Статьи

Внутрішня кухня SEO: контент-маркетинг для блогу UniSender

 1. Авторів знайшли в Netpeak
 2. Провели відбір копірайтерів
 3. Як налагодили роботу: план дій
 4. Дізналися, скільки часу пишеться хороший текст
 5. Як реагують читачі на публікації
 6. висновки

В одному з минулих випусків ми вважали рентабельність блогу для сервісу email-розсилок UniSender. А тепер ділимося подробицями того, як наповнили блог контентом. Спойлери: копірайтери розповіли, скільки часу потрібно, щоб написати хороший текст.

Авторів знайшли в Netpeak

Для блогу UniSender підготували об'ємний контент-план, але виявилося, що писати тексти в таких кількостях нікому. Наш SEO-фахівець Марина Дем'яненко запропонувала співробітникам Netpeak готувати частина статей.

Першу задачу на чотири тексти отримали в жовтні 2016 року. На момент написання цього поста наші копірайтери підготували 58 текстів. Вийшла така розбивка кількості статей по місяцях

Вийшла така розбивка кількості статей по місяцях


Спочатку ми писали про розсилки і на суміжні теми онлайн-маркетингу. Влітку 2017 року редактор блогу Олександр Сараєв вивів нову контент-стратегію блогу і звузив аудиторію. Ми змістили фокус: зайнялися підготовкою прикладних статей для початківців і середніх email-маркетологів, керівників відділів маркетингу, власників малого та середнього бізнесу.

Ось як виглядають наші заголовки з контент-плану:

Звучить нескладно, правда? Немає сухих технічних термінів, хитромудрих фраз. На жаль, виявилося, навіть про прості речі важко писати в блозі.

Провели відбір копірайтерів

У Netpeak є штат віддалених авторів і ми самі готуємо тексти для проектів по SEO. Зазвичай працюємо так: до задачі підключається вільний копірайтер, який добре пише на задану тему за матеріалами з мережі.

Але статті в блог - це інший вид контенту, рівень складності і відповідальності за матеріал. Автор повинен пропустити тему через себе, опитати експертів, знайти круті і свіжі приклади, потім стійко витримати сім кіл правок і не втратити інтерес до теми.

З найсильніших і перспективних хлопців відібрали трьох і запропонували спробувати себе в задачах складніше і з оплатою вище. Додаткова мотивація для копірайтерів - публікація матеріалів під їх ім'ям і з фото на серйозної майданчику.

Як виявилося, навіть на «лайтовие» теми його участі у маркетинг людині писати складно. Особливо непросто довелося з вузькогалузеві темами - наприклад, про те, як вважати вартість залучення клієнта . Проста на перший погляд тема вилилася в десятки годин пошуку інформації та опитувань експертів.

Ще довелося допомагати копирайтерам розбиратися в багатьох очевидних для нас речах. Наприклад, як зробити якісний скріншот листи на пошті, якщо потрібно використовувати його як ілюстрацію для статті.

Підготуйте для автора список хороших галузевих ресурсів - людина «не в темі» не відразу оцінить адекватність інформації в профільному блозі.

Відчули на собі всю міць людського фактора. Один копірайтер написав хороший текст, редактор затвердив і розмістив його, а копірайтер звільнився. Причини: давно працює, вигорів і вирішив якесь часом не писати взагалі.

Другий копірайтер написав п'ять статей. Три тексту розмістили, після обширних зауважень редактора і правок опублікували ще два. В результаті копірайтер звільнився і пішов працювати в іншу сферу.

Третій копірайтер написав тексти, їх опублікували. Ми затамували подих. Ура! Він до цих пір працює з нами.

З грудня по травень для проекту писав тільки один копірайтер. З червня по вересень в тестовому режимі тексти писали ще три учасника, з одним з них ми продовжуємо роботу і зараз.

Як налагодили роботу: план дій

Досвід показав, що перед написанням текстів необхідно складати плани і погоджувати їх з редактором. Але є й інші обов'язкові етапи роботи. Весь процес виглядає так:

 1. SEO-спеціаліст формує список тем, які затверджує редактор на стороні клієнта.
 2. Копірайтери отримують завдання і готують докладний план по темам.
 3. Редактор перевіряє, коментує і доповнює / скорочує план.
 4. Після затвердження плану автор пише текст.
 5. Готову статтю вичитує керівник відділу копірайтингу в Netpeak і передає редактору блогу на перевірку.
 6. Після всіх перевірок, правок і доопрацювань публікуємо текст.

Контент-план, терміни і актуальні статуси фіксуємо в Докса. Кожен крок роботи над завданням відзначаємо окремим статусом. По кожній статті є два дедлайну: один - для автора, другий - для керівника відділу копірайтингу.

Плюс такої схеми в тому, що ми детально промовляємо всі очікування від готового матеріалу ще до його написання. Так копірайтер легше зрозуміти, що має бути в тексті на виході. Мінус - процес затягнуть: час забирає обговорення та затвердження тем і планів.

Всі автори спілкуються в месенджерах з редактором блогу, по складних темах консультуються з фахівцями з UniSender. Після кількох місяців роботи копірайтери втягнулися, почали пропонувати теми і вести окремі колонки - наприклад, щомісячну добірку з 25 тем листів.

Спочатку ми розраховували писати 2-3 статті в тиждень, але на ділі вийшло 3-4 тексту в місяць. Чому? Встигнути вникнути в тему, підготувати плани, затвердити їх, опитати експертів, викласти все в тексті - складно в такі стислі терміни. Одного разу копірайтер так поспішала здати текст, що запізнилася на потяг і дописувала статтю на вокзалі в очікуванні наступного.

Приклад плану, який здає автор. Зверніть увагу, він виконаний у вільній формі:
Приклад плану, який здає автор

Дізналися, скільки часу пишеться хороший текст

Матеріали для блогу виходять в середньому на 7-8 тисяч знаків. Про те, в які терміни реально створити придатний текст такого обсягу легше судити автору. Слово нашому копірайтер Ганні:

Це час насправді дуже розтягнуто, так як включає в себе твердження і подальшу коригування планів. Але якщо прибрати це і залишити, так би мовити, «голяк», то десь дня два або один повний (8-9 годин з короткими перервами).

Я вважаю за краще виділяти два дні, щоб попрацювати над інформацією, продумати структуру, знайти цікаві приклади і ще все переглянути раз п'ять.

Але це стосується не всіх текстів. Наприклад, над статтею про книги я працювала один день (хоча перед цим все одно був день, коли я шукала матеріал, коротко переглядала книги і рецензії до них). Але над самим текстом в цілому я працювала десь годин шість. Стаття далася легко, тому що теми про книги я люблю.

На старті перша перевірка тексту займала до 2-3 годин - часто доводилося доповнювати статті прикладами або матеріалами, які не використав автор. Зараз на перевірку йде 30-40 хвилин, і це більше коректорська, ніж редакторська робота.

І копірайтери, і редактори підписалися на всі потенційно цікаві розсилки - збирати базу хороших прикладів. Зараз відкривають і аналізують навіть обридлі листи про нескінченні акції і розпродажі інтернет-магазинів.

Як реагують читачі на публікації

Відвідуваність блогу з початком регулярної публікації статей виросла, судіть самі.

На скрині нижче - загальна відвідуваність блогу з 1 грудня 2016 року по 31 листопада 2017 року. Помаранчева крива - період, коли писав тільки один автор, синя - коли залучили ще трьох копірайтерів. Просідання в вересні - переїзд блогу.

Просідання в вересні - переїзд блогу


Той же період, але всі відвідувачі - з органіки.

А ще у нас є найприємніше і цінне - відгуки клієнтів UniSender і читачів блогу
А ще у нас є найприємніше і цінне - відгуки клієнтів UniSender і читачів блогу.


Сьогодні в блозі 305 записів. В даний момент ми допрацьовуємо старі статті з хорошим трафіком. SEO-фахівці проаналізували опубліковані тексти і виставили їм пріоритет по пошуковому потенціалу. Після переїзду блогу все сторінки були переіндексувати - ловимо момент і покращуємо або повністю переписуємо старі тексти. Ну і готуємо нові матеріали, звичайно.

висновки

Що ми зробили для розвитку блогу:

 1. Підготували об'ємний контент-план. Частина статей вирішили готувати на стороні Netpeak.
 1. Спочатку писали про розсилки і на суміжні теми онлайн-маркетингу. Потім зайнялися підготовкою прикладних статей для початківців і середніх email-маркетологів, керівників відділів маркетингу, власників малого та середнього бізнесу.
 1. Весь процес роботи з текстами виглядає так:
 • SEO-спеціаліст формує список тем, які затверджує редактор на стороні клієнта.
 • Копірайтери отримують завдання і готують докладний план по темам.
 • Редактор перевіряє, коментує і доповнює / скорочує план.
 • Після затвердження плану автор пише текст.
 • Готову статтю вичитує керівник відділу копірайтингу і передає редактору блогу на перевірку.
 • Після всіх перевірок, правок і доопрацювань публікуємо текст.
 1. Ми розраховували писати 2-3 статті в тиждень, але на ділі вийшло 3-4 тексту в місяць.
 1. Скільки часу потрібно, щоб написати придатний текст? Думка автора: «Я вважаю за краще виділяти два дні, щоб попрацювати над інформацією, продумати структуру, знайти цікаві приклади і ще все переглянути раз п'ять».
 1. На старті перша перевірка тексту займала до 2-3 годин. Зараз - 30-40 хвилин, і це більше коректорська, ніж редакторська робота.
 1. В даний момент допрацьовуємо старі статті з хорошим трафіком і пишемо нові матеріали.

Звучить нескладно, правда?
Чому?
Скільки часу потрібно, щоб написати придатний текст?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то