Статьи

В Одесі та області безробітних стало більше

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

30 жовтня 2018, 17:35 Переглядів: 30 жовтня 2018, 17:35 Переглядів:   Фото: pixabay

Фото: pixabay.

За п'ять років загальний рівень безробіття в Одеській області зріс на два відсотки, але і пропозицій на ринку праці стало більше. журналісти "Сегодня" продовжують спецпроект "Одеса в цифрах: життя за 5 років" , І на цей раз ми розповімо про зміни в сфері зайнятості.

РОБОТА

Практично всі сфери економічної діяльності зазнали змін, і, за даними Головного управління статистики в Одеській області, зайнятість населення в основних видах діяльності зменшується, а безробіття зростає.

Єдина сфера, яка може похвалитися збільшенням кількості працівників - держуправління, оборона і обов'язкове соціальне страхування. До слова, пік чисельності співробітників там припав на 2015 рік: в підрахунках управління статистики пояснюється, що тоді враховували і тимчасових співробітників, задіяних в проведенні місцевих виборів.

Кандидат економічних наук Одеського національного університету імені Мечникова Світлана Брошкова пояснює, що військово-промисловий комплекс розвивається відповідно логіці геополітичних подій.

"У зв'язку із зростанням військових дій, агресії Росії по відношенню до України, природно, єдине, що ми можемо робити - це нарощувати оборону", - підкреслила вона.

Самий різкий стрибок за цей час стався в сфері оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспорту і мотоциклів. Хоча цей сектор весь цей час лідирує за кількістю зайнятих у ньому працівників, в 2013-му їх кількість різко знизилося. Після коливання продовжилися, але вони вже не були такими значними.

За словами Брошковой, спад пов'язаний з тим, що частина грошей з основного бюджету країни перерозподіляють в більш перспективні і розвиваються напрямки (в нашому випадку - сферу оборони), а інша йде на соціальні виплати. Простіше кажучи, через нестачу фінансування сфера не може розвиватися, тому і скорочуються робочі місця.

Зміни практично не торкнулися сфери мистецтва, спорту, розваг та відпочинку, тимчасового розміщення та організації харчування, а також адміністративного та допоміжного обслуговування.

ПЛАТА ЗА ПРАЦЮ

А ось статистика заробітної плати приємно радує око, правда, якщо не враховувати курс гривні по відношенню до долара, який з восьми гривень на початку 2013-го до кінця 2017 го зріс до 28 грн.

Найбільше стали отримувати фінансисти і страховики, а також ті, хто працює в сфері транспорту, складського господарства, поштової та кур'єрської діяльності. Середньомісячна номінальна зарплата штатних працівників там виросла більш ніж в два рази. Втім, експерт програми "Міжнародна і внутрішня політика" Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич зазначає, що таке зростання не завжди говорить про позитивні тенденції в галузі.

Наприклад, у сфері фінансової та страхової діяльності збільшення заробітної плати супроводжує зменшення кількості працівників. За його словами, це може бути пов'язано із застосуванням нових бізнес-підходів, наприклад, автоматизації деяких процесів. Що стосується сфери транспорту і складського господарства, то тут збільшення зарплати, на думку Тишкевича, пояснюється тим, що після анексії Криму навантаження на одеський порт збільшилася.

ЧОЛОВІКІВ НАЙБІЛЬШЕ

Загальна кількість безробітних, а тут співробітники служби статистики враховують людей у ​​віці від 15 до 70 років, зросла на 2%. Якщо ж заглибитися в деталі, то можна помітити цікаві тенденції. Так, якщо в 2013-му найбільший відсоток безробітних у сільській місцевості припадав на вікову категорію 35-39 років, то в 2017-му - на молодь 25-29 років.

До 2015 року більше зростання безробіття спостерігався в містах, а в 2016-2017 роках - в селах. Примітно, що відсоток безробітних серед чоловіків весь цей час був вище, ніж серед жінок.

Світлана Брошкова пояснює це тим, що жіноча половина населення набагато більш адаптивна: "Чоловіки менше піддаються перенавчання при зміні робочої діяльності, структурна перебудова для них досить важка".

РОБОТА Є

За даними експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу Head Hunter Україна, найбільш активними протягом цього періоду були роботодавці та здобувачі в Одесі, а також у Чорноморську, Ізмаїлі, Білгород-Дністровському та Південному.

Найбільше вакансій пропонували в сфері продажів і інтернет-технологій. До слова, у 2017-му і першій половині 2018 го найвища конкуренція була серед претендентів, які претендують на посади менеджерів вищої ланки, юристів, вакансії без досвіду, а також на роботу в галузях видобутку сировини, мистецтва, медіа і розваг.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що, за останніми даними, найнижчий рівень безробіття по Україні зафіксовано в Харкові - 5,1% від працездатного населення, тоді як по країні середній показник становить вже 8,9%.

Ми вже писали про те, що початок нового ділового сезону в Україні не принесло прогнозований різкий приріст вакансій , А в вересні навіть відзначався спад пропозицій від компаній.

Нагадаємо, раніше "Сегодня" дізналася, в яких сферах "працівникам на годину" платять найбільше .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Робота в Одеській області: людей стало менше, а плата - більше". інші Новини Одеси дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

дана Мітанова

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).