв, то терміново надолужуйте .

Ми вирішили налаштувати автоматичне створення прискорених мобільних сторінок (accelerated mobile pages, AMP) тільки для публікацій, так як дані сторінки з більшою ймовірністю зможуть потрапити в новинний блог і стати точкою взаємодії з читачем. Для цього ми передали в роботу розробникам таке завдання:

Зафіксували дати публікації статей

Одна з технічних проблем на старому блозі, яку не вдавалося вирішити: при редагуванні вже опублікованої раніше статті злітала дата її першої публікації до 1970 року і її не можна було поміняти.

Ця проблема вирішилася тільки з переїздом на новий движок. Зараз все дати актуальні, їх можна використовувати при аналізі ефективності окремих статей.

Для редакції блогу дуже важливо аналізувати, скільки трафіку принесли статті, які були опубліковані в минулих місяцях. Для цього ми додали нову змінну в Google Analytics, щоб було можна в будь-який момент сформувати звіт, виділивши тільки цікавлять статті і відстежити по ним показники.

На всіх сторінках записів блогу відразу після відкривається тега <head> перед кодом GTM ми розмістили наступний код, де YYYY - рік, а MM - місяць публікації даного поста в блозі.

<Script> window.dataLayer = window.dataLayer || []; dataLayer.push ({ 'PublicationDate': 'YYYYMM'}); </ Script>

приклад:

<Script> window.dataLayer = window.dataLayer || []; dataLayer.push ({ 'PublicationDate': '201707'}); </ Script>

Далі все як завжди - створили змінну PublicationDate в GTM, куди передали значення з dataLayer, і додали передачу цього параметра з тегом перегляду сторінок.

Додали рейтинги статей

У новому дизайні блога ми вирішили додати рейтинги на сторінки публікацій. При цьому ми мали на меті не тільки поліпшити кликабельность сніпетів за рахунок мікророзмітки, але і збільшити довіру користувачів до статей, на яких є оцінки.

Рекомендації по додаванню рейтингу містили в собі приблизно такі пункти:

 • на сторінці статті, після заголовка і після тексту статті (двічі) вказати 5 зірок рейтингу;
 • при наведенні курсору миші на одну з зірок всі зірки, починаючи з крайньої лівої і до положення курсора, повинні інтерактивно зафарбовуватися;
 • результат рейтингу повинен бути однаковим у верхній і нижній частині статті;
 • додати мікророзмітки рейтингу згідно Schema .

<Div itemprop = "aggregateRating" itemscope itemtype = "http://schema.org/AggregateRating"> <span itemprop = "ratingValue"> 4 </ span> stars - based on <span itemprop = "reviewCount"> 250 </ span> reviews </ div>

оптимізували перелинковку

В технічному завданні для розробників команда UniSender передбачила створення блоків з анонсами, популярними або тематичними статтями на всіх типах сторінок.

Наприклад, такий блок розміщений в кінці кожної статті.

Наприклад, такий блок розміщений в кінці кожної статті

На сторінках категорій блогу розміщені блоки «Краще за місяць».

На сторінках категорій блогу розміщені блоки «Краще за місяць»

Також під час читання статті можна помітити тематичний блок з посиланням праворуч від основного тексту.

Також під час читання статті можна помітити тематичний блок з посиланням праворуч від основного тексту

У наші найближчі плани входить додавання / оптимізація перелинковки безпосередньо в самому тексті статей: вручну будуть замінені всі посилання на актуальні, або ж додані, якщо їх немає.

Також є додаткові рекомендації щодо оптимізації логіки відображення статей в блоках, над якими зараз працюють програмісти. Ось кілька пунктів з наших рекомендацій:

 • блок анонсів не повинен містити посилання на сторінку, на якій він зображений;
 • блок анонсів не повинен містити 2 або більше однакових посилань в рамках однієї генерації набору анонсів;
 • в блоці анонсів не повинні бути показані статті, посилання на які вже присутні на сторінці;
 • якщо користувач вже переглянув 2 статті і перейшов на наступну, в блоці анонсів не повинно бути посилань на статті, які вже були переглянуті;
 • при кожній новій генерації блоку анонсів в ньому повинні бути статті, яких не було у всіх попередніх наборах анонсів, які переглянув користувач;
 • якщо вдається ідентифікувати користувача між різними сесіями, для кожної нової сесії в блоці анонсів не повинно бути посилань на сторінки, які вже були переглянуті цим користувачем у минулих сесіях.

І ще дещо

Крім перерахованого вище, були виконані і інші пункти щодо оптимізації блогу. На них ми не будемо так докладно зупинятися, тому що в цілому вони стандартні:

Як змінився дизайн

Дизайн змінився кардинально, і в цьому ви зараз переконаєтеся самі. Зробили все максимально гнучко, за принципом конструктора: форматування і зміст будь-яких блоків можна з легкістю міняти в адмінці.

Головна сторінка

 • прибрали бічне меню;
 • повністю змінили логіку виведення постів;
 • додали дві форми для підписки на розсилку;
 • додали блоки анонсів статей;
 • додали сортування по популярності і свіжості статей;
 • вивели хмара тегів.

Ось так головна сторінка блогу виглядала раніше.

У новому дизайні вона набагато сучасніше, правда?

Анонси статей

 • додали фонове зображення;
 • розмістили фото автора;
 • вивели кількість переглядів і шеров.

Анонси статей в старому блозі виглядали так.

Ми зробили їх більш інформативним.

сторінка розділу

Сторінка розділу «Кейси» в старому блозі.

Так цей розділ виглядає зараз.

сторінка публікації

Як було раніше.

Що змінилося:

1. Додали рейтинги і кнопки для соцмереж.
1

2. Розширили блок інформації про автора.

Які результати отримали

Найважливіше і критичне ми встигли впровадити і доопрацювати. Також залишилося кілька актуальних завдань, над якими ми продовжуємо працювати.

Безумовно, поки рано говорити про фінальні результати. Блог був запущений в кінці вересня, тому зараз мало даних для підведення підсумків, але відразу після релізу трафік не просів. Поки що органічний трафік виріс на 11,11%, але краще ми розповімо більш детально про результат переїзду в наступних випусках, коли буде більше даних.

Поки що органічний трафік виріс на 11,11%, але краще ми розповімо більш детально про результат переїзду в наступних випусках, коли буде більше даних

У підсумку переїзд не зіпсувала швидкість і якість контенту блогу, а навіть навпаки - UniSender продовжує активно наповнювати блог, писати нові статті та покращувати старі.

У підсумку переїзд не зіпсувала швидкість і якість контенту блогу, а навіть навпаки - UniSender продовжує активно наповнювати блог, писати нові статті та покращувати старі

У цьому процесі команді UniSender активно допомагає відділ копірайтингу Netpeak. Ми збудували новий формат роботи з написання статей для високоспеціалізованої тематики email-маркетингу.

По секрету: керівник відділу копірайтингу Netpeak Маргарита Бодачевская вже готує пост для наступної серії реаліті-шоу про внутрішню кухню SEO.

Чим буде корисний блог UniSender обом аудиторіям?
У старому блозі був стандартний функціонал пагінацію, при цьому сторінки формувалися за допомогою гет-параметра?
Чому ми вирішили додати і стандартну пагінацію?
У новому дизайні вона набагато сучасніше, правда?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача