Статьи

Українець приручив 500 голубів, зробив з них акторів і відкрив з ними чемпіонат по футболу

Крилатий листоноша може знайти дорогу до Криму навіть з Мінська. Фото: & nbsp; А. Федонкін

Українець приручив 500 голубів, зробив з них акторів і відкрив з ними чемпіонат по футболу Олексій Федонкін https://cdn.segodnya.ua/img/article/4103/10_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article /4103/10_tn.jpg 2013-01-16T10: 14: 38 + 02: 00 Крим Голубівник займається тільки вихованцями, їх розведенням і продажем, а також організовує змагання

Ім'я Леоніда Бойка стало відомо кримчанам незадовго до євро -2012. Голубівник загорівся ідеєю привезти своїх крилатих улюбленців на стадіон "Донбас Арена" і випустити в небо в день відкриття чемпіонату.

У пошуках підтримки він виходив чимало владних коридорів (де ми з ним і познайомилися), але реалізував свою мрію сам. Як виявилося, Леонід Леонідович не тільки ентузіаст, але ще і найбільший голубівник Криму, який знає все про цих красивих птахів і керує клубом поштово-спортивного голубівництва "Чорноморська хвиля".

"Фактично я з'явився на світло на голубника, - розповідає нам Леонід Бойко, коли ми переступаємо поріг його будинку в селі Трудове в передмісті Сімферополя. - Батько якраз копав яму для її будівництва, коли у матері почалися перейми. До батька любов до птахів передалася ще від діда, який помер на війні, а до мене вже - від нього. Пам'ятаю, як в сім років підслухав розмову батька зі знайомим з іншого села, у якого були хороші голуби. Ми з двоюрідним братом потайки вирушили до нього, щоб випросити кілька птахів, чекали до пізньої ночі, але нічого так і не отримали. Коли я прийшов додому, батько покарав мене ремінцем, а вранці розбудив проханням вийти на подвір'я. Я думав, мене там чекала робота за пізнє повернення додому, але замість того побачив на татовому мотоциклі клітку з голубами - так у мене з'явилися перші птахи ".

Сьогодні в скромному подвір'ї Леоніда Леонідовича - три голубники, в яких живуть 500 птахів. Годувати доводиться спеціальними сумішами зерна і різними добавками, так як за учасниками поштово-спортивних змагань, як і за будь-якими спортсменами потрібен хороший догляд. Найрідкісніші види: високольотні метелики і азіатські голуби. Перші відомі тим, що можуть триматися в повітрі на одному місці, а азіатські роблять різні "піруети".

Скільки коштів витрачається на їх утримання, голубівник не говорить, а ціна одного птаха в залежності від породи, за його словами, коливається від десяти гривень до десятків тисяч доларів.

Будинок для вихованців. Голубівник планує встановити камеру всередині, щоб стежити за життям птахів. Фото: А. Федонкін

З посмішкою на обличчі згадує Леонід Леонідович, як завжди тримав невелику клітку з голубами навіть під час служби в армії, як потім дивувалися його досить романтичному заняття по службі, коли він в 1960-х працював у карному розшуку Криму. Зараз йому 65 років, він - пенсіонер, займається тільки вихованцями, їх розведенням і продажем (при цьому запевняє, що витрачає на догляд більше, ніж заробляє), а також організовує змагання. Проходять вони так: птахів з номерами на лапках вивозять на певну дистанцію і випускають. Відстані можуть обчислюватися як сотнями, так і десятками тисяч кілометрів. А головна небезпека в дорозі - це соколи і яструби, які можуть "спортсмена" зловити.

НА СЦЕНУ І АРЕНУ. Той факт, що Євро-2012 обходить Крим стороною, Леоніду Леонідовичу не давав спокою. "Вирішив відкрити зі своїми голубами змагання. Кримська влада сказали, що коштами допомогти не можуть, але обіцяли зв'язатися з оргкомітетом, щоб нас там зустріли. гроші на оренду автобуса - а це 6 тис. грн - зібрали друзі та знайомі. Я взяв з собою близько двохсот голубів і відправився до Донецька. Приїхали в місто: нас ніхто не зустрів, голуби голодні, ночувати ніде. Дочекалися ранку і випустили їх перед самим стадіоном - всередину ніхто не пустив. А вже ввечері почали дзвонити з телебачення, говорили, що хочуть нас зняти, люди дякували і підтримували мій вчинок ".

Ще один порив душі Леоніда Бойка - спектакль за комедією Володимира Меньшова "Любов і голуби", поставлений прямо в Трудовому на саморобній сцені. Акторами були самі селяни і, звичайно, птиці.

СИМВОЛ добрих починаннях. На питання, яким чином голуби знаходять дорогу додому, Леонід Леонідович знизує плечима: "Не знаю! Науці це поки невідомо. У мене, наприклад, є самка-чемпіон, яка долетіла з Мінська в Сімферополь під час змагань. У Криму навіть проводилися дослідження: на голуба чіпляли камери, потім на записаному відео дивилися, як він повертається додому, але так нічого і не зрозуміли ". А ще Леонід Леонідович впевнений, що голуб - це не тільки птах світу:" Це ще і символ якихось добрих починань. І моя мрія, щоб голубів завжди запускали на весіллях і на відкриттях чогось нового і хорошого ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то