Статьи

RLT

 1. Короткий опис Опис як встановити та запускати повноцінну версію Windows XP з-під Windows Vista або...
 2. 1. Створення віртуальної машини
 3. 2. Налаштування віртуальної машини
 4. 3. Установка і настройка Windows

Короткий опис

Опис як встановити та запускати повноцінну версію Windows XP з-під Windows Vista або Windows 7 за допомогою програми Oracle VirtualBox. В даному випадку Windows XP встановлюється на віртуальну машину і запускається як окремий додаток в Windows Vista, Windows 7 або в будь-який інший операційної системи, включаючи різні дистрибутиви Linux. Таким чином можна вирішити проблеми з сумісністю різних програм і драйверів з Windows Vista, Windows 7 або з іншою операційною системою.

невелике введення

Напевно, багато хто з вас, мої шановні читачі, вже встигли встановити і спробувати Windows Vista і Windows 7. Начебто всім гарні системи, але ось деякі програми і старі ігри не запускаються в новій операційній системі, та й драйвера до деяких пристроїв не працюють. Що ж робити в цьому випадку? Відмовлятися від принад нової версії Windows?
Насправді існує кілька способів вирішити цю проблему. Найочевиднішим є установка Windows XP другий системою з можливістю вибору при завантаженні яку включати. Цей спосіб описаний в цій статті: Установка Windows XP другий системою на ноутбук з Windows 7 або Windows Vista. Але ось тут виникають незручності. Заради якоїсь там програми потрібно перезавантажувати ноутбук, включати Windows XP, попрацювати з програмою, перезавантажити ноутбук і включити Windows 7, наприклад. Незручно, правда? А що робити якщо улюблений USB-модем лише в Windows XP нормально працює? Перезавантажувати систему і включати Windows ХР заради того, щоб посидіти в Інтернеті?
На щастя, рішення є. Windows XP можна встановити на віртуальну машину і запускати з-під будь-якій операційній системи як окрему програму. За таким принципом працює Microsoft Windows 7 XP Mode. Гарна технологія, але ось для її роботи необхідна підтримка ноутбуком віртуалізації, та й працює вона лише в Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate і Windows 7 Enterprise. А що робити, якщо на ноутбуці Windows Vista варто?
І тут на допомогу приходить відмінна програма VirtualBox від Sun. Вона є повністю безкоштовною, дозволяє створювати віртуальні машини на ноутбуці, на які можна встановити безліч операційних систем. Плюсом цієї утиліти в порівнянні з Microsoft Windows 7 XP Mode є підтримка тривимірної графіки для віртуальних машин, для її роботи не потрібна апаратна віртуалізація, а також те, що її можна запускати на будь-яких версіях Windows, Linux і т.д .. Мінусом є те , що формально потрібна ліцензійна Windows XP, хоча з урахуванням наших реалій ... :)
У цій статті буде розглянуто процес установки Windows XP на віртуальну машину. Весь процес можна розбити на такі етапи:

 1. Створення віртуальної машини;
 2. Налаштування віртуальної машини;
 3. Установка і настройка Windows.

Якщо у вас виникнуть проблеми або питання по роботі з віртуальною машиною Virtual Box, то вам варто звернутися за допомогою в дану тему форуму: Обговорення утиліти Sun VirtualBox і рішення проблем з її роботою.

1. Створення віртуальної машини

Перш за все, потрібно встановити утиліту VirtualBox ( завантажити ). Під час установки важливо відзначити такі опції:
Перш за все, потрібно встановити утиліту VirtualBox (  завантажити  ) Також будуть встановлені системні пристрою. Відповідні запити на установку потрібно дозволити.
Коли установка буде завершена, запускаємо утиліту і натискаємо на кнопку Створити:
Повинен запуститься Майстер створення нової віртуальної машини:
Натискаємо Далі. Вказуємо ім'я нової віртуальної машини:
Натискаємо Далі. Задаємо обсяг оперативної пам'яті віртуальної машини. При її запуску він автоматично буде виділятися з оперативної пам'яті. Для Windows XP рекомендую 512 Мб:
Переходимо на наступне вікно. Оскільки, віртуального жорсткого диска у нас немає, то потрібно створити новий:
Натискаємо Далі:
Вибираємо тип віртуального жорсткого диска. Я рекомендую Динамічно розширюється образ:
Натискаємо Далі і вказуємо бажаний обсяг віртуального жорсткого диска, а також де файл з його вмістом буде розташований:
Натискаємо Далі і два рази Готово:
От і все. Віртуальна машина створена. Тепер можна переходити до її налаштування.

2. Налаштування віртуальної машини

Перед налаштуванням приготуйте диск з Windows XP або iso образ з нею, а потім вибираєте у вікні VirtualBox створену віртуальну машину і натискаєте на кнопку Властивості:
Перед налаштуванням приготуйте диск з Windows XP або  iso образ  з нею, а потім вибираєте у вікні VirtualBox створену віртуальну машину і натискаєте на кнопку Властивості:  Почнемо з вкладки Основні Почнемо з вкладки Основні. За бажанням можна розташувати меню віртуальної машини зверху. Так зручніше:
Переходимо на вкладку Система:
Тут можна змінити обсяг оперативної пам'яті, який виділяється віртуальної машини, змінити порядок завантаження віртуальних пристроїв, включити або відключити опцію IO-APIC (потрібна якщо планується використовувати для віртуальної машини кілька ядер процесора), а також включити або відключити EFI (потрібна для деяких ОС, наприклад MacOS). Переходимо до вкладки Процесор:
Тут можна вказати скільки ядер процесора може використовувати віртуальна машина, а також включити або відключити PAE / NX (деякі операційні системи підтримують PAE. Цей режим дозволяє 32-бітної віртуальної системі використовувати до 64 Гб оперативної пам'яті). Переходимо до вкладки Прискорення:
На цій вкладці можна включити або відключити апаратну віртуалізацію. Якщо ви збираєтеся встановлювати 64-бітну операційну систему, то необхідно її включити, також необхідна підтримка віртуалізації з боку ноутбука. Якщо ваш ноутбук не підтримує цю функцію, то не біда. Для роботи 32-бітових операційних систем на віртуальній машині апаратна віртуалізація не потрібна.
Переходимо до вкладки Дисплей:
VirtualBox підтримує 2D і 3D-прискорення (OpenGL / DirectX8 / DirectX9). Його варто включити. Переходимо до вкладки Мережа:
При установці VirtualBox в системі з'явилася ще одна мережева карта, яка віртуально підключена до мережевої карти нашої віртуальної машини. Налаштовуємо віртуальний мережевий адаптер як показано на малюнку вище і переходимо до вкладки USB:
На початку статті говорилося, що за допомогою віртуалізації можна обійти проблему несумісності драйверів для USB-пристроїв з новими операційними системами. Так ось VirtualBox дозволяє перенаправляти зробити так, щоб будь-який USB-пристрій, який підключається до вашого комп'ютера або ноутбука, підключався ні до основної операційної системи, а до системи, яка працює на віртуальній машині. Потім на Windows XP на віртуальній машині ставляться драйвера на нове USB пристрій і воно повноцінно працює під управлінням Windows XP. Основна система то пристрій бачити не буде. Оскільки USB-пристроїв в системі багато, то щоб при включенні віртуальної машини все вони не відключалися від основної і не підключалися до віртуальної, була придумана система фільтрів. Фільтри вказують які USB-пристрої повинні відключатися від основної операційної системи і підключатися до Windows XP на віртуальній при її включенні.
Для додавання нового фільтра натискаємо на іконку з плюсик і вибираємо в списку потрібне USB-пристрій. Після цього воно з'являється в списку. Переходимо до вкладки Загальні папки:
Оскільки толку від Windows XP на віртуальній машині без можливості роботи з файлами на основній немає, потрібно організувати загальний доступ до певних папок на вінчестері. Для цього клацаємо мишкою на значку з плюсик і вибираємо папку на вінчестері вашого комп'ютера або ноутбука, з якої буде працювати Windows XP на віртуальній машині:
Вводимо її назву і натискаємо ОК. Ось вона і з'явилася в списку:
Тепер ще залишився останній зовсім маленький штрих. Потрібно якось встановити Windows XP :) Переходимо на вкладку Носії:
У нас є два варіанти: ставити Windows XP з .iso образу або зі звичайного диска. У першому випадку натискаємо на іконку зі стрілочкою і натискаємо на кнопку Додати:
Вказуємо де розміщений образ з Windows XP і додаємо його в список:
Клацаємо на образі з Windows XP і натискаємо на кнопку Вибрати.
Якщо у вас просто диск з Windows XP, то ставимо його в привід і в списку вибираєте ваш привід:
Клацаємо ОК. Тепер можна переходити до установки Windows XP.

3. Установка і настройка Windows

Запускаємо віртуальну машину:
Запускаємо віртуальну машину:  Повинна запуститься звичайна установка Windows XP:  Детально її описувати не буду Повинна запуститься звичайна установка Windows XP:
Детально її описувати не буду. Драйвера в цьому випадку не потрібні. Все необхідне вже міститься в складі Windows XP.
Після установки отримаємо працюючу Windows XP у віртуальній машині. Тепер потрібно встановити Додатки гостьовій ОС. Для цього вибираємо відповідний пункт меню Пристрої:

Важливе зауваження: оскільки клавіатура і мишка у ноутбуці або в комп'ютері часто одна, то основна операційна система і операційна система, яка запущена у віртуальній машині змушені якось її ділити. Для цього використовується механізм захоплення. Іншими словами, якщо на передньому плані віртуальна машина, то все, що вводиться з клавіатури буде адресуватися їй. Можна і вручну перемикати. Для цього по-замовчуванню використовується правий Ctrl. Коли віртуальна машина працює з клавіатурою і мишкою, то горить зелена стрілочка в нижньому правому куті вікна з віртуальною машиною.

Має розпочатися встановлення додатків для гостьової ОС:
Має розпочатися встановлення додатків для гостьової ОС:

Можливі питання: якщо установка у вас не почалася, то вручну додайте образ VBoxGuestAdditions.iso в папці з VirtualBox у віртуальний привід як це робилося при установці Windows XP, а потім запустіть диск у віртуальній машині.

Ставимо галочку біля Direct3D Support:
Ставимо галочку біля Direct3D Support:  При установці кілька разів з'являться подібні попередження:  Натискаємо Все одно продовжити При установці кілька разів з'являться подібні попередження:
Натискаємо Все одно продовжити. Після установки бажано перезавантажити віртуальну машину:
Щоб розгорнути вікно віртуальної машини, в меню Машина вибираємо пункт Режим інтеграції дисплея:
Ось рамка прибрала і стало значно зручніше працювати:
Тепер залишилося ще розібратися із загальними папками. У Windows XP запускаємо Командний рядок:
Підключаємо створену раніше загальну папку як мережевий диск. Для цього вводимо команду net use x: \\ vboxsvr \ Documents (Documents тут назву загальної папки):
В Моєму комп'ютері з'явився диск x: \, який ми тільки що підключили:
Вміст цього диска відповідає вмісту спільної папки, яку ми раніше створювали.
На цьому все.
Джерело: http://notebookclub.org
Цікаво? поділися:

Корреспондент: Точка зору http://romanlovetext.blogspot.com/

Що ж робити в цьому випадку?
Відмовлятися від принад нової версії Windows?
Незручно, правда?
А що робити якщо улюблений USB-модем лише в Windows XP нормально працює?
Перезавантажувати систему і включати Windows ХР заради того, щоб посидіти в Інтернеті?
А що робити, якщо на ноутбуці Windows Vista варто?

Новости

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).