Статьи

Відновлення RAID за допомогою R-Studio

У статті " Відновлення RAID 5 »Ми писали, що якщо RAID-масив« розвалився »одномоментно, а не« вмирав довго і болісно », все диски при цьому справні і все це не містило критично важливої ​​інформації, можна спробувати відновити дані самостійно. Тут розглянемо, як це зробити за допомогою програми R-Studio.

Приклади найбільш підходящих для цього ситуацій: зламався RAID-контролер або материнська плата з RAID'ом на борту, а також випадки раптового переходу масиву в статус «failed» при тому, що диски всі окремо бачаться, але чомусь тепер не включені в масив.

Отже. Крок перший. Підключаємо всі диски до ПК з WinXP і вище таким чином, щоб вони віддалися в систему як окремі пристрої. Тобто ми не включаємо їх ні в які RAID-масиви і взагалі не використовуємо для цього RAID-контролери. Намагаємося правильно використовувати свої знання про порядок дисків в масиві і зробити все так, щоб диски визначилися по порядку. Це бажано, щоб у подальшій роботі нам було простіше не помилитися. І чим дисків більше, тим це желательней. Напевно підключення двох - п'яти дисків нікого не утруднить. А ось підключити, наприклад, 10 дисків як окремі пристрої - вже не таке просте завдання. Ось як може готуватися збірка 15-тідіскового масиву.

Ось як може готуватися збірка 15-тідіскового масиву

Згоден, що видовище не для людей зі слабкими нервами. :)

Не забудьте до цього додати носій (або кілька), на якому повинні вміститися відновлені дані. Або вам повинно бути доступно якесь мережеве сховище.

Для простоти припустимо, що нам потрібно відновити дані з 3-х дискового RAID5 з одним NTFS розділом на весь масив. Робимо ми це на ПК, підключеному до мережі з доступним дисковим простором достатнього обсягу.

Крок другий. Завантажуємо ОС. Переконуємося, що все диски визначилися і готові для роботи.

Крок третій. Дізнаємося настройки RAID-масиву. Наприклад, за допомогою RAID Reconstructor . Якщо вам відомі налаштування вашого масиву, то цей крок можна пропустити.

Крок четвертий. Запускаємо R-Studio, звичайно, я говорю про легально придбаної зареєстрованій версії. У верхньому меню вибираємо «Create Virtual Block RAID».

Додаємо в наш віртуальний RAID учасників. Це можна зробити або клікнувши на область дисків масиву правою кнопкою миші і вибравши в контекстом меню «Add ...», або шляхом перетягування потрібних дисків з лівої частини робочого поля в праву. При цьому дотримуємося правильний порядок дисків масиву.

Якщо помилилися з порядком, використовуємо «Move Up», «Move Down», «Remove» і так далі.

Крок п'ятий. Налаштовуємо наш RAID. Для цього вводимо настройки: «RAID Type», «Block Size» і «Block Order».

Вибравши значення всіх полів, натискаємо правою кнопкою миші на отриманий масив і в контекстному меню вибираємо «Refresh».

Якщо ми все зробили правильно, а масив перед тим, як розвалитися, не отримав значних логічно руйнувань, з'являться розділи, доступні для відновлення.

Якщо це не так, пробуємо знайти помилку і виправити її. Не забуваємо про «Refresh». Якщо ви переконані в правильності складання RAID-масиву і у вас є обгрунтовані підозри, що розділ (и) міг (чи) отримати логічне руйнування, то використовуємо сканування і працюємо з цим масивом, як зі звичайним диском з логічної проблемою.

Крок шостий. Нам щастить - у нас з'явився розділ NTFS з правильними межами. Відкриваємо його і бачимо свої дані. На цьому етапі яскравою ознакою того, що ми все зробили правильно, служить відсутність помилок в балці при відкритті розділу з десятками тисяч файлів. Насилу стримуючи радість, ми виділяємо потрібні дані і відновлюємо їх за допомогою R-Studio в спеціально підготовлене для цього місце.

Крок сьомий. Перевіряємо отриманий результат. Відкриваємо файли, переконуємося, що все ціле. При цьому увагу приділяємо файлів значно більше розміру блоку RAID'а (В ідеалі від декількох Mb), важливим і найбільш актуальним. Якщо все добре, перестаємо стримувати радість.

Якщо дані відновлюються битими або зовсім відсутні, скоріше за все щось зроблено неправильно. Напевно, ваш RAID-масив недостатньо простий для домашньої збірки і вам слід звернутися до професіоналам з відновлення даних .

В'ячеслав Мочалов, 16 лютого 2012 року

При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт www.datarc.ru обов'язкове.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача