Статьи

Ubuntu разом з Windows на одному комп'ютері | Російськомовна документація по Ubuntu

 1. Ubuntu разом з Windows на одному комп'ютері Спочатку, підключіть Інтернет 7) і скачайте актуальний...
 2. Ubuntu разом з Windows на одному комп'ютері

Ubuntu разом з Windows на одному комп'ютері

Спочатку, підключіть Інтернет 7) і скачайте актуальний ISO-диск з офіційної сторінки завантаження. . Далі, пишемо інсталяційний диск за допомогою програм запису образів DVD або флешeк 8) . Потім в BIOS ( UEFI ) Виставляємо завантаження з CD або USB, і встановлюємо Ubuntu другий після Windows системою. Труднощів особливих бути не повинно. Задаємо розділи HDD «вручну» за допомогою стрілок на клавіатурі.

Рядок з Windows для роботи в двох системах обов'язково треба привести до виду, щоб результат вийшов таким, інакше система Windows не буде розпізнаватися:

 1. Перший рядок з Windows:

 2. Змінити розмір розділу: ~ 40-1000 GB (в залежності від скількох ігор будете ставити)
 3. Використовувати файлову систему: ntfs

 4. Форматувати: немає (якщо хочете зберегти дані в розділі з Windows)

 5. Точка монтування: / windows, (прописуємо, тому що в випадаючому меню-списку немає слова windows)

Другий рядок: розділ кореня /. Оскільки корінь / - root буде містити всі точки монтування за винятком / home, ми повинні виділити місце до 20 GB або більше. 9) . На відміну від Windows, системні файли Ubuntu можна встановлювати і на логічний розділ. Файлову систему - добре прорабатанную в Ubuntu ext4 10)

 1. Змінити розмір розділу: від 20 GB і вище

 2. використовувати: ext4
 3. Форматувати: так

 4. Точка монтування: /

 1. Під swap на ПК виділяється обсяг, рівний оперативної пам'яті комп'ютера, але не більше 2 GB. (При оперативної пам'яті від 4 GB і вище swap на ПК не потрібен, як на ноутбуці.). Swap-розділ бажано створити на початку диска.

 2. Використовувати: розділ підкачки

 3. Точка монтування: не вказується.

Останній розділ для Linux, який призначений для вашого домашнього каталогу - / home. 11)

Взагалі, для зручності перевстановлення в разі «краху» обох систем, Windows або Ubuntu, всі ваші документи: кіно, музику, фото і т.д., зберігати краще в окремому розділі - / home. Тоді можна буде встановлювати заново системи, а / home не зраджувати розмір і не форматувати, і тоді всі документи і налаштування програм і браузерів будуть цілі і неушкоджені 12) !

 1. Змінити розмір розділу: від 5 GB і вище

 2. Використовувати: ext4

 3. Форматувати: так

 4. Точка монтування: / home

Якщо у вас кілька жорстких дисків - переконайтеся, що початковий завантажувач буде встановлений в диск, який буде завантажуватися першим - (hd 0) уже вказує на перший жорсткий диск для завантаження.
Все, підтвердіть свої дії <Так>. Потім, треба відповісти на нескладні питання, продумати логін і пароль і все. Система встановлюється автоматично. По завершенні процесу треба перезавантажити і перевести в BIOS завантаження по заводському дефолту-з HDD.

Після запуску на комп'ютері будуть працювати дві операційні системи!
10 секунд очікування і, якщо не виберіть стрілками клавіатури вісь, за замовчуванням завантажиться Ubuntu. До речі, чергування, час очікування і інші настройки завантажувача двох систем, Linux і Windows, GRUB можна згодом змінювати в утиліті «Grub Customizer». Установка доступна зі сховищ-PPA через термінал (Ubuntu 16.04):

sudo add-apt-repository ppa: danielrichter2007 / grub-customizer && sudo apt update && sudo apt install grub-customizer.

Перевірена розбивка диска (відрізняється швидкістю і стабільністю в роботі):

 1. / windows - ~ 40 ~ 1000 GB, NTFS, первинний (Не форматувати)

 2. / - ⩾15-20 GB, ext4, первинний
 3. / Swap - ⩽2 GB, розділ підкачки, первинний
 4. / Home - ⩾5 GB, ext4 13) , первинний

Приблизно, установка з flash-карти трохи більше 7 хвилин. Установка, в разі потреби, відеодрайвера - 5 хвилин. Якщо працює без відеодрайвера, то краще без нього. Оновлення близько 15 хвилин. Тобто вся система ставиться близько 30 хвилин! 14) Windows не набагато швидше, але до неї ще треба ставити драйвери, антивірус, поновлення Windows, архіватори, програми та багато іншого (саме, в такому порядку). А Ubuntu вже готова до роботи!

Таким чином, порядок установки двох систем такий: спочатку ставите, якщо треба заново, Windows 15) . Після всіх операцій c Windows, (установка, драйвери, антивірус і т.д.), ставите Ubuntu. В системі працюватимуть дві осі. Якщо з двома системами треба перевстановити Windows, то після переустановлення завантажувач GRUB зникне, і буде розпізнаватися тільки Windows. Доведеться відновлювати GRUB, як тут .

І ще, для того, щоб читався будь-який формат, треба проставити всі кодеки в терміналі командою:

sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras

Також окремо для пакетів архиваторов rar, unrar і p7zip-full командою:

sudo aptitude install rar unrar p7zip-full

Після установки система Відразу готова до роботи. Набір програм базової комплектації цілком підходить для більшості завдань. Згодом, можна буде підібрати програми з Менеджера додатків або Synaptic і додати відсутні для вас.

Деякі корисні відомості про Linux:

 1. Redshift - це дуже корисна програма в Ubuntu, яка допомагає тим, хто тривалий час перебуває перед монітором комп'ютера. Протягом сутінків і раннього ранку колірна температура плавно переходить від налаштувань для ночі до денних параметрам, дозволяючи очам поступово адаптуватися. Для її установки досить відкрити Менеджер додатків Ubuntu, у вікні Пошуку набрати Redshift і інсталювати.

У Автоматично запускаються додатках команда для запуску Redshift, діюча після перезавантаження (в Ubuntu 14.04-16.04 LTS):
redshift-gtk -l 55.54: 37.45 -t 6500 4500 & exit
[Координати Москви-55 ° 45 'пн 37 ° 37 'східної довготи ||| Митищі-55 ° 54 'пн 37 ° 45 'східної довготи]

(В Ubuntu 18.04 LTS вже по дефолту є програма «Нічне підсвічування» в «Параметрах-Налаштування екранів»)

З встановленої системи не радять видаляти дефолтні програми, тому що можуть потягнутися потрібні залежності, і система може стати неробочий, і також небажано користуватися Сторону утилітами для настройки і «чистки» системи, типу: Ubuntu Tweak, BleachBit, GTKOrphan і т.п. Рекомендується вживати для очищення системи тільки власні термінальні команди.

Видалити невживані пакети з кешу (у Ubuntu 12.04-16.04 LTS):

sudo aptitude autoclean

Очищення кеш-пам'яті в Ubuntu:

sudo aptitude clean

Видалення непотрібних залежностей (в 14.04-16.04 LTS):

sudo apt autoremove

Цього цілком достатньо. Ubuntu як система Windows не засмічується, якщо не експериментувати з дефолтом.

За що відповідають окремі каталоги файлової системи і що там зберігається:
За що відповідають окремі каталоги файлової системи і що там зберігається:  Файлова система: Файлова система:

/ bin-основні виконавчі призначені для користувача модулі (програми) в режимі одного.

/ boot -знаходити файли, необхідні для завантаження системи - наприклад, тут зберігаються файли завантажувача GRUB і ваші ядра Linux. Тут немає конфігураційних файлів, використовуваних загрузчиком - вони знаходяться в каталозі / etc разом з іншими файлами.

/ dev -Основні файли пристроїв (принтерів, дисків і т.д.)

/ etc - (назва походить від et cetera) знаходяться конфігураційні файли, які зазвичай можна відредагувати вручну в текстовому редакторі. Зверніть увагу, що в каталозі / etc / розміщені загальносистемні конфігураційні файли; призначені для користувача конфігураційні файли знаходяться в домашньому каталозі кожного користувача.

/ home -Містить домашні директорії користувачів, які в свою чергу містять персональні установки та вміст за винятком користувача root.

/ lib - знаходяться бібліотеки, необхідні для основних довічних файлів, що знаходяться в каталогах / bin та / sbin. Бібліотеки що необхідні для двійковим файлів, що знаходяться в каталозі / usr / bin, знаходяться в каталозі / usr / lib.

/ lost + found - відновлені файли. У кожній файлової системи Linux є каталог lost + found. Якщо стався збій в роботі файлової системи, то при наступному завантаженні буде виконана перевірка файлової системи. Всі знайдені пошкоджені файли будуть розміщені в каталозі lost + found, так що ви можете спробувати відновити дані настільки, наскільки це можна буде зробити.

/ media -В каталозі знаходяться підкаталоги, в яких монтуються знімні носії, що вставляються в комп'ютер. Наприклад, коли ви в системі Linux вставляєте диск CD, в каталозі / media буде автоматично створений відповідний підкаталог. У цьому підкаталозі ви можете отримати доступ до вмісту диска CD.

/ mnt - точки тимчасового монтування. Історично склалося, що каталог / mnt є тим місцем, де системні адміністратори монтують тимчасові файлові системи, коли вони їх використовують. Наприклад, якщо ви монтуєте розділ Windows для того, щоб виконати деякі операції відновлення файлів, ви можете змонтувати його в / mnt / windows. Але інші файлові системи ви можете монтувати в будь-якому іншому місці.

/ opt -Допоміжні пакети. У каталозі / opt знаходяться підкаталоги для додаткових пакетів програмного забезпечення. Цей каталог широко використовується пропрієтарним програмним забезпеченням, яке не підкоряється стандартної ієрархії файлових систем - наприклад, пропріетарна програма може при установці записувати дампи своїх файлів в / opt / application.

/ proc - файли ядра і процесів. Каталог / proc схожий на каталог / dev, оскільки він не містить стандартних файлів. У ньому знаходяться спеціальні файли, в яких представлена ​​інформація про систему і про процеси.

/ root -домашній директорія користувача root. Каталог / root є домашнім каталогом користувача root. Замість того, щоб перебувати в / home / root, він поміщається в / root. Цей каталог відрізняється від каталогу /, який є кореневим каталогом системи.

/ run-файли стану додатків. Каталог / run є досить новим каталогом, в якому додатків надається можливість стандартним чином зберігати допоміжні файли, які їм потрібні, наприклад, сокети і ідентифікатори процесів. Ці файли можна зберігати в каталозі / tmp оскільки файли в каталозі / tmp можуть бути видалені.

/ sbin -двоічние файли адміністрування системи. Каталог / sbin схожий на каталог / bin. У ньому знаходяться важливі виконавчі файли, які, як правило, призначені для їх запуску користувачем при адмініструванні системи і настройки, наприклад, init, iptables, ifconfig.

/ selinux - віртуальна файлова система SELinux. Якщо у вашому дистрибутиві для забезпечення безпеки використовується пакет SELinux (наприклад, в Fedora і Red Hat), то в каталозі / selinux знаходитимуться спеціальні файли, які використовуються SELinux. Цей каталог схожий на каталог / proc. В Ubuntu SELinux не використовується, тому наявність цієї папки в Ubuntu, можливо, є помилковим.

/ srv -Дані сервісних служб. У каталозі / srv знаходяться «дані для сервісів, що надаються системою». Якщо ви користуєтеся сервером Apache HTTP для обслуговування веб-сайту, то, швидше за все, ви будете зберігати файли вашого сайту в каталозі, розташованому всередині каталогу / srv.

/ sys -Ця директорія отримала застосування починаючи з ядра v_2.6 і в неї прімонтіруется «sysfs», з інформацією про ядро, пристроях і драйвери. / Sys / block -Тут знаходяться директорії блокових пристрої ств, які є в системі в реальному часі. / Sys / bus -Перелік шин ядра: eisa, pci і тд. і т.п. / Sys / class -Перелік групувати пристрої ств за класифікацією: printer, scsi-devices і тд. і т.п.

/ tmp -тимчасові файли. Додатки зберігають тимчасові файли в каталозі / tmp. Такі файли зазвичай видаляються щоразу, коли ваша система перезавантажується, і їх можна видалити в будь-який момент за допомогою утиліт, наприклад, за допомогою утиліти tmpwatch.

/ usr -Користувальницькі виконавчі файли і дані, використовувані тільки для читання. У каталозі / usr знаходяться програми та файли, які використовуються користувачами, на відміну від додатків і файлів, які використовуються системою. Наприклад, не дуже важливі додатки знаходяться в каталозі / usr / bin, а не в каталозі / bin, а не дуже важливі виконавчі файли, призначені для системного адміністрування, знаходяться в каталозі / usr / sbin, а не в каталозі / sbin. Бібліотеки для них знаходяться всередині каталогу / usr / lib. У каталозі також є інші підкаталоги - наприклад, в каталозі / usr / share розташовані файли, незалежні від архітектури системи, наприклад, використовувані для роботи з графікою. Каталог / usr / local є місцем, де за замовчуванням встановлюються додатки, відкомпілювалися локально.

/ var-файли для зберігання змінюються даних. Каталог / var є аналогом каталогу / usr, але в каталог / var можна робити запис, а каталог / usr в звичайному режимі призначений тільки для читання. Журнальні файли і все інше, що мало б записуватися в звичайному режимі в каталог / usr, записується в каталог / var. Наприклад, журнальні файли ви зможете знайти в каталозі / var / log.

/ windows - операційна система Windows

/initrd.img -Посилання на архів GZIP

/ vmlinuz -Посилання на невідомо

Посилання


результат
результат

Ubuntu разом з Windows на одному комп'ютері

Спочатку, підключіть Інтернет 7) і скачайте актуальний ISO-диск з офіційної сторінки завантаження. . Далі, пишемо інсталяційний диск за допомогою програм запису образів DVD або флешeк 8) . Потім в BIOS ( UEFI ) Виставляємо завантаження з CD або USB, і встановлюємо Ubuntu другий після Windows системою. Труднощів особливих бути не повинно. Задаємо розділи HDD «вручну» за допомогою стрілок на клавіатурі.

Рядок з Windows для роботи в двох системах обов'язково треба привести до виду, щоб результат вийшов таким, інакше система Windows не буде розпізнаватися:

 1. Перший рядок з Windows:

 2. Змінити розмір розділу: ~ 40-1000 GB (в залежності від скількох ігор будете ставити)
 3. Використовувати файлову систему: ntfs

 4. Форматувати: немає (якщо хочете зберегти дані в розділі з Windows)

 5. Точка монтування: / windows, (прописуємо, тому що в випадаючому меню-списку немає слова windows)

Другий рядок: розділ кореня /. Оскільки корінь / - root буде містити всі точки монтування за винятком / home, ми повинні виділити місце до 20 GB або більше. 9) . На відміну від Windows, системні файли Ubuntu можна встановлювати і на логічний розділ. Файлову систему - добре прорабатанную в Ubuntu ext4 10)

 1. Змінити розмір розділу: від 20 GB і вище

 2. використовувати: ext4
 3. Форматувати: так

 4. Точка монтування: /

 1. Під swap на ПК виділяється обсяг, рівний оперативної пам'яті комп'ютера, але не більше 2 GB. (При оперативної пам'яті від 4 GB і вище swap на ПК не потрібен, як на ноутбуці.). Swap-розділ бажано створити на початку диска.

 2. Використовувати: розділ підкачки

 3. Точка монтування: не вказується.

Останній розділ для Linux, який призначений для вашого домашнього каталогу - / home. 11)

Взагалі, для зручності перевстановлення в разі «краху» обох систем, Windows або Ubuntu, всі ваші документи: кіно, музику, фото і т.д., зберігати краще в окремому розділі - / home. Тоді можна буде встановлювати заново системи, а / home не зраджувати розмір і не форматувати, і тоді всі документи і налаштування програм і браузерів будуть цілі і неушкоджені 12) !

 1. Змінити розмір розділу: від 5 GB і вище

 2. Використовувати: ext4

 3. Форматувати: так

 4. Точка монтування: / home

Якщо у вас кілька жорстких дисків - переконайтеся, що початковий завантажувач буде встановлений в диск, який буде завантажуватися першим - (hd 0) уже вказує на перший жорсткий диск для завантаження.
Все, підтвердіть свої дії <Так>. Потім, треба відповісти на нескладні питання, продумати логін і пароль і все. Система встановлюється автоматично. По завершенні процесу треба перезавантажити і перевести в BIOS завантаження по заводському дефолту-з HDD.

Після запуску на комп'ютері будуть працювати дві операційні системи!
10 секунд очікування і, якщо не виберіть стрілками клавіатури вісь, за замовчуванням завантажиться Ubuntu. До речі, чергування, час очікування і інші настройки завантажувача двох систем, Linux і Windows, GRUB можна згодом змінювати в утиліті «Grub Customizer». Установка доступна зі сховищ-PPA через термінал (Ubuntu 16.04):

sudo add-apt-repository ppa: danielrichter2007 / grub-customizer && sudo apt update && sudo apt install grub-customizer.

Перевірена розбивка диска (відрізняється швидкістю і стабільністю в роботі):

 1. / windows - ~ 40 ~ 1000 GB, NTFS, первинний (Не форматувати)

 2. / - ⩾15-20 GB, ext4, первинний
 3. / Swap - ⩽2 GB, розділ підкачки, первинний
 4. / Home - ⩾5 GB, ext4 13) , первинний

Приблизно, установка з flash-карти трохи більше 7 хвилин. Установка, в разі потреби, відеодрайвера - 5 хвилин. Якщо працює без відеодрайвера, то краще без нього. Оновлення близько 15 хвилин. Тобто вся система ставиться близько 30 хвилин! 14) Windows не набагато швидше, але до неї ще треба ставити драйвери, антивірус, поновлення Windows, архіватори, програми та багато іншого (саме, в такому порядку). А Ubuntu вже готова до роботи!

Таким чином, порядок установки двох систем такий: спочатку ставите, якщо треба заново, Windows 15) . Після всіх операцій c Windows, (установка, драйвери, антивірус і т.д.), ставите Ubuntu. В системі працюватимуть дві осі. Якщо з двома системами треба перевстановити Windows, то після переустановлення завантажувач GRUB зникне, і буде розпізнаватися тільки Windows. Доведеться відновлювати GRUB, як тут .

І ще, для того, щоб читався будь-який формат, треба проставити всі кодеки в терміналі командою:

sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras

Також окремо для пакетів архиваторов rar, unrar і p7zip-full командою:

sudo aptitude install rar unrar p7zip-full

Після установки система Відразу готова до роботи. Набір програм базової комплектації цілком підходить для більшості завдань. Згодом, можна буде підібрати програми з Менеджера додатків або Synaptic і додати відсутні для вас.

Деякі корисні відомості про Linux:

 1. Redshift - це дуже корисна програма в Ubuntu, яка допомагає тим, хто тривалий час перебуває перед монітором комп'ютера. Протягом сутінків і раннього ранку колірна температура плавно переходить від налаштувань для ночі до денних параметрам, дозволяючи очам поступово адаптуватися. Для її установки досить відкрити Менеджер додатків Ubuntu, у вікні Пошуку набрати Redshift і інсталювати.

У Автоматично запускаються додатках команда для запуску Redshift, діюча після перезавантаження (в Ubuntu 14.04-16.04 LTS):
redshift-gtk -l 55.54: 37.45 -t 6500 4500 & exit
[Координати Москви-55 ° 45 'пн 37 ° 37 'східної довготи ||| Митищі-55 ° 54 'пн 37 ° 45 'східної довготи]

(В Ubuntu 18.04 LTS вже по дефолту є програма «Нічне підсвічування» в «Параметрах-Налаштування екранів»)

З встановленої системи не радять видаляти дефолтні програми, тому що можуть потягнутися потрібні залежності, і система може стати неробочий, і також небажано користуватися Сторону утилітами для настройки і «чистки» системи, типу: Ubuntu Tweak, BleachBit, GTKOrphan і т.п. Рекомендується вживати для очищення системи тільки власні термінальні команди.

Видалити невживані пакети з кешу (у Ubuntu 12.04-16.04 LTS):

sudo aptitude autoclean

Очищення кеш-пам'яті в Ubuntu:

sudo aptitude clean

Видалення непотрібних залежностей (в 14.04-16.04 LTS):

sudo apt autoremove

Цього цілком достатньо. Ubuntu як система Windows не засмічується, якщо не експериментувати з дефолтом.

За що відповідають окремі каталоги файлової системи і що там зберігається:
За що відповідають окремі каталоги файлової системи і що там зберігається:  Файлова система: Файлова система:

/ bin-основні виконавчі призначені для користувача модулі (програми) в режимі одного.

/ boot -знаходити файли, необхідні для завантаження системи - наприклад, тут зберігаються файли завантажувача GRUB і ваші ядра Linux. Тут немає конфігураційних файлів, використовуваних загрузчиком - вони знаходяться в каталозі / etc разом з іншими файлами.

/ dev -Основні файли пристроїв (принтерів, дисків і т.д.)

/ etc - (назва походить від et cetera) знаходяться конфігураційні файли, які зазвичай можна відредагувати вручну в текстовому редакторі. Зверніть увагу, що в каталозі / etc / розміщені загальносистемні конфігураційні файли; призначені для користувача конфігураційні файли знаходяться в домашньому каталозі кожного користувача.

/ home -Містить домашні директорії користувачів, які в свою чергу містять персональні установки та вміст за винятком користувача root.

/ lib - знаходяться бібліотеки, необхідні для основних довічних файлів, що знаходяться в каталогах / bin та / sbin. Бібліотеки що необхідні для двійковим файлів, що знаходяться в каталозі / usr / bin, знаходяться в каталозі / usr / lib.

/ lost + found - відновлені файли. У кожній файлової системи Linux є каталог lost + found. Якщо стався збій в роботі файлової системи, то при наступному завантаженні буде виконана перевірка файлової системи. Всі знайдені пошкоджені файли будуть розміщені в каталозі lost + found, так що ви можете спробувати відновити дані настільки, наскільки це можна буде зробити.

/ media -В каталозі знаходяться підкаталоги, в яких монтуються знімні носії, що вставляються в комп'ютер. Наприклад, коли ви в системі Linux вставляєте диск CD, в каталозі / media буде автоматично створений відповідний підкаталог. У цьому підкаталозі ви можете отримати доступ до вмісту диска CD.

/ mnt - точки тимчасового монтування. Історично склалося, що каталог / mnt є тим місцем, де системні адміністратори монтують тимчасові файлові системи, коли вони їх використовують. Наприклад, якщо ви монтуєте розділ Windows для того, щоб виконати деякі операції відновлення файлів, ви можете змонтувати його в / mnt / windows. Але інші файлові системи ви можете монтувати в будь-якому іншому місці.

/ opt -Допоміжні пакети. У каталозі / opt знаходяться підкаталоги для додаткових пакетів програмного забезпечення. Цей каталог широко використовується пропрієтарним програмним забезпеченням, яке не підкоряється стандартної ієрархії файлових систем - наприклад, пропріетарна програма може при установці записувати дампи своїх файлів в / opt / application.

/ proc - файли ядра і процесів. Каталог / proc схожий на каталог / dev, оскільки він не містить стандартних файлів. У ньому знаходяться спеціальні файли, в яких представлена ​​інформація про систему і про процеси.

/ root -домашній директорія користувача root. Каталог / root є домашнім каталогом користувача root. Замість того, щоб перебувати в / home / root, він поміщається в / root. Цей каталог відрізняється від каталогу /, який є кореневим каталогом системи.

/ run-файли стану додатків. Каталог / run є досить новим каталогом, в якому додатків надається можливість стандартним чином зберігати допоміжні файли, які їм потрібні, наприклад, сокети і ідентифікатори процесів. Ці файли можна зберігати в каталозі / tmp оскільки файли в каталозі / tmp можуть бути видалені.

/ sbin -двоічние файли адміністрування системи. Каталог / sbin схожий на каталог / bin. У ньому знаходяться важливі виконавчі файли, які, як правило, призначені для їх запуску користувачем при адмініструванні системи і настройки, наприклад, init, iptables, ifconfig.

/ selinux - віртуальна файлова система SELinux. Якщо у вашому дистрибутиві для забезпечення безпеки використовується пакет SELinux (наприклад, в Fedora і Red Hat), то в каталозі / selinux знаходитимуться спеціальні файли, які використовуються SELinux. Цей каталог схожий на каталог / proc. В Ubuntu SELinux не використовується, тому наявність цієї папки в Ubuntu, можливо, є помилковим.

/ srv -Дані сервісних служб. У каталозі / srv знаходяться «дані для сервісів, що надаються системою». Якщо ви користуєтеся сервером Apache HTTP для обслуговування веб-сайту, то, швидше за все, ви будете зберігати файли вашого сайту в каталозі, розташованому всередині каталогу / srv.

/ sys -Ця директорія отримала застосування починаючи з ядра v_2.6 і в неї прімонтіруется «sysfs», з інформацією про ядро, пристроях і драйвери. / Sys / block -Тут знаходяться директорії блокових пристрої ств, які є в системі в реальному часі. / Sys / bus -Перелік шин ядра: eisa, pci і тд. і т.п. / Sys / class -Перелік групувати пристрої ств за класифікацією: printer, scsi-devices і тд. і т.п.

/ tmp -тимчасові файли. Додатки зберігають тимчасові файли в каталозі / tmp. Такі файли зазвичай видаляються щоразу, коли ваша система перезавантажується, і їх можна видалити в будь-який момент за допомогою утиліт, наприклад, за допомогою утиліти tmpwatch.

/ usr -Користувальницькі виконавчі файли і дані, використовувані тільки для читання. У каталозі / usr знаходяться програми та файли, які використовуються користувачами, на відміну від додатків і файлів, які використовуються системою. Наприклад, не дуже важливі додатки знаходяться в каталозі / usr / bin, а не в каталозі / bin, а не дуже важливі виконавчі файли, призначені для системного адміністрування, знаходяться в каталозі / usr / sbin, а не в каталозі / sbin. Бібліотеки для них знаходяться всередині каталогу / usr / lib. У каталозі також є інші підкаталоги - наприклад, в каталозі / usr / share розташовані файли, незалежні від архітектури системи, наприклад, використовувані для роботи з графікою. Каталог / usr / local є місцем, де за замовчуванням встановлюються додатки, відкомпілювалися локально.

/ var-файли для зберігання змінюються даних. Каталог / var є аналогом каталогу / usr, але в каталог / var можна робити запис, а каталог / usr в звичайному режимі призначений тільки для читання. Журнальні файли і все інше, що мало б записуватися в звичайному режимі в каталог / usr, записується в каталог / var. Наприклад, журнальні файли ви зможете знайти в каталозі / var / log.

/ windows - операційна система Windows

/initrd.img -Посилання на архів GZIP

/ vmlinuz -Посилання на невідомо

Посилання


результат
результат

Ubuntu разом з Windows на одному комп'ютері

Спочатку, підключіть Інтернет 7) і скачайте актуальний ISO-диск з офіційної сторінки завантаження. . Далі, пишемо інсталяційний диск за допомогою програм запису образів DVD або флешeк 8) . Потім в BIOS ( UEFI ) Виставляємо завантаження з CD або USB, і встановлюємо Ubuntu другий після Windows системою. Труднощів особливих бути не повинно. Задаємо розділи HDD «вручну» за допомогою стрілок на клавіатурі.

Рядок з Windows для роботи в двох системах обов'язково треба привести до виду, щоб результат вийшов таким, інакше система Windows не буде розпізнаватися:

 1. Перший рядок з Windows:

 2. Змінити розмір розділу: ~ 40-1000 GB (в залежності від скількох ігор будете ставити)
 3. Використовувати файлову систему: ntfs

 4. Форматувати: немає (якщо хочете зберегти дані в розділі з Windows)

 5. Точка монтування: / windows, (прописуємо, тому що в випадаючому меню-списку немає слова windows)

Другий рядок: розділ кореня /. Оскільки корінь / - root буде містити всі точки монтування за винятком / home, ми повинні виділити місце до 20 GB або більше. 9) . На відміну від Windows, системні файли Ubuntu можна встановлювати і на логічний розділ. Файлову систему - добре прорабатанную в Ubuntu ext4 10)

 1. Змінити розмір розділу: від 20 GB і вище

 2. використовувати: ext4
 3. Форматувати: так

 4. Точка монтування: /

 1. Під swap на ПК виділяється обсяг, рівний оперативної пам'яті комп'ютера, але не більше 2 GB. (При оперативної пам'яті від 4 GB і вище swap на ПК не потрібен, як на ноутбуці.). Swap-розділ бажано створити на початку диска.

 2. Використовувати: розділ підкачки

 3. Точка монтування: не вказується.

Останній розділ для Linux, який призначений для вашого домашнього каталогу - / home. 11)

Взагалі, для зручності перевстановлення в разі «краху» обох систем, Windows або Ubuntu, всі ваші документи: кіно, музику, фото і т.д., зберігати краще в окремому розділі - / home. Тоді можна буде встановлювати заново системи, а / home не зраджувати розмір і не форматувати, і тоді всі документи і налаштування програм і браузерів будуть цілі і неушкоджені 12) !

 1. Змінити розмір розділу: від 5 GB і вище

 2. Використовувати: ext4

 3. Форматувати: так

 4. Точка монтування: / home

Якщо у вас кілька жорстких дисків - переконайтеся, що початковий завантажувач буде встановлений в диск, який буде завантажуватися першим - (hd 0) уже вказує на перший жорсткий диск для завантаження.
Все, підтвердіть свої дії <Так>. Потім, треба відповісти на нескладні питання, продумати логін і пароль і все. Система встановлюється автоматично. По завершенні процесу треба перезавантажити і перевести в BIOS завантаження по заводському дефолту-з HDD.

Після запуску на комп'ютері будуть працювати дві операційні системи!
10 секунд очікування і, якщо не виберіть стрілками клавіатури вісь, за замовчуванням завантажиться Ubuntu. До речі, чергування, час очікування і інші настройки завантажувача двох систем, Linux і Windows, GRUB можна згодом змінювати в утиліті «Grub Customizer». Установка доступна зі сховищ-PPA через термінал (Ubuntu 16.04):

sudo add-apt-repository ppa: danielrichter2007 / grub-customizer && sudo apt update && sudo apt install grub-customizer.

Перевірена розбивка диска (відрізняється швидкістю і стабільністю в роботі):

 1. / windows - ~ 40 ~ 1000 GB, NTFS, первинний (Не форматувати)

 2. / - ⩾15-20 GB, ext4, первинний
 3. / Swap - ⩽2 GB, розділ підкачки, первинний
 4. / Home - ⩾5 GB, ext4 13) , первинний

Приблизно, установка з flash-карти трохи більше 7 хвилин. Установка, в разі потреби, відеодрайвера - 5 хвилин. Якщо працює без відеодрайвера, то краще без нього. Оновлення близько 15 хвилин. Тобто вся система ставиться близько 30 хвилин! 14) Windows не набагато швидше, але до неї ще треба ставити драйвери, антивірус, поновлення Windows, архіватори, програми та багато іншого (саме, в такому порядку). А Ubuntu вже готова до роботи!

Таким чином, порядок установки двох систем такий: спочатку ставите, якщо треба заново, Windows 15) . Після всіх операцій c Windows, (установка, драйвери, антивірус і т.д.), ставите Ubuntu. В системі працюватимуть дві осі. Якщо з двома системами треба перевстановити Windows, то після переустановлення завантажувач GRUB зникне, і буде розпізнаватися тільки Windows. Доведеться відновлювати GRUB, як тут .

І ще, для того, щоб читався будь-який формат, треба проставити всі кодеки в терміналі командою:

sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras

Також окремо для пакетів архиваторов rar, unrar і p7zip-full командою:

sudo aptitude install rar unrar p7zip-full

Після установки система Відразу готова до роботи. Набір програм базової комплектації цілком підходить для більшості завдань. Згодом, можна буде підібрати програми з Менеджера додатків або Synaptic і додати відсутні для вас.

Деякі корисні відомості про Linux:

 1. Redshift - це дуже корисна програма в Ubuntu, яка допомагає тим, хто тривалий час перебуває перед монітором комп'ютера. Протягом сутінків і раннього ранку колірна температура плавно переходить від налаштувань для ночі до денних параметрам, дозволяючи очам поступово адаптуватися. Для її установки досить відкрити Менеджер додатків Ubuntu, у вікні Пошуку набрати Redshift і інсталювати.

У Автоматично запускаються додатках команда для запуску Redshift, діюча після перезавантаження (в Ubuntu 14.04-16.04 LTS):
redshift-gtk -l 55.54: 37.45 -t 6500 4500 & exit
[Координати Москви-55 ° 45 'пн 37 ° 37 'східної довготи ||| Митищі-55 ° 54 'пн 37 ° 45 'східної довготи]

(В Ubuntu 18.04 LTS вже по дефолту є програма «Нічне підсвічування» в «Параметрах-Налаштування екранів»)

З встановленої системи не радять видаляти дефолтні програми, тому що можуть потягнутися потрібні залежності, і система може стати неробочий, і також небажано користуватися Сторону утилітами для настройки і «чистки» системи, типу: Ubuntu Tweak, BleachBit, GTKOrphan і т.п. Рекомендується вживати для очищення системи тільки власні термінальні команди.

Видалити невживані пакети з кешу (у Ubuntu 12.04-16.04 LTS):

sudo aptitude autoclean

Очищення кеш-пам'яті в Ubuntu:

sudo aptitude clean

Видалення непотрібних залежностей (в 14.04-16.04 LTS):

sudo apt autoremove

Цього цілком достатньо. Ubuntu як система Windows не засмічується, якщо не експериментувати з дефолтом.

За що відповідають окремі каталоги файлової системи і що там зберігається:
За що відповідають окремі каталоги файлової системи і що там зберігається:  Файлова система: Файлова система:

/ bin-основні виконавчі призначені для користувача модулі (програми) в режимі одного.

/ boot -знаходити файли, необхідні для завантаження системи - наприклад, тут зберігаються файли завантажувача GRUB і ваші ядра Linux. Тут немає конфігураційних файлів, використовуваних загрузчиком - вони знаходяться в каталозі / etc разом з іншими файлами.

/ dev -Основні файли пристроїв (принтерів, дисків і т.д.)

/ etc - (назва походить від et cetera) знаходяться конфігураційні файли, які зазвичай можна відредагувати вручну в текстовому редакторі. Зверніть увагу, що в каталозі / etc / розміщені загальносистемні конфігураційні файли; призначені для користувача конфігураційні файли знаходяться в домашньому каталозі кожного користувача.

/ home -Містить домашні директорії користувачів, які в свою чергу містять персональні установки та вміст за винятком користувача root.

/ lib - знаходяться бібліотеки, необхідні для основних довічних файлів, що знаходяться в каталогах / bin та / sbin. Бібліотеки що необхідні для двійковим файлів, що знаходяться в каталозі / usr / bin, знаходяться в каталозі / usr / lib.

/ lost + found - відновлені файли. У кожній файлової системи Linux є каталог lost + found. Якщо стався збій в роботі файлової системи, то при наступному завантаженні буде виконана перевірка файлової системи. Всі знайдені пошкоджені файли будуть розміщені в каталозі lost + found, так що ви можете спробувати відновити дані настільки, наскільки це можна буде зробити.

/ media -В каталозі знаходяться підкаталоги, в яких монтуються знімні носії, що вставляються в комп'ютер. Наприклад, коли ви в системі Linux вставляєте диск CD, в каталозі / media буде автоматично створений відповідний підкаталог. У цьому підкаталозі ви можете отримати доступ до вмісту диска CD.

/ mnt - точки тимчасового монтування. Історично склалося, що каталог / mnt є тим місцем, де системні адміністратори монтують тимчасові файлові системи, коли вони їх використовують. Наприклад, якщо ви монтуєте розділ Windows для того, щоб виконати деякі операції відновлення файлів, ви можете змонтувати його в / mnt / windows. Але інші файлові системи ви можете монтувати в будь-якому іншому місці.

/ opt -Допоміжні пакети. У каталозі / opt знаходяться підкаталоги для додаткових пакетів програмного забезпечення. Цей каталог широко використовується пропрієтарним програмним забезпеченням, яке не підкоряється стандартної ієрархії файлових систем - наприклад, пропріетарна програма може при установці записувати дампи своїх файлів в / opt / application.

/ proc - файли ядра і процесів. Каталог / proc схожий на каталог / dev, оскільки він не містить стандартних файлів. У ньому знаходяться спеціальні файли, в яких представлена ​​інформація про систему і про процеси.

/ root -домашній директорія користувача root. Каталог / root є домашнім каталогом користувача root. Замість того, щоб перебувати в / home / root, він поміщається в / root. Цей каталог відрізняється від каталогу /, який є кореневим каталогом системи.

/ run-файли стану додатків. Каталог / run є досить новим каталогом, в якому додатків надається можливість стандартним чином зберігати допоміжні файли, які їм потрібні, наприклад, сокети і ідентифікатори процесів. Ці файли можна зберігати в каталозі / tmp оскільки файли в каталозі / tmp можуть бути видалені.

/ sbin -двоічние файли адміністрування системи. Каталог / sbin схожий на каталог / bin. У ньому знаходяться важливі виконавчі файли, які, як правило, призначені для їх запуску користувачем при адмініструванні системи і настройки, наприклад, init, iptables, ifconfig.

/ selinux - віртуальна файлова система SELinux. Якщо у вашому дистрибутиві для забезпечення безпеки використовується пакет SELinux (наприклад, в Fedora і Red Hat), то в каталозі / selinux знаходитимуться спеціальні файли, які використовуються SELinux. Цей каталог схожий на каталог / proc. В Ubuntu SELinux не використовується, тому наявність цієї папки в Ubuntu, можливо, є помилковим.

/ srv -Дані сервісних служб. У каталозі / srv знаходяться «дані для сервісів, що надаються системою». Якщо ви користуєтеся сервером Apache HTTP для обслуговування веб-сайту, то, швидше за все, ви будете зберігати файли вашого сайту в каталозі, розташованому всередині каталогу / srv.

/ sys -Ця директорія отримала застосування починаючи з ядра v_2.6 і в неї прімонтіруется «sysfs», з інформацією про ядро, пристроях і драйвери. / Sys / block -Тут знаходяться директорії блокових пристрої ств, які є в системі в реальному часі. / Sys / bus -Перелік шин ядра: eisa, pci і тд. і т.п. / Sys / class -Перелік групувати пристрої ств за класифікацією: printer, scsi-devices і тд. і т.п.

/ tmp -тимчасові файли. Додатки зберігають тимчасові файли в каталозі / tmp. Такі файли зазвичай видаляються щоразу, коли ваша система перезавантажується, і їх можна видалити в будь-який момент за допомогою утиліт, наприклад, за допомогою утиліти tmpwatch.

/ usr -Користувальницькі виконавчі файли і дані, використовувані тільки для читання. У каталозі / usr знаходяться програми та файли, які використовуються користувачами, на відміну від додатків і файлів, які використовуються системою. Наприклад, не дуже важливі додатки знаходяться в каталозі / usr / bin, а не в каталозі / bin, а не дуже важливі виконавчі файли, призначені для системного адміністрування, знаходяться в каталозі / usr / sbin, а не в каталозі / sbin. Бібліотеки для них знаходяться всередині каталогу / usr / lib. У каталозі також є інші підкаталоги - наприклад, в каталозі / usr / share розташовані файли, незалежні від архітектури системи, наприклад, використовувані для роботи з графікою. Каталог / usr / local є місцем, де за замовчуванням встановлюються додатки, відкомпілювалися локально.

/ var-файли для зберігання змінюються даних. Каталог / var є аналогом каталогу / usr, але в каталог / var можна робити запис, а каталог / usr в звичайному режимі призначений тільки для читання. Журнальні файли і все інше, що мало б записуватися в звичайному режимі в каталог / usr, записується в каталог / var. Наприклад, журнальні файли ви зможете знайти в каталозі / var / log.

/ windows - операційна система Windows

/initrd.img -Посилання на архів GZIP

/ vmlinuz -Посилання на невідомо

Посилання


результат
результат

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача