Статьи

Віктор Велла і Макс Фрай - про історію створення першого українського медіа-агрегатора

  1. - Як виникла ідея створення ZMIYA?
  2. - Чи складно запустити свій проект в Україні? З якими труднощами довелося зіткнутися вам?
  3. - При розробці ви залучали інвесторів або використовували свої власні кошти?
  4. - Ваш сервіс призначений в першу чергу для журналістів і «лідерів думок», які прагнуть тримати руку...
  5. - Розкажіть про джерела свого натхнення: книги, стартапи, подкасти, спікери і т.д.
  6. - Чи є у вас амбіції стати українським аналогом BuzzFeed ?
  7. - Ваш сервіс пропонує можливість стати автором блогу. Ним може стати хто завгодно?
  8. - Розкажіть про свою команду: Повністю вона сформована на сьогоднішній день? Чи є відкриті вакансії?
  9. - З моменту запуску сервісу ZMIYA пройшло кілька місяців. Чи домоглися ви поставлених цілей? Що б...

Ви напевно вже пару раз натикалися на цей сайт - але не розуміли, навіщо вам потрібен «ще один проект про новини». Ми звикаємо до певного джерела інформації (ЗМІ, лідеру думок, співробітнику і т.д.), довіряємо виключно йому - і не сприймаємо нічого ззовні. При цьому всі ми знаємо, що корисно почути хоча б кілька точок зору, але моментально виникає відмовка: «Немає часу моніторити». Українські розробники вирішили виправити цю ситуацію - і запустили агрегатор новин з онлайн-ЗМІ, блогів і соцмереж. Про проект ZMIYA розповідають його творці, Макс Фрай і Віктор Велла:

- Як виникла ідея створення ZMIYA?

Макс Фрай (М.Ф.): Отримання нової та актуальної інформації - одна з основних потреб людини. У момент початку революції в Україні ми розуміли, що людям потрібен простий і швидкий доступ до подій з освітленням різних точок зору. Звідси випливає одна з ідей назви сайту - змія. Кожне видання і автор дотримуються конкретної (або потрібної їм) точки зору. Ми вирішили зробити сервіс, який буде збирати максимально корисну інформацію з якомога більшої кількості джерел, що дозволило б людям орієнтуватися в політичній ситуації країни.

- Чи складно запустити свій проект в Україні? З якими труднощами довелося зіткнутися вам?

М.Ф .: Україна зараз є дуже хорошим місцем для просування нових ідей. По правді кажучи, дуже мало проектів реалізовано для нашої аудиторії: ринок відносно малий. Так, ви можете придумати геніальну ідею, і навіть, втілити її, але відгук буде в рази менше, ніж у аналогів з інших країн. Останній рік-півтора ситуація поліпшується. Цьому сприяє навчання населення новим технологіям, поширення інтернету ( особливо 3G ). Основна складність - привчити людину до чогось нового, до нової подачі. Люди десятками років дивляться конкретні канали з конкретними програмами новин, читають конкретні газети. На ZMIYA ми намагаємося показати користувачеві, що його можливості набагато ширше. Зараз основна мета - досягти максимального використання всіх розділів сайту.

Зараз основна мета - досягти максимального використання всіх розділів сайту

Макс Фрай

- При розробці ви залучали інвесторів або використовували свої власні кошти?

М.Ф .: Чи не залучали. Інвестори - це завжди обов'язки. У нашій же команди було і є конкретне бачення того, що ми хочемо зробити, і яким воно повинно вийти в результаті. Взагалі, раджу всім по можливості не захоплюватися ідеєю пошуку бюджету для проекту. Спробуйте зробити мінімальний працюючий прототип ідеї, запустіть її, і тільки потім подивіться на складності проекту та оцініть потреба інвесторів. Може виникнути така ситуація, що в підсумку ви отримаєте зовсім не те, чого спочатку хотіли, тому що протягом усього шляху розвитку вам будуть вказувати - що і як робити.

- Ваш сервіс призначений в першу чергу для журналістів і «лідерів думок», які прагнуть тримати руку на пульсі останніх подій. Чи плануєте в майбутньому розширювати аудиторію?

М.Ф .: Так, спочатку сервісом користувалися люди, для яких пошук і оцінка інформації є однією зі складових їх роботи. Зараз сайт добре проіндексований пошуковими системами, завдяки чому на нього потрапляють люди абсолютно різного віку та інтересів. Ми часто відстежуємо поширення інформації з сайту по новинним мережам, і можна з упевненістю сказати, що проект поступово обростає новою аудиторією, для якої ZMIYA стає стартовим сторінкою, і де вони отримують уявлення про порядок денний.

[Aesop_parallax img = "https://www.imena.ua/blog/wp-content/uploads/2015/12/Screen-Shot-2015-12-03-at-1.02.38-PM.png" parallaxbg = " off "captionposition =" bottom-left "lightbox =" on "floater =" on "floaterposition =" left "floaterdirection =" up "]

- Розкажіть про джерела свого натхнення: книги, стартапи, подкасти, спікери і т.д.

М.Ф .: Коли робиш улюблену роботу, шукати мотивацію не особливо потрібно. Іноді я сидів над проектом по 15 годин пару днів поспіль, і це приносило виключно задоволення. Заради цього варто було кинути основну роботу і забути про жахи офісів. А взагалі, дуже приємно зустрічати на вулицях людей, які дізнаються, запитують з приводу ZMIYA , Дякують і кажуть, що кожен день використовують. Не скажу, що якісь особи або проекти особливо впливають на розробку. Завжди потрібно мати своє бачення, свій особливий «стиль», створювати нове і знаходити незвичайні варіанти рішень проблем.

Віктор Велла (В.В.): ZMIYA - це проект, який робився в першу чергу для себе. Кожен день, аналізуючи тисячі новин і публікацій в соціальних мережах, ми мріяли про сервіс, який дозволить автоматизувати цей процес. Сама думка про можливість створення подібного сайту і була головним мотиватором і джерелом натхнення в подальшому.

- Чи є у вас амбіції стати українським аналогом BuzzFeed ?

В.В .: Ні. Ми не збираємося ставати чиїмось аналогом. У нас свій шлях розвитку, і орієнтуватися ми будемо в першу чергу на потреби нашої аудиторії. Та й в принципі про існування BuzzFeed дізналися тільки що з Вашого питання.

[Aesop_parallax img = "https://www.imena.ua/blog/wp-content/uploads/2015/12/Screen-Shot-2015-12-03-at-1.04.12-PM.png" parallaxbg = " off "captionposition =" bottom-left "lightbox =" on "floater =" on "floaterposition =" left "floaterdirection =" up "]

- Ваш сервіс пропонує можливість стати автором блогу. Ним може стати хто завгодно?

В.В .: Так, звичайно. Будь-який бажаючий може спробувати свої сили в написанні текстів. Редакція постійно моніторірует все блоги, і кращі виводяться на головну сторінку.

- Розкажіть про свою команду: Повністю вона сформована на сьогоднішній день? Чи є відкриті вакансії?

В.В .: Відкритих вакансій, на жаль, немає. Ми звикли отримувати кайф від того, що робимо, і тому у нас в команді всього 4 людини. Всі хлопці давно знають один одного, і ніхто нікого не напружує. Ключові рішення теж приймаємо разом.

Ключові рішення теж приймаємо разом

Віктор Велла

- З моменту запуску сервісу ZMIYA пройшло кілька місяців. Чи домоглися ви поставлених цілей? Що б хотіли змінити? Поділіться планами на найближче майбутнє.

В.В .: На сайті кожен день щось змінюється. Спочатку ми ставили перед собою завдання - за півроку вийти на відвідуваність в 30-40 тис. Унікальних відвідувачів в день і ... впоралися з нею в перший же день запуску. Зараз будемо і далі прислухатися до думки активних користувачів і, виходячи з цього, вносити необхідні зміни на сайті. Так само підготували цікавий експеримент до Нового року, який анонсуємо вже найближчим часом.

Як виникла ідея створення ZMIYA?
Чи складно запустити свій проект в Україні?
З якими труднощами довелося зіткнутися вам?
При розробці ви залучали інвесторів або використовували свої власні кошти?
Чи є у вас амбіції стати українським аналогом BuzzFeed ?
Ним може стати хто завгодно?
Розкажіть про свою команду: Повністю вона сформована на сьогоднішній день?
Чи є відкриті вакансії?
Чи домоглися ви поставлених цілей?
Чи складно запустити свій проект в Україні?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).