Статьи

Установка оперативної пам'яті

 1. Як встановити оперативну пам'ять в звичайний комп'ютер
 2. Як додати оперативної пам'яті в ноутбук

Всім привіт ! У сьогоднішній статті розповімо, як як правильно встановити оперативну пам'ять. Ті, хто вирішив додати оперативної пам'яті в комп'ютер напевно вже собі вже вибрали оперативку. Проте, радимо ознайомитися з ще однією нашою публікацією, з якої Ви дізнаєтеся, як збільшити оперативну пам'ять комп'ютера або ноутбука .

За посиланням вище, Ви дізнаєтеся, що оперативна пам'ять буває різна і скільки оперативної пам'яті можна поставити, а також, що все може бути не так тривіально в установці ОЗУ для ноутбуків. Крім того, дана стаття в нагоді, якщо Ви хочете встановити додаткову оперативну пам'ять.


Як встановити оперативну пам'ять в звичайний комп'ютер

Отже, Ви вже купили і тримайте в руках потрібний модуль оперативної пам'яті . Покоління даного модуля ОЗУ підходить до вашої материнської плати. Також не забувайте, що обсяг оперативної пам'яті повинен бути таким, щоб модуль або модулі оперативної пам'яті могли підтримуватися вашою материнською платою.

Іншими словами, перед установкою переконайтеся, що материнська плата вашого комп'ютера не тільки підтримує наявний обсяг модулів пам'яті, але і дане конкретне покоління, оскільки оперативна пам'ять буває різна: DDR, DDR2, DDR3, EDO, MicroDIMM, SDRAM і SODIMM. Особливо це стосується випадків, коли потрібно поставити додаткову оперативну пам'ять. При установці або заміні оперативної пам'яті деякі «знавці» стверджують, що користувач може зіткнутися з такими проблемами:

 1. З електростатичними зарядами.
 2. Некоректними параметрами в BIOS.
 3. Неправильна встановленням модулів DIMM.

На цьому грунті можна зустріти дурні поради про додавання оперативної пам'яті:

 • Для запобігання накопиченню електростатичного електрики при роботі з чутливими мікросхемами, не варто одягати одяг з синтетики або взуття зі шкіряною підошвою (або стояти на гумовому килимку).
 • Зніміть накопичений електростатичний заряд, взявшись за корпус системного блоку.
 • Також можна використовувати спеціальний заземлюючий браслет на зап'ясті, який можна придбати в магазині електроніки.

Ви тільки вдумайтеся в цю ахінею! Шапочку з фольги НЕ надіти? Знайте, що ці проблеми висмоктані з пальця людьми, далекими від реальності. Звичайно, бувають проблеми зі статикою і заземленням корпусу комп'ютера, але вони трапляються рідко і до установки оперативної пам'яті практично не мають відношення.

Правда, тут варто зауважити, що якщо Ви хочете зробити установку додаткової оперативної пам'яті, то може постати питання несумісності модулів. Але до самого процесу установки це має непряме відношення.


Головне перед установкою знеструмити комп'ютер і дати йому постояти хвилин п'ять. Зазвичай, установка оперативної пам'яті правильного формфактору займає хвилин п'ять. Для заміни оперативної пам'яті пам'яті в стандартних ПК слід спиратися на такі поради:

 1. Вимкніть ПК і від'єднайте кабель живлення. Почекайте деякий час, поки зникне залишковий заряд на платі.
 2. Розкрийте системний блок. Зазвичай кришка тримається на двох або рідше чотирьох гвинтах.
 3. Акуратно відсуньте кабелі, які можуть перешкоджати вільному доступу роз'ємів пам'яті. Перед відключенням дроти запам'ятайте, куди він був підключений, але краще нічого не відключати, - в більшості випадків встановити оперативну пам'ять можна безперешкодно.
 4. Якщо Вам потрібно витягти модуль, щоб на його місце поставити оперативну пам'ять більшого обсягу або частоти, то досить розвести в сторони бічні фіксатори, які тримати модуль.
 5. Більшість сучасних материнських плат підтримують двоканальний режим роботи оперативної пам'яті. Його плюс в тому, що модулі пам'яті працюють, співпрацюючи один з одним. Вам потрібно визначити, які саме роз'єми слід задіяти для коректної роботи плати в двоканальному режимі. Такі роз'єми мають різний колір (попарно). Тобто при установці двох однакових модулів пам'яті їх слід поставити в роз'єми однакового кольору.

Далі, показаний процес установки модуля оперативної пам'яті. Установка додаткової оперативної пам'яті здійснюється також, просто використовуйте ще один слот. Добираємося до роз'ємів:

На планках RIMM і DIMM присутні спеціальні ключі, за допомогою яких відбувається правильна орієнтація планки в відповідному роз'ємі. Тобто у будь-якого формфактора або покоління пам'яті є свій ключ, за яким і потрібно встановити планку оперативки. Перед вставкою модуля необхідно переконатися, що пластикові засувки, розташовані з боків, розведені в сторони:

Після установки оперативної пам'яті в слот материнської плати, досить акуратно натиснути на модуль і засувки самі встануть на місце.

Якщо перед установкою були відключені заважають дроти - поверніть їх на місце і закрийте кришку системного блоку, підключивши кабель живлення. Після установки додаткової оперативної пам'яті може знадобитися під час запуску програми налаштування BIOS для збереження нових параметрів, але зазвичай комп'ютер все розуміє сам і просто почнеться штатна завантаження операційної системи. Переважна більшість сучасних систем в автоматичному режимі визначають новий розмір пам'яті і вносять необхідні зміни в BIOS.

Як додати оперативної пам'яті в ноутбук

Ось ми і дісталися до ноутбуків. Установка оперативної пам'яті в ноутбук це майже лотерея, оскільки спочатку потрібно з'ясувати, чи можлива установка в конкретно вашу модель ноутбука. На початку статті ми вже давали посилання на публікацію, де описується підбір пам'яті . Тому загострювати на цьому увагу не будемо.

Перше, що потрібно з'ясувати перед тим, як додати оперативну пам'ять в ноутбук - чи є у ноутбука додатковий слот, чи не зайнятий він. Це не стосується того випадку, коли Ви хочете замінити оперативну пам'ять. Ноутбуки всі різні, тому додатковий слот пам'яті може бути відсутнім або ж бути розташований в важко доступному місці. Наприклад, ось в такому:

Або таке:

Тому для багатьох моделей додавання оперативної пам'яті в ноутбук може стати проблемою. Але частіше, досить просто відкрутити кришку на днище ноутбука:


Витягнути модуль пам'яті, звільнивши від спеціальних кріплень, при необхідності заміни:

І встановити нову оперативну пам'ять SODIMM на місце:

Після додавання оперативної пам'яті можна скористатися спеціальною утилітою діагностики і переконатися, що пам'ять функціонує коректно, але краще просто зайти в властивості системи і подивитися на обсяг використовуваної оперативної пам'яті. Сподіваємося, наша стаття виявилася корисною і у Вас вийшло правильно поставити оперативну пам'ять. Читайте smartronix.ru !

Шапочку з фольги НЕ надіти?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача