Статьи

Топ 10 захищених смартфонів: найкращі протиударні водонепроникні телефони 2016-2017 роки - iMarket.by

  1. Якими можуть бути причини Ніхто з нас не застрахований від досить типовою, але дуже неприємній ситуації,...
  2. Проблеми з контактами шлейфа
  3. Пролита на клавіатуру рідина
  4. Механічна поломка клавіш
  5. вірусне зараження

Якими можуть бути причини

Ніхто з нас не застрахований від досить типовою, але дуже неприємній ситуації, яка може статися в будь-який момент: раптово на вашому комп'ютері або ноутбуці перестала працювати клавіатура ... І курсова залишилася дописана, а часу в обріз, або кохана людина з того боку екрану чекає вашої відповіді в іншій країні, а по Skype зв'язатися не вийшло, або ... Ситуації можуть бути різними, і терміново потрібно щось зробити. Давайте спробуємо розібратися, що можна зробити в цьому випадку!

Якщо не працює USB-клавіатура на комп'ютері, то найпростіший варіант - з'єднати її з іншим гніздом, адже, можливо, просто забилися контакти або щось трапилося саме з цим USB-портом. Крайнім заходом буде покупка нової клавіатури. Але це вже витратний і нешвидкий варіант, та й в ситуації з ноутбуком це не вирішення проблеми. Тому будемо розбиратися, як домогтися результату своїми силами і з мінімальними витратами.

Тому будемо розбиратися, як домогтися результату своїми силами і з мінімальними витратами

Програмний збій в ноутбуці

Якщо перестала працювати клавіатура в результаті програмного збою, наприклад, після установки якої-небудь неліцензійної програми, то і виправляти ситуацію теж потрібно суто програмним способом.

Для цього зробіть наступне:

  1. Перезавантажте ноутбук або комп'ютер, натискаючи клавішу Delete або F2 (можливі варіанти Ctrl + Alt + Esc, Fn + F1, Ctrl + Alt + Del і інші).
  2. Зайдіть в БІОС - якщо з'явилося вікно з сірим або синім фоном і латинськими буквами, значить, все вийшло.
  3. Ноутбук розпізнав ваші дії на клавіатурі - це говорить про те, що проблема була на 99,99% в системі. .
  4. Тепер потрібно або запустити ноутбук в безпечному режимі і видалити проблемне програмне забезпечення, через яке стався збій, або відновити систему з останньої точки відновлення

якщо ноутбук не відреагував на натискання клавіш, і у вас не вийшло зайти в БІОС, значить проблеми з клавіатурою вже на фізичному рівні, і варто перевірити наступну причину її відмови.

Ноутбуки на акції>

Проблеми з контактами шлейфа

В результаті заводського браку, тряски, удару можуть відійти контакти шлейфа клавіатури або просто окислюватися після тривалої експлуатації. В цьому випадку доведеться зайнятися досить непростою справою, а саме - розбиранням ноутбука. Насправді це зовсім нескладно, тому не варто хвилюватися завчасно. Якщо у вас немає інструкції по експлуатації, то «Google вам на допомогу» - наберіть в пошуковику запит «Розбирання» або навпаки «Збірка ноутбука» і введіть маркування своєї моделі.

Цілком слушне запитання: «А як це зробити, якщо клавіатура не працює?». Відповідаємо: є два варіанти - або приєднати до USB-роз'єму звичайну клавіатуру, або відкрити пункт меню панелі управління «Спеціальні можливості» і вибрати «Екранну клавіатуру». Далі акуратно, за інструкцією витягніть клавіатуру, від'єднайте і уважно огляньте шлейф. Якщо візуально ніяких пошкоджень ви не помітили, протріть контакти ватною паличкою зі спиртом або звичайним ластиком. Після цього з'єднайте шлейф з роз'ємом, і зберіть ноутбук.

До речі варіант очищення контактів може допомогти, якщо у вас відмовила сенсорна панель або перестав працювати Wi-Fi або Bluetooth.

Важливо! Поки ви ще не почали розбирати ноутбук, нагадаємо - якщо не закінчився термін його гарантії, то краще все ж скористатися послугами сервісного центру.

Пролита на клавіатуру рідина

Найбільш часта причина відмови клавіатури - випадково розлитий на клавіатуру чай, кава або інший напій. Якщо таке сталося з вами - негайно вимкніть ноутбук, якщо довго не вимикається - вийміть акумулятор, від'єднайте харчування, і, щоб злити залишки рідини, переверніть ноутбук. Після цього просушіть клавіатуру феном, обов'язково холодним повітрям.

Читайте "Як вибрати ноутбук?" >

Якщо клавіатура була залита солодким напоєм, то після висихання клавіші будуть залипати і без розбирання вже не обійтися. Повертаємося до попереднього пункту, розбираємо клавіатуру, і ретельно протираємо вологою серветкою. Якщо рідина не потрапила на материнську плату - цих дій буде достатньо, щоб повернути ноутбук до життя. Але не поспішайте його вмикати! Варто почекати день-два, щоб залишки рідини повністю випарувалися.

Механічна поломка клавіш

Кнопки випадають від ударів і під час протирання клавіатури. Якщо вставити назад кнопку не виходить, то залишається єдиний варіант - нести клавіатуру в сервісний центр. Якщо загубилася або вийшла з ладу одна з буквених клавіш, то як тимчасовий варіант можна зняти і використовувати одну з службових рідко використовуються кнопок або з цифрового блоку.

вірусне зараження

Якщо ви активний користувач інтернету, але до сих пір не встановили на ноутбук антивірус, то рано чи пізно ваш апарат «захворіє». У важкій формі це виявиться втратою всіх даних, поломкою ноутбука або іншими неприємностями. У разі «легкої застуди» апарат почне пригальмовувати, довго завантажуватися, неадекватно реагувати на команди, а клавіатура від легкого «заїкання» - з пропуском або навпаки, дублюванням букв, може дійти до повної відмови в роботі.

В цьому випадку терміново завантажте будь-який безкоштовний антивірус, благо в інтернеті їх більш ніж достатньо, і зробіть повну перевірку ноутбука. Якщо причиною відмови роботи клавіатури був вірус, то проблема буде вирішена буквально за пару хвилин, а ви, сподіваємося, поставите перевірку ноутбука на віруси в автоматичний режим. Наші поради допоможуть вам незалежно від виробника вашого ноутбука, будь це фірма Acer, Asus , HP , Lenovo або будь-який інший бренд класу А.

Звичайно, в нашому огляді ми не розглянули всі можливі причини відмови клавіатури. Крім описаних, можуть бути й інші поломки, які в домашніх умовах ліквідувати не вдасться. Це - шлюб, вихід з ладу мікроконтролера, порушення вугільних контактів або знос якихось елементів самої клавіатури і інші. У цьому випадку без допомоги і ради майстра обійтися вже не вийде.

Вибрати клавіатуру>

Поділитися

Цілком слушне запитання: «А як це зробити, якщо клавіатура не працює?
Читайте "Як вибрати ноутбук?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.