Статьи

Вальці для вощини - помічник бджоляра.

Якість і ціна вощини виробленої сьогодні, далеко не завжди влаштовує сучасного бджоляра

Якість і ціна вощини виробленої сьогодні, далеко не завжди влаштовує сучасного бджоляра. Бджоляр стикається з тим, що не всі виробники вощини дотримуються чітких правил, які необхідні для виробництва якісної вощини. Бажаючи заощадити, деякі виробники порушують виробничий процес і економлять на часу стерилізації (знижують витрати на електрику). Але основна проблема при цьому - це велика ймовірність зараження вашої пасіки хворобами з інших пасік. Ви не можете бути впевнені в тому, що у воску з якого виготовлена ​​вощина немає гнилизна. Так само іноді в пасічний віск додають парафін і стеарин. Поставлена ​​в вулик вощина з такими добавками НЕ відтягуватиметься бджолами.

Але не варто засмучуватися. У будь-якій ситуації є рішення. З кожним роком, все більше бджолярів набувають вальці для виготовлення вощини. Розуміючи, що це придбання позбавить їх від серйозних проблем. Крім зниження небезпеки поширення хвороб на пасіці, придбання гравірованих валец прибере витрати на покупку вощини, як мінімум, а можливо і на придбання ліків для боротьби з можливими паразитами. Є ще один плюс. Роблячи для себе якісну вощину, ви зможете продавати її своїм друзям і знайомим.

Процес виробництва на своїх гравірованих вальцях для вощини не дуже складний. Головне дотримуватися деякі важливі моменти виробництва. Розіб'ємо процес виробництва на три етапи.

Перший етап - стерилізація воску. Навіщо ж вона потрібна? Віск з якого ви збираєтеся робити вощину, потрібно обов'язково стерилізувати, щоб можливі хвороби, які були в ньому, не були перенесені в здорову сім'ю. Також, при процесі стерилізації, віск, при охолодженні, стає більш пластичним, а значить, вощина НЕ буде ламатися. Як правильно провести процес стерилізації. Віск топлять, і доводять до температури 130 ° C. Цю температуру потрібно підтримувати протягом 2-х годин. Потім віск може охолонути до температури 70 ° C.

Другий етап - це створення воскових пластин. Які найбільш просто виходять шляхом занурення підготовленого листа фанери, з розмірами 400Х265х3 мм в розплавлений віск. Попередньо занурюємо фанеру в пересичений сольовий розчин (концентрація припиняється, коли сіль перестає розчинятися). Далі фанерний шаблон поміщаємо в холодну воду (6-12 ° C) протягом 6-8 секунд. Після цього струсіть воду з шаблону, витріть його губкою і помістіть в рідкий віск. Для цього використовуйте контейнер з розмірами: довжиною 300-310 мм, шириною 50-60 мм, висотою 430-450 мм. Матеріал контейнера може бути нержавіюча сталь, алюміній, а так-же метали інертні по відношенню до воску. Занурення і витяг шаблону, має відбуватися в такому порядку: шаблон занурюється у віск, виймається з нього, 3-4 секунди охолоджується на повітрі, потім знову занурюється. Щоб створити достатню товщину заготовки, потрібно повторити цю процедуру 3-4 рази. Далі поміщаємо шаблон в холодну воду, щоб віск охолов. Відокремити заготовку від шаблону можна обрізавши віск по краях ножем, потім відокремити лист від шаблону.

Третій етап - це прокатка воскових заготовок (пластин), через гравірування вальці для вощини. Перед гравіюванням вощини змащуємо вали мильним розчином, щоб вийшла вощина не прилипала до них. З гарячої води дістаємо заготовку і, під прямим кутом, заводимо її між двох валів. Край листа повинен бути перпендикулярний осі вальців. Отримані отгравірованние листи обрізаємо за допомогою лекала і ножа. Вощина готова.

Так само є ще кілька способів виробництва воскових заготовок. Робиться форма з фанери і дерев'яного брусочки. Заливається в форму гарячий стерилізований віск. Далі потрібно почекати близько 20 хвилин (залежить від температури приміщення, де відбувається виробництво заготовок). Утворені заготовки спочатку пропускають через гладкі вальці (які можна придбати окремо), а потім через гравірування і отримують отгравірованние заготовки, які за допомогою лекала обрізаються, і вже використовуються в наващивании рамок.

Зараз купити вальці для виготовлення вощини можна прямо від виробника, причому від українського виробника. Вообщем користь від цієї покупки важко оцінити в грошах.

Детальніше: https://www.uley.in/product-category/valci-2/

Поділитися:

Навіщо ж вона потрібна?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.