Статьи

Відновлення файлової системи NTFS з RAW

  1. Що таке файлова система RAW
  2. Відновлення томів RAW

Е Якби комп'ютер можна було вимикати як кишеньковий калькулятор, розумні голови інженерів і розробників ПЗ реалізували таку можливість уже давно. Можливо, в майбутньому так і буде, ну а поки завершувати роботу ПК необхідно відповідними засобами операційної системи, інакше біди не минути. Зміна файлової системи NTFS в RAW - лише одна з неприємностей, до яких може привести раптове відключення комп'ютера.

Як правило, розділ з такою файлової системою визначається Windows, але будь-яких відомостей про записаних на нього даних не надається, як ніби їх і немає, прогрес-бар заповнення в Провіднику не відображається. При спробі відкрити розділ видається харак терни помилка «Неможливо отримати доступ до X: /. Читання неможливо, диск не відформатовано »або щось на зразок цього.

Зміна літери розділу, запуск утиліти для перевірки диска з його властивостей також неможливі. Можливо тільки форматування, але не поспішайте цього робити, інакше всі ваші файли будуть видалені.

Якщо ж NTFS «перетворюється» в RAW на системному розділі, при включенні комп'ютера видається помилка завантаження, найчастіше «Operating System not found» або «Reboot and selеct proper boot device».

Що таке файлова система RAW

Як би це дивно не звучало, але RAW якраз означає відсутність файлової системи як такої. Більш точним визначенням RAW є хаос, невпорядкованість даних на диску. Помилка виникає, коли драйверу файлової системи Windows не вдається визначити її тип. Причин тому може бути декілька, але найбільш ймовірними є пошкодження в області головної файлової таблиці MFT, завантажувального сектору, а також невірні значення геометрії логічного розділу в таблиці розділів. Тип RAW також можуть мати неотформатированним томи.

Відновлення томів RAW

Успіх лікування помилки залежить від характеру і ступеня пошкодження даних, що відповідають за визначення Windows типу файлової системи. Універсального способу вирішення проблеми не існує, але в більшості випадків відновити нормальне читання NTFS допомагає вбудована утиліта chkdsk, запущена з параметром / f з командного рядка. В інших випадках допомагають спеціалізовані програми для відновлення томів, наприклад, TestDisk.

Якщо нечитабельним через появу RAW у вас став розділу Користувачів з даними, реконструювати його з RAW в NTFS можна з-під працюючої операційної системи.

Якщо нечитабельним через появу RAW у вас став розділу Користувачів з даними, реконструювати його з RAW в NTFS можна з-під працюючої операційної системи

Для цього в запущеній від імені адміністратора командному рядку необхідно виконати команду chkdsk D: / f і дочекатися повної перевірки диска.

Для цього в запущеній від імені адміністратора командному рядку необхідно виконати команду chkdsk D: / f і дочекатися повної перевірки диска

У разі пошкодження системного розділу жорсткий диск бажано підключити до іншого комп'ютера і перевірити його chkdsk, але також для перевірки і виправлення помилок можна скористатися будь-яким завантажувальним диском з Windows, не забуваючи, однак, що букви розділів в середовищі відновлення будуть відрізнятися. Наприклад, логічний диск C буде мати букву D.

Якщо причиною появи RAW стали незначні пошкодження файлової таблиці MFT, найімовірніше, що систему вдасться відновити і після виправлення помилок утилітою chkdsk вона завантажиться в звичайному режимі. Якщо до невірних записів MFT додадуться пошкодження завантажувача, варто також в консолі виконати наступні команди відновлення:

bootrec.exe / FixMbr
bootrec.exe / FixBoot

П рімечаніе: даний спосіб відновлення завантаження може виявитися неробочим для комп'ютерів, що працюють в режимі UEFI.

В окремих випадках може знадобитися перевстановлення операційної системи або її відновлення з резервної копії. Що стосується користувальницьких файлів на несистемних томах RAW, то вони зазвичай залишаються цілими і після реконструкції в NTFS прекрасно читаються. Проте, ризик випадкового пошкодження даних при реконструкції RAW утилітою chkdsk або іншими програмами все ж є.

Тому якщо дані мають особливу цінність, перед тим як приступати до виправлення основної помилки, спробуйте виконати відновлення даних за допомогою спеціалізованих програм на кшталт R-Studio. Як показує досвід, вони чудово справляються з подібними завданнями, відновлюючи файли навіть з сильно пошкоджених томів. Після цього проблемний розділ можна буде просто відформатувати і перенести на нього відновлені дані.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача