Статьи

Teljesítménymérés

 1. Тестування продуктивності кеша і дисків
 2. Тестування продуктивності GPGPU
 3. Тестування продуктивності пам'яті
 4. CPU Queen
 5. CPU PhotoWorxx
 6. CPU ZLib
 7. CPU AES
 8. CPU Hash
 9. FPU VP8
 10. FPU Julia
 11. FPU Mandel
 12. FPU SinJulia

AIDA64 містить кілька тестів, які можна використовувати для оцінки продуктивності окремих частин обладнання або системи в цілому. Це синтетичні тести, тобто вони можуть оцінити теоретичну максимальну продуктивність системи. Тести пропускної здатності пам'яті, центрального процесора або FPU-блоків засновані на багатопотоковому механізмі тестування AIDA64, який підтримує до 640 одночасних потоків обробки і 10 груп процесорів (починаючи з версії AIDA64 Business 4.00). Даний механізм забезпечує повну підтримку для мультипроцессоров (SMP), багатоядерних і гіперпотокових технологій.

Тестування продуктивності кеша і дисків

Тестування продуктивності кеша і дисків

AIDA64 пропонує також окремі тести для оцінки пропускної здатності зчитування, записування та копіювання, а також затримки кеша процесора і системної пам'яті. Також існує окремий тестовий модуль для оцінки продуктивності накопичувальних пристроїв, в тому числі жорстких дисків (S) ATA або SCSI, RAID-масивів, оптичних дисків, SSD-накопичувачів, USB-накопичувачів і карт пам'яті.

Тестування продуктивності GPGPU

Дана тестова панель, доступ до якої можна отримати в розділі меню Сервіс | Тест GPGPU, пропонує набір тестів продуктивності OpenCL GPGPU. Вони розроблені для оцінки обчислювальної продуктивності GPGPU за допомогою різних навантажень OpenCL. Кожен окремий тест можна виконати максимум на 16 графічних процесорах, включаючи процесори AMD, Intel і NVIDIA, або їх комбінації. Звичайно ж, повністю підтримуються конфігурації CrossFire і SLI, а також dGPU і APU. Загалом, дана функція дозволяє протестувати продуктивність практично будь-якого обчислювального пристрою, який представлено як графічний процесор серед пристроїв OpenCL.

Крім комплексних тестів продуктивності, AIDA64 пропонує спеціальні Мікротест - їх можна знайти в розділі «Тести» в меню «Сторінка». Завдяки вичерпної довідкової бази даних результатів, результати тестування продуктивності можна порівняти з аналогічними показниками за іншими формами. На даний момент доступні наступні Мікротест:

Тестування продуктивності пам'яті

Тести продуктивності пам'яті оцінюють максимально можливу пропускну здатність при виконанні певних операцій (читання, запис, копіювання). Вони написані на мові асемблера і максимально оптимізовані для всіх популярних варіантів ядер процесорів AMD, Intel і VIA шляхом застосування відповідних розширень набору команд x86 / x64, x87, MMX, MMX +, 3DNow !, SSE, SSE2, SSE4.1, AVX і AVX2.

Тест затримки пам'яті оцінює типову затримку при зчитуванні центральним процесором даних з системної пам'яті. Затримка пам'яті - це час для надання даних в регістрі цілочисельний арифметики центрального процесора після видачі команди зчитування.

CPU Queen

CPU Queen

Цей простий цілочисельний тест оцінює можливості передбачення розгалужень центрального процесора і помилкового прогнозування гілки. Він обчислює рішення для класичної головоломки з вісьмома ферзями, розміщеними на шахівниці 10х10. Теоретично, при однаковій тактовій частоті, процесор з більш коротким конвеєром і меншими накладними витратами в разі помилкового припущення про розгалуженні може показати більш високі результати тесту. Наприклад, якщо відключити гіперпотоковость, процесори Pentium 4 на базі Intel Northwood отримають більш високу кількість балів, ніж центральні процесори Intel Prescott, оскільки в перших присутній 20-ступінчастий конвеєр, а в останніх - 31-ступінчастий. CPU Queen використовує цілочисельні оптимізації MMX, SSE2 і SSSE3.

CPU PhotoWorxx

CPU PhotoWorxx

Даний цілочисельний тест оцінює продуктивність центрального процесора за допомогою декількох алгоритмів обробки двомірних фотографій. Він виконує наступні завдання c досить великих RGB-зображеннях:

 • заповнення зображення пікселями випадково обраного кольору;
 • поворот зображення на 90 градусів проти годинникової стрілки;
 • поворот зображення на 180 градусів;
 • диференціювання зображення;
 • перетворення простору кольорів (використовується, наприклад, при перетворенні JPEG).

Тест, в основному, призначений для блоків виконання операцій цілочисельний арифметики SIMD-архітектури центрального процесора і підсистем пам'яті. Тест CPU PhotoWorxx використовує відповідні розширення наборів команд x87, MMX, MMX +, 3DNow !, 3DNow! +, SSE, SSE2, SSSE3, SSE4.1, SSE4A, AVX, AVX2, і підтримує NUMA, гіперпотоковость, мультипроцесори (SMP) і багатоядерність ( CMP).

CPU ZLib

Даний цілочисельний тест оцінює комбіновану продуктивність центрального процесора і підсистеми пам'яті за допомогою вільної бібліотеки для стиснення даних ZLib. ЦП ZLib використовує тільки основні інструкції x86, але підтримує гіперпотоковость, мультипроцесори (SMP) і багатоядерність (CMP).

CPU AES

Цей цілочисельний тест оцінює продуктивність центрального процесора при виконанні шифрування по криптоалгоритм AES. У шифруванні AES - це симетричний алгоритм блочного шифрування. Сьогодні AES використовується в декількох інструментах стиснення, таких як 7z, RAR, WinZip, а також в програмах шифрування BitLocker, FileVault (Mac OS X), TrueCrypt. CPU AES використовує відповідні інструкції x86, MMX і SSE4.1, він є апаратно прискореним на процесорах VIA C3, VIA C7, VIA Nano і VIA QuadCore, що підтримують технологію VIA PadLock Security Engine, а також на процесорах, що підтримують розширення наборів команд Intel AES- NI. Даний тест підтримує гіперпотоковость, мультипроцесори (SMP) і багатоядерність (CMP).

CPU Hash

Цей цілочисельний тест оцінює продуктивність центрального процесора при виконанні алгоритму кешування SHA1 згідно з Федеральним стандарту обробки інформації 180-4. Код для цього тесту написаний на мові асемблера, він оптимізований для більшості популярних варіантів ядер процесорів AMD, Intel і VIA шляхом застосування відповідних розширень набору команд MMX, MMX + / SSE, SSE2, SSSE3, AVX, AVX2, XOP, BMI і BMI2. Тест CPU Hash є апаратно прискореним на процесорах VIA C7, VIA Nano і VIA QuadCore, що підтримують технологію VIA PadLock Security Engine.

FPU VP8

Цей тест вимірює продуктивність стиснення відео кодеком Google VP8 (WebM) версії 1.1.0. Відбувається кодування за 1 прохід відеопотоку з роздільною здатністю 1280x720 ( «HD ready») і швидкістю 8192 кбіт / с при максимальних налаштуваннях якості. Вміст кадрів генерується модулем фракталів Жюліа FPU. Програмний код тесту використовує розширення і набори команд MMX, SSE2, SSSE3 або SSE4.1, а також підтримує гіперпотоковость, мультипроцесори (SMP) і багатоядерність (CMP).

FPU Julia

FPU Julia

Цей тест оцінює продуктивність в операціях одинарної точності з плаваючою комою (32-бітна точність) за допомогою обчислень декількох фрагментів фрактала Жюліа. Код для цього тесту написаний на мові асемблера, він оптимізований для більшості популярних варіантів ядер процесорів AMD, Intel і VIA шляхом застосування відповідних розширень набору команд x87, 3DNow !, 3DNow! +, SSE, AVX, AVX2, FMA і FMA4. FPU Julia підтримує гіперпотоковость, мультипроцесори (SMP) і багатоядерність (CMP).

FPU Mandel

FPU Mandel

Цей тест оцінює продуктивність в операціях подвійної точності з плаваючою комою (64-бітна точність) шляхом моделювання декількох фрагментів фрактала Мандельброта. Код для цього тесту написаний на мові асемблера, він оптимізований для більшості популярних варіантів ядер процесорів AMD, Intel і VIA шляхом застосування відповідних розширень набору команд x87, SSE2, AVX, AVX2, FMA і FMA4. FPU Mandel підтримує гіперпотоковость, мультипроцесори (SMP) і багатоядерність (CMP).

FPU SinJulia

FPU SinJulia

Тест оцінює продуктивність в операціях підвищеної точності з плаваючою комою (80-бітна точність) за допомогою обчислень по кожному окремому кадру з використанням модифікованого фрактала Жюліа. Код для цього тесту написаний на мові асемблера, він оптимізований для більшості популярних варіантів ядер процесорів AMD, Intel і VIA, дозволяє використовувати тригонометричні і експоненціальні інструкції архітектури x87. FPU SinJulia підтримує гіперпотоковость, мультипроцесори (SMP) і багатоядерність (CMP).


Ця функція підтримується в наступних версіях:

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача