Статьи

Відсутність аптечки вогнегасника і знаку аварійної зупинки

У Правилах дорожнього руху України1 прописано, що водій під час зупинки співробітником ДАІ повинен дати йому можливість перевірити комплектність свого транспортного засобу. Що мається на увазі під терміном «комплектність ТЗ»? Багато водіїв розуміють, що мова йде про аптечку, знак аварійної зупинки і вогнегасник. Про це говорять всілякі коментарі до Правил дорожнього руху, обговорення на різних автомобільних форумах і т. П. Однак ні в одному нормативно-правові акті України немає розшифровки даного терміну. Тому, якщо інспектор захоче, як написано в ПДР, перевірити комплектність вашого ТЗ, поцікавтеся, що він має на увазі і в якому законі про це сказано.

Правилами дорожнього руху України2 заборонено експлуатацію ТЗ, якщо в ньому відсутня медична аптечка, знак аварійної зупинки (миготливий червоний ліхтар) і працездатний вогнегасник. Чи багато хто водії знають, що оштрафувати їх за відсутність даних предметів в автомобілі працівники ДАІ не мають права, тому що ніякими законами або підзаконними актами України не передбачено відповідальності, яка передбачає покарання за даний вид порушення.

Найчастіше інспектори ДАІ застосовують статтю 121 КУоАП3, ставлячи звинувачення в тому, що водій керує автомобілем, який має технічну несправність, при якій експлуатація ТС заборонена. За дане порушення передбачений штраф - від 340 до 425 гривень. Але відсутність хоча б одного з предметів «джентльменського набору автомобіліста» ніяк не може бути технічною несправністю ТЗ, і нехай інспектор ДАІ спробує довести вам зворотне. Якщо постанову все ж винесено, обов'язково оскаржуйте його ( докладніше про процедуру оскарження ).

У будь-якому випадку, щоб звинуватити водія в відсутності аптечки, знаку аварійної зупинки або вогнегасника, інспектор повинен отримати визнання від самого водія. Ви ж не збираєтеся самі зізнатися, що їх немає в вашому автомобілі? По-іншому він ніяк не зможе виявити їх відсутність, крім як в процесі огляду. Право на огляд без вашої згоди представник правоохоронних органів може реалізувати тільки у виняткових випадках ( докладніше про процедуру огляду ). Інших законних способів просто немає.

Не будемо зараз заглиблюватися в подробиці і вдаватися у філософські міркування про марність автомобільної аптечки і вогнегасника в екстремальних ситуаціях, також не будемо зачіпати момент банального невміння водіїв надавати першу медичну допомогу при ДТП. Для цього на допомогу автомобілістам нашим видавництвом випущена книга « Екстрена допомога при ДТП », В якій ви знайдете багато корисної інформації, зокрема про те, чим доповнити стандартний набір автомобільної аптечки, щоб вона стала хорошим помічником для будь-якого водія. Чи не збираємося ми сперечатися і з нормами законодавства - заборонено експлуатацію ТЗ без цих трьох речей, значить необхідно дотримуватися встановлених правил. Як показує практика, деякі автомобілісти просто не знають, які речі обов'язково повинні бути в автомобілі, інша частина автомобілістів купує ці три речі, скажімо так, «для галочки», щоб не приставали співробітники ДПС. Нас хвилює тільки один аспект даного питання: як піти від незаконних та необґрунтованих звинувачень з боку інспекторів ДПС у випадках, коли до вас просто-напросто намагаються «причепитися» і покарати хоч за що-небудь.

Якщо ви все-таки зізналися інспектору, що одного з цих предметів у вас немає, заявите, що перед виїздом все предмети були в наявності, але по дорозі були застосовані за призначенням:
- аптечка була віддана впав велосипедисту;
- знак аварійної зупинки був відданий водієві зламався автобуса;
- вогнегасником був загашений кинутий багаття на узбіччі біля лісу.
Скажіть також, що ви тепер, згідно з Правилами дорожнього руху України4, рухаєтеся до місця стоянки або ремонту, дотримуючись запобіжних заходів.

Якщо інспектор наполягає на складанні протоколу і ваші аргументи на нього не діють, поступайте таким чином:
1. Перевірте правильність заповнення протоколу інспектором ДАІ (дивіться тут, розділ «Завдання 1» ).
2. У графу пояснень в протоколі впишіть ключові фрази, зазначені тут (розділ «Завдання 2») .
3. Допишите щодо даного порушення:

У Правилах дорожнього руху України1 прописано, що водій під час зупинки співробітником ДАІ повинен дати йому можливість перевірити комплектність свого транспортного засобу

Аптечка / знак аварійної зупинки / вогнегасник відсутні через

використання за призначенням, прямую до місця ремонту з дотриманням

запобіжних заходів, згідно з пунктом 31.5 ПДР України.

4. У десятиденний термін оскаржуйте винесену постанову ( докладніше про процедуру оскарження ).

підсумував:

Накласти на вас грошовий штраф за відсутність в вашому автомобілі аптечки, знаку аварійної зупинки або працюючого вогнегасника, співробітник ДАІ просто НЕ МАЄ ПРАВА. Дане порушення повинно розглядатися через призму статті 125 КУпАП і трактуватися як будь-яка інша порушення ПДР, за що передбачено лише винесення ПОПЕРЕДЖЕННЯ. У всіх інших випадках дії співробітників ДАІ є незаконними, і вони можуть бути оскаржені (про те, як це зробити, читайте тут ).
Рекомендуємо завжди возити з собою аптечку, знак аварійної зупинки і вогнегасник. Добре, якщо вони вам ніколи не знадобляться, але, з іншого боку, вони можуть врятувати життя вам або іншій людині, а також не дозволять зайвий раз інспектору засумніватися у вашій водійських порядності.

1Пункт 2.4 б) ПДР України

2Пункт 31.4.7 є) ПДР України

3Статья 121, частина 1, КУпАП

ВАЖЛИВО:   Оштрафувати водія за відсутність аптечки, знаку аварійної зупинки і вогнегасника співробітники ДАІ не мають права - в КУпАП відсутня стаття, що передбачає покарання за даний вид порушення ВАЖЛИВО:
Оштрафувати водія за відсутність аптечки, знаку аварійної зупинки і вогнегасника співробітники ДАІ не мають права - в КУпАП відсутня стаття, що передбачає покарання за даний вид порушення.

ВАЖЛИВО:   Відсутність аптечки, знаку аварійної зупинки або вогнегасника не є технічною несправністю ВАЖЛИВО:
Відсутність аптечки, знаку аварійної зупинки або вогнегасника не є технічною несправністю!

4Пункт 31.5 ПДР України

Що мається на увазі під терміном «комплектність ТЗ»?
Ви ж не збираєтеся самі зізнатися, що їх немає в вашому автомобілі?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача