Статьи

Вибираємо тему для блогу: 5 кроків і 6 інструментів

  1. Крок 1. Складіть список своїх інтересів
  2. Крок 2. Запишіть біля кожного інтересу дві-три ідеї
  3. Крок 3. Перетворіть ідеї в онлайн-проекти
  4. Крок 4. Проведіть аналіз проектів
  5. Крок 5. Дослідіть результати аналізу.

Ви мрієте про блозі, і ось, зважилися його створити. Але про що писати? Як вибрати тему, якщо нічого не приходить в голову, або, навпаки, цікавих тем занадто багато? Яке доменне ім'я взяти? Який формат віддати перевагу? Ці та інші питання відвідують кожного, хто хоча б раз замислювався про створення блогу.

Я дуже довго, більше 10 років, мріяла про блозі, перш ніж почала діяти. Купила домен, потім інший, користувалася платними послугами, відвідувала тренінги. Але щось йшло не так. Мені не подобався результат, я не знала, про що писати, де брати необхідні матеріали. Час минав, а віз залишався на колишньому місці.

Це тривало досить довго. Але одного разу я прочитала статтю Ольги Скребейко про книгу Барбари Шер «Відмовляюся вибирати» і вступила в групу «Я - сканер» . Сканери - люди з безліччю захоплень та інтересів, перелік яких постійно зростає.

У групі час від часу публікувалися уривки з книги Барбари Шер. Одним із завдань було завести Щоденник сканера - зошит для запису всіх-всіх своїх ідей.

У мене був список з півсотні проектів, і я по черзі виписувала їх в щоденник сканера і проводила аналіз. Це зайняло порядно часу, але я відчувала, що це необхідний внесок в моє подальше життя. Результат не змусив себе довго чекати: я вибрала чотири улюблених проекту і з'ясувала, що кожному з них необхідний свій блог.

Результат не змусив себе довго чекати: я вибрала чотири улюблених проекту і з'ясувала, що кожному з них необхідний свій блог

Проблем з ідеями для блогу у мене не було. Але якщо ви відчуваєте, що не можете намацати власну тему, пропоную пройти наступні кроки.

Крок 1. Складіть список своїх інтересів

Раджу скласти такий список і тримати його в доступному місці. Це часто буває корисним. У мене кілька подібних списків - один складений в хронологічному порядку: з самого дитинства і по сьогоднішній день. Другий був отриманий в результаті проходження курсу по книзі Джулії Кемерон «Шлях художника» . Є ще третій, в якому мої інтереси і захоплення проранжовано за ступенем володіннями тими чи іншими навичками.

Є ще третій, в якому мої інтереси і захоплення проранжовано за ступенем володіннями тими чи іншими навичками

Крок 2. Запишіть біля кожного інтересу дві-три ідеї

Конкретні і практичні. Наприклад, інтерес - малювання. Ідея може бути такою: носити з собою альбом і олівець, і робити замальовки, коли з'являється вільна хвилинка (ідея Джулії Кемерон з книги «Довгі прогулянки» ). В результаті у вас повинен вийти список ідей, який зручно оформити у вигляді ментальної карти або майнд-мепа.

Крок 3. Перетворіть ідеї в онлайн-проекти

Чому онлайн? Сайти та блоги - це сучасний і швидкий спосіб спілкування з людьми. Блог - кращий спосіб показати і довести свою експертність в будь-якої області. Простіше зробити сайт з фотографіями, ніж організувати фотовиставку, простіше організувати блог, ніж публікувати статтю в друкованому журналі, і т.д. А головне, вашому читачеві легко буде знайти вас. Я сама люблю читати професійні, добре зроблені блоги і отримую від цього задоволення.

Яким чином ідея перетворюється в онлайн-проект? Це залежить від самої ідеї, майже кожну можна представити у вигляді інтернет-проекту. На прикладі малювання: створюємо блог або інстраграм-аккаунт, завантажуємо по одному зображенню в день. Додаємо опис.

Далі настає найцікавіший етап.

Дивлячись на самі ідеї, ми майже нічого не можемо сказати про їх здійсненні, крім як «було б здорово це зробити!». Для ідей, цього достатньо, давати натхнення. Щоб перейти до дій, зберіть якомога більше інформації.

Крок 4. Проведіть аналіз проектів

У цьому кроці я розповім про тих інструментах аналізу проектів, які використовую сама. Напевно знайдуться інші способи, якими користуєтеся ви. Буду вдячна, якщо розкажете про них в коментарях до статті.

SWOT аналіз

На кожну ідею виписуємо її сильні сторони (Strenghts), слабкі сторони (Weaknesses), можливості (Opportunities) і загрози (Treats). Потім з'єднуємо S + O, W + T, S + Т і W + O. Тут головне бути уважнішими і не заплутатися. Виходять несподівані результати, раджу звернути увагу на зв'язку: "слабкі сторони" + "ризики". SWOT-аналіз вкрай корисний інструмент, і допомагає виявити те, що не помітно на перший погляд.

Майнд-МЕП

Це швидше спосіб не аналізу, а опису ідеї і її складових. Відрізняється меншою кількістю подробиць, але більшою наочністю. Стосується замість списків і для того, щоб скласти загальне уявлення про предмет.

Омега-меппінг

Теж дуже хороший спосіб опрацювання матеріалу. Ми отримуємо велику картину з трьох складових: карта проекту (майнд-МЕП), цілі, до яких хочемо прийти (омега), і способи їх досягнення (з'єднання лівої і правої частини). Детальніше про цей метод можна прочитати в статті: http://interesno.co/myself/aae1ac6390e6

риб'яча кістка

Цей інструмент в чомусь схожий на попередній, ми малюємо риб'ячий скелетик, і в голові пишемо коротко бажаний результат, або проблему, далі по кістках уздовж хребта записуємо думки, що виникають по темі, і до хвоста отримуємо якесь рішення або висновок.

Цей інструмент в чомусь схожий на попередній, ми малюємо риб'ячий скелетик, і в голові пишемо коротко бажаний результат, або проблему, далі по кістках уздовж хребта записуємо думки, що виникають по темі, і до хвоста отримуємо якесь рішення або висновок

джерело: www.marketergizmo.com

16 слів

Метод 16 слів описаний в статті Жи http://interesno.co/myself/cad775ed69c7

З недавніх пір це мій улюблений інструмент! Регулярно застосовую для опрацювання "ступор" і негативних переконань, але також його можна використовувати для аналізу проекту, створення плану статті і навіть для сегментації цільової аудиторії.

Питання відповідь

Письмова практика, в якій ви є і запитувачам, і експертом одночасно. Ставлячи собі питання, і відповідаючи на них в письмовому вигляді, отримуємо послідовний виклад теми від А до Я. Далі ми ретельно записуємо по кожній темі все, що залишилося не охопленим: конспекти, списки, основні поняття і ключові слова.

Далі ми ретельно записуємо по кожній темі все, що залишилося не охопленим: конспекти, списки, основні поняття і ключові слова

Отже, можливо, ви вже списали одну зошит цілком. Переходимо до завершального етапу.

Крок 5. Дослідіть результати аналізу.

Етап вибору досить простий.

Ми уважно переглядаємо записи і вибираємо той проект, за яким зібралося найбільше матеріалу (написано, намальовано, вклеєна і т.д.). Цей проект готовий більше, ніж всі інші. Чому так сталося? Ймовірно, ви витратили багато часу на його обдумування, і шлях від ідеї на папері до реалізації його в інтернеті буде найкоротшим. А ніщо так не надихає, як швидкий результат.

Найбільша «плюшка» - все, що ви написали в процесі збору та аналізу інформації, можна використовувати для побудови і наповнення блогу: створити його структуру і накидати контент-план.

саморозвиток # Блогінг

Але про що писати?
Як вибрати тему, якщо нічого не приходить в голову, або, навпаки, цікавих тем занадто багато?
Яке доменне ім'я взяти?
Який формат віддати перевагу?
Яким чином ідея перетворюється в онлайн-проект?
Чому так сталося?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача