Статьи

Українець приручив 500 голубів, зробив з них акторів і відкрив з ними чемпіонат по футболу

Крилатий листоноша може знайти дорогу до Криму навіть з Мінська. Фото: & nbsp; А. Федонкін

Українець приручив 500 голубів, зробив з них акторів і відкрив з ними чемпіонат по футболу Олексій Федонкін https://cdn.segodnya.ua/img/article/4103/10_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article /4103/10_tn.jpg 2013-01-16T10: 14: 38 + 02: 00 Крим Голубівник займається тільки вихованцями, їх розведенням і продажем, а також організовує змагання

Ім'я Леоніда Бойка стало відомо кримчанам незадовго до євро -2012. Голубівник загорівся ідеєю привезти своїх крилатих улюбленців на стадіон "Донбас Арена" і випустити в небо в день відкриття чемпіонату.

У пошуках підтримки він виходив чимало владних коридорів (де ми з ним і познайомилися), але реалізував свою мрію сам. Як виявилося, Леонід Леонідович не тільки ентузіаст, але ще і найбільший голубівник Криму, який знає все про цих красивих птахів і керує клубом поштово-спортивного голубівництва "Чорноморська хвиля".

"Фактично я з'явився на світло на голубника, - розповідає нам Леонід Бойко, коли ми переступаємо поріг його будинку в селі Трудове в передмісті Сімферополя. - Батько якраз копав яму для її будівництва, коли у матері почалися перейми. До батька любов до птахів передалася ще від діда, який помер на війні, а до мене вже - від нього. Пам'ятаю, як в сім років підслухав розмову батька зі знайомим з іншого села, у якого були хороші голуби. Ми з двоюрідним братом потайки вирушили до нього, щоб випросити кілька птахів, чекали до пізньої ночі, але нічого так і не отримали. Коли я прийшов додому, батько покарав мене ремінцем, а вранці розбудив проханням вийти на подвір'я. Я думав, мене там чекала робота за пізнє повернення додому, але замість того побачив на татовому мотоциклі клітку з голубами - так у мене з'явилися перші птахи ".

Сьогодні в скромному подвір'ї Леоніда Леонідовича - три голубники, в яких живуть 500 птахів. Годувати доводиться спеціальними сумішами зерна і різними добавками, так як за учасниками поштово-спортивних змагань, як і за будь-якими спортсменами потрібен хороший догляд. Найрідкісніші види: високольотні метелики і азіатські голуби. Перші відомі тим, що можуть триматися в повітрі на одному місці, а азіатські роблять різні "піруети".

Скільки коштів витрачається на їх утримання, голубівник не говорить, а ціна одного птаха в залежності від породи, за його словами, коливається від десяти гривень до десятків тисяч доларів.

Будинок для вихованців. Голубівник планує встановити камеру всередині, щоб стежити за життям птахів. Фото: А. Федонкін

З посмішкою на обличчі згадує Леонід Леонідович, як завжди тримав невелику клітку з голубами навіть під час служби в армії, як потім дивувалися його досить романтичному заняття по службі, коли він в 1960-х працював у карному розшуку Криму. Зараз йому 65 років, він - пенсіонер, займається тільки вихованцями, їх розведенням і продажем (при цьому запевняє, що витрачає на догляд більше, ніж заробляє), а також організовує змагання. Проходять вони так: птахів з номерами на лапках вивозять на певну дистанцію і випускають. Відстані можуть обчислюватися як сотнями, так і десятками тисяч кілометрів. А головна небезпека в дорозі - це соколи і яструби, які можуть "спортсмена" зловити.

НА СЦЕНУ І АРЕНУ. Той факт, що Євро-2012 обходить Крим стороною, Леоніду Леонідовичу не давав спокою. "Вирішив відкрити зі своїми голубами змагання. Кримська влада сказали, що коштами допомогти не можуть, але обіцяли зв'язатися з оргкомітетом, щоб нас там зустріли. гроші на оренду автобуса - а це 6 тис. грн - зібрали друзі та знайомі. Я взяв з собою близько двохсот голубів і відправився до Донецька. Приїхали в місто: нас ніхто не зустрів, голуби голодні, ночувати ніде. Дочекалися ранку і випустили їх перед самим стадіоном - всередину ніхто не пустив. А вже ввечері почали дзвонити з телебачення, говорили, що хочуть нас зняти, люди дякували і підтримували мій вчинок ".

Ще один порив душі Леоніда Бойка - спектакль за комедією Володимира Меньшова "Любов і голуби", поставлений прямо в Трудовому на саморобній сцені. Акторами були самі селяни і, звичайно, птиці.

СИМВОЛ добрих починаннях. На питання, яким чином голуби знаходять дорогу додому, Леонід Леонідович знизує плечима: "Не знаю! Науці це поки невідомо. У мене, наприклад, є самка-чемпіон, яка долетіла з Мінська в Сімферополь під час змагань. У Криму навіть проводилися дослідження: на голуба чіпляли камери, потім на записаному відео дивилися, як він повертається додому, але так нічого і не зрозуміли ". А ще Леонід Леонідович впевнений, що голуб - це не тільки птах світу:" Це ще і символ якихось добрих починань. І моя мрія, щоб голубів завжди запускали на весіллях і на відкриттях чогось нового і хорошого ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача