Статьи

Вибираємо тему для блогу: 5 кроків і 6 інструментів

  1. Крок 1. Складіть список своїх інтересів
  2. Крок 2. Запишіть біля кожного інтересу дві-три ідеї
  3. Крок 3. Перетворіть ідеї в онлайн-проекти
  4. Крок 4. Проведіть аналіз проектів
  5. Крок 5. Дослідіть результати аналізу.

Ви мрієте про блозі, і ось, зважилися його створити. Але про що писати? Як вибрати тему, якщо нічого не приходить в голову, або, навпаки, цікавих тем занадто багато? Яке доменне ім'я взяти? Який формат віддати перевагу? Ці та інші питання відвідують кожного, хто хоча б раз замислювався про створення блогу.

Я дуже довго, більше 10 років, мріяла про блозі, перш ніж почала діяти. Купила домен, потім інший, користувалася платними послугами, відвідувала тренінги. Але щось йшло не так. Мені не подобався результат, я не знала, про що писати, де брати необхідні матеріали. Час минав, а віз залишався на колишньому місці.

Це тривало досить довго. Але одного разу я прочитала статтю Ольги Скребейко про книгу Барбари Шер «Відмовляюся вибирати» і вступила в групу «Я - сканер» . Сканери - люди з безліччю захоплень та інтересів, перелік яких постійно зростає.

У групі час від часу публікувалися уривки з книги Барбари Шер. Одним із завдань було завести Щоденник сканера - зошит для запису всіх-всіх своїх ідей.

У мене був список з півсотні проектів, і я по черзі виписувала їх в щоденник сканера і проводила аналіз. Це зайняло порядно часу, але я відчувала, що це необхідний внесок в моє подальше життя. Результат не змусив себе довго чекати: я вибрала чотири улюблених проекту і з'ясувала, що кожному з них необхідний свій блог.

Результат не змусив себе довго чекати: я вибрала чотири улюблених проекту і з'ясувала, що кожному з них необхідний свій блог

Проблем з ідеями для блогу у мене не було. Але якщо ви відчуваєте, що не можете намацати власну тему, пропоную пройти наступні кроки.

Крок 1. Складіть список своїх інтересів

Раджу скласти такий список і тримати його в доступному місці. Це часто буває корисним. У мене кілька подібних списків - один складений в хронологічному порядку: з самого дитинства і по сьогоднішній день. Другий був отриманий в результаті проходження курсу по книзі Джулії Кемерон «Шлях художника» . Є ще третій, в якому мої інтереси і захоплення проранжовано за ступенем володіннями тими чи іншими навичками.

Є ще третій, в якому мої інтереси і захоплення проранжовано за ступенем володіннями тими чи іншими навичками

Крок 2. Запишіть біля кожного інтересу дві-три ідеї

Конкретні і практичні. Наприклад, інтерес - малювання. Ідея може бути такою: носити з собою альбом і олівець, і робити замальовки, коли з'являється вільна хвилинка (ідея Джулії Кемерон з книги «Довгі прогулянки» ). В результаті у вас повинен вийти список ідей, який зручно оформити у вигляді ментальної карти або майнд-мепа.

Крок 3. Перетворіть ідеї в онлайн-проекти

Чому онлайн? Сайти та блоги - це сучасний і швидкий спосіб спілкування з людьми. Блог - кращий спосіб показати і довести свою експертність в будь-якої області. Простіше зробити сайт з фотографіями, ніж організувати фотовиставку, простіше організувати блог, ніж публікувати статтю в друкованому журналі, і т.д. А головне, вашому читачеві легко буде знайти вас. Я сама люблю читати професійні, добре зроблені блоги і отримую від цього задоволення.

Яким чином ідея перетворюється в онлайн-проект? Це залежить від самої ідеї, майже кожну можна представити у вигляді інтернет-проекту. На прикладі малювання: створюємо блог або інстраграм-аккаунт, завантажуємо по одному зображенню в день. Додаємо опис.

Далі настає найцікавіший етап.

Дивлячись на самі ідеї, ми майже нічого не можемо сказати про їх здійсненні, крім як «було б здорово це зробити!». Для ідей, цього достатньо, давати натхнення. Щоб перейти до дій, зберіть якомога більше інформації.

Крок 4. Проведіть аналіз проектів

У цьому кроці я розповім про тих інструментах аналізу проектів, які використовую сама. Напевно знайдуться інші способи, якими користуєтеся ви. Буду вдячна, якщо розкажете про них в коментарях до статті.

SWOT аналіз

На кожну ідею виписуємо її сильні сторони (Strenghts), слабкі сторони (Weaknesses), можливості (Opportunities) і загрози (Treats). Потім з'єднуємо S + O, W + T, S + Т і W + O. Тут головне бути уважнішими і не заплутатися. Виходять несподівані результати, раджу звернути увагу на зв'язку: "слабкі сторони" + "ризики". SWOT-аналіз вкрай корисний інструмент, і допомагає виявити те, що не помітно на перший погляд.

Майнд-МЕП

Це швидше спосіб не аналізу, а опису ідеї і її складових. Відрізняється меншою кількістю подробиць, але більшою наочністю. Стосується замість списків і для того, щоб скласти загальне уявлення про предмет.

Омега-меппінг

Теж дуже хороший спосіб опрацювання матеріалу. Ми отримуємо велику картину з трьох складових: карта проекту (майнд-МЕП), цілі, до яких хочемо прийти (омега), і способи їх досягнення (з'єднання лівої і правої частини). Детальніше про цей метод можна прочитати в статті: http://interesno.co/myself/aae1ac6390e6

риб'яча кістка

Цей інструмент в чомусь схожий на попередній, ми малюємо риб'ячий скелетик, і в голові пишемо коротко бажаний результат, або проблему, далі по кістках уздовж хребта записуємо думки, що виникають по темі, і до хвоста отримуємо якесь рішення або висновок.

Цей інструмент в чомусь схожий на попередній, ми малюємо риб'ячий скелетик, і в голові пишемо коротко бажаний результат, або проблему, далі по кістках уздовж хребта записуємо думки, що виникають по темі, і до хвоста отримуємо якесь рішення або висновок

джерело: www.marketergizmo.com

16 слів

Метод 16 слів описаний в статті Жи http://interesno.co/myself/cad775ed69c7

З недавніх пір це мій улюблений інструмент! Регулярно застосовую для опрацювання "ступор" і негативних переконань, але також його можна використовувати для аналізу проекту, створення плану статті і навіть для сегментації цільової аудиторії.

Питання відповідь

Письмова практика, в якій ви є і запитувачам, і експертом одночасно. Ставлячи собі питання, і відповідаючи на них в письмовому вигляді, отримуємо послідовний виклад теми від А до Я. Далі ми ретельно записуємо по кожній темі все, що залишилося не охопленим: конспекти, списки, основні поняття і ключові слова.

Далі ми ретельно записуємо по кожній темі все, що залишилося не охопленим: конспекти, списки, основні поняття і ключові слова

Отже, можливо, ви вже списали одну зошит цілком. Переходимо до завершального етапу.

Крок 5. Дослідіть результати аналізу.

Етап вибору досить простий.

Ми уважно переглядаємо записи і вибираємо той проект, за яким зібралося найбільше матеріалу (написано, намальовано, вклеєна і т.д.). Цей проект готовий більше, ніж всі інші. Чому так сталося? Ймовірно, ви витратили багато часу на його обдумування, і шлях від ідеї на папері до реалізації його в інтернеті буде найкоротшим. А ніщо так не надихає, як швидкий результат.

Найбільша «плюшка» - все, що ви написали в процесі збору та аналізу інформації, можна використовувати для побудови і наповнення блогу: створити його структуру і накидати контент-план.

саморозвиток # Блогінг

Але про що писати?
Як вибрати тему, якщо нічого не приходить в голову, або, навпаки, цікавих тем занадто багато?
Яке доменне ім'я взяти?
Який формат віддати перевагу?
Яким чином ідея перетворюється в онлайн-проект?
Чому так сталося?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.