Статьи

У чому різниця між Doc і DocX файлами і як їх відновити?

  1. У чому різниця між Doc і DocX?
  2. Форматування Doc в DocX
  3. Який формат використовувати? Doc або DocX?
  4. Як відновити Doc і DocX файли?
  5. Схожі статті про відновлення даних:
  6. Схожі статті про відновлення даних:

Документи Doc і DocX є одними з найпоширеніших форматів текстових файлів. Створені компанією Microsoft, вони підтримуються практично всіма програмами, так чи інакше працюють з текстами.

DocX був випущений відносно недавно і головним його плюсом, щодо попередника Doc, можна назвати менший розмір документа. У назві DocX, X означає Xml.

Однак в чому різниця між Doc і DocX форматом, крім відмінностей в розмірі файлу? У цій статті ми детально розберемо переваги кожного і порівняємо їх. Зверніть увагу, що розглядаються формати не мають нічого спільного з файлами DDOC і ADOC.

Зміст статті:

У чому різниця між Doc і DocX?


Doc
Багато років тому Microsoft Word використовував Doc як текстового файлу за замовчуванням. Цей формат є в операційній системі з першого випуску пакета Word для MS-DOS.

Аж до 2006 року, коли тільки був запущений Microsoft Word, він був пропрієтарним форматом. Тобто був приватною власністю компанії, якій був розроблений, і міг використовуватися тільки оригінальним пакетом додатків. З тих пір багато чого змінилося і формат Doc може бути відкритий більшістю сторонніх текстових редакторів.

Doc включений в такі популярні програми обробки текстових файлів, як LibreOffice Writer, OpenOffice Writer, KingSoft Writer і інші, їх список досить великий.

Ви можете використовувати дані програми для відкриття і редагування файлів Doc. Не менш популярно інтернет додаток Google пошуковик - Google Docs. Воно дозволяє не тільки зберігати написані документи в Doc форматі, але і завантажувати їх на сайт для подальшої роботи.


DocX
У 2007 році формат Doc вимушено відходить на другий план, оскільки на сцену виходить новий DocX, створений Microsoft як наступник застарілого документа. Він був зроблений у зв'язку зі зростаючою конкуренцією між вільними і відкритими форматами, такими як Open Office і ODF.

У DocX весь код був написаний в форматі Xml. Саме з цієї причини до назви старого Doc-файлу додали букву платформи, на якій була створена нова версія. Нове кодування відповідно принесло свої зміни і додаткові можливості в роботі.

DocX, що є результатом стандартів, представлених під назвою Office Open XML, приніс такі поліпшення, як зменшення розміру файлів. Дана зміна проклало шлях компанії до розробки форматів PPTX і XLSX.

Форматування Doc в DocX


У переважній більшості випадків, будь-яке програмне забезпечення, яке працює з текстами, і яке не може відкрити старий формат Doc, здатне перетворити його в DocX. Те ж саме можна зробити і в зворотному напрямку.

Ця проблема може виникнути в разі, якщо користувач працює в Word 2003 або більш ранніх версіях програми. В цьому випадку необхідно відкрити файл DocX в Word 2007 або пізнішої версії і перезберегти його в Doc.

Компанія Microsoft завжди прагне до максимальної сумісності свого продукту. Тому для старих версій Word був випущений відповідний пакет сумісності, який можна встановити для підтримки формату DocX.

Якщо ваш Word все ж не підтримує DocX, а потрібен саме він, не варто впадати у відчай! Існують такі додатки як Google Docs, LibreOffice Writer і ряд інших, здатних допомогти конвертувати будь-Doc-файл в DocX, RTF, TXT і т.д.

Який формат використовувати? Doc або DocX?


Насправді, питання "що використовувати" щодо Doc і DocX не варто настільки гостро, щоб він став справою принципу. Обидва цих формату використовуються однаково широко усіма програмами, так чи інакше працюють з текстом.

Проте, DocX краще, оскільки призводить до суттєвого зменшення розмірів файлу. Такі документи набагато легше пересилати поштою і відкривати для читання. Ще однією перевагою DocX є його база - Office Open XML, що дозволяє документу підтримку розширених функцій. Багато додатків поступово відмовляються від збереження документів у форматі Doc.

Підводячи підсумки, принципової різниці між форматами немає. Винятком тут виступає питання розміру файлів і того, що від підтримки Doc поступово відмовляються різні текстові програми. Таким чином, рекомендуємо переходити на використання DocX, якщо ви все ще змушені працювати з Doc.

Як відновити Doc і DocX файли?


Втрата важливої ​​інформації в сучасному цифровому світі далеко не рідкість. Багато хто з нас стикався з випадковим стиранням файлу шляхом використання комбінації Shift + Del або, того гірше, збоєм жорсткого диска, внаслідок чого втрачалися всі документи. Якщо ви дізнаєтеся в цьому свою ситуацію, читайте далі і ми неодмінно допоможемо вам повернути втрачені Doc і DocX файли!

додаток Starus Office Recovery 2.6 стане хорошим вибором для будь-якого офісного співробітника, щодня працює над великою кількістю документів, які є вкрай важливими для його фірми. Інтуїтивно зрозумілий російськомовний інтерфейс, висока продуктивність і точність сканування дозволять в короткі терміни знайти і відновити вилучені файли.

Вивчити інформацію про відновлення текстових файлів докладніше ви можете в статті «Як відновити документи Microsoft Office" .

Схожі статті про відновлення даних:


Схожі статті про відновлення даних:
У чому різниця між Doc і DocX?
Doc або DocX?
Як відновити Doc і DocX файли?
Однак в чому різниця між Doc і DocX форматом, крім відмінностей в розмірі файлу?
Який формат використовувати?
Doc або DocX?
Як відновити Doc і DocX файли?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача