Статьи

Вінчестер або що таке жорсткий диск. Невід'ємна частина комп'ютера

 1. Назва жорсткого диска - «Вінчестер»
 2. Характеристики жорсткого диска
 3. Ємність жорсткого диска (на англ. Capacity)
 4. Форм-фактор жорсткого диска (на англ. Dimension)
 5. Надійність жорсткого диска (на англ. Reliability)
 6. Швидкість обертання шпинделя жорсткого диска (на англ. Spindle Speed)
 7. Час довільного доступу жорсткого диска (на англ. Random Access Time)
 8. Кількість операцій вводу-виводу в секунду на жорсткому диску (скор. На англ. IOPS)
 9. Споживання енергії
 10. Рівень шуму жорсткого диска
 11. Опірність ударам жорсткого диска (на англ. G-shock rating)
 12. Швидкість передачі даних жорсткого диска (на англ. Transfer Rate)
 13. Обсяг буфера жорсткого диска

Головна Головна  Терміни: Відеоспостереження  Що таке жорсткий диск  Що таке жорсткий диск Терміни: Відеоспостереження Що таке жорсткий диск

Що таке жорсткий диск? | Жорсткий диск, НЖМД або накопичувач на жорстких магнітних дисках (на англ. Hard Disk Drive, HDD) - пристрій зберігання даних або інформації, засноване на технології магнітного запису.

В даний час є головним сховищем інформації в більшості персональних і мобільних комп'ютерах.

На відміну від дискети (гнучкий диск), дані в накопичувач записується на жорсткі пластини. Дані пластини мають форму кола і складаються зі скла або алюмінію покритого шаром феромагнітного матеріалу (сплаву заліза з кобальтом або двоокису хрому). Для виготовлення жорстких дисків застосовуються одна або кілька пластин, розташовані на одній осі. Під час роботи HDD зчитує голівка не стикається з поверхнею пластини, завдяки аеродинамічному ефекту (при швидкому обертанні у поверхні утворюється набігаюча газова прошарок). Середня відстань між зчитує головкою і пластиною зазвичай становить 10 нанометрів. Через відсутність механічного контакту головки з диском, забезпечується досить довгий термін служби накопичувача на жорстких дисках.
Під час відсутності обертання пластин, головки знаходяться в зоні спокою за межами диска, що виключає їх випадковий контакт з поверхнею дисків.

Зазвичай, накопичувач суміщений з носієм інформації і блоком електронної схеми і встановлений всередині обчислювальної системи або системного блоку.

Назва жорсткого диска - «Вінчестер»

Існує версія, що назва "вінчестер" (на англ. Winchester) накопичувач отримав в 1973 році завдяки працював в компанії IBM Кеннету Хотон (Kenneth Haughton). Будучи керівником розробки, в результаті якої був випущений накопичувач на жорстких дисках моделі 3340, що він вперше об'єднав в одному цілісному корпусі пластини і зчитувальні головки. Під час розробки інженери використовували просте внутрішню назву "30-30", так як накопичувач мав два елементи по 30 МБ кожен, що співпало з позначенням популярного в той час мисливської рушниці "Winchester 1894» використовує гвинтівки патрон марки «30-30 Winchester».

Характеристики жорсткого диска

Інтерфейс жорсткого диска (на англ. Interface)

Сукупна комбінація ліній зв'язку та сигналів, що передаються по цих лініях, а також технічних засобів, що підтримують ці лінії, і протоколів обміну даними. На сьогоднішній день, що випускаються внутрішні і зовнішні накопичувачі на жорстких дисках можуть використовувати інтерфейси ATA (IDE і PATA), SATA, eSATA, miniUSB, USB 2.0, USB 3.0, SCSI, SAS, FireWire, SDIO, а також Fibre Channel.

Ємність жорсткого диска (на англ. Capacity)

Кількість інформації, яка може вміститися на жорсткому диску. В результаті безперервного вдосконалення технології запису даних, максимально можлива ємність накопичувачів безперервно збільшується. Ємність сучасних накопичувачів на жовтень 2010 року досягає 3000 ГБ (3 ТБ). На відміну від прийнятої системи приставок в інформатиці, що позначають кратну 1024 величину, усіма виробниками при позначенні ємності накопичувачів на жорстких дисках використовуються числа, кратні 1000. Таким чином, ємність HDD, маркованого як «400 ГБ», становить 372,4 ГБ.

Форм-фактор жорсткого диска (на англ. Dimension)

Фізичний розмір. Майже всі сучасні (2001 - 2011 роки) жорсткі диски для ноутбуків, персональних комп'ютерів і серверних станцій мають 2,5 або 3,5 дюйма в ширину - під розмір типових кріплень (кронштейнів) для них в ноутбуках і в настільних комп'ютерах відповідно. Також набули широкого поширення формати 1,8; 1,3; 1 і 0,85 дюйма.

Надійність жорсткого диска (на англ. Reliability)

Характеризується середнім часом напрацювання на відмову (скор. На англ. MTBF). Також практично всі сучасні жорсткі диски підтримують технологію SMART

Швидкість обертання шпинделя жорсткого диска (на англ. Spindle Speed)

Кількість оборотів центрального шпинделя в хвилину. Від даного параметра в великій мірі залежать швидкість передачі даних, а також час доступу. В даний час випускаються накопичувачі з наступними швидкостями обертання:
4200 5400 7200 об / хв - для ноутбуків;
5400 5900, 7200, 10000 об / хв - для персональних комп'ютерів;
10000 і 15000 об / хв - для серверних станцій і високопродуктивних робочих комп'ютерів.
Подальшого збільшення швидкості обертання шпинделя в накопичувачах для ноутбуків перешкоджає гироскопический ефект, вплив якого значно менше в стаціонарних комп'ютерах.

Час довільного доступу жорсткого диска (на англ. Random Access Time)

Середній час, за яке накопичувач виконує операцію по позиціонуванню головки читання / запису на певну ділянку магнітного диска. Цей параметр варіюється від 2,5 до 16 мс. Найчастіше, мінімальним часом доступу володіють серверні диски з інтерфейсом SAS. Для порівняння, у SSD (твердотільних) накопичувачів цей параметр менше 1 мс.

Кількість операцій вводу-виводу в секунду на жорсткому диску (скор. На англ. IOPS)

Більшість сучасних дисків кількість операцій досягає 100 оп / сек при послідовному доступі і близько 50 оп / с при довільному доступі до накопичувача.

Споживання енергії

Важливий фактор для мобільних комп'ютерів і аналогічних пристроїв.

Рівень шуму жорсткого диска

Шум, який виробляє механіка накопичувача при його роботі. Зазвичай вказується в децибелах. Більш тихими накопичувачами вважаються диски з рівнем шуму близько 26 дБ і нижче. До складу загального шуму входить шум обертання шпинделя і шум позиціонування головок.

Опірність ударам жорсткого диска (на англ. G-shock rating)

Опірність накопичувача різким ударам або стрибків тиску. Даний параметр вимірюється в одиницях допустимого перевантаження в вимкненому і включеному стані.

Швидкість передачі даних жорсткого диска (на англ. Transfer Rate)

Вимірюється при послідовному доступі:
внутрішня зона диска: від 48,8 до 74,3 Мб / с;
зовнішня зона диска: від 59,8 до 111,2 Мб / с.

Обсяг буфера жорсткого диска

Це проміжна пам'ять, призначена для вирівнювання відмінностей швидкості читання / запису, згладжуючи при цьому і передачу по інтерфейсу. У сучасних жорстких дисках обсяг буфера зазвичай варіюється від 8 до 64 Мб.

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача