Статьи

Вибір CMS: який движок вибрати для сайту

 1. Що ж таке CMS?
 2. Яка CMS краще: платне або безоплатне?
 3. Як вибрати функціональний движок для сайту
 4. Найпопулярніші движки сайтів. ТОП-3 кращих безкоштовних CMS

на початковому етапі створення сайту ми обговорюємо з клієнтом ряд питань, одним з яких є вибір CMS. Вибір движка для сайту досить важкий. Сьогодні розроблено з десяток безкоштовних (а платних ще більше) систем, які за своєю структурою і можливостями, практично, ідентичні і відрізняються тільки дрібними нюансами. Щоб заощадити час клієнтів на пошуки відповіді який движок вибрати для сайту і порадувати своїх читачів новою цікавою і корисною статтею в своєму блозі, ми вирішили підняти тему CMS і розкласти її "по поличках".

Що ж таке CMS?

Почнемо з самого початку Почнемо з самого початку. Якщо ви один з тих, хто ще не знайомий з цією американською абревіатурою, вам напевно захочеться дізнатися що ж вона означає і навіщо взагалі потрібна ця система.

CMS (Content Management System) - це система управління контентом. Простіше кажучи, це серце сайту, за допомогою якого можна розміщувати, додавати, редагувати і управляти інформацією на сайті і доступом до неї. Движок допомагає впорядкувати весь контент в залежності від його розміщення на сторінках. До того ж, CMS - це ідеальний спосіб долучити одночасно декількох співробітників, що виконують різну роботу: контент-менеджера, копірайтера, SEO-фахівців і т.д.

Дана система включає ряд можливостей. З її допомогою можна не тільки створювати сторінки і цілі каталоги продукції, писати характеристики, але і розміщувати відео- і аудіофайли. Одним словом, це багатофункціональний редактор сайту.

Яка CMS краще: платне або безоплатне?

У зв'язку з популяризацією CMS, багато розробників пишуть свої движки і продають їх. Звернувшись до них, ви можете почути цілий список переваг їх творіння, мовляв, їх движок такий класний, що ось-ось і сам почне варити борщі. Насправді ж, платна CMS відрізняється від безкоштовної тільки більш розширеним функціоналом і то не завжди і часто тільки в певному напрямку, тому краще підходить для вирішення певних завдань. Але при цьому не можна сказати, що безкоштовна CMS не допоможе досягти поставлених цілей. Вона цілком здатна конкурувати з платними версіями і залишитися всього на півкроку позаду. Тому, якщо вашою метою варто замовити нескладний сайт, то вибір безкоштовної CMS - мудре і економне рішення.

Як вибрати функціональний движок для сайту

Кожен розробник движка, незалежно від того платний він чи ні, говорить про його багатофункціональності. Недосвідченій людині складно об'єктивно оцінити який краще вибрати CMS для його сайту. Тому перед ствердною рішенням оціните кілька важливих критеріїв, яким має відповідати CMS.

Зручне і просте редагування контенту

Раз ви відмовилися від HTML-коду, логічно, що хочете зручності і простоти в редагуванні контенту. Тому движок повинен дозволяти моментально публікувати та змінювати контент за допомогою кнопок, зрозумілих на примітивному рівні, а, значить мати інтерфейс WYSIWYG (What You See Is What You Get - що ти бачиш, то і отримаєш)

SEO + CMS = дружба

Тут мова йде про комплекс характеристик і функцій, які дозволяють адаптувати сайт до вимог пошукових роботів. Звичайно, все CMS СЕО-дружні, але вам необхідно об'єктивно оцінити чи достатньо цього для успішного розкручування сайту.

кастомізація контенту

Кожна система управління дозволяє швидко публікувати сторінки, тексти і т.д. Головне у виборі CMS - це зрозуміти чи зможе вона правильно кастомизировать контент під запити ЦА. Наприклад, якщо ви розробляєте інтернет-магазин, у вас повинна бути можливість додавати картки товару. Якщо ведете інформаційний блог, то движок повинен публікувати на сторінці нові пости.

Рівень доступу іншим користувачам

Добре було б, якщо ваші постійні клієнти мали додаткові можливості. Наприклад, окрема закрита група для спілкування і обговорення. Або можливість модераторам в обмеженому доступі редагувати ту чи іншу сторінку. Якщо ви плануєте створювати такі функції на своєму сайті, CMS зобов'язана дозволити зробити це.

Найпопулярніші движки сайтів. ТОП-3 кращих безкоштовних CMS

Ми не можемо однозначно сказати який движок краще, адже його вибір залежить від конкретних потреб. Але наш досвід і популярність в застосуванні систем дозволили нам виділити трійку лідерів.

WordPress

Ця CMS з'явилася в якості блог-платформи і з часом отримала розвиток функціоналу, а з ним і популярність. Сьогодні WordPress використовується при створення будь-яких типів сайтів : Від блогів до великих комерційних інтернет-проектів.

плюси:

 • Найпопулярніший движок. Раз його найчастіше використовують, це свідчить про його функціональності і зручності;
 • Дуже широкий набір плагінів для різних типів сайтів;
 • Є тип інтерфейсу WYSIWYG, який полегшить роботу з HTML-розміткою;
 • Не потребує досвіду в роботі і особливих знань.

мінуси:

 • Через величезну набору плагінів необхідно правильно вибрати настройки, щоб отримати зручність і можливість використовувати тільки те, що необхідно для сайту;
 • Якщо ви новачок, можна зіткнутися з проблемами при установці.

Висновок: WordPress - кращий варіант для простого адміністрування сайту. Якщо витратити трохи часу і кастомизировать всі налаштування, цей движок стане ідеальним варіантом, як для новинних ресурсів і блогів, так і для e-commerce сайтів.

10% користувачів вважають за краще Джумла. Цей движок - щось середнє між багатофункціональністю і простотою управління. Але, незважаючи на це, Джумла має зручний інтерфейс.

плюси:

 • CMS є функціональним інструментом для розробки сайту;
 • Підтримує протоколи контролю і обмеження доступу;
 • Є адміністративна панель з широким функціоналом;
 • Дуже проста установка, з якою зможе впоратися навіть новачок;
 • Дуже гарний дизайн.

мінуси:

 • CMS універсальна, але досить поверхнева;
 • Не підходить для розробки інтернет-магазинів і порталів з великою відвідуваністю.

Висновок: Якщо ви шукайте багату, гнучку структуру движка з широким вибором функціоналу, то - кращий варіант. При виборі не забудьте, що система має свої фічі, в яких потрібно розбиратися.

Drupal

Ця система створена для розробників, які потребують дружньому інтерфейсі і величезній кількості функціоналу, щоб створювати складні сайти. Логічно, що робота з цієї CMS вимагає знань і навичок.

плюси:

 • Наявність хуков, за допомогою яких вдається уникнути проблем в управлінні;
 • Наявність модулів, що дозволяють створювати будь-які типи даних і їх відображення;
 • Наявність модуля Taxonomy, за допомогою якого можна розподілити контент за категоріями, підкатегоріями і рівнями;
 • Є цілий форум для користувачів CMS, завдяки чому можна отримати пораду, допомогу або рекомендацію;
 • Колосальний вибір плагінів, що підвищують функціональність системи.

мінуси:

 • Не підходить для новачків. Це складна CMS, що вимагає знань;
 • CMS вимагає високої продуктивності ПК. Через її нестачі можуть виникнути складності у використанні.
 • Складна для розуміння клієнтів, з інтуїтивністю розуміння тут дуже тяжко.

Висновок: Дуже складний, але, разом з тим, багатофункціональний інструмент управління. Оптимальний варіант для складних і об'ємних проектів.

Підведемо підсумки

Краща CMS - це та, яка зможе максимально задовольнити ваші запити і вимоги сайту за допомогою свого функціоналу. Перед тим як вибрати движок, детально продумайте що ви хочете бачити на своєму сайті, які функції він буде виконувати, оцініть свої знання, здібності і кількість часу, який ви могли б виділити на своє навчання. Не поспішайте, вибираючи занадто простий або дуже складний варіант. Тільки об'єктивна оцінка допоможе вам вибрати движок для свого сайту.

З вас like! Підписуйтесь на наш блог, попереду ну дуже багато цікавого!

Що ж таке CMS?
Яка CMS краще: платне або безоплатне?
Що ж таке CMS?
Яка CMS краще: платне або безоплатне?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача