Статьи

Вимикач або перемикач | Елек - Інтернет-магазин електрики в Іркутську

Дуже часто ми зустрічаємося з нерозумінням Покупців у відмінностях вимикачів від перемикачів. Так само не зовсім зрозуміло, що це за такий прохідний, проміжні і перехресні перемикачі та перемикачі на «два напрямки».

Давайте розберемося, в чому ж різниця між цими пристроями.

Постараємося писати мовою доступним для всіх, тому заздалегідь просимо не чіплятися до стилістики написання, термінам і т.п.

вимикач

Вимикач - пристрій, зазвичай має два контакти, яке у включеному стані з'єднує контакти (включає лампу), а в вимкненому Вимикач - пристрій, зазвичай має два контакти, яке у включеному стані з'єднує контакти (включає лампу), а в вимкненому   стані відповідно, роз'єднує контакти (вимикає лампу) стані відповідно, роз'єднує контакти (вимикає лампу). Тут все дуже очевидно і зрозуміло. Як виглядає білий вимикач артикул 774401 серія Valena (Валена) зі зворотного боку показано на фото праворуч.

Зазвичай виробники стрілочками вказують, де які контакти. Стрілочками показано, що «фазний» провідник повинен підключатися до «входу» (це стрілочка, яка вказує до центру вимикача) вимикача, а провідник йде на навантаження (тобто. Лампочку) до «виходу» (стрілочка вказує напрямок від центру вимикача). «Чому ж саме так повинен підключаться вимикач? Він же буде працювати, якщо підключити його навпаки! »- запитаєте Ви. Правильно, працювати буде і так, і так, але є два нюанси:

  • У правильно змонтованих вимикачів, у включеному стані клавіша займає положення «вгору», а у вимкненому становище «вниз». При підключенні за схемою "фаза" -> вимикач -> навантаження (лампа) -> "нуль", якщо фазний провідник підключити до "виходу" вимикача, а "навантаження" до входу, то клавіша вимикача буде завжди "перевернута". Тобто у включеному стані клавіша буде займати положення «вниз», а повинна займати положення «вгору», і навпаки.
  • При підключенні за схемою "фаза" -> навантаження (лампа) -> вимикач -> "нуль", фаза буде спочатку проходити через лампу, а розриватися на вимикачі (тобто в вимкненому стані вимикача лампа буде завжди знаходитися під напругою). А це неправильно! При правильній схемі підключення, "фаза" у вимкненому стані розривається на вимикачі і напруги на лампи не буде (тобто коли Ви будете змінювати згорілу лампу, то Вас не вдарить струмом).

Малюнок 1. Схема підключення вимикача.

Ще бувають двох полюсні вимикачі, які розривають не тільки фазний провід, а ще і нульовий (нейтральний) провідник, але вони, як правило, використовуються тільки в специфічних випадках.

перемикач

Перемикач - пристрій, що має три контакти (або більше). У «включеному стані» замикає перший і другий контакти, а в «вимкненому стані» замикає перший і третій контакти. По суті, перемикач постійно знаходиться у включеному стані - або в одному, або в іншому.

Звідси і назва «Перемикач» - перемикає з одного контакту на інший. Якщо у перемикача задіяти тільки два контакти, він буде працювати як вимикач.

У своїх каталогах Legrand застосовує поняття «перемикач на два напрямки» - так воно і є, тому що перемикач перемикає між двома контактами. Взагалі перемикач може перемикати між трьома і більше контактами, але в електроустановочних механізмах якщо і зустрічається такі, то вкрай рідко, тому ніхто не уточнює на скільки напрямків перемикають перемикачі. Ще часто перемикачі називають «прохідними вимикачами», але це поняття, на нашу думку, некоректне і його застосовувати не варто.

Одне з найпопулярніших застосувань перемикача - це управління освітленням з двох місць . Для управління освітленням потрібно всього два перемикача, а для управління освітленням з трьох і більше місць не обійтися без застосування прохідних (перехресних) перемикачів.

Для управління освітленням потрібно всього два перемикача, а для управління освітленням з трьох і більше місць не обійтися без застосування прохідних (перехресних) перемикачів

Малюнок 2. Схема підключення перемикача.

Перемикачі в нашому каталозі:

  • Внутрішнього монтажу - в серіях: Celiane , Valena , Cariva , Mosaic .
  • Настінного монтажу - в серіях: Quteo , Oteo .
  • Вологозахищені - в серіях: Quteo , Plexo .

прохідний перемикач

Проміжний (він же перехресний) перемикач - пристрій, перемикаючий дві окремі лінії навхрест (тобто, якщо до перехресного перемикача фаза йшла справа, а нуль зліва, то при перемиканні вони поміняються місцями). Зовнішній вигляд проміжних перемикачів нічим не відрізняється від звичайних вимикачів. Для наочності дивіться схеми на малюнках.

Проміжний перемикач зазвичай застосовують для управління освітленням з трьох і більше місць .

Цей перемикач називають «перехресним», тому що він при перемиканні як би перехрещує лінії, а «Проміжним» називають за те що він в схемі включення при управлінні з трьох або більше місць знаходиться в проміжку між «перемикачами на два напрямки».


Малюнок 3. Схеми станів прохідного перемикача.

Елеком - Інтернет магазин електрики в Іркутську www.eleko.pro

Михайло 01 вересня 2013 року

При використанні цієї статті посилання на цю сторінку обов'язкове

«Чому ж саме так повинен підключаться вимикач?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача